Video: biomasa – Hoďte na toho blázna síť, aneb Prima trapas na Primě…

28. Duben, 2009 – 9:13

Místo činu: televize PRIMA, den: neděle 26. dubna 2009, pořad: „Partie“, osoby a obsazení: Kateřina Jacques a Miroslav Ransdorf. Aktuální europoslanec a horká kandidátka na europoslaneckých cca 350 tisíc CZK měsíčně brutto.

Kateřina Jacques je po trapasu v pořadu Jana Krause „Uvolněte se, prosím!“ momentálně na roztrhání. Všichni ji zvou do televizních diskusních pořadů, do rozhlasových studií, prostě všude tam, kde chtějí mít o zábavu postaráno.

A také o sledovanost. Stačí oznámit, že tehdy a tehdy bude hostem známá biomasa Jau Jau a posluchači nebo diváci jsou v pozoru a ještě v rekordním množství. Všichni se pak válejí smíchy, jen paní Kateřina je na sebe pyšná, jak se zase zviditelnila.

Dobře nebo hloupě. To je jedno. Hlavně, že je jí slyšet a vidět.  Vede ji pouze patologická touha po vyniknutí, něco jako chorobné ambice kariéristky. Zvláštní druh schizofrenie – je blbka i inteligentka v jednom, jen neví, která z těchto mutací v ní převažuje a kdy…

Volební kampaň je ale volební kampaň. Všechny hmaty povoleny. A když má naproti sobě komunistického europoslance, může se blýsknout nejžádanějším českým populismem – pliváním na komunisty. To se to pak sbírají kladné body…

Ani tahle varianta však Kateřině Jacques nevyšla. O Sokratovi bylo známo, že to prý byl introvert, který i ve společnosti většinou mlčel a přemýšlel. Tomu se říká: Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Občas něco řekl, ale to stálo za to. Třeba: Vím, že nic nevím, ale vím, že vím víc než ti, kteří si myslí, že vědí všechno a přitom neví nic…

A zkuste se zeptat školáka, kdo tuto větu vyslovil. Spíš parafrázi. Málokdy se dítka školou povinná zmýlí. Tak se stávají osobnosti nesmrtelnými, i když zřejmě ani neexistovaly, jako Sokrates, asi pouze ve fantazii Řeka Platóna-Aristoklése, který vložil svému hrdinovi do úst:

…“Tu jsem si znepřátelil i jeho i mnohé z přítomných; avšak odcházeje uvažoval jsem sám u sebe, že proti tomuto člověku jsem já opravdu moudřejší; bezpochyby totiž ani jeden ani druhý z nás neví nic dokonalého, ale tento se při svém nevědění domnívá, že něco ví, kdežto já ani nevím, ani se nedomnívám, že vím…“

Paní Kateřina také dosáhla své mininesmrtelnosti už zaživa: Jakmile se někdo zeptá, co je to biomasa, každý zařve smíchy a až ho tento záchvat přejde, vyprskne jediné: Kateřina Jau Jau.

Navíc vytvořilila nejmíň evropský rekord ve vychrlení nejvíce slov za minutu, když mlela a mlela, že by ji zastavil jenom Jan Kraus na ČT1. Marně se o to snažil moderátor i europoslanec Ransdorf na Primě. A mnohdy nebylo ani na co reagovat.

Třeba když Katuška hrdě hlásila, jak se její SZ podařilo české exhaláty přesunout pomocí finty s emisními „tuzexovými bony“ na Japonsko, aniž by si uvědomila, asi biomasný syndrom, že zeměkoule bude pořád zamořována stejným množstvím jedu a nic na tom nezmění, ani když si ty své rakovinné zplodiny prodá Japonsko za emisní povolenky Česku.

Zde se hodí opět jeden výrok, údajně patřící rovněž Sokratovi (Platónovi):

„Přeji Vám všechno špatné, aby se Vám vyhnulo!!!“ Kdy? No přece těsně před vypitím podané číše smrtícího jedu! A tím jedem byl pro Sokrata sebevražedný bolehlav…

A její neznalost biomasy? Pouze se prý Katuška zapletla do slov, a proto došly jejímu slovnímu kulometu náboje a mlčela a jen čučela na Krause, jak mládě od naší Stračeny na nová kulakovská vrata. Biomasu prý zná víc než své boty, podílela se přece na vývoji kotlů.

Připomněla mi epizodku z mé zkoušky, jejímž obsahem byly právě různé kotle na fakultě kůže, gumy a plastických hmot v Gottwaldově, aniž bych jako „přechodný gottwaldovák“ musel mít podle filosofie paní Kateřiny ruce potřísněné krví.

Když se mě paní profesorka zeptala, jaké máme kotle, odpověděl jsem znaven po nočním „studiu“ (v tom kouzelném městě bylo svého času sedm a půl dívky na jednoho mladíka), že kotle máme malé a velké. Ta dobrá vzdělaná žena se na mě vyděšeně podívala a rezignovaně pronesla:

Když mi řeknete ještě jednu takovou ukrutnou pitomost, dám vám zkoušku za tři. A já hrdě vyhrkl: A ještě máme kotle střední…

Tak se rovněž Kateřina Jacques nesmazetelně zapsala do análů české politické špičky. Napadá mě, jsem jako sníh, vždycky mě něco napadne, že bych mohl na závěr své glosy nabídnout paralelu s legrační situací z české Sněmovny, kde se všichni vždy dobře baví, od rána do večera a ne zadarmo.

Jak zaznamenaly Novinky, při svém emotivním vystoupení se David Rath několikrát otočil na ministra vnitra Ivana Langera se slovy. „Děkuji, že jste si vědom své kriminální činnosti,“ a dodal, že podle něho je stávající vláda nebezpečná a měla by se co nejrychleji „pakovat“.

Ministr v demisi Langer následně vystoupil s podrážděnou reakcí. „Hoďte na toho blázna síť,“ a než stačil pokračovat, byl přerušen Lubomírem Zaorálkem, který řídil schůzi z pozice předsedajícího a prostě mu vypnul mikrofon.

Bylo z toho ještě pár peprných replik a celou tuto komickou jednoaktovku zakončil Bohuslav Sobotka, když vyzval Langera, aby si na „dnešek vzal zdravotní dovolenou a nezatěžoval Sněmovnu svým složitým psychickým stavem“.

Zaznamenal to Jaroslav Soukup, a aniž by tušil, kdo vystoupí tuto neděli v televizi Prima, nechal mi tento skvělý vzkaz, velmi aktuální i pro paní Katušku.

Ale napřed „hoďte na toho blázna síť“… (pane ministře v demisi, omlouvám se, že jsem si dovolil jemně narušit vaše autorská práva a copyright…)

biomasa krausVSJacques.wmv – 8,27 MB
Otevřít  |  Uložit
Reklama:
 1. 10 reakce na “Video: biomasa – Hoďte na toho blázna síť, aneb Prima trapas na Primě…”

 2. Tož tentokrát je to asi jinak, pane Olšere!

  1/ Je přece jedno, jde-li o „dobrou“ či „špatnou“ popularitu, hlavně, že je nějaká.
  Tím se jaujaukáča etablovala víc než slušně – viz tzv. celebrity, jejichž „ucelebritěnost“ vznikla jen ze skandálů.
  Navíc nejde o nic nového – je to vidět na vídeňské výstavě Rembrandta: Naštěstí jsou tam od něj jen 3 obrazy, zbytek jsou vlámští malíři 4x lepší než on.
  Ale on jediný maloval nahé kozy, proto je slavný…

  2/ Jaujaukáča hraje velmi sofistikovaně hru na debilku. Není to sice pro ni nijak těžké, ale výsledek je úžasný podobně jako u sledovanosti TV Nova:
  Moderátoři hrají nevzdělané tupouny vyslovujíce a formulujíce s obtížemi. Tím oslovují ještě tupější diváky, kterým pomasírují ego asi takto: „Koukni mámo, jak je blbej!“, přitom tup skladník z hypermarketu vlní svými intelektuálními bicepsy a Nova se stává jeho favoritem.
  Mimochodem sledoval jsem v 1992 v soukromí chování Dagmar Veškrnové k Havlovi(nejsem ouchyl, oni se mi nacpali v soukromé hospodě ke stolu): naprosto stejná taktika debilky vzhlížející ke géniovi.

  Celkově mám dojem, že Kraus to i s jaujaukáčou dobře secvičili…

  od Ataman Jermak v Dub 28, 2009

 3. Naštěstí jsem měla ten rozum a při sdělení, kdo bude vystupovat s p. Moravcem, jsem raději TV přepnula na jiný pořad, který mě nebude tolik decimovat a nebude ukazovat, jak se někteří politici viz. Káča jaujau znemožňují před národem. Myslím, že časem to udělala většina diváků.
  Po přečtení Vaší glosy si umím živě představit jak tam excelovala se svým IQ tak jako před lety při demonstraci.
  Spíše se minula povolání, protože jako herečka hrající blbku, by se jistě uživila lépe než klesnout na duchu a zviditelnit se za každou cenu.
  V Čechách je zvykem házet do jednoho pytle, tudíž dle chování Jaujaukáči si mnozí budoucí voliči myslí, že jsou ve SZ samí takoví „hlupci“. Inteligentním se tímto předem omlouvám.
  No, nakonec se člověk rád zasměje blbosti jiných, že?

  od Martina v Dub 28, 2009

 4. Omlouvám se za popis TV kanálu. Chtěla jsem napsat TV Prima, ale bohužel jsem napsala p. Moravce. Že by ta blbost byla nakažlivá????

  od Martina v Dub 28, 2009

 5. Trochu jste mě zasločili; také jsem zvažoval tuto variantu hrající blbky, ale pak jsem pochopil, že k takovému hereckému výkonu je zapotřebí nějaká přirozená inteligence. A té tedy Katuška Jau Jau moc nepobrala. Vede ji pouze patologická touha po vyniknutí, něco jako chorobné ambice kariéristky. Musela by totiž pochopit, že opakovaný vtip už není vtipem a že jí na to někdo přijde. Protože však si toto riziko neuvědomuje, má ochablý instinkt, pud sebezáchovy a to je pro mě znamení, že její mimořádné IQ zcela vyloučené. Je to jen jistý druh neškodné schizofrenie – kdy hraje a myslí si, že z inteligentky dělá blbku, aniž by si uvědomila, že už je blbka a se marně a špatně snaží hrát inteligentku. Má to prostě popletené – na rozdíl od Dašeňky navíc nemá po ruce „vzhlížecího génia“. On Vašík sice není žádný lumen, ale na Bursíka má nastokrát…

  od olser v Dub 28, 2009

 6. Když SZ šla prvně do voleb, myslel jsem, že je to strana, která to s naším státem a lidem myslí vážně a kladně. Jenže co je to za lidi když na důležité posty prosazují takové jako je Káča, oč jim vlastně jde?

  od Honza v Dub 28, 2009

 7. O nic víc ani míň, pouze o naplnění jejich patologických ambicí, konta a získání moc moci…

  od olser v Dub 28, 2009

 8. Jen malilinká úprava:“hoďte na toho blázna síť” – na kačenku stačí síťovka…

  od Harr v Kvě 1, 2009

 9. Máte pravdu, ale jen jsem chtěl citovat dvojministra Langera v demisi, když už někdy řekne něco vtipného…

  od olser v Kvě 1, 2009

 1. 2 Trackback(s)

 2. Led 14, 2016: hampton bay fans
 3. Úno 11, 2016: temple run game

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *