Dřív se na škůdce používalo DDT, co ale na Ratha…?

14. Duben, 2009 – 22:27

Omlouvám se všem blogerům, že v následujím textu budu možná opakovat, co oni sami už dávno napsali. Nejsem rozhodně plagiátor, ale jen nevím co napsali, jelikož jako slaboch a „tlakař“ zásadně nečtu články, jež mají v titulku jméno Davida Ratha.

Vždycky se mi zvýší hypertenze, musím si vzít pod jazyk „nitráček“ a tak proč bych se huntoval ještě víc. Středočeský hejtman mě irituje jak narcis a metrosexuál už dávno, další své pocity ohledně jeho sexuální identity si už nechám raději pro sebe.

Ovšem jeho poplatkové manévry mi ho postavily, tedy MUDr. Davida Ratha,  do úplně jiného světla – vidím ho jako ústředního škůdce. Já si pamatuju toho nejzákeřnějšího, který u nás na vsi řádil na bramborové nati, jak zběsilý – byla to mandelinka bramborová (Leptinotarsa decemlineata).

Musela se trpělivě vysbírat do sklenice a zalít DDT nebo jiným jedem. Znal jsem jednoho doktora, který jako vedoucí stranické buňky KSČ hlásal, že mandelinka je sabotáž západního imperialismu a jeho záškodníků.

Nevím, co by dnes říkal na svého kolegu, který způsobil milionové náklady, zatím jen milionové, zasedáními soudů a papírovou agendou, kterou musejí obstarávat další úředníci.

Takže poplatky a byrokracie jsou zřejmě hobby českého škůdce number one. Napřed geniální vynález darovacích smluv, včera museli navíc v Opavě i v Plzeňském kraji pacienti podepisovat individuální žádost o proplacení 3Okorunového popatku; peníze si mohli nechat poslat na účet nebo složenkou přímo domů…

Žádost bylo možné poslat poštou nebo vhodit do krabice, která byla nejdříve v přímo v lékárně, poté na vrátnici nemocnice. Zmatek nad zmatek. Na jeho konci jsou pacienti víc nemocní než před ním…

A do toho soud, co učinil další předběžné opatření a opět vše zarazil. Stejně tak v lékárnách krajských nemocnic v Rathově hejtmanském kraji. Pan hejtman je však vynalézavý, co jiného by též řešil?

Všichni kolem něho se modlí, aby se do ničeho zásadního raději nepouštěl a kromě nemocnic nezruinoval v jejich kraji i něco jiného. Jak by stihl funkci poslance u hejtmana, co vypsal loterii na své výhry, jimiž chce obdarovávat hodné spoluobčany..

Proto hledá způsoby, jak vracení peněz opět umožnit. V krajských lékárnách by se zhruba za dva týdny měly zavést třicetikorunové slevy. Středočeský kraj, resp. jeho hejtman Rath, novinku dolaďuje. Nemocnice kupony vytisknou, kraji jim za ně poskytne dotaci.
Jak říkal můj táta: Pokud tu mandelinku nezničíme do začátku podzimu, máme po úrodě! Na veřejné škůdce se musí zostra a tvrdě. Škoda, že už zakázali DDT…

Dichlordifenyltrichlormetylmetan byl prý jako účinný pesticid pro hubení škodlivého hmyzu ideální….

Reklama:
 1. 6 reakce na “Dřív se na škůdce používalo DDT, co ale na Ratha…?”

 2. Pan Macek na něj použil – facku, pokud vím….asi nestačila.

  od Harr v Dub 15, 2009

 3. Každopádně škoda rány, která padne vedle. Některé doktory můžeš praštit kdykoliv, oni vždycky budou vědět za co…

  od olser v Dub 15, 2009

 4. Břetíku, no pjekně to vedeš, znám tě už poměrně dlouho, ale mám jakýsi divný pocit, že si čím dál tím fajnějši.. Jinak k tématu zde, bo jeden obrazek je lepši milionu slov, že:
  http://ateo.cz/frame/phpgal/view.php?cat=2&PicNum=1035&cs=4&ck=2&id=0

  od wbgarden v Dub 15, 2009

 5. Chlapi pili, baby kuřily a fajně bylo. Ten ratlík se vyvedl…

  od olser v Dub 15, 2009

 6. Jako deRathizaci bych doporučil toto: Jednu mackofacku -> na vyšetření k psychiatrovi, poté nechat 1000x vyplnit žádost o vrácení poplatku (trest by musel podepsat jeho boss Džejpí)a na závěr kopanec do řiti ode všech daňových poplatníků, kteří jeho zhovadilosti ve skryté i otevřené formě financují. Více na mém webu. Přeji hezký den.

  od Ladislav Zelenka v Dub 16, 2009

 7. Děkuji. Líp bych nevyjádřil. Myslím si, že když zakázali DDT, je toto zřejmě ideální „náhradník“ pro likvidaci tunelového Dejvida…

  od olser v Dub 16, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *