Jen tak si pohrávat s fikcí; Zeman premiérem či eurokomisařem…?

29. Březen, 2009 – 9:00

Všichni ti, kdož si pod slovy pohrávat si s vlastní fantazií představují košilkaté ba i horší myšlenkové produkce, jsou vedle, jako ta Zemanem objímaná jedle. Žádný sex, vážení, jsem už rozumný důchodce, moje filce, či chcete-li představivost, tentokrát sáhla na téma politické. Jako každý, komu už dochází dech i argumenty.

Každý na blogu dělá nejen ze sebe, ale též z každého druhého něco, co není a nikdy už ani nebude. Třeba Jiří Paroubek premiérem ČR, Jan Švejnar prezidentem téhož státu, Ivan Langer slušným člověkem, Vlasta Parkanová Zlatou slavicí a Jiří Čunek věrným přítelem Romů…

Proč by tedy nemohl být expremiér Miloš Zeman čerstvým zaskakujícím ministerským předsedou Česka? Už přece několik roků objímá stromy na Vysočině, takže je odpočinutý, zklidněný a oddaný myšlénce, že v politice se nikdy neříká nikdy.

Už jednou jsem ho charakterizoval: Hlava mírně na stranu, jak „velký šéf“ s těžkým mozkem, na první pohled rozvážná chůze s dlouhými vláčnými kroky, které marně zastírají vrozené kolohnátství, a jeho uměle vykonstruovaná mluva s knedlíkem v kruku, zjevně úporně se snažící hlídat svá v mysli vytanulá slova a tvořit z nich správné věty a souvětí, aby z jeho úst v rádoby pomale modrém duchu vylétlo jen to, co by bylo zaznamenatelné kronikáři doby.

Proslavil se konformní, submisivní a alibisticky opoziční smlouvou, která vznikla jen proto, že bezmezně prahl po křesle ministerského předsedy a bez tohoto do očí bijícího kompromisu by se mu nikdy jeho úhlavní sen o hvězdné seberealizaci nevyplnil.

Jeho ambice však rostly dál, až se rozbily o jeho prezidentské Waterloo, Bílou horu a a Pearl Harbor v jednom. Se sebevědomou jistotou, že bude zvolen hlavou státu a porazí tak svého odvěkého soka už z Prognostického ústavu, pardon, ne komunistu Ransdorfa, ale Václava Klause, kráčel Španělským sálem Pražského hradu…

Pýcha však, jak je chronicky známo, předchází pád a ten Zemanův byl tak osudný a hlavně ostudný, že se rychle uraženě sbalil, aby se zhrzeně usadil na Vsočině a prohlásil, že už navždycky bude jen oblímat stromy a velkopansky občas přijímat ve venkovské usedlosti své nekonečné adorátory.

Pak se u něho na Vysočině sešli čtyři mušketýři; premiér Mirek Topolánek s Markem Dalíkem a Miroslavem Šloufem, aby jednali, o čem jiném, než o podpoře dalších poslanců ČSSD Topolánkově vládě.

Topolánek byl z toho šedesátiminutového úspěchu tak na větvi, že na koncertě Olympiku v Prostějově se údajně jak malý kluk a ne valašský „chlap s gulama“ bezostyšně chlubil, že sehnal další dva přeběhlíky.

Ještě netušil, že se jednou bude rovněž chlubit, jak si s ním povídal premiér Ruska Vláďa Putin skoro pět a půl hodiny a to šlo jen o ruskou plynatost…

Takže platilo a zřejmě dál platí mušketýrské: Jeden za všechny, všichni za jednoho, já na bráchu, brácha na mě a nakonec i plzákovské „zatloukat, zatloukat, zatloukat“, bez toho, kdo tento slogan řekl či neřekl.

Sdružení Přátelé Miloše Zemana usiluje o podporu své ikony pro příští prezidentskou volbu. Občanské sdružení bylo 24. července 2008 oficiálně zaregistrováno ministerstvem vnitra ČR.

Miloš Zeman už tak má přes pět set zaregistrovaných přátel. A dávají o sobě patřičně vědět; chtějí údajně kultivovat české politické prostředí, byť jedním z prvních červíků jeho nákazy byl před lety právě Miloš Zeman. Možná aby jako loštické tvarůžky uzrál pro opětovný útok na post prezidenta ČR…

V ČSSD se už dokonce šíří zvěst, že by měl v příštím roce stanout v čele kandidátní listiny pro volby do Evropského parlamentu, když to prý Špidla vzdá.  Cíl je prý vytyčen dvojí. Jednak „katapultovat bývalého premiéra zpět do vrcholného politického dění, jednak oslabit vyhlídky Paroubkem řízené sociální demokracie. ..“

Takže opět hypotéza: Zeman se stane třeba úřednickým premiérem v penzi a co s Paroubkem? Jsou s Milošem na kordy od chvíle, kdy se Jiří na něho snažil svést miliardovou aféru s palmáre advokáta Altnera za jím vysouzený Lidový dům.

Takže animozita, navíc pět stovek vášnivých Milošových přátel a další desítky ze Zemanovského křídla přímo v ČSSD. To už by ale nešlo pouze o post premiéra, ale také předsedy socialistů.

Jo, přijít o oba lukrativní fleky, no, hrůza třepe kurníkem…!

A to se řekne lehkovážná fantazie a jaké je z ní hnedle dusno…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *