Krize v krizi; nemá toho „letní překlenovací“ Topolánek nějak moc?

3. Duben, 2009 – 7:45

Světem zmítá hospodářská krize, největší od třicátých let minulého století, finanční injekce už jdou do mnoha bilionů, jen Česko je mimo. Jeho se to přece netýká, je to jen chřipka, která sama odejde tak, jak přišla…

…“V každem případě opakuji, že není třeba se bát. Neexistuje žádný objektivní důvod domnívat se, že se česká ekonomika dostane do krize. Dojde jen ke zpomalení růstu, to znamená, že budeme stále bohatnout, jenom už nebudeme bohatnout tak rychle. Žádná mimořádná opatření teď nejsou zapotřebí, proto také žádná neuplatníme….“

Tak nás ujišťoval před nedávnem ministr financí ČR Miroslav Kalousek (budoucí překlenovací premiér?) a odletěl si převzít cenu pro nejlepšího ministra financí EU nebo čeho. Jeho jmenovec Mirek Topolánek ostře kritizoval MUDr. Davida Ratha, že chce zvládnout funkci hejtmana i poslance a místopředsedy ČSSD najednou.

Přitom sám je předseda ODS, premiér i šéf rotačního půlročního předsednictví EU. Stíhá to? Politická krize jeho vlády, která byla navíc svržena, mu přerůstá přes hlavu, chvíli v Moskvě a řešil evropskou plynodajnost, pak v Kyjevě dělal, že vše vyřešil.

Chvíli byl v Kramářově vile, pak ve Strakově akademii, aby srdnatě bojoval o letní úřednickou překlenovací vládu, následně v Bruselu, něco vést, něco plácnout o hrůzách pekelných z USA, pak něco odhalovat, hned zase zahalovat. Prostě nestíhá, hlavně jeho tlumočníci..

Následně byl v Londýně, sice nikým jako moula v demisi neakceptován, ale spokojený po zasedání G20, že se jiné bohaté země dohodli na bilionu, který vrazí do globální recese, aby napravili to, co sami neviditelnou rukou trhu dovedli ke krachu. Kolika miliardami přispěje Česko, není zatím známo…

A únavný maraton pokračuje. Komu by se to nepletlo; i Feidippídes měl co dělat, než čestně mrtev padl. Štrasburg, Pražský hrad, Downing Street č. 10, pak honem zpátky do Prahy, kde bude vítat nevítat prezidenta USA Obamu, v tom fofru si asi neuvědomuje, že už je pouze dožívající letní překlenovací premiér v demisi.

Do toho Dalík jako lobbista v nepravý čas na nepravém místě a Paroubek, co se paktuje s komunisty. A vnitřní boj a ty nervy; vydrží alespoň do konce dubna, nevydrží…?

Krize v krizi, ale nás se to pořád netýká. My jsme OK.

Na všechno existují anekdoty.

Bavili se křesťan, muslim a Žid, kdo z nich má větši vliv na jejich společného monoteistického Boha.

„To já jsem plul na lodi, co se dostala do šílené bouře. Už to vypadalo, že se potopíme, ale já se pomodlil k Bohu, ať udělá zázrak. A fakt, tam, kde jsme pluli, byl najednou klid, ani větříček, zatímco kus dál zuřila pořád bouře. My však bezpečně dopluli k pevnině…“ vyprávěl křesťan.

„To my jsme putovali karavanou přes velkou poušť, nikde ani kapka vody, žádný stín, po týdnu už to vypadalo, že tam zemřeme žízní a vedrem. Tak jsem se pomodlil k Alláhovi, ať udělá zázrak. A v té chvíli jsme se ocitli v úžasné oáze, kde byla voda i jídlo a my přežili, i když všude kolem se dál prostírala smrtící poušť…“ řekl muslim.

„To je nic. Já šel po Václaváku a najednou vidím před sebou na chodníku naditou prkenici, peněz, jak želez. Ovšem ouha, byla sobota a šabat, během něhož není možné se dotýkat peněz bez toho, aby člověk nespáchal těžký hřích. Tak jsem se pomodlil k Bohu a stal se úžasný zázrak. Všude kolem byla pořád sobota a šabat, jen tam, kde jsem stál kousek od plné peněženky, bylo úterý…“

Zakončil vše Žid.

Ano, všude kolem nás zuří hospodářská krize, bankrotují stovku bank a firem, je přes 50 milionů lidí bez práce, jen ve středu Evropy, kde leží Česko, je blahobyt a pohoda. Finanční i politická.

Jakoby ani nebylo nezaměstnanosti, bilionového zadlužení domácností a hrozby 200 miliardového deficitu státního rozpočtu.

Inu, typicky česká idylka, beztak nějaký další zázrak…

Jen aby nakonec z prezentované letní vlády nebyla vláda podzimní…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *