Je fuk, jestli Marx napsal, že padáme na hubu, když na ni padáme…

5. Březen, 2009 – 17:47

Je to dobrá taktika, jak odpoutat pozornost. Stačí začít polemizovat o něčem, co není vůbec podstatné, jen aby se zapomnělo na faktický průšvih třeba globální ekonomiky.

Proto je nutné odvrátit pozornost tvrzením, že Marx nepředpověděl, že s našim hospodařením padneme na držku a že jeho údajná slova jsou pouhý falzifikát.

Jen proto, že Marxův citát zní až příliš moderně, je příliš „šitý na míru“ a že je až „příliš pravdivý“ pro naši dobu, musí jít zákonitě o podvrh či „fake“? Ale co když je to fakt pravda šitá na míru dnešním malérům, ať je autorem kdokoliv…?

Co Marxovo (ne)autorství změní na faktu, že na světě přibylo přes 50 milionů nezaměstnaných, že se znárodnila většina bank a pojišťoven, že málem zbankrotoval Island a celá recese že bude stát světové daňové poplatníky asi 160 bilionů CZK…?

Není snad v tomto případě jedno, zda-li Marx napsal, že „Majitelé kapitálu stimulují proletariát ke koupi stále většího množství a stále dražšího zboží, k čemuž využívají půjček, které sami poskytuj…“ když je to svatá pravda?

Není důležitější, než Marxovo (ne)autorství slov, že „zvrat nastane ve chvíli, kdy se tyto půjčky stanou nesplatitelnými, jelikož nesplacené půjčky nutí banky k půjčkám od státních institucí…“ že dnes mají české domácti napůjčováno skoro bilion korun a na krku exekutory…?

Takže, vážení, nemlžme a nedělejme, že se nic neděje…

Raději se zeptejte na dlažbě sklářů či zaměstnanců automobilek a textilek, jak se jim enkávede…?

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *