Živě z Parlamentu ČR: Zloděj kříčí; chyťte zloděje…?

2. Duben, 2009 – 8:36

Sledoval jsem včera ministra vnitra Ivana Langera ve Sněmovně, jak udatně mlžil v kauze Krakatice. Úmyslně protahoval svůj projev o ničem a přes sebevědomí a rádoby sebejistou rétoriku bylo cítit, jak je nejistý, až bojácný, a jak pracuje jeho svěračové svalstvo.

Kdo se bojí, nesmí do lesa a Ivánek se bál, přesto vstoupil do sněmovního lesa, a aby ten svůj strach zahnal, neustále opakoval, se záměrem tento pocit zbabělosti vsugerovat svým sokům: Kdo se bojí Krakatice…?

Počítal jsem do tuctu, pak jsem už zratil přehled, ale bylo to nejmíň dvakrát tolik těchto řečnických otázek, na které si většinou ihned sám odpověděl, že se samozřejmě bála opozice, tedy sociální demokracie, resp. její předcházející ministři vnitra Gross a Bublan.

Poslanec Vidím se také zrovna nevyznamenal neustálým vyrušováním svými obecnými plky o tom, že… kdyby byly v řiti ryby, nebylo by rybníků… Řiť je vlastně spisovné slovo, takže ho lze uvádět bez obav, že by bylo adminem považováno za vulgární projev.

Nakonec se vše ustálilo tak, jak už bylo rozhodnuto před hodinovým přetahováním tandemu Langer-Vidím. Tedy ministr vnitra, resp. parlament, zbavil mlčenlivosti bývalého elitního detektiva Karla Tichého a čerstvě vytvořená vyšetřovací komise (4-4-2-1-1) uzná sama za vhodné, zda bude zapotřebí zbavit mlčenlivosti také Grosse, Bublana a Langera, nebo někoho z dalších skoro padesáti osob.

Velmi komické bylo, když se ministr Langer dovolával morálky a slušného chování. Zrovna on, který se proslavil svojí údajnou prostatou, když „musel“ po tiskovce opustit místnost směr: WC.

A při tom chvatu, zřejmě zaviněném inkontinencí, „zapomněl“ na stole před novináři přísně tajný spis tzv. Kubiceho zprávy, která byla přítomnými žurnalisty pochopitelně ofocena a zveřejněna, aby lživými údaji o Paroubkově pedofilství a jinými aférami, jejichž aktéry soudy záhy osvobodily, převážila vítězství ve volbách na stranu ODS.

Byl to ten samý Ivan Langer, který se netajil svojí submisivností, když Václavu Klausovi veřejně patolízalsky věnoval při jednom sjezdu ODS velkou poštovní známku s Klausovým prezidentským portrétem…

Byl to pořád Ivan Langer, který ve své bohorovnosti nehleděl na televizní kamery a bušil během prezidentské volby do Bursíka známými slovy o tom, že leze (Bursík) někomu do prd.le (Švejnarovi), na úkor Klause. A že někdo půjde „bručet“…

Neustále je řeč o tom samém Ivanu Langerovi, co byl zmíněn v inkriminované Krakatici, jako člověk blízký okruhu lidí kolem zavražděného podnikatele Mrázka, budiš mu země lehká…

Soudně nařízené odposlechy totiž zachytily rozhovor dvou lidí napojených na tehdejšího šéfa podsvětí Františka Mrázka. Bavili se o tom, že Langera ovládají. „Ty lidi neznám, nemluvil jsem s nimi a rozhodně jsem nebyl nikým řízen,” řekl Langer, a proto bude zajímavé, co odtajněného řekne Tichý před komisí…

Když opozice před časem trvala na zrušení poplatků ve zdravotnictví a odmítla schválit plán misí českých vojáků do Afghánistánu, řekl ministr Langer veřejně a velmi nehorázně:

”Je to prachsprosté kšeftování hospodského typu páté cenové skupiny s lidskými životy. Jestli někdo nese odpovědnost za osudy lidí v Afghánistánu, tak je to Jiří Paroubek, a jestli se těm lidem něco stane, tak jejich krev bude na rukou Jiřího Paroubka. Ano, on bude jejich vrah…“

A kdo odpovídá za smrt již zabitých tří českých vojáků v Afghánistánu, kteří padli bez „vlivu“ opozice…? Na čích rukách je jejich krev, že by byl jejich vrahem Ivan Langer…?

Zloděj prostě křičel, chyťte zloděje, ale nikdo mu nevěřil, ani co by se za nehet milostivé paní Langerové vešlo…

Inu, tak se do lesa volá…, až se ucho utrhne…!

Reklama:
  1. 16 reakce na “Živě z Parlamentu ČR: Zloděj kříčí; chyťte zloděje…?”

  2. Břetíku, neber si to tak. Jaro je tady !!! Život je krásný, ale nenažraní, chamtiví, závistiví, ulhaní tuneláři, napříč politickám spektrem ho kazí. Když se tak kolem rozhlížím, tak normální jsi zůstal jenom ty a já. To je jak ten chlap stojí na zástavce autobusu, je mínus třicet, v jedné ruce lyže v druhé kbelík. Řidič se ho ptá: „Kam jedete?“ Na borůvky. „Vždyť je zima.“ To nevadí, já mám teplý svetr.

    od kurasz v Dub 2, 2009

  3. No jo, co načůráme proti větru…? Musíme si koupit teplé svetry!

    od olser v Dub 2, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *