A potom že se Topolánkova vláda nestará o starobní důchodkyně…

21. Březen, 2009 – 8:34

Tak nám konečně Topolánova vláda ukázala, že ty nesmyslné pomluvy, jak se špatné stará o důchodce a těžce nemocné lidi, jsou jen neoddůvodněným haněním jeho úspěšné modro-zeleno-černo-rudé koalice. Voliči jsou prostě zlí…

Jinak by přijali s povděkem, že 87letá Ludmila Brožová – Polednová dostala komplexní neboli křížkové lázně na účet pojišťovny, resp. daňových poplatníků, a ne že bude muset o ně žádat jedenkrát za kdovíkolik let, ale má je zajištěny nepřetržitě rovných šest roků.

Bývalá komunistická prokurátorka, odsouzená k šesti letům odnětí svobody za svůj podíl na justiční vraždě Milady Horákové, nastoupila do výkonu trestu v plzeňské věznici Bory již ve čtvrtek večer.

Ten samý večer byla převezena do nápravného zařízení v Praze na Pankráci, kde ji kvůli jejím chatrnému zdraví umístili do vězeňské nemocnice, kde strávila ze čtvrtka na pátek svou první „zamřížovanou“ noc.

Lázně tzv. křížkové dostává pacient jen párkrát za život, jelikož ani státní pokladna, potažmo pojišťovna, není bezedná, natož gumová. Byl jsem v lázeňském zařízení na účet státu pouze jednou, kdy jsem si potřeboval udělat generálku svého pohybového ústrojí.

Přidělili mi Vojenské lázně Teplice v Čechách. Znamenalo to asi dva tucty různých procedur, lékařskou péči, stravu třikrát denně a skvostné ubytování v pokoji se sociálním zařízením, televizí a teplou vodou.

Za tři týdny pobytu jsem pak podepsal fakturu na více než 30 tisíc CZK, které však za mě zaplatil samozřejmě stát prostřednictvím zdravotní pojišťovny.

Obhájce Polednové po řadě obstrukcí vybojoval pro svoji klientku alespoň nóbl vězeňskou celu, která má daňové poplatníky přijít s 24hodinovou péčí na cca 2 500 CZK denně.

Ve zdravotním středisku věznice zajišťují každodenní lékařskou péči praktická lékařka a tři zdravotní sestry. Dvakrát týdně dochází do věznice stomatolog a jedenkrát týdně psychiatr. Lázeňsko-vězeňská péče je zde zadarmo, samozřejmě z našich daní.

V pankrácké nemocnici by měla Polednová strávit ještě minimálně 10 až 14 dní, během nichž se podrobí klinickým, rentgenologickým a laboratorním vyšetřením. Lékaři posoudí její zdravotní stav a zda může být převezena do ženské věznice ve Světlé nad Sázavou.

Ve Světlé už bude „lázeňská péče“ poněkud omezená. Žádný nadstadard, nemůže počítat se samostatným ubytováním. Věznice je přeplněná, kapacita 520 lidí je překročená o 70 odsouzených, specializované oddělení pro nemocné ale ještě volnou kapacitu má.

V pokoji s nemocnými ženami nejsou železné postele, ale válendy. Pro potřeby nemocných je uzpůsobené i sociální zařízení. Na toaletách jsou připevněná madla, stejně jako ve vaně v koupelně. Funguje obsluha s jídlem a pitím třikrát denně, takže s jejím špatným zrakem ani s chůzí nebude mít problém. Zajištěnu má i lékařskou péči…

Kromě uvítacího přípitku, přírodní uhličité koupele a hydromasáže si může i tak dost užívat. Šest roků o ni bude postaráno a ušetří, zatímco doma by musela platit nájem, inkaso, stravu a poplatky za vodu, elektřinu i teplo…

Byl jsem v opavské ženské věznici, pořádek, ale nic s medem. Nejhorší to bylo na Mírově, kde ale na oddělení výjímečných trestů měl každý vězeň svůj samostatný pokoj, s kuchyňkou, WC i televizí. Dokonce jsem viděl skromnou celu v Heřmanicích, v níž přebýval Václav Havel…

Ovšem, Topolánkovou vládou a Nejvyšší státní zástupkyní Veseckou preferovaná justiční spoluvražedkyně Brožová-Polednová zatím v zaopatření suverénně vede, inu lázeňsko-vězeňský komfort je prostě komfort…

Soudy jsou, jak je patrné, závisle nezávislé, ovšem trestaní důchodci spadají též pod ministerstva spravedlnosti, práce a sociálních věcí, neřku-li zdravotnictví a vnitra…  A kdopak volí státní zástupce…?

A co odvolání soudce Capla ml., státního zástupce Bašného či fungování justiční mafie Vesecké…? Sledujeme to každý den, jak každý ovlivňuje každého; vydíráním, handlováním, protekcionalismem či lobbováním. Příklady jistě uvádět nemusím. Ani tento blog není gumový… 

Neříkejte, že ještě věříte, že demokratický stát má tři na sobě nazávislé moci…?

Reklama:
 1. 4 reakce na “A potom že se Topolánkova vláda nestará o starobní důchodkyně…”

 2. Za takových 15 let se dám taky zavřít,takový komfort v base je nesrovnatelně lepší než důchoďák.A ta zdrav.péče!!Já když potřebuji zubní plombu,čekám v lepším případě tři týdny a zaplatím 600,-kč.Když potřebuji něco u prakt.doktorky,zatřepou mi nejdříve kasou pod nosem.O specialistech raději nemluvit.Vypadá to na to,že vězeň je cennější osoba než obyčejný důchodce,který když pracuje,ještě platí zdrav.pojištění a daně a doktoři na něho stejně kvůli věku kašlou.V tomhle státě je všechno na hlavu postavené.

  od hugous.z.lipek v Bře 21, 2009

 3. Známý bonmot říká: Koupíš cedník-teče, dáš ho spravit-necedí. A tak je to se vším. Bo taky je zákon…

  od obr v Bře 21, 2009

 4. Né každý vězeň je cenější než obyčejný člověk, ale jsou mezi vězni tací na kterých politické špičky vydělají. Je zajímavé, že v devadesátých letech ta paní před soudem neskončila, asi se to nehodilo. A dnes? My jen víme, že z peněz daňových poplatníků ona bude žít v kriminále a vcelku v klidu, ale co vše se ještě za tím skrývá ………….

  od Licek Jan v Bře 24, 2009

 5. A bude se tam mít, jak se spousta důchodců,kteří takové svinstvo nedělali,nemá.

  od hugous.z.lipek v Bře 24, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *