Díky za každou chomutovskou podporu, za každé tamní dobré ráno…

4. Březen, 2009 – 11:53

Pan bloger Ing. Petr Paulczyňski je moc šikovný a vzdělaný člověk, pár měsíců se už známe a má skvělé webové stránky, ale teď se nám toulal celý měsíc po romantických koutech světa, takže jeho vztah k Chomutovu a tamní primátorce je správný, ale přišel trošku s křížkem po funuse.

My kluci, co spolu chodíme, jak by řekl pan Poláček ve své úžasné knížce „Bylo nás pět“, jsme už dávno podpořili paní Ivanu Řápkovou, dali své podpisy pod její petici a dokonce svými texty obohacujeme speciální web.

Se všim, co píše ing Paulczyňski, souhlasím a je lepší, že to napsal i se zpožděním, než aby se pokocáboval nebo polangřil.

Na můj včerejší text o opětovném řádění nepřizpůsobivých socek v „populární“ ostravské Bedřišce, jsem dostal spoustu reakcí, v drtivé většině velmi podpůrných.

Jedna z nich však mluví za všechny zbývající. Přišla mi e-mailem, nebudu uvádět původ a místo, odkud jsem tento povzdech pravé gadžovky dostal, není to ani podstatné. Spíš bolestně pravdivé. Cituji z dopisu určenému ministru vnitra Ivanu Langerovi:

„Co se stane mně a mým dětem jestliže: nebudeme pracovat, nebudeme platit nájem, budeme na Romy vykřikovat rasistická hesla, budeme kolem sebe dělat bordel a ničit své okolí, budeme obtěžovat romské rodiny hlukem, smradem, budeme krást, uřízneme si topení a rozbijeme okna…?“

Nebudu odpovídat, i když šlo o řečnickou otázku. Pokuste si odpovědět sami. Nerad bych ublížil nebo jinak znectil spoustu svých poctivých romských kamarádů, přátel a známých…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *