Kolik morových ran nás čeká, aneb Rok 2012 „prasečím“ koncem světa?

29. Duben, 2009 – 7:28

Nechci být špatným prorokem a válečným štváčem, ani malovat čerta na zeď, ale nějak se nám to globálně všechno hroutí pod rukama. Světová hospodářská krize už připravila o práci skoro 60 milionů osob, zadlužila svět na desítky bilionů dolarů, a aby toho nebylo málo, začíná nás zaplavovat „prasečí“ chřipka.

Sibyla, věštkyně sídlící v jeskyni v Cumae, co si u Apollóna vymohla velice dlouhý život, byla zřejmě nadmíru bystrozraká dáma, pokud tedy vůbec žila. Jakoby tato věštkyně, co ji Apollón proměnil v šelest vánku, měla ve své jeskyni PC a google.

„V dobách dnešních mužové naši, obchod provozující, obchodují tak, aby kupec dostal za svůj peníz to, co si koupil. Ale přijde doba, že kupectví zavrhne se na úplné lupičství, že obchodník nebude dbalým ani svých přátel. Založí své obchodování čistě na podvodném základu, aby sebe rychle obohatil a druhé do neštěstí a bídy uvedl…“

Pokud by to opravdu napsala a někdo to vše správně přeložil a interpretoval, trefila by hřebík na hlavičku, a jak praví další floskule, přesně do černého.

Kdysi se Jehova rozhněval a seslal na Egypt deset egyptských ran. Mor hubil dobytek, krupobití, hmyz a voda proměněná v krev zase lidi a úrodu… Kolik morových ran Zemi čeká dnes; bude Armagedon nebo jen přirozené „hubnutí“ lidstva samoregulací o miliardu a půl lidí?

Svět nezažil pandemii jedenačtyřicet roků. A kdyby dnes definitivně vypukla pandemií „prasečí“ chřipky, mohlo být podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nakaženo přes jeden a půl miliardy lidí, z toho asi 30 milionů by vyžadovalo nemocniční péči.

Počet lidských obětí by tak přesáhl možná až sedm miliónů, ale ne 40 milionů, což je odhad obětí po „španělské chřipce“ z let 1918-1920, nevyléčitelný virus HIV a nemoc AIDS se rychle šíří už několik roků. Pak jsou zde oběti pandemie antisemitské, rasistické a xenofobní…

Současnou ekonomickou krizi by „prasečí“ chřipka ještě prohloubila s dopady na omezení průmyslové produkce i obchodu. Na Wall Street už teď z toho mají těžkou hlavu. První zprávy o pandemii způsobily pokles cen ropy. Cestovky zrušily lety do Mexika, aerolínie přišly o miliony, ceny akcií šy dolů, investoři se zakousli…

A to se svět ještě ani zdaleka nevyhrabal z hospodářské krize. Recese postihla kromě USA dalších více než třicet zemí, včetně Japonska, Ruska a Číny. A problémy bankovního sektoru ve Spojených státech stále neskončily. Kvůli globálním otřesům zde jen od začátku roku 2009 zkrachovalo celkem 29 bank, loni jich padlo pětadvacet.

Bankroty či vyvlastňování finančních ústavů se nevyhnuly ani Evropě. Problémy má například několik finančních institucí v oblasti Beneluxu. Konkrétně belgický finanční dům KBC, který v Česku vlastní ČSOB, ye neobešel bez státní podpory ve výši několik miliard eur.

Ještě loni největší automobilka světa GM, která vyrábí a prodává značky Chevrolet, Cadillac, Buick, GMC a Pontiac, se marně snaží sama sebe zachránit od možného zhroucení. Do konce příštího roku chce zredukovat počet továren ve Spojených státech ze 47 na 34. To se dotkne zejména zaměstnanců, zhruba 21 tisíc by jich mělo přijít o práci.

A do toho poplašné zprávy; v roce 2012 může dojít ke zkáze Země vlivem srážky s planetou Nibiru. Odpovídá to údajně mayskému kalendáři a zejména datu 21. prosince 2012.

A další morovou ránou má být solární bouře, varovali vědci z americké Národní akademie. V roce 1859 způsobila zkrat na drátech telegrafního vedení v USA i v Evropě a vyvolala ničivé požáry. Příští vrchol sluneční aktivity vědci očekávají právě kolem roku 2012…

Jen v USA by se podle odhadů mohla rozpoutat silná magnetická bouře a bez proudu by zůstalo na 130 miliónů lidí. Postihly by distribuci pitné vody, topení, odpadní systémy, telekomunikace nebo dopravu…

Kdo by ještě před několika lety věřil na nějakou novou smrtící epidemii. V době zázračné vědy a medicíny? A teď má lidstvo na krku najednou pandemii „prasečí“ chřipky. Zatím jsou hlášeny alarmující zvěsti; Mexiko, kde nákaza vznikla, hlásí zatím 1614 nakažených a 152 mrtvých.

V USA je „pouze“ 50 nakažených, Nový Zéland jich údajně má už 11, Kanada šest, Velká Británie a Španelsko po dvou a Izrael jednoho. Většinou jde o lidi, kteří navštívili Mexiko.

Židé zřejmě vědí, proč ze svého jídelníčku vyškrtli vepřové maso a zvířecí krev, i když prý tepelně zpracované maso vepříků virus chřipky nešíří, ale kdoví…

Podezření na lidskou nákazu virem „prasečí“ chřipky je též v dalších sedmi zemích EU. Kromě České republiky, kde se zdá, že případy budou negativní, ještě v Dánsku, Švédsku, Německu, Irsku, Řecku a v Itálii. Mimo EU v Austrálii, Rusku a v Jižní Koreji, dále pak v Brazílii, Peru a Guatemale…

God save the World, jak říkáme u nás na Valašsku a radíme: Žadné Tamiflu, ale pravá valašská slivovice dává záruku proti všem pandemiím. Zvládla „šárku“ zvládne i „prasečí“ chřipku…

Reklama:
  1. 2 reakce na “Kolik morových ran nás čeká, aneb Rok 2012 „prasečím“ koncem světa?”

  2. Pred 12 rokmi som cital o msoykam kalendari po prvy krat, v knihe autora T.McKenna. Pisalo sa v nej, ze koniec kalendara bude 21.12.2012. Tento datum som si vtedy zapamatal, zo zvedavosti, co sa stane v ten den. Koniec kalendara som vtedy chapal ako koniec merania casu, ako den, ked prestane mat cas vyznam pre ludi. Dost nepredstavitelne ani s poriadnou davkou fantazie. Ale to bolo pred 12-timi rokmi. A teraz sa zacnu samozvani odbornici, najlepsie kazdy z nich s titulom Dr., aby nas ohurili (alebo oklamali?), objavovat so svojimi najlepsimi a najpresnejsimi vypoctami, prepoctami, zdovodneniami, a hlavne mnozstvom knih, ktore uz na tuto temu napisali a my si ich musime kupit. Pretoze v kazdej diskusii s nimi, prave oni s oblubou odkazuju na svoju knihu a kapitolu. Ked ju nepoznam, nemam, nemozem sa do debaty zapojit. Ale ja ju nekupim a keby mi ju niekto aj dal, citat ju nebudem.

    od Jesse v Úno 26, 2012

  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 14, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *