Nepolitická vláda navržená politiky je nesmysl – kozel zahradníkem

1. Květen, 2009 – 10:57

Pokud navrhují Fischerovu vládu politici, je to jako pokrytecky udělat kozla zahraníkem a z Fischera definitivně pouhou loutku. Správně by měli být všichni politici tvořící parlamentní strany uvedeni do umělého spánku, s určeným probuzením až v momentě, kdy bude mít nová a skutečně nepolitická vláda své první zasedání.

Tzv. úřednická vláda vzniklá z donucení, jiná než loutková být proto ani nemůže, zvláště že každý politik žárlivě volá, koho si chce do této sestavy navrhnout a v ní mít. Takže úředníci dosazeni politiky jsou zase jen lidé, kteří, byť nestraníci, jsou politicky nakloněni těm, kdož je navrhli.

Koho chleba jíž, toho píseň zpívej. Nejvíc frekventovaná floskule se v tomto případě náramně hodí a sedne. Pak by měli politici dělat jen to, co si řeknou jejich živitelé, tedy daňoví poplatníci. Ovšem, nedejte se vysmát. Politika je přece pouze o penězích.

Jen zelení mají své zásady. Bojí se tak o své posty, vždyť zaznamenali světový rekord – na každého poslance mají jednoho ministra v demisi, a sbrání se zuby nehty. Proto vyhrožují, síla zvyku a dělají vše možné i nemožné, aby si svá lukrativní křesílka udrželi co nejdéle.

A máme tady další utopii a velkou koalici, kterou už vymysleli kdysi Zeman s Klausem a pojmenovali ji opoziční smlouvou, oblíbeně nazývanou též tolerančním patentem.

Vládli ti, co byli na vládnutí víc nadržení než ti druzí, co si potřebovali vydechnout a v rámci tohoto konformismu svoji nenáviděnou opozici vehementně podporovali.

Dnes je to to samé; každý si prostě nastrká do nové překlenovací dovolební vlády toho svého „apolitického“ koně, shovívavě nechá totéž učinit i svému politickému oponentovi, a jelikož dva se mohou shodnout, ale hůř tři a vůbec ne čtyři, je z toho pravý maďarský guláš s čínskou rýží a valašskou slivovicí…

První to pochopila KDU-ČSL a podle své tradice úlisného a vyčihovacího partnera v bezvýchodné situaci raději vzala zbaběle roha, aby se alibisticky uchýlila do opozice, kde se ničím nezdržuje a dávno už zahájila svoji předvolební kampaň. Na jejím konci se pak zase přidá k vítězi…

Jako neblahé paměti Václav Havel, co si při rozdělování Československa raději vzal time-out, aby nebyl dějinami nazýván preziden-trhač místo prezident – tatíček.  Zbyl na něho však jen prezident – virtuální pravdoláskovec a věčný zájemce o Nobelovu cenu míru.

A tak vláda odborníků pořád oficiálně neexistuje, protože se každou chvíli nějaká strana vzbouří, že tamti mají víc kandidátů a oni míň, anebo, že někdo nedodržel farizejskou dohodu, že se nenechá vydírat ani si nic diktovat, že se musí dohody respektovat atp.

Je to nemlich stejné, jako když správu nad Božím hrobem v Jeruzalémě má šest křesťanských stran, které si žárlivě střeží, kdo dá do lešení ten či onen šroub, kdo má či nemá nad Božím hrobem své věčné světlo či nikoli, kdo, kdy a kde bude zametat.

V opačném případě, kdy by se jedna ze smluvních stran dopustila svévole a udělala něco navíc, v duchu jejich společné víry v jednoho Boha se třeba napadnou košťaty i svými pěstmi a musí zasahovat policie. Naštěstí už nerozhodují, kdo bude tím správným Bohem. Ten byl, je a bude jednou a provždy daný.

Naše partička politiků však ty své bůžky ještě hledá, svého fiskálního boha už dávno mají a vášnivě ho vzývají jako zlaté tele. A čas běží, vážení. Třeba než se dohodnou budou mimořádné volby a nikdo tak alespoň nepokazí. Ale vlastně, jde vůbec ještě něco nezkazit…?

Na tahu je prezident Václav Klaus…

Reklama:
  1. 2 reakce na “Nepolitická vláda navržená politiky je nesmysl – kozel zahradníkem”

  2. Pan prezident má rád tenis – právě byla loptička odehrána na jeho část dvorce – bude to return, lob nebo – že by smeč?

    od Harr v Kvě 1, 2009

  3. Spíš myslím, že advantage – „džus“ s nadějí na „tajm brejk“…

    od olser v Kvě 1, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *