Naučím vás vyhrávat! Udělám z vás dechovku!

7. Květen, 2009 – 22:40

Říká se vtip, že trenér Ružička přišel po prohraném zápasu se Švédy do kabiny a skleslým hráčům místo hněvivého řevu řekl povzbudivě: „Naučím vás, chlapci, konečně vyhrávat; udělám z vás dechovku!“ Legrace to však moc velká není.

Nejde o prohru, to se může stát i mistru tesaři. Jde o otázku, která irituje každého fandu už od počátku MS ve Švýcarsku:

Proč nepostaví trenér Vladmiír Růžička suverénně nejlepšího golmana české extraligy, jímž je Lukáš Mensátor. Seděl na střídačce až jako brankářská trojka českého týmu.

Co říkal kolegům sporťákům na webnových stránkách HC Energie Karlovy Vary na svůj vztah s trenérem Růžičkou?

„S mou zkušeností v nároďáku to vypadá asi takhle. Když přijedu na sraz, pozdravím. Když ze srazu odjedu, pozdravím znovu. S mou osobou nikdy extra rozhovory nevedl, a to je podle mě jen další důkaz toho, proč mám odchytáno tak málo zápasů…“

Růžička nebyl ve Švýcarsku trenérem národního mužstva, ale zhrzeným trenérem Slávie Praha. Nemohl prostě překousnout, že Lukáš Mensátor pokořil jeho hvězdy Bednáře, Červenku, Hrušku, Žižku či jeho syna. Že K. Vary díky Mensátorovi loňského mistra zesměšnily.

Prim ve Švajcu nehrál zájem českého nároďáku, ale ješitnost trenéra Růžičky, jeho zostuzení v extralize. Pomstil se tak nejen Mensátorovi, ale podrazil český tým. Mladičký Štěpánek v bráně udělal během turnaje řadu zásadních chyb, ty rozhodující v utkání se Švédskem.

Takže se balíme a frčíme domů. A trenér Růžička bude jen těžce obhajovat proti Hadamczikovi svoji pozici. Hadamczik získal několik medailí, Růžička nic.

Třeba se mu bude dařit jako heligonistovi v nové reprezentační dechovce…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *