Další trapně se opakující habaďura Martina Bursíka…?

18. Únor, 2009 – 20:43

Tento úvod se mi zalíbil, takže si ho dovolím zopakovat. Zelená je tráva a Zelení jsou modří s totalitními prvky doruda. Tak by se daly pojmout neoteze Strany zelených. Ta tam je nenávratně doba idealistů s batůžky, kteří kdysi brečeli pro každou přejetou žabičku.

Dnes už jsou to konformní elegáni v oblecích šitých na míru, bez skrupulí, zato s pragmatickým Martinem Bursíkem v čele a dle potřeby ostrým, žárovky na Pražském hradě, i milostně submisivním, viz. Katuška Jau Jau – nadějná europoslankyně, jenž si už po vítězném teplickém sjezdu může dovolit urážet lidi kolem sebe s autokratickou nadřazeností.

Především ale zcela bezzásadový elemet české vlády, jehož kolegové bez rozpaků nazývají klíštětem, co se jednou chytne a nepustí, dokud se pořádně nenasaje.

Dá se ještě vůbec spočítat, kolikrát jsme četli jeho zcela jasné ultimativní prohlášení, že když…, tak okamžitě končí s koalicí…?

Snad poprvé to bylo kvůli zelenému nesouhlasu s jadernými elektrárnami. Navrhoval jedině málo výkonné alternativní zdroje; větrné či sluneční elektrárny, bioplyn, jenom jádro absolutně ne. Kuchtili na tom spolu s Kuchtovou a jihočeskými matkami za rakouské šilinky pár roků.

Nakonec atomové elektrárny schválila nejen EU a okamžitě poslušně i Topolánek, a Bursík odvolal odvolané a zůstal v koalici…

Pak to byl americký radar v Brdech. Byl zásadně proti, ihned končí s koalicí, pokud… Pak slevil, jedině když ho bude zaštiťovat NATO. Nakonec se toho formálního plku dočkal, i když v Brdech by byli vojáci US Army nakonec úplně sami a téměř pod svojí legislativou.

Bursík opět odvolal odvolané a zůstal ve vládě. Také ho k tomu přiměl Obama, jemuž nesahá ani po jeho snědé kotníky…

Pak to byl ten nešťastník Čunek. Zdálo se, že má máslo na hlavě, na každém šprochu pravdy trochu, a to se nelíbilo ministru zahraničí za zelené Schwarzenegrovi. A tak společně s Busíkem prohlašovali, že vedle podezřelého Čunka v jedné vládě zelení v žádném případě sedět nebudou….

Nevím, kdo šel „bručet“, ale po delších průtazích zůstali ve smíru nakonec v koalici Čunek, Schwarzenberg i Bursík….

Poté to bylo ještě pár rozčeřených koaličních hladin, spíš ale pouze řečnická plácnutí do vody… Nula od nuly pošla…

Dnes však to opět zabouřilo na stejnou notu. Martin Bursík přišel ze svým evergreenem a pohrozil odchodem Strany zelených z vládní koalice. Poslanci totiž odmítli novelu procesu EIA.

Marně mu někteří říkali, že se už únavně opakuje a že se stejně své klíštěcí urputnosti udržet si co nejdéle svůj ministerský post nevzdá.

A co je EIA? Environmental Impact Assessment – hodnocení vlivů na životní prostředí.

Lapidárně řečno, jde o údajnou ekologičnosti silnic, továren, elektráren a dalších staveb i technologií. Ti, co hlasovali pro, měli jasný důvod; novela by komplikovala stavební procesy a prodlužovala je.

A ochránci životního prostředí by raději zachrańovali žabičky, aniž by domysleli, že bez obchvatu měst jsou mrtví lidé při dopravních nehodách vlivem přílišné frekvence dopravy.

Navíc stejně nemůže být žádná stavba či technologie ekologická, jelikož vždy nějakým způsobem zasáhne do životního prostředí.

Takže nic, pouze virtuální pokus pro koalici a stranu zelených předvést se před voliči. Proč teď? Blíží se přece volby do europarlamentu…

A pokud nebude žádná demonstrace, během které by Katuška Jau Jau opět zahrála na city voličů, co jinému Bursíkovi zbývá, než čeřit kalnou bruselskou vodu ve jménu své milé kolegyně…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *