Papoušek Kakadu aneb „výběrový“ Kokocáb se opět ztrapnil…

10. Březen, 2009 – 18:39

Když někdo něco mele páté přes deváté a bez rozmyslu jen opakuje, co už řekl někdo před ním, jde o „papouškování“ nebo o „opičení“. A tuto papouškovsko-opičí podobu na sebe vzal rychlokvašný ministr pronic zanic Michael Kocáb.

Jak už jsem jednou psal a doufám, že už naposled, výzvy ministra Michaela Kocába (za bankrotující zelené žabičkáře), adresovaná chomutovskému magistrátu, aby zastavil exekuce finanční hotovosti neplatičů, nabádaly radnici Chomutova k porušení zákona.

Dnes to potvrdil Okresní soud v Chomutově, který zamítl hned tři návrhy na pozastavení inkriminovaných exekucí. Kritika ministerstva pro lidská práva a úřadu ombudsmana na adresu města byla tedy neopodstatněná.

Magistrát prostřednictvím exekutorů 17. února lidem, kteří městu dluží peníze, zabavil sociální dávky hned poté, co jim je úřady vyplatily. Některým rodinám tak zbylo třeba jen tisíc korun na měsíc.

„V případě, že bychom zastavili právě tento poslední možný krok, jak nás vyzývá ministr Kocáb, porušili bychom povinnosti vyplývající ze zákona o obci, protože obec je povinna trvale sledovat, zda dlužníci včas a řádně plní své závazky, a zabezpečit, aby nedošlo k jejich promlčení,“ řekla primátorka Ivana Řápková.

„V podstatě tím potvrdil, že postup města vymáhat své pohledávky pomocí exekutora, který odebírá finanční hotovost po vyplacení sociálních dávek, je v pořádku. Jasně se ukázalo, že město jde správným a zákonným směrem,“ uvedl mluvčí magistrátu Tomáš Branda.

Chomutovská radnice bude nadále v exekucích pokračovat.

Pan ministr by se měl zamyslet nad svými (ne)znalostmí zákonů a jako chlap (?) by se k tomu měl i postavit…

Měl by na výběr: Buď ten pražský anebo chomutovský, jako brigádník při zvelebování ghetta nepřizpůsobivých spoluobčanů, aby se mu tam jednou dobře spalo a neztrácel kliče…

Ostatně, sám si o to řekl na Českém lvu:

„Budu, když tam se mnou bude bydlet paní primátorka“.

Že by měl něco za lubem s pí Řápkovou…?

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *