Je to vlastizrada, když český fotbal spolukomentuje Slovák…?

2. Duben, 2009 – 11:34

Tak se čeští rowdies opět předvedli. Kdepak, vůbec výjímečně neřádili při utkání Česko-Slovensko, nikoho nezbili, nic nerozmlátili a nic nevyrabovali. Jen své poškozené mozky.

Vrhli se totiž alespň verbálně na TV Nova za to, že přibrala pro komentování tohoto zápasu i slovenského komentátora Slavomíra Jurka. Proč jim tolik vadila tato sentimentální připomínka dob, kdy jsme byli Československo a Karol Polák byl i českým národem milován?

Ovšem to jsme se ještě nerozdělili a neprohráli na Letné s podceňovanými Slováky, jimž jsme se snažili vnutit hokejový komplex z českého mužstva.

Uražení a ponížení fotbaloví nickové vzteky šíleli, psali něco o televizní schizofrénii a vlastizradě, kdyby se jim někdo z „nováků“ dostal pod ruce, vsadím se, že by nezůstalo pouze u platonických výhrůžek, ale televizák by neušel pokusu o lynč.

Vždycky jsem nesnášel náměstí ucpaná zuřivými fanatiky, skandujícími: Alláh, Alláh, Duce, Duce, Šaron, Šaron, Češi, Češi a nesoucími na ramenou někoho jen proto, že se chtěl nechat s mučednickou vidinou ráje roztrhat dynamitem v plném školním autobuse, nebo že dokázal nejlíp ze všech dopravit klackem kus pryže do klece zapuštěné v ledu.

Kdy naposled uspořádal dav s pěnou u úst ovace chirurgům, kteří transplantovali pacientovi najednou srdce, ledvinu i játra za roční plat, rovnající se týdenní mzdě oštulpnovaného negramoty v kopačkách?

Vážím si Jaroslava Haška, Jednou svojí postavou mě obzvláště nadchl. Byl jí obecní imbecil, na něhož volali: Pepku, vyskoč a zameč!

A Pepek, vedený pod krycím heslem Josef Vyskočil ve svazcích donašečů rakousko-uherské policie, vyskočil a mečel jak na lesy.

Když jsem pak slyšel pivní dav skandovat: ,,Kdo neskáče, není Čech!”, pochopil jsem národní geny i alkoholismus Haška a byl rád, že naposledy jsem byl na fotbale ve svých deseti, když se v mé rodné vsi hrála horská valašská liga a myslivec, vracející se z lesa, namířil na sudího svoji kulovnici. Zvrátit výsledek se mu ani tímto způsobem nepořilo…

Inu, mířil na mušku, trefil Marušku…

Reklama:
 1. 4 reakce na “Je to vlastizrada, když český fotbal spolukomentuje Slovák…?”

 2. Omlouvám se svému synovci Marku Jankulovskému; ten v nadsázce jmenovaný negramota v kopačkách není rozhodně on, jelikož je jedním z mála Pánů fotbalistů, jež dokázali hrát v mužstvu AC MIlán po boku takových hvězd jako Beckhem, Inzaghi, Kaká, Ronaldo či Maldini a Ševčenko…

  od olser v Dub 2, 2009

 3. Nerobil by som z toho žiadnu tragédiu a ja osobne z víťazstva našich sa necítim o nič viac(alebo menej) ako som bol, ale občas pánom Čechom treba pripomenúť, že nie sú pupkom sveta, pretože stále je dosť takých čo si myslia, že sú viac. Inak mi je to ukradnuté a tak ako Breto napísal — , sú mi ľahostajní nejakí negramotovia v kopačkách, majúci sa ako prasce v žite. Či hrajú, alebo nehrajú, lepšie nám nebude. Ale či ja, alebo moje dieťa bude žiť, keď potrebuje zložitý lekársky zákrok, na TO TREBA FUNDOVANéHO LEKáRA,tu nepomôže ani Beckhem s Inzaghaizlom, kam Kaká Ronaldo, či Maldini a možno aj Ševčenko ….

  od eugen v Dub 2, 2009

 4. Svatá pravda, proto mě to donekonečna rozčiluje. Ale pořád jsme v antice, kde platilo. chléb a hry, aby se lid nenudil. Nikde ale nic o Hippokratovi…

  od olser v Dub 2, 2009

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *