Rozmařilost, blbost, duševní porucha nebo dědictví pro prapravnuky…?

18. Duben, 2009 – 15:22

Celebrity, ty faktické i ty na jedno použití, mají své rozmary, o nichž normální člověk pouze přemýšlí, jestli jde o lidskou tupost, zastuzený romantismus, nehoráznou recesi nebo o fantasmagorickou vizi zachovat svým prapravnukům nevídané dědictví vzhledem k tomu, že po vesmírné lodi USA s posádkou se na Měsíc vydají teprve v horizontu let 2020 i Číňané…

Řeč je o posledním obchodním trháku – zábor pozemků na Měsíci. Nevadský podnikatel Denis Hope údajně objevil „legislativní díru“ v Kosmické dohodě OSN, která zakazuje jednotlivým státům cokoliv ve vesmíru vlastnit, fyzických osoby jsou prý z obliga.

Vesmírný vekslák Hope toho využil a rychle založil v roce 1980 americkou společnost The Lunar Embassy, když se drze prohlásil majitelem Měsíce. Parcely na něm rozprodává a licence na Lunární ambasády poskytuje dále do světa.

A kupodivu se najdou rozmařilci, kteří jsou ochotni investoval tisíce dolarů či eur za měsíční pozemky. Už přes osm miliónů obyvatel „modré planety“, zřejmě ti, jimž nevyšla investice do nějaké pyramidové hry zvané letadlo.

A mít na Měsíci pozemky, na nichž se bude jednou stavit dálnice E55, nebo atomová elektrárna, japonská továrna na televizní obrazovky či vietnamská tržnice, to teprve bude rito…

Jsou mezi nimi i nejinteligentnější bývalí američtí prezidentri Ronald Reagan, George Bush a Jimmy Carter či představitelé extrémních náboženských kast, jako herci – scientolog Tom Cruise, Clint Eastwood a Nicole Kidmanová.

Amerika náš vzor, aneb se Spojeným státy na věčné časy a nikdy jinak. Říkají si také české celebrity a rychlokvašní bulvární otloukánci na jedno použití – Pavel Trávníček či zpěvák Ivan Mládek, pražský primátor Pavel Bém, jeho náměstek Petr Hulinský a šéf ČSSD Jiří Paroubek.

MUDr. David Rath dokonce zvažuje, že pokud objeví ve své laboratoři elixír mládí, hodlá kandidovat na hejtmana Moře mokřin a svůj třetí plat v měsíční měně by věnoval po zrušení regulačních poplatků na odvrácené straně Měsíce, jako kompenzaci náměsíční překlenovací vládě v čele s Jiřím Paroubkem.

A jelikož se ve svých snech nezvladatelný Pavel Bém stal jedním z budoucích obyvatel Měsíce, rozhodla se Měsíční agentura věnovat grátis českému hlavnímu městu 405 hektarů pozemků na Měsíci, tedy více než čtyři milióny čtverečních metrů.

Jen je třeba najít vhodný termín, kdy nebude pražský primátor na Pražském hradě, Everestu či v Antarktidě nebo na severním pólu, aby mohl převzít certifikát o vlastnictví lunárních pozemků.

Zatím mohou novodobí náměsíčníci sledovat kvalitním dalekohledem katastr Měsíční Prahy vždy večer na měsíčním disku mezi 30. a 40. poledníkem a 20. a 30. rovnoběžkou, v místech označovaném astronomy jako Moře mokřin.

Na Měsíci už máme kolonii asi 15 tisíc Čechů a 3500 Slováků. Maďarští občané se už nemůžou dočkat, asi se na svůj pozemek na Měsíc vystěhuje i žilinský borovičkový bouřlivák Ján Slota nebo Paroubkův socialistický kolega Fico.

Pavel Bém už má doma zarámovaný list vlastnictví, Měsíční ústavu a mapu Měsíce s přesným zakreslením místa zakoupeného pozemku. Těší se spolu s ostatními, jak slavnostně obdrží pas občana Lunární republiky.

Náměsíčníci všech planet, spojte se dřív, než bude na bledé Luně našlapáno, jako na Letné během hektických oslav prvního máje…

A kolik naši politici a jiní dychtivci zaplatili za hektar měsíční půdy s prašivou bonitou? Zatím to tají, ale prý se to brzy objeví v jejich daňových přiznáních v rubrice zahraniční privátní investice.

Jen v případě Pavla Béma, resp. primátora obdarované Prahy, je podezření, že může jít o střet zájmů…

A mazaný podnikavec Denis Hope prý brzy vytlačí u Forbese z prvního místa nejbohatších lidí planety 40miliardového Billa Gatese…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *