Je miláček Čechů Šlégr bezcharakterní, když má za kámoše Paroubka?

23. Březen, 2009 – 19:37

Vážení nickové na tomto blogu, fundovaní a zcela kompetentní diskutéři, mající ve všem jasno, taktéž v tom, kdo je to Jiří Paroubek. Je to přece myšlenkově impotentní předsedissimus, aspirant na titul nejlepšího komika, rozsévač antagonismu a kontradikce, licoměrný pedofil a sexy mozek.

Na sjezdu ČSSD korzovaly mladé hostesky v tričkách s nápisy „Socdem is sexy“. Vypadalo to tam prý jako na sletu pedofilů. Před měsícem byl Lidový dům v médiích nevěstincem, dnes se blogeři diví, že z nich mají socialisté psinu. Kdo s čím zachází, tím také schází…

Za poslední měsíc bylo na tomto blogu cca 40 textů o ČSSD a jejich hlavních protagonistech. „Kobra ČSSD“, „Vstanou oranžoví kádrováci“, „ČSSD – strana starých košťat“, „Strana chaosu a přeběhlíků…“

Není se čemu divit; nickové nešetří chválou, čím potupnější názory, tím víc jásotu, a o to přece jde. Nevěřil bych, že blogeři mohou být až tak pupulistickými populisty. Jediné objektivní slovo, asi není důvod, je to přece jen socanská pakáž a verbež…

Nepočítám, že se setkám se stejnou oblibou, očekávám nikoli funkci, ale přesný opak, přestože nebo spíše proto, že málokdo jako já zde píše pokud možno objektivně a po zásluze rozdává pochvaly i kritiky, vyzdedává dobré činy či haní ostudné žvásty, nalevo i napravo, ať jde o Paroubka, Topolánka, Klause či Ratha, Kalouska nebo Randsdorfa, Dalíka nebo Bártka…

Ovšem pozor, rád bych nyní ingeroval do citů a fandovství všech osob Česka bez rozdílu, všichni přece šíleli, nadšením a vlastenectvím, když naši zlatí hokejisté brali jeden světový a olympijských titul za druhým.

Nejvíc všechny uchvacoval zřejmě Jarda Jágr a dnes už osmatřicetiletý Jiří Šlégr, český hokejový obránce, člen prestižního klubu Zlatá trojkoruna (vítězství na Mistrovství světa v ledním hokeji, Olympijských hrách a zisk Stanleyova poháru).

Svůj první start v NHL zaznamenal v roce 1992, když sem přestoupil z Litvínova, za jehož klub hrál šest sezon. Po dvou letech v NHL se opět vrátil domů, aby pomohl svého HC Litvínov. Dalších devět roků byl v Kanadě a USA, aby ho opět přivábily české luhy a háje a kluziště. Vlastně jen jedno.

Kam spěchal? Přece do svého HC Litvínov, jemuž je věrný jako žádný jiný český hokejista svému klubu. Nikdy nehrál za jiný český klubový tým. Jen poctivec jako Šlégr je schopný takové věrnosti a oddanosti.

Reprezentoval naši vlast na osmi mistrovstvích světa a dvou olympiádách. Všichni mu tleskali, nosili ho na ramenou i s ním slzeli, když se loučil s Ivanem Hlinkou. Snesli by mu modré z nebe.

Ale ouha, tento jedinečný člověk zklamal a přiznal své sympatie k ČSSD, navíc ještě veřejně tvrdí, že Jiří Paroubek je jeho skoro kamarád a rozdává na sponzorství socialistů statisíce…

Konec světa. Blogeři už jistě brousí svá pera, aby tomuto zhůvěřilci a zrádci dali co proto. Milionář, člověk horních několika málo tisíc těch nejbohatších Čechů a jde k socanům.

„V budoucnu bych chtěl vstoupit do ČSSD,“ přiznal. „Seznámil jsem se s předsedou Jiřím Paroubkem v Litvínově, kam se přijel podívat na hokej. Začali jsme spolu víc komunikovat, a proto jsem se postupem času rozhodl stranu podpořit. Někomu se to líbit nemusí, ale každý z nás má právo na názor…“.

Se současnou politikou Šlégr není spokojen. Především přístup politiků k obyčejným lidem podle jeho slov není dobrý. „Měli by být mnohem lidštější,“ myslí si.

„Věřím, že se vrátíte tam, kam patříte, do čele tohoto státu,“ řekl Šlégr ve svém krátkém vystoupení na sjezdu ČSSD. S Paroubkem si pak vyměnili dresy – bílý reprezentační a oranžový sociálně-demokratický.

Možná si někteří blogeři budou klást otázku, zda je miláček českého národa Jiří Šlégr bezcharakterní, když má za kámoše Jiřího Paroubka, jemuž by po čtení většiny blogů nikdo ani kůrku chleba nepodal…?

Odpovězte si sami…

Reklama:
 1. 7 reakce na “Je miláček Čechů Šlégr bezcharakterní, když má za kámoše Paroubka?”

 2. Dobrý večer pane Olšer
  Hokejisty Šlégra jsem si vážil,něco dovedl a uměl.U hokeje by měl ale zůstat.Ted´ je mi pro srandu,když nevidí kam by to soc.dem přivedli kdyby se dostali k moci.A lidi jsou otrávení tím vším co se tu děje tak sympatizují s Paroubkem který slibuje tady dneska toto a zítra zase ono.Škoda že ti lidi nevidí trochu dál do budoucnosti,jak vláda socdem.navyšuje státní dluh,však on to někdo někdy zaplatí.Vláda socdem.by byla hrůza

  od Daniel Miksa v Bře 23, 2009

 3. Průmyslová výroba klesla v Česku o více než 23 procent, což je nejvíc od roku 1990. Zadlužení USA se blíží dvěma bilionům dolarů, na to, aby zvládli krizi, bude třeba více než osmi bilionů USD. Zadluženost bude katastrofální. Kolik tam měli vlád socialistických Paroubkovských? Jestli se nepletu, tak McCarthy v padesátých letech zlikvidoval levici a do vězení putovalo několik tisíc komunistů, do vyhnanství se dostal na dvacet roků mimo jiné i Chaplin. McCarthy byl pak zato sice odsouzen a zemřel na alkoholismus, ale to na věci, že sociální stát byl až do loňského roku zrušen. Teprve koncem roku 2008 se začalo také v USA znárodňovat, jelikož nedůvěra obyvatel po hromadném bankrotování v privátních firmem dosáhla skoro 90 procent. Čína tak mohla nakoupit skoro za dva biliony dolarů státní dluhopisy USA a má momentálně největší zásoby devízových prostředků na světa. Mám pokračovat…?

  od obr v Bře 23, 2009

 4. pane Olšere, USA mají velké výdaje se svým „světovým četnictvím“ a taky si stěžují, že jim ostatní nechtějí přispět. Díky tomu zdalužení vyhrál Reagan i nám svobodu. Ale hlavní rána – ty hypotéky – to přinesl až politický tlak Clintona, zvaný to host na socdem sjezd.
  A pak to hlavní, ony USA jsou zadluženy v USD, které se dají případně dotisknout u nich, takže problémy mají více nežli USA jejich věřitelé….

  od huhu v Bře 24, 2009

 5. Milý pane Huhu, jestli máte představu, že když někomu chybí peníze, že si je rychle dotiskne a je za vodou, tak vám závidím váš prostoduchý a šťastný život. Navíc jsem nepotřehl, že by byl Clinton hostem na sjezdu ČSSD. Ale ani já nemusím všechno vědět…

  od obr v Bře 24, 2009

 6. Vážený pane Olšere.

  Jsem z Litvínova a můj názor dlouho nebyl jednoznačný. O úrovni většiny českých představitelů levicové politiky si myslím skutečně jen to nejhorší. Díky svému vrcholnému populismu si na moderní levici jen hrají. Nekriticky se paktovat s panem Paroubkem a jeho typem politiky proto považuji za nemorální.

  Nicméně lidský charakter a hodnoty, jaké Jiří Šlégr jako sportovec i člověk vždy prezentoval (ať už na ledě nebo svým chováním) byly v mých očích jeho omluvou. Skoro bych řekl, že on je ten typ člověka, s nímž by i ten komunismus mohl fungovat. A protože, na rozdíl od toho, co o něm rádi píšou ti, kdo na něj kydají hnůj, není Šlégr žádný hlupák, jeho rozhodnutí jsem respektoval, protože jen lidi jako on mají šanci českou levici změnit.

  Bohužel tento můj náhled získal značné trhliny během převratu na litvínovské radnici, kterého jsem byl očitým svědkem. Jiří Šlégr se zde bez mrknutí oka přidal k cynickému sdružení lokálních zájmových skupin různorodého politického spektra, které odstranilo z čela města starostu, který byl nepohodlný jen a jen svou neochotou vycházet jim vstříc (ve volbách nejvíce preferenčních hlasů z celého města). Pouze dodám, že v pozadí této kliky místní politiky stojí i osoby přímo napojené na místní podsvětí. To pro ilustraci.

  Mám-li to vše shrnout, pak pro mne osobně zdaleka o charakternosti Jiřího Šlégra nebylo vypovídající to, že se k ČSSD hlásí, jako způsob, jakým se aktuálně staví k dění v jeho domovském městě. A je to pro mne velkým zklamáním.

  od hokič v Bře 25, 2009

 7. Je to smutný příběh, ale kdo by ho mohl lépe znát, než Vy, jako občan Litvínova. Holt, jsou věci mezi nebem a zemí…Kdos bez chyby, hoď kamenem…

  od obr v Bře 25, 2009

 8. Pane Mikso, máte sice pravdu, že současná vláda navýšila dluh jako ještě nikdo před ní, ale ona to není vláda ČSSD, to vám ještě neřekli?

  od honza v Bře 25, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *