Když se spiknou africké „andělíčkářky“…

18. Únor, 2009 – 8:40

Který národ by neměl svoji dobu temna. Většinou však tyto hrůzné časy dávno skončily. Kromě občasných hospodářských krizí, bilionových dluhů a milionů nezaměstnaných. Lidská práva jsou až na výjímky dodržována, mučení prý budou zrušena v momentě, kdy skončí popravy v Číně, věznice Guantánamo, Abú Ghrajb či terorismu Pásma Gazy.

Amnesty International uvádí: Nejméně dvaceti palestinským mužům byla počátkem roku 2009 rozdrcena kolena, byli mláceni nebo jinak mučeni. Většina byla unesena ze svých domovů, někteří byli vystopováni v nemocnicích.

Organizace ochránců lidských práv za to obvinila teroristickou skupinu Hamas z „únosů, zabití, mučení a hrozeb smrtí proti těm, které obviňuje z ‘kolaborace s Izraelem,’ stejně jako proti svým oponentům a kritikům…“

Jedno brutální mučení při vědomí však postihuje i v dnešní době tisíce muslimských žen. Řeč je o nehygienické obřízce – latinsky female circumcize. Jde o tělesné zohavení z falešné morálky, žárlivosti a pokrytectví, jež se týká ženského rodu, aby byly ochromeny jeho sexuální pudy.

Jak prý jinak zabránit jejich nevěře a předčasné ztrátě panenství. Obřízka dívek se proto stále odehrává zejména v Africe, částečně pak u muslimů v Asii, na Středním východě. Podle Světové zdravotnické organizace je na světě takto pořád mučených neuvěřitelných 120 miliónů žen.

Mnohé mají těžší formu obřízky, tedy odstranění všech citlivých částí pohlavního ústrojí včetně malých stydkých pysků. Do těch velkých jsou provedeny řezy, aby se části kůže mohly k sobě sešít hrubými vlákny, které bez jejich odstranění vylučují pohlavní styk, anebo je možný, ale jen při oboustranných bolestech.

A lehčí typ obřízky? Odoperování „pouze“ části klitorisu. Středovýchodní způsob obřízky zahrnuje odstranění nebo rozdělení předkožky, která kryje klitoris. Mnohdy se zákrok provádí skleněným střepem nebo žhavým železem či uhlíkem.

Stejně ohroženy jsou i v současnosti dívky v USA nebo ve Francii. Jde o potomky afrických přistěhovalců; v USA se jedná asi o 17 tisíc dětí, ve Francii zhruba o deset tisíc, jež zřejmě obřízka teprve čeká, i když často nelegální.

Rozličné formy obřízky se praktikují po celém světě, ale nejobvyklejší je v subsaharské Africe. Také se vyskytuje na Středním východě, v Severní a Jižní Americe, Indonésii a Malajsii, Somálsku, Súdánu, v jižním Egyptě, Mali a Nigérii, Etiopii a Eritrei.

Následující ukázka z mého románu „Krev pod obojí“ vše postihuje více než realisticky…

„Dala mu svoji znásilněnou ženskou čistotu, ale věděla, že za tu cenu by ji měl raději hříšnou a plnou vášně a milostné fantazie. Nemohla za svů chlad, který marně překonávala. Jako dívka musela prodělat obřízku. Částečně přišla o klitoris a malé stydké pysky, ale pořád na tom byla líp, než jiné muslimky, jež náboženské tmářství ponížilo ještě víc a připravilo je též o jiné „nečisté“ části genitálií…

„Proč jste mi to museli udělat?“ vzlykala, když ve svých osmi letech usínala zmámená dávkou vália, které přesto neutišilo pálivou bolest v jejím klíně.

„Chtěl to tak Bůh!“ řekl jí matka, trpící víc než její dcerka.

„Bylas nečistá!“ zabručela teta Saruda, otřela břitvu po svém nebohém manželovi a uložila ji zpět do brašny s instrumenty vykonavatelky hrozného zohavení.

„Tak proč nás Bůh stvořil s nečistým tělem? Aby nám působil bolest…? ptala se dívka s pláčem.

„Bůh ví, co dělá!“ odbyla ji teta a odešla za jinou nešťastnicí.

Jako odporný lep na dívce od té chvíle lpěla výčitka, že není plnohodnotná žena, později přibyla další obava; co když její ošizený muž půjde za jinou…?“

Občas se najde někdo, jenž se vysloví proti těmto zvráceným metodám blízkým konání českých potratových „andělíčkářek“, ocitne se však v ohrožení svého života. Skupina žen – sowies, provádějících v Sierra Leone ženskou obřízku, unesla dvě místní novinářky kvůli kritice těchto zrůdných praktik.

Stačilo k tomu, že žurnalistky připravily seriál k nedávnému 5. výročí mezinárodního Dne proti ženské obřízce. Jedné z autorek reportáží bylo napřed vyhrožováno, že bude zbita a její dům shoří.

Nedala si říct, tak ji rozzuřené sowies i s její kolegyní unesly, svlékly donaha a zbily. Ženskou obřízku praktikuje většina Afriky jako údajně muslimskou tradici.

Operace je většinou prováděna ještě v dětství, amatérsky, bez umrtvení a je zdrojem fyzických potíží a psychických traumat. Podle OSN je v Sierra Leone obřezáno 94 procent žen a dívek ve věku 15 a 49 let.

V roce 2007 byla po úmrtí obřezávané dvanáctileté dívky zcela zakázána ženská obřízka v Egyptě. Do té doby byla zakázána jen částečně.

Prorok Muhammad se musí obracet v hrobě, když vidí, jak je zneužíváno jeho islámské učení. Přestože korán zakazuje sebevraždy a vůbec se nezmiňuje o ženské obřízce, fanatiční islamisté si dál vedou svou a při svém vraždění se svérázným výkladem Koránu bezostyšně zaštiťují.

Proto ideální muslimova žena je patrně zcela frigitní žena, bez jakýchkoli vzrušivých míst na svém těle…

Musí to být krásné žít v Africe či ve Francii jako muslimka…

Reklama:
 1. 12 reakce na “Když se spiknou africké „andělíčkářky“…”

 2. Každá forma otroctví je zavrženíhodná. Jak dlouho ještě se bude Země točit v takovém a dalších formách tmářství spojených s ukrutenstvím těžko někdo odhadne. Nechci naznačit, která víra je lepší, která více svazuje či osvobozuje. Chci jen říci, že tmářství kdekoliv a kdykoliv lidem ubližovalo. Jezuité svého času pálili knihy… Myslím, že nikdy nebude dosti misijního snažení přinášet lidem do života světlo. Zvláště v Africe, ale také ve Francii, jak jsi, Břeťo, naznačil. Tím více tam, kde se holedbají kulturní a tedy lidskou vyspělostí.
  Kdejací afričtí náčelníci, vůdcové, prostě totalitáři, nepustí z rukou tmářské tradice, protože jsou mocí, udržují otroctví. A že prý bylo vymýceno…
  A tradice? Jaká je, taková je i kultura lidí, kteří ji vyznávají.
  Ženy, Vy, co jste musely a budete muset podstoupit obřízku, vězte, že je mi to líto. Velmi. Podstupujete to kvůli druhému pohlaví. Polévá mne stud za každé násilí na Vás páchané. A nejen v tuto chvíli, po přečtení kolegova článku. Rodiče a víra mne naučily se Vám kořit. Jste pochodní našeho života, života mužů. Bez Vás bychom byli ničím. Odpusťte, můžete-li.
  Proroku Muhammade, vstaň ze záhrobí a vejdi už konečně do muslimských myslí, aby si neupravovaly Korán, jak se jim to hodí.
  Břeťo, jsem Ti vděčen, že připomínáš i to, co se mi někdy zasouvá někde do koutku mysli. Je třeba stále lidi burcovat.
  Zdravím Tě!
  Mirek

  od chb v Úno 18, 2009

 3. Fuj, strasna predstava, ale doporucuju k precteni knihu Roberta Ruarka, Die schwarze Haut (Cerna kuze), predpokladam, ze vyslo i v cestine.Mil.Ull.

  od Mia Ullmann v Úno 25, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *