Kdo je hájil a dodal jim sebevědomí? Že by ministr Kocáb…?

3. Březen, 2009 – 9:41

Všechno tady už jednou bylo, jsou situace, které se opakují a vy máte pocit, že jste je už někdy zažili. Třeba následující epizodu, vlastně hned dvě, mající stejné místo činu i stejné protagonisty.

V Ostravě bylo před rokem podáno trestní oznámení pro podezření z rasismu na starostku obvodu Mariánské Hory a Hulváky Lianu Janáčkovou a ing. Jiřího Jezerského.

Ten měl jako tehdejší zástupce Janáčkové mimo jiné prohlásit údajně rasistický výrok na nelegální magnetofonové nahrávce z roku 2006, „prásknuté“ až o rok později ochotným donašečem Radomírem Michniakem.

Proč asi ten pán považoval tento velmi zvláštním konspiračním způsobem pořízený záznam za trestný čin až po zhruba 365 dnech…? Že by nezvládnuté prahnutí po pomstě pro trapný konec jeho minikariéry starosty Mariánských Hor a Hulvák…?

„…Vystavte mi potvrzení, že mohu mít střelnou zbraň a že mi dáváte svolení, abych to vystřílel, a já to půjdu udělat…“ říkal na nahrávce Ing. Jezerský.

A byl oheň ma střeše, zvláště, že když svůj „rasistický“ názor na romskou integraci řekla loni v srpnu na jednání s několika stěžovateli z obvodu Mariánské Hory a Hulváky též rozčílená senátorka a starostka obvodu Liana Janáčková.

Probírala se totiž problematika kolonie Bedřiška, jež je z velké části obývána Romy a nepřizpůsobivími občany, kteří většinou nechtěji pracovat, jelikož jim asi víc vyhovuje pobírání sociálních dávek…

„Bohužel, jsem rasista. Nesouhlasím s jakoukoli integrací cikánů, aby plošně byli po obvodu. Bohužel, vybrali jsme Bedřišku, takže tam budou, klidně s vysokým plotem, elektrikou, mně je to jedno…Já už ty Cikány opravdu nemám kam dávat, já bych prostě musela mít ten dynamit a odstřelit je,“ prohlásila bezradná Janáčková.

„Klidně to budu křičet do celého světa…“

Řekla starostka, byla obviněna z rasismu, ale imunitní komise senátu ji orgánům činným v trestním řízení nakonec nevydala, soud také rozhodl, že ing. Jiří Jezerský je nevinný…

Celý ten povyk se na Bedřišce týkal dvou romských rodin v čele s otcem a synem Ladislavem a Peterem Š. Situace jako přes kopírák se opakovala o minulém víkendu, kdy na polici zatelefonoval nájemník jednoho z domů na Bedřišce, že se dva hrubiáni násilím dobývají do jeho bytu.

Syn Peter Š., který se nedávno vrátil z výkonu trestu a v rámci „zcelování“ rodiny mu byla cizineckou policií povoleno nastěhování slovenské příbuzné. Dcera dalšího rváče, otce Lubomíra Š. Světlana, má už osm dětí a deváté je na cestě.

Pak je zde ještě Margita, rovněž s osmi dětmi, devátým před porodem, jehož otec není zatím určen, z toho čtyři děti jsou v tzv. pasťáku. Obě ženy podporovaly verbálně své muže, když Peter pěstí rozbil skleněnou výplň dveří. Jeho otec kopl do vstupních dveří, ze stěny urval telefonní přístroj a snažil se jím udeřit policistu.

Ten jeho úder vykryl a stejně do udělal i s útokem Petera Š., který se snažil udeřit policistu kovovou lžící na obouvání bot. Policisté se útokům ubránili a výtržníky zpacifikovali.

Za to se jim dostalo vulgárních imperativů. Napřed od Ladislava Š.: „Vy kur.y, nechraňte tu bílou kur.u, to je jasné, vy jste též dvě bílé kur.y…“

Poté se nechal slyšet i jeho syn Peter Š.: „Až vás potkám, vy bílé kur.y, tak vás do jednoho zabiju…!“

Oba násilníci byli po zásluze obviněni z trestných činů napadení a maření výkonu veřejného činitele, hanobení národa, etnika a rasy. Dále že skupině a jednotlivci vyhrožovali usmrcením pro jejich příslušnost k etnické skupině…

Rozvětvená rodina Š. má dvacet potomků, kteří terorizují obyvatele širokého okolí. Splečně dluží na nájemném a poplatcích přes sto tisíc korun.

Je to zvláštní, jelikož zadlužené nepracující rodiny s více než 20 dětmi mají nárok na sociální dávky ve výší minimálně třiceti tisíc CZK měsíčně. Samozřejmě, že se jedná pouze o přídavky na děti. Proč z nich neplatí nájmy…?

Inu, kde nic není, ani sociálka nebere, jen rozdává něco za nic. Vědí to všichni, celá republika, pouze ministr Kocáb a ombucmani jsou jako slepí a hluší, naopak jen alibisticky exhibují ve svých proslovech.

Ut pueris placeas et declamatio fias…

Jen aby se zalíbili chlapcům a stali se tématem řečnických cvičení…

Reklama:
 1. 4 reakce na “Kdo je hájil a dodal jim sebevědomí? Že by ministr Kocáb…?”

 2. Jako bych pana ministra Kocába slyšel: ale pane Olšere, musíte vidět nejdříve, v jakých podmínkách ty lidi stát nechává žít… atd., atd. Víte, pane Olšere, copak bylo dříve, slepice nebo vejce?… atd., atd.
  Tak Ti řeknu, Břeťo, že já jsem byl vždy pro slepici, protože „někdo“ to vejce musí snést, že jo. Ale docela rád bych ještě před pár týdny pana ministra zavedl do jisté části Mariánských Hor, kde byly nepřízpusobivým živlům dány těmi „rasistickými“ přizpůsobivými radními k dispozici pěkné byty v pěkných barácích. Jestlipak víš, Břeťo, co s těmi baráky jejich obyvatelé, převážně Romové udělali. Rozebrali i střechy nad hlavou, aby si nejen v zimě měli čím topit a na čem si uvařit, bo, Břeťo, oni z těch „dětských přídavků“ kolem 10 – 15 tisíc na rodinu nemohou nastřádat na uhlí do sklepa. Tož, nebuď blázen, že by to mohli udělat… Takže skrze toto prisma vidím Lianiny či Jezerského výroky za výkřiky zoufalství, že za snažení byť sebevětší z nepřízpusobivých učinit přizpůsobivé a dát jim k přizpůsobivosti i odpovídající podmínky, dostanou takové a podobné odplaty, tedy vidím a posuzuji tyto výroky jako tolerovatelné. A soud také rozhodl jak rozhodl, senát rozhodl jak rozhodl. Obě instituce, podle mého názoru, správně. Správně se však nejeví skrze totéž prisma snažení a výroky pana ministra Kocába. Naprosto s Tebou souhlasím. Připomínám si jistý citát Karlíka Marxů a zdá se mi, že i na tyto problémy se dá implantovat:
  „Majitelé kapitálu stimulují proletariát ke koupi stále většího množství a stále dražšího zboží. K tomu využívají půjček, které sami poskytují. Zvrat nastane ve chvíli, kdy se tyto půjčky stanou nesplatitelnými. Nesplacené půjčky nutí banky k půjčkám u státních institucí. Rozhodující role státu v půjčkách soukromým firmám bude prvním znakem nástupu nové éry – éry komunismu a to celosvětově.“
  Jímá mne hrůza při pomyšlení, Břeťo, že by se to stalo a svět by z krize nevybředl. A už mne nejímá hrůza, ale přímo mne se.e, že nepřízpusobivým občanům v této situaci jde naproti ministr, který jim nechce půjčit, ale dát, který jim chce zametat cestu k opětnému ničení toho co dal. Možná na to složí i nějaký hit, který vyhraje v nějakém bohulibém pořadu Novy či Primy, možná i ČT, rádia nevyjímaje.
  Břeťo, kdyby však ta éra měla přece jen býti za dveřma, pak si pořídím nějaké kanoe a odstěhuju se mezi korálové útesy hodně vzdáleného moře či oceánu a budu v klidu stárnout.
  Zdravím Tě!
  Mirek

  od chb v Bře 3, 2009

 3. Letitý kocour z Lipek si dovoluje doplnit pana chb.
  Někdy na přelomu 50, a 60 let,kdy se v Pcích stavěla nová sídliště,byla tendence asimilovat tuto nepřizpůsobivou rasu mezi ty přizpůsobivé a dávaly se jim byty v novostavbách.V těch bytech byly parkety,se kterými se dobře topilo a když bylo dálkové topení,tak si dělali ohýnek třeba vprostřed obýváku.Když to dostatečně zplanýrovali ,dostali další byt.To trvalo do té doby než někdo přišel na to,že je to blbost.Jen se tenkrát nenazýval rasistou.Takže se vy Moraváci nechlubte,že tam máte něco extra.
  Radši jdu motat klubíčko,v poslední době ta témata akorát štvou…

  od hugous.z.lipek v Bře 3, 2009

 4. Kocoure z Lipek, vůbec nemusíte motat klubko. Nepřizpůsobiví jsou všude stejně „kvalitní“ problém, kterému „povolaní“ jdou „kvalitně“ naproti.
  Zdravím!
  Mirek

  od chb v Bře 4, 2009

 5. Tož, Mirďo, nevím, nevím, jak to s tím kapitalismem dopadne. To se musí stát zrovna, když jsem se stal také kapitalistou a začal si sám prodávat vlastní knížky, jelikož mi od vydavatele přináleží jako tvůrci, co od a až do z text vymyslel a napsal, podle zákona jen sedm procent ze zisku. Doufám, že se z toho najde dost prostředků, jinak jako daňový poplatník asi nebudu mít na osm bilionů dolarů, česky cca 160 bilionů CZK, které bude globálně stát „znárodňování“ bankrotujících bank, automobilek a dalších nástrojů v rukách světového trhu, který vše zvládne přece levou zadní. Je to ale naše chyba, nás, daňových poplatníků, že jsme si své zaměstnance politiky a další státní byrokraty líp nepohlídali. Inu, jaký zaměstnavatel, takový krám…

  od olser v Bře 4, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *