Jak dostat Katušku Jau Jau do Parlamentu EU a zelené do Sněmovny ČR

13. Březen, 2009 – 21:16

Tak zelení nám opět lavírují. Jako obvykle. Mají to prostě ve své zelené krvi. Kdysi, to bylo též těsně před volbami, kdy Kateřina Jacques sehrála před kamerou svoji prvotřídní scénu policií „týrané“ demonstrantky. Výsledek byl dokonalý.

Z ničeho dokázala počtem svých hlasů porazit i svého druha Martina Bursíka. Získala sice přezdívku Katuška Jau Jau. ale co to bylo proti sto tisícům netto měsíčního příjmu poslankyně.

Lumpárny se dělají i za mnohem menší částky. S časem ale roste chuť. To platí i o Katušce. V Parlamentu EU by měla dvojnásobek a ještě v eurech. Kdo by to nebral? Ovšem ouha…

Preference chameleonské SZ, měnící své barvy jako duha na obloze Evropské unie, ze zelené přes rudou, oranžovou a modrou, až po černou, jdou dramaticky dolů.

Být volby dnes, rozpadající se SZ by se po okázalém „demokratickém“ vyhazovu rebelek vůbec do Sněmovny ČR nedostala a také místo Katušky jako europoslankyně se třese ve svých chatrných základech.

Základní plat 7 000 eur (190 tisíc korun), na pronájem kanceláře 3 800 eur (102 600 korun), na platy asistentů 12 300 eur (332 tisíc korun), na diety 270 eur za den zasedání (asi 36 tisíc korun měsíčně), na služební cesty 3 600 eur (97 tisíc korun)…

To vše by se mělo rozplynou v mlze nad Blaty…? Chce to další rošádu. V těch mají zelení zkušenosti, jako málokdo. Říká se tomu zviditelnění, děj se co děj, hlavně se na obrazovce pěkně směj…

Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká jim nahrála jako na zavolanou. Napřed se zapletla do kauzy „justiční mafie“, jak naše soudnictví označila žalovaná stínová ministryně spravedlnosti za ČSSD Marie Benešová.

Soudce Cepl mladší argumenty sedmi žalobců zcela zesměšnil a Benešová se smála. Urazili tak Veseckou, ach ta ženská ješitnost, která se vzápětí zasloužila, že Cepl ml. byl z této kauzy odvolán a soud pokračuje.

A pak aféra s Adamem Bašným, který byl oficiálně odvolán z pozice vedoucího liberecké pobočky Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem, jenž byl údajně proti Čunkovi, za což dostal od Vesecké padáka.

Ve hře je též Krajský státní zástupce v Ústí nad Labem JUDr. Křivanec, jenž jí sice není podřízen. Ale kdoví, jaké jsou vztahy mezi ní a dalším pěšákem na šachovnici Judr. Mgr. Vlastimilem Rampulou, vrchním státním zástupcem v Praze. Možná jí stačilo mu šeptnout a on zase šeptnul Křikavcovi…  

Ä nastala tahanice, ministr spravedlnosti Pospíšil si pospíšil a zatlačil na vládu, aby Bašného vrátila zpět, resp. Jen řekl, že na Křikavcovo místo jmenuje někoho, kdo Bašného vrátí na na jeho původní flek nebo mu dá srovnatelné postavení. Vesecká si však postavila hlavu a už se to mele…

To vše bylo na veřejné mínění tak akorát, Pospíšila mají voliči zřejmě víc rádi, a začali se nejvyšší státní zástupkyně stranit. A to byl též okamžik, kdy zaútočila Kateřina Jacques, resp. Bursík a SZ. Veseckou musíme odvolat! Zní unisimo hlas zelených.

Pokolikáte už dělali na koaliční partnery bu bu bu a pak stejně stáhli liščí ocas mezi nohy a pokorně si dál ohřívají svá těžce vydobytá poslanecká či ministerská křesílka.

Možná tak udělají i tentokrát, ale až poté, kdy bude po volbách do Parlamentu EU. Pokud se do něho Katuška Jau Jau dostane, Vesecká zůstane Nejvyšší. V opačném případě, nevím, nevím…

Reklama:
 1. 23 reakce na “Jak dostat Katušku Jau Jau do Parlamentu EU a zelené do Sněmovny ČR”

 2. Je do oci bijici,ze politikum nejde o blaho naroda.Chce se mi z ceske politiky zvracet,kdyz vidim jak se snazi udrzet si sva korytka.Neni divu.
  Přehled platů vrcholných politiků Politický mandát Základní platový výměr Maximální výše náhrady
  Poslanec (200) 56 900 Kč
  Senátor (81) 61 400 Kč 184 975 Kč
  Prezident (1) 204 700 Kč 190 500 Kč
  Předseda vlády (1) 164 900 Kč
  Ministr (17) 108 000 Kč
  Poslanec EP (24) 89 100 Kč
  Komisař (1) 18 106 euro

  http://www.mesec.cz/clanky/skutene-platy-politiku-od-starosty-po-prezidenta/

  Zkuste si schvalne spocitat kolik nas, danove poplatniky stoji takova legrace mit tolik poslancu a senatoru.Udela se vam stejne zle jako me.Vazne tomu nerozumim,proc by politicika banda kecalku,kteri neumi schvalit kloudny zakon meli pobirat takove sumy penez!Pokud si nedko zaslouzi slusny plat,pak jsou to prave lekari,hasici

  od Marie v Bře 14, 2009

 3. Milá Marie, uvedla jste základní platy, k tomu ještě připočítejte na každého poslance cca 300 tisíc tzv. náhrady; na ubytování, dopravu, asistenta atp.

  od obr v Bře 14, 2009

 4. Milá paní Marie,i mně je z toho zle.A nevím,proč se má Káča jau,jau nazývat Katuška.V diskuzi na Novinkách jí jinak neřekli než Kačena apod.
  Už jsou ty poměry tady na špagát.Zdravím!

  od hugous.z.lipek v Bře 14, 2009

 5. Buďme laskaví, tak jí přece říká její miláček Martin Bursík. Přejmě jejich nezištné zeleno-rudo-modré duhové lásce…

  od olser v Bře 14, 2009

 6. Jo hlavně a především NEZIŠTNÉ!!!!Všichni politici jsou přece bezpochyby nezištní a všechno to hamižnictví dělají hlavně z lásky ke svým voličům,fuj!

  od hugous.z.lipek v Bře 15, 2009

 7. Milostivá, nenechejte zuřivosti cloumati svým majestátem… I hamižnictví je bohulibá profese a druhá nejstarší po prostituci…

  od obr v Bře 15, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *