Jsou lokální Arabové z Pásma Gazy chudáci či milionáři…?

9. Únor, 2009 – 9:41

Už jsem několikrát psal o tom, kam mizí dolary a eura z donorský konferencí, určené pro chudáky Palestince, aby se mohli najíst, obnovit si domy či pašerácké tunely zbořené izraelskými raketami. Loni to bylo přes 7,4 miliardy dolarů od USA a jejich spojenců.

Gazanský Hamas pak vyhodil do vzduchu bezpečností plot mezi Pásmem Gazy a Egyptem, aby si přes 700 tisíc lokálních Arabů vyrazilo z kopýtka a utratilo během několika týdnů skoro 480 milionů dolarů.

Ale pořád vládne v Gaze bída, svrab a neštovice. Tak náš pan ministr Schwarzenberg chystá další dárcovskou konferenci, jejímž úkolem bude zajistit novou posílenou humanitární pomoc pro Palestince.

Přitom darované peníze, co se jim prý nemá dívat na zuby, šly většinou na cement a další materiál, aby se mohly stavět tunely z Egypta do Pásma Gazy pro pašování především zbraní a výbušnin. A hlavně pro bohatnutí těch, kteří je postaví a těch, jimž patří…

Kuvajtský list Al-Qabas uveřejnil článek, v němž se píše, že Izraeli se podařilo zlikvidovat zhruba polovinu ze 750 tunelů. A takový tunel, to není jen obyčejná díra v zemi. Musí se napřed vybagrovat do hloubky deset i více metrů, pak udělat dřevěné obložení na „šalunk“, aby se dalo betonovat.

Těžká práce a hlavně pěkně drahá. Jeden tunel stojí přes 60 tisíc USD. A k vybudování takové pašerácké chodbičky je zapotřebí alespoň dvacet dělníků, kopáčů, zedníků a betonářů, ale rovněž pašeráků. Dělník dostává plat 300 dolarů měsíčně, pašerák mnohonásobně víc.

Průměrný zisk už z fungujícího tunelu činí měsíčně více než 50 tisíc USD. Pro majitele i „obchodníky“. A zájem o „dodávky“ zboží je veliký. Skoro všechno, co se prodává na tržištích Gazy se do Pásma dostává právě přes tunely, částečně po moři, ostřelovanými „rybářskými“ čluny.

Nebo potraviny a léky humanitární pomoci OSN ze 14 náklaďáků, ukradených po přejezdu hranice z Izraelem jordánským přepravcům, aby se zásobili hamasovci a ne zrádní fatahovci…

Město Rafah, které bývalo nejchudším městem Pásma Gazy, se postupně stává městem milionářů. Gazou už prý zdomácnělo přísloví: „Chceš-li být milionářem – kopej tunel!“

A nejen kopání všechny strasti zahání, ale také být přímo majitelem tunelu, je jako vyhrát jackpot. V tuto chvíli je už ale přes tisícovka lidí, kteří se milionáři nikdy nestanou. V ráji prý ale mají jako mučedníci mnohem víc. Právě tolik lokálních Arabů totiž našlo ve zrádných tunelech svou smrt.

Že by gazanští milionáři převzali své pokrytecké manýry od své teroristické ikony jménem Jásir Arafat, který se běžně objevoval na seznamech mezi dolarovými miliardáři naší planety. A americký ekonomický časopis Forbes se vyzná…

I když se drží jako každý seriózní tisk a nezveřejňuje, jak dotyční multimilionáři ke svému bohatství přišli. U Arafata se to však dá vyčíst už z kávové sedliny- jen EU mu posílala měsíčně několik desítek milionů USD na administrativu Palestinské autonomie, včetně platů pro úředníky.

Tím se též vysvětlují dvě záhady: Proč je dnes Arafatova francouzská exmanželka Suha (47) jednou z nejsolventnějších vdov a proč nikdy nebylo dost peněz na založení státu Palestina…?

Palestinská samospráva se tak podobá vesmíru, v němž vše mizí jako v černé díře…

Reklama:
 1. 15 reakce na “Jsou lokální Arabové z Pásma Gazy chudáci či milionáři…?”

 2. Co k tomu říci? Našemu panu ministru zahraničí, kterého si vážím a přeji mu dlouhé žití, by prospělo v rámci odtučňovací kůry, aby si nějaký ten tunýlek z Egypta do pásma Gazy prolezl. A také, diplomacie, vážený pane ministře zahraničí České republiky, Vy sám dobře víte, není jen o hlásání částí pravd od kecpultů… O to více, když se jedná o celé pravdy o Izraeli a Palestině, o kterých evropská média víceméně „taktně“ mlčí či mlží. Tiše žasnu, že vzhledem ke svému vzácnému charakteru svou ministerskou funkci ještě můžete, vážený pane Schwarzenbergu, dělat, a nezabýváte se raději intenzívně vyspravováním české současnousti na Vašich pozemcích. Ne, osobně jsem ve svém uvažování nezlomil hůl nad mírem pro Izrael, ale arabští tuneláři se stydět nikdy nebudou. Vsadím se, že se i oni, i když za milióny dolarů, pokládají za vlastence. A proto jsem skeptik, že Izrael bude mít někdy klid. Nebude, navíc si myslím, že stále bude dojnou krávou pro „spravedlivé“ arabské okolí.
  Zdravím Tě, Břeťo!
  Mirek

  od Bohumír Charbulák v Úno 9, 2009

 3. Pravdu říkáš, Mirďo! Ve všem je bordel, jenom v mléku je radioaktivita a v Pásmu Gazy tunely. Zajímalo by mě, jestli existuje zpětný mechanimus kontroly využívání těch miliard dolarů od „západních satanů“? Za co, kdy, kde a kdo…? A hezky důkladné účetnictví, zaevidovaný každý vynaložený dolar. Tak, jak se to u nás kdysi dělávalo se sociálními dávkami pro nepřizpůsobivé občany, kteří raději kupovali chlast a cigarety pro sebe, než jídlo a oblečení pro své děti…

  od olser v Úno 9, 2009

 4. Břeťo, také články radšej nepíš, lebo sa človek len poriadne nase..ie. To je ako z našimi cigáňmi. Čim viac sa im dáva, tým menej robia a viac chcú a keď sa dá menej alebo nič, tak sme egoisti, ignoranti, asociáli a čo ja viem, čo ešte. A hlavne, za všetko môžeme my, ale oni nie.

  od eugen v Úno 9, 2009

 5. Nemám co dodat,vše,co je pravda,bylo řečeno.Evropa zažívá finanční krizi,ale pro Araby zase prachy budou.Ropa je mocná čarodějka!

  od hugous.z.lipek v Úno 9, 2009

 6. Velmi správná úvaha, ale co s tím pane Olšere? Jsou ti světoví politici slepí a hluší, nebo co se to okolo Izraele pořád děje? Mě to přijde jako skrytý nacizmus, a pokračování odvěkého pronásledování Židů. Protože i naprostý idiot musí vidět, kdo je viníkem tohoto uměle přiživovaného konfliktu.

  od Atllanka v Úno 9, 2009

 7. Co jsem k tomu chtěl říct, to všechno jsem napsal, popsal a vypsal. Chytrému napověz, houpého trkni. Izrael znám jako svoje boty, stejně jako Izraelce a Židy. Nikdy by nikomu ani vlas na hlavě nezkřivili, pokud by je nikdo nevyprovokoval. Byla chyba, že ten svůj dobře rozjetý útok přerušili. Zhoubný nádor je třeba zrušit, aby dál nemetastázoval…

  od obr v Úno 9, 2009

 8. Přes všechny snahy „mírotvorců“ to fakt měli dotáhnout do konce, Břeťo! Myslím si také, že máš recht! Metastázy tam budou zase. To je nabíledni. A válčit se bude zase. Palestinský stát či nestát. Konečně by se pro toto ohnisko nesváru měl ostatní svět chytit za nos, neschovávvat se za prázdné proklamace a opravdově bez přetvářky upřednostnit mír před byznysem dodávek zbraní „mírumilovným“ muslimům s opasky výbušnin či raketami vypouštěnými z civilního prostředí.
  Zdravím Tě, Břeťo!
  Mirek

  od chb v Úno 9, 2009

 9. Jediná šance je udělat z lokálních Arabů, co si říkají Palestinci, zatraceně bohaté lidi, co by se zamilovali do života a ne do virtuálních hurisek, aby nechtěli dobrovolně umírat a radovat se s běžných věcí, jako každý normální člověk. A nechat toho přetahování, čí Bůh je ten pravý, když Židé, křesťané i muslimové mají toho svého jediného monoteistického Boha, který už ze své podstaty musí milovat každého. Zlosyna i valašského dobráka, třeba jako jsem já. Veškerá přetahování o Boží prozřetelnost a licitování o to, kdo si zaslouží smrt a kdo ne, je směšné a nepřípustné, zvláště když každý ví, že život je nevyhnutelně smrtelná choroba a naděje že umírá předposlední…

  od obr v Úno 9, 2009

 10. Bať, bať, starý brachu! Jenže, kdo udělá z Palestinců zatraceně bohaté lidi? Možná to někomu vyhovuje, že tam s pokrokem nehli stovky let. Začnu věřit na zásah mimozemšťanů, Břeťo, to bude pravděpodobnější.
  Zdravím Tě!
  Mirek

  od chb v Úno 10, 2009

 11. Ve Spojených státech nechali zbohatnout černochy, pragmaticky z nich postupně udělali mocnou buržoasii a dnes je černoch prezidentem USA a v roce 2050 v nich bude víc barevných než bělochů…

  od olser v Úno 10, 2009

 12. Mám řešení, soudruhu sionisto Olšere. Pozabíjet všechny Araby. Neboť: „Milion Arabů nemá cenu jednoho židovského nehtu.“ (rabín Yaakov Perrin, NY Daily News, 28. února, 1994,str.6)

  Jedině vyvolený čistokrevný nadřazený chazarský národ (AshkeNazi) má právo na Palestinu a vyhubení původního semitského obyvatelstva.

  „Naše rasa je panská rasa. My jsme bohy této planety. Lišíme se od ostatních méněcenných ras asi tak jako se ony odlišují od hmyzu. Vlastně, ve srovnání s naší rasou, všechny ostatní rasy jsou šelmy a zvěř, v nejlepším případě dobytek. Dalo by se říci, že jsou lidský odpad. Naším osudem je vládnout nad méněcennými rasami. Budeme vládnout našemu pozemskému království železnou rukou. Masy nám budou líbat nohy a budou nám otrocky sloužit.“ (bývalý izraelský ministerský předseda Menachem Begin)

  V roce 1940 Joseph Weitz, hlava Kolonizačního odboru Židovské agentury, který byl zodpovědný za skutečnou organizaci osídlení Palestiny, napsal:
“Mezi námi musí být jasné, že není žádný prostor pro soužití obou národů pohromadě v této zemi. Nedosáhneme našeho cíle, dokud jsou Arabové v této malé zemi. Není jiné cesty než odsun Arabů odtud do sousedních zemí – všech Arabů. Ani jedna vesnice, ani jeden kmen tu nesmí zůstat.“

  „Koenigova zpráva“ vyjádřila tuto politiku ještě otevřeněji:
“Musíme použít teror, atentáty, zastrašování, konfiskaci půdy a omezování sociálních služeb tak, abychom zbavili Galileu jejího arabského obyvatelstva.“
  Předseda Heilburn Komise pro znovuzvolení generála Šlomo Lahata, starosty Tel Avivu, prohlásil:
“Musíme zabít všechny Palestince pokud neresignují a nebudou tu žít jako otroci.“

  Předseda Heilburn Komise pro znovuzvolení generála Šlomo Lahata, starosty Tel Avivu, prohlásil:
“Musíme zabít všechny Palestince pokud neresignují a nebudou tu žít jako otroci.“

  Raphael Eitan, náčelník štábu Izraelských ozbrojených sil prohlásil:
“Prohlašujeme otevřeně, že Arabové nemají žádné právo usadit se na jediném centimetru Země Izrael (Eretz Israel). … Síla je to jediné, čemu rozumí nebo teprve budou rozumět. Musíme použít maximální sílu dokud nás Palestinci nebudou prosit na všech čtyřech.“

  od hestroy v Úno 10, 2009

 13. Zřejmě jste kovaný v ivritu, arabštině či angličtině, že máte v malíčku všechny cizojazyčné proslovy historicky nevýznamných osobností. Nebo je další možnost, že jste četl nějaký nevyvedený překlad Protokolů sionských mudrců, jejichž autorem byl za falzifikáty dobře placený carský donášeč Golovin… Každopádně jste soukmenovče hnědých uniforem vedle jako ta jedle…

  od olser v Úno 10, 2009

 14. Mohu-li Vás pane olšere, najděte mi a pošlete pár obrázků těch obřích tunelů. Určitě někde budou ale nějak je nemůžu najít. A podle toho kolik Israel zabil dětí, si začínám myslet, že ty tunely koupou děti. Takže možná zas tak velké nebudou a proto žádné fotky nejsou.

  od Komodor v Úno 11, 2009

 15. Vážený pane anonyme, až Vám bude někdo sedm roků střílet do Vaše místa bydliště rakety a Vy budete většinou v bunkru, pak se Vás zeptám, proč si necháte kálet na hlavu a nebráníte se. A když po sedmiletém marném žádání střílející strany o zanechání této činnosti vezmete místo, z něhož se na Vás střílí, útokem, zjistíte, že Vaše střely dopadají sice na nepřítele, ale ten si bere jako živé štíty děti, ženy a starce s tím, že třeba útočí z nemocnic a škol. Pak se Vám ozve jistý ředitel světa jménem Komodor a bude Vás osočovat, že zabíjíte děti a civilisty. Jinak co se těch tunelů týká, stačí si pustit televizi a uvidíte přímo jejich stavby i lokální Araby, chlubící se, kolik tisíc dolarů jim pašování zbraní vynášejí…

  od obr v Úno 11, 2009

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *