Ten, který pohladil prezidenta USA Obamu + video…

12. Květen, 2009 – 14:19

Tak už prý máme dalšího Roma v Torontu. Kdysi toto místo Ontária obýval indiánský kmen Huronů, takže Jaroslav Suchý, co by měl už být v Kanadě, se může zapojit do jejich života. Určitě dostane také indiánské jméno a zařadí se mezi hrdiny se jmény „ten, co zabil bizona“ nebo „divoký kojot, co roztrhal grizzliho“.

Asi je však všechny přetrumfne jako „ten, co pohladil po hlavě nejmocnějšího muže světa Baracka Obamu“. Tohoto svého velkého činu si je Jaroslav Suchý plně vědom a vezl do Kanady také velkou fotografii, jak nadšeně zírá na svůj idol a jeho dlaň se dotýká Obamovy hlavy.

Mrazí mě, co by mělo Česko za malér, kdyby na místě adorátora Jardy tam stál nějaký neurotik Lee Harvey Oswald a udělal z prezidenta řešeto. Suchého však jeho auforie brzy přešla, když český národ plně neocenil jeho mírové gesto…

„Cítím se diskriminovaný, zejména z hlediska pracovních příležitostí,“ prohlašova Jaroslav Suchý kam přišel a byl rovněž rozhořčen, že neuspěl v soutěži X – Faktor, kde učinil marný pokud zazpívat mimo jiné árii „Měsíčku na nebi vysokém…“

Byl také šokován rasově motivovaným útokem na romskou rodinu ve Vítkově na Opavsku. Hned věděl, že má další argument pro status uprchlíka, když si v Torontu postěžuje na tento český rasismus, bude mu země javorového listu otevřena dokořán.

Navíc když neuspěl u soudu, kde žádal po ministerstvu školství půl milionu korun za to, že musel chodit do zvláštní školy. Tvrdil, že se do zvláštní školy dostal jen kvůli barvě pleti.

Minule to zkoušel ve Spojených státech, kam se dostal díky tomu, že od jednoho senátora podvodem získal peníze na letenku a falešné papíry o přijetí na roční studijní pobyt. Tamní imigrační úředníci ho však poslali šupem zpět, takže se ani nemohl stát reportérem CNN, jak si to před cestou umínil.

Do Kanady už si musel naspořit, ale tvrdí, že si sebou žádné věci brát nebude. Všechno, co bude potřebovat, tam „zdarma dostane“. Viděl přece film na TV Nova, kde jedna cikánka říkala, že tam létají Romům pečení holubi do huby.

Má rovněž jasno o svém působení v Torontu. Chce jít studovat na tamní právnickou fakultu, angličtinu prý hravě zvládne do roka, a pak chce být ještě i světovým pěvcem. Ví také, že každý, kdo požádá v Kanadě o azyl, „dostane“ po dobu vyřizování azylové žádosti 1200 kanadských dolarů měsíčně – na šest půl roku.

Už jednou se o studium práv pokoušel, kdy absolvoval přijímačky na studia práv na Univerzitě Karlově v Praze, ale v testech získal jen 3,5 bodů z 80 otázek.

Opět za to vše mohly rasové předsudky, zato ke vstupu na kanadskou universitu „nebude potřebovat“ ani maturitu. Pokud však ani tam na škole neuspěje a zažaluje kanadskou universitu za to, že celý test byl v jemu špatně srozumitelné řeči.

A už také ví, že ho z toho vyseká český ministr pro lidská práva Kocáb, který je uznalý, také nemá jako jediný ministr české vlády odborníků vysokou školu a proto Romy miluje.

PS: Podle posledních zpráv od kanadského tlumočníka Jana Rotbauera se však dosud Rom tohoto jména ještě v Torontu neobjevil, i když měl mít letenku na 11. května. Možná má jeho letadlo silný protivítr…

http://www.youtube.com/watch?v=m9dLurIQqnc

Reklama:
 1. 20 reakce na “Ten, který pohladil prezidenta USA Obamu + video…”

 2. Já, Jan Rotbauer, jsem pouze jedním z asi šesti českých tlumočníků, které využívá zdejší imigrační oddělení na torontském letišti, nejčastěji pak pouze přes telefon (kdy nevidím tvář uprchlíka, pro nějž tlumočím). Na otázku, zda nevím něco o českém Romovi Jaroslavu Suchém, který v Praze „pohladil Obamu po vlasech“ a měl odletět do Toronta, jsem pouze odpověděl, že nevím, neboť nikoho takového neznám. To ale neznamená, že dotyčný již nedorazil do Kanady. JR

  od Jan Rotbauer v Kvě 12, 2009

 3. Jsem rád, že se můj blog čte také v Kanadě. Děkuji za upřesnění Vaší odpovědi, kterou jste mi poslal dnes e-mailem. Napsal jsem pouze, že se Jaroslav Suchý ještě neobjevil v Torontu, což bude asi pravda, když ho neznáte. Z mého výše uvedeného textu je patrné, že by se určitě po nějakém tlumočníkovi ptal…

  od olser v Kvě 12, 2009

 4. Nevím jak někdo, jako Jan Rotbauer se může vůbec vyjadřovat k této problematice. Rozhodně tento člověk lže, když tvrdí, že chce pouze náklady na benzín. Za vyřízení dokumentů k žádosti o azyl chtěl 1.000,- DOLARŮ – A JEŠTĚ KE VŠEMU BEZ SMLOUVY – TJ NAČERNO. Takový člověk přestává býti člověkem a stává se hyenou. O tomto jeho chování mám zvukové i obrazové zázmamy. Není problém při případném soudním sporu předložit.

  od Cantare v Zář 5, 2010

 5. Prosím, obraťte se přímo na pana Rotbauera – honza.rotbauer@rogers.com

  od olser v Zář 5, 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *