Japonci už mají Kjóta zřejmě plné kecky a Václav Klaus opět vítězí…

1. Březen, 2009 – 8:23

Nejde o žádné japonské harakiri ve vztahu k císařskému městu, nýbrž vůči kontroverzně proslulému Kjótskému protokolu, jehož plnění stojí svět na 150 miliard USD ročně. Kdo jiný by měl vědět, že jde pouze o plácnutí do vody za těžké prachy, než obyvatelé země vycházejícího slunce.

Je to právě Slunce, které má svým permanentním žárem a šílenými erupcemi největší vliv na zemské klima, stejně jako oběžné drahy těchto nebeských těles či pohyb a vychýlení zemské osy.

Kjótský protokol je Rámcová úmluva OSN o klimatických změnách. Průmyslové země se v něm pokrytecky zavázaly snížit emise šesti základních skleníkových plynů o 5,2 procenta. Jde hlavně o oxid uhličitý a oxid dusný.

Za miliony dolarů se konají „sleziny“ klimatologických bafuňářů, aby v podstatě licitovali a „do krve“ hájili a zamlžovali své ekonomické růsty, smlouvali o uhlíkovém ekvivalentu a kšeftovali s povolenkami emisí.

Jestliže jedna země emituje např. o patnáct milionů tun CO2 méně, než jí ukládá Kjótský protokol, může tento rozdíl prodat jiné zemi.

Ta sice bude dál znečisťovat ovzduší, ale pokud to nebude o více než patnáct milionů tun CO2 víc, bude dotyčná země bez pokuty a teoreticky přiměřeně ekologická. Společně tak v průměru splní obě „ochodující“ země emisní limity…

Máte doma mírně řečeno značný nepořádek až bordel a úřad vám chce naložit pořádkovou pokutu? Není problém; koupíte tedy od čistotného souseda, co má byteček jako klícku, pár bordelových povolenek a můžete se dál ohřívat u ohýnku z parket uprostřed svého obýváku. Váš bordel se vám oběma zprůměruje…

A proto jsou Japonci už alergičtí na kjótské žvásty o rizikových údajně lidmi vytvořených skleníkových plynech, jichž je však v ovzduší cca padesátkrát míň, než vodních par vyprodukovaných přírodou.

Z těchto důvodů Kanya Kusano, který stojí v čele skupiny pro modelování klimatu v rámci Japonské agentury pro výzkum moře a technologii (JAMSTEC), přirovnal názor většiny západních klimatologů, že lidé významně ovlivňují globální oteplování, ke starověké astrologii.

Japonští vědci vydali zprávu, která zpochybňuje opakovaná tvrzení klimatického panelu OSN a v podstatě své kolegy obviňuje ze šarlatánství.

„Každý třetí z pěti japonských vědátorů, jichž jsou statisíce, nesouhlasí s tvrzením klimatického panelu OSN (IPCC), co v zastoupení Al – Gora získal Nobelovu cenu míru, že oteplování v posledních desetiletích je zaviněno lidskou činností a emisemi skleníkových plynů,“ říká můj pravidelný konzultant prof. Ing. Karel Obroučka, CSc. z VŠB – TU v Ostravě.

„Klimatologové jsou šamani a pro dobro lidstva je třeba se jim s Klasem v čele postavit. Kromě Japonců existuje několik tisíc předních vědců USA, kteří již podepsali tzv. antikjóto…“

Tvrzení IPCC, že od roku 2000 se zvyšuje teplota v atmosféře, je pouhá hypotéza, která byla se postupně tichým duchem změnila v nezpochybnitelnou pravdu. Přesně v duchu goebbelsova rčení, že stokrát opakovaná lež se stane skutečností.

Pseudoklimatologové nereagují ani na základní fyzikální zákony, jež se týkají přenosu tepla, jehož zdrojem, stejně jako veškeré tepelné energie, je Slunce, z něhož se teplo přenáší sáláním na povrch zeměkoule podle zákona Stefan-Bolzmannova…

(Encyklopedie: Energie záření vyzařovaného povrchem se zvyšuje podle zákona Stefan-Bolzmannova, dokud nevykompenzuje pohlcování atmosférou a neustaví se nová rovnováha teploty. Jakákoliv změna složení zemské atmosféry, která brání nebo podpoří přenos dlouhovlnného infračerveného záření naruší tuto rovnováhu a zemský povrch se bude zahřívat nebo ochlazovat, dokud se nedosáhne nové teplotní rovnováhy…) 

Globální klima je to prostě velký byznys, povolenky emisí nevyjímaje. Na jednoho kongresmena USA připadají čtyři klimatičtí lobbisté. Jejich ostudnou předpovědí bylo tvrzení, že během roku 2008 roztají vlivem globálního oteplování ledovce ze severního pólu..

Dnes sice neradi, ale přiznávají, že letos v této v oblasti ještě zůstalo přes půl miliónu čtverečních kilometrů ledu, což je víc, než kolik ho tam bylo v letech 2005 až 2008.

Prezident Václav Klaus, který je zásadovým zastáncem teorie, že člověk nemůže za globální oteplování, ani kdyby produkoval dvakrát tolik oxidu uhličitého, opět vítězí.

Vlastně pouze jeho dávné vavříny vítěze definitivně potvrdili vědci ze země příznačně hrdé na to, že právě nad ní vychází ten největší „viník“ globálního oteplování či ochlazování – Slunce…

PS: (Z mých starších blogů pro připomenutí některých faktů…) Vodních par, jež jsou stejně rizikový skleníkový plyn jako CO2 v naší atmosféře, je všude kolem nás asi kolem dvě až tři procenta, takže poměr mezi industriálním chováním lidstva a účinky přírody je asi padesátkrát vyšší vlivem vypařování dvoutřetinových moří a oceánů, ale i lesů, pralesů či bažin, které “vydechují” vodní páry.

Lidstvo tedy může svou činností asi za deset procent oxidu uhličitého, zbylých devadesát procent je z přírodních zdrojů… Ani snížení lidského příspěvku o deset až padesát procent nemůže tedy mít zásadní vliv na změnu klimatu.

…Za posledních 18 tisíc roků se hladiny moří zvedly o 120 metrů. Ledové doby trvaly před milionem let v průměru 100 tisíc let a meziledové doby asi 20 tisíc let. V třetihorách u nás byla subtropická až tropická flora, včetně palem, fíkovníků, korkovníků, mezi nimiž pobíhaly opice, tapíři i plameňáci.

Těžko lze na planetě té doby předpokládat dálnice a miliony automobilů či teplárny s enormní produkcí oxidu uhličitého a mrazicí zařízení s freony či kyselé deště, včetně miliardových zemí jako Čína a Indie…

…Ve čtvrtohorách nastala nejen ve střední Evropě doba ledová, během níž byli na našem území mamuti, polární lišky i sobi a šavlozubé kočkovité šelmy. Do roku 1940 poté celosvětová průměrná teplota vzrůstala, v sedmdesátých letech zase klesala a pak začala znovu stoupat

Nikdo nepopírá globální oteplování, pouze je nesmysl tvrdit, že za něj může člověk…

Reklama:
 1. 13 reakce na “Japonci už mají Kjóta zřejmě plné kecky a Václav Klaus opět vítězí…”

 2. A Bursík bude dále žvanit to své i se svými zelenými souvěrci, právě tak, jako všichni takto „poznamenaní“ na celém světě. Jsem pro ochranu přírody. Jsem například pro to, aby se u nás na horských chatách objevily nápisy, které jsou například na chatách ve Vysokých Tatrách: vážení návštěvníci, to, co přinesete s sebou a dále již nepotřebujete, si, prosím, opět odneste s sebou zpět. Pomozte nám tak chránit přírodu, která je nás všech. Přestala by tak praxe, že kromě jiných, maminky malých dětí, nebudou odhazovat pamprsky do košů na domovní odpad (když obec nezařídí speciální kontejnér na nebezpečný odpad, za který pamprsky hygienici považují, protože jsou v odpadkových koších zdrojem tvorby různých bakterií, navíc, manipulace s takovým odpadem je rovněž nebezpečná). Nerozumím tomu, že přijde člověk z města (i s názorem proti globálnímu oteplování) a přinese z měst a obcí do hor, do chráněných krajinných oblastí či státních přírodních rezervací odpad, který tam odhodí, ani se nezačervená, že ho tam nechá. Ne, my raději (a také sdělovací prostředky nesou takový prapor „pokroku“) musíme budovat za drahé prachy koutky, kde maminky mohou přebalit své děti a odhodit pamprsky, a to i u staročeských či podobných hospod na Moravě, kde není jiná možnost než postavit další chalupu. Podporujeme tak pohodlí maminek, nepřebalit své děti v autech (jinak jsem ještě neviděl takové rodiče přicestovat do hor), nevzít s sebou do hor sáček na pamprsky a odvézt tento odpad s sebou zpět do města. I pejsci „obtentovávají“ horské chaty, protože přece hovínka sbírají jejich majitelé jen v městských parcích. Na horách to přece „shoří“. Možná jsem se, Břeťo, moc rozkecal, ale pro takový a podobný typ ochrany našeho vzácného životního prostředí jsem – tedy pro správnou osvětu.
  Jinak Břeťo, k Tvému článku mohu říci jen: BRAVO! Tvrdím již delší čas, že chválabohu, že máme Klause. Škoda, že jen jediného. Jak se začíná však ukazovat, není to již jeho, mnohými přirovnávaný, boj kvůli Dulcinei. Je to náš boj. Vezměme však při něm rozum do hrsti. Bojujme také se svou pohodlností, která s ochranou našeho životního prostředí souvisí.
  Zdravím Tě!
  Mirek

  od chb v Bře 1, 2009

 3. Dovoluji se připojit k názoru pana chb.Kocour s paničkou jezdil za komoušů a ještě dlouho potom do Krkonoš.V zimě,v létě.To,jak se tam lidé na chatách i mimo ně chovali,o tom by se dal psát román.A mohu dodat,že ale za komančů byli lidé trochu menší prasata než dnes.A to ty čuníky urážím.V pcích uvidíte pampersky okolo košů na každém rohu a nejenom ty…U nás v domě visel např.plný prezervativ na zábradlí přivázaný.A to bydlím v družstevním!!Také mám zato,že kolaři,prkňáci a další moderna do hor nepatří.Přijede rodinka autem do hor,sundá z auta kola a tradá,cesta necesta.Já osobně nesnáším tyto mastňáky z měst,byť tam bydlím.Omlouvám se,že jsem mimo téma,ale trochu to k tomu patří.Zdraví Hugouš v.Lipky.

  od hugous.z.lipek v Bře 1, 2009

 4. Vážení, máte stopro pravdu. Nechápu, jak může někdo jen tak odhodit na chodník, v podchodu či v parku obal od čokolády,pet láhev, sáček od sušenek, kus hambuergeru, rozbité flašky od vína či rumu… Člověk se v tom doslova brodí, např. na novém nádraží v Ostravě-Stodolní. To museli tem mladým narkomanům a opilcům postavit nádraží, aby se ve své intoxikaci nemsueli plahočit, chudinky, půl kilometru dál tramvají. Jesli by normální člověk něco jen tak odhodil. To bych se musel do země propadnout hanbou. Lidi jsou prostě zvláštní. Jací rodiče, takoví bordeláři.

  od obr v Bře 1, 2009

 5. Zdravím Břetíku, musíš přece již pár desítek let vědět že vždy když někde začnou opruzovat brčálnící tak vylepím toto:
  Budu neustále opakovat, že zelené vnímám jako stranu, která cílevědomě rozbíjí dopravní, energetickou, potravinovou a obrannou situaci tohoto státu – zakázat auta, topit hnojem a okamžitě vyhlásit válku Americe – úžasný program. Destabilizovat, destabilizovat, destabilizovat a kdo to platí ten jejich internacionalismus. Družit se prostě musí nadnárodně, protože v jednotlivých zemích jsou už profláknutí a k smíchu. Salonní mičurinci. Navíc brčálníci zneužívají zelenou, a většina z nich nerozezná jedli od smrku, a že o tom něco vím: http://wbgarden.com/nove/ei2.htm
  Jak by to mohlo dopadnout, kdybychom dali ekopošuků opravdu zelenou: http://zpravy.idnes.cz/za-dva-brouky-v-krabicce-od-filmu-putoval-do-invalidniho-duchodu-pwy-/domaci.asp?c=A080924_124252_domaci_lpo No a další zeljonyj odborník: http://sinagl.bigbloger.lidovky.cz/c/48966/Sleduji-ty-sachy-zelenych-a-jsem-zdesen.html No a to nejlepší nakonec o sluníčku jsem už psal dávno před klausem i japonci: http://wbgarden.com/nove/slunce/index%202.html
  Jinak jsou mnohem větší fora na světě, kde za mojí přítomnost nepožadují bakšiš. Spíš naopak moji přítomnost striktně vyžadují:
  http://forums.gardenweb.com/forums/load/conif/msg0220064119913.html No a když si dáš do jejich vyhledavače wbgarden, tak se toho taky hodně dovíš…
  Jo jinak jak jsi mě kdysi v rámci testování vylepil u toho svého známého kanaďana, tak tam je teď skore co se týče zahrady plné čarověníků asi takové:
  http://www.zvedavec.org/zajmadr.htm?page=26
  Jinak jaro je tady divochu. Měj se.
  Jan Sláma wbgarden

  od wbgarden v Bře 2, 2009

 6. Zdravím Břetíku, tak ty mě zase cenzuruješ. V poledne jset ti odpověděl a moje odpověď se opět neobjevuje….Mám to prubnout ešče raz.
  Zdravím JS

  od wbgarden v Bře 2, 2009

 7. Zase mi chceš zvednou tlak…? Hned se podívám, co se děje…

  od obr v Bře 2, 2009

 8. Ještě mi děláš zlou pověst, já a cenzura. To se asi vymlouváš, když jsem po Tobě chtěl provizi, jak ses na Neviditelném psu hezky v diskuzi k mému komentáři zviditelnil. A Zvědavec je další zásluha… Já nevím, ty mě nemít… Kdybys také Ty dal můj blog nebo stránky k sobě. Cenzuro…

  od olser v Bře 2, 2009

 9. Břeťo s veškerou úctou k tvým tlakům my všichni vůkol velice dobře víme, žes nás vymyslel a nebýt tebe…, no škoda mluvit. Slbuju, že hned jak si zase půjčím od kámošů notebook s webprogramy tak tvé stránky dám do všech svých odkazů. Čestné pionýrské.. Veselé krizování a dlouhý život pro tvoji pračku a prosím tě, kupuj jenom české banány….

  od wbgarden v Bře 2, 2009

 10. Jedině české banány, loštické tvarůžky a hovězskou slivovici z pálenice u Matušů… Piš, piš, zajímáš cizí mocnosti…

  od olser v Bře 2, 2009

 11. Hovězskou slivovici z pálenice u Matušů…, no jen cos to napsal, tak to tu tak zavonělo, že sem si musel hrknút. To byl skvělý nápad, jako ostatně všecky ty tvoje…Zdruv
  JS

  od wbgarden v Bře 2, 2009

 12. Tak to máš dobré, já už dohrkal…

  od obr v Bře 3, 2009

 13. A že sme zase trochu pokecali…, tak dobrú…

  od wbgarden v Bře 3, 2009

 14. Dík. Spi slušně a nemlaskej…

  od obr v Bře 3, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *