Je Evropská unie jen zfušovaným klonem RVHP…?

8. Únor, 2009 – 10:35

Po brutální krvavé kosovské válce z let 1998 až 1999 zbyly dodnes stovky pohřešovaných kosovských Albánců i Srbů. Když skončil konflikt zůstalo Kosovo pod správou OSN až do 17. února 2008, kdy jednostranně vyhlásilo samostatnost.

Vědělo proč to dělá a kdy. USA předtím přilíbily podporu v tom smyslu, že samostatnost okamžitě uznají. Státy, které jsou známé svoji podbízivostí vůči všemocnému (bejvávalo) Big Brotherovy za oceánem, se samozřejmě přidaly.

Je skoro jasné, že kdyby Spojené státy řekly, vyskočte z okna, ty více než pět desítek submisivních zemí by neváhaly ani vteřinu. Co by za miliardové dolarové injekce a relativní bezpečí pod ochrannými křídly nejsilnější velmoci světa nedaly.

Včetně „svobodomyslného“ Česka, kterému málem přikázal Sarkozy, rázným doporučením vedení kolínské automobilky, aby byla tamní výroba francouzských vozů v rámci „nezávislosti a svrchovanosti“ jednotlivých států EU převedena zpátky do země Galského kohouta.

Autoritářský prezident Nicolas Sarkozy považuje za nepřípustné, aby se auta mj. značky PSA Peugeot Citroën vyráběla v Česku a pak prodávala ve Francii, přestože výroba jednoho vozu ve Francii vyjde o zhruba tisíc eur dráž než v Česku…

(Jak uvádění České noviny, letošní kolínská výroba modelů Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1 má být o 11.500 aut vyšší než v roce 2007, kdy z automobilky vyjelo téměř 308.500 aut. Kolem 99,5 procenta vozů míří zejména do Itálie, Francie, Velká Británie, Německa a Nizozemska.)

Evropská unie je prostě klon bývalého RVHP; v ní také platilo. Rozděl a panuj! Zřejmě už brzy také s Kosovem. Rok po vyhlášení nezávislosti Kosova totiž připomněl Parlament EU ochotu přispět k hospodářskému a politickému rozvoji Kosova tím, že mu nabídne jasnou perspektivu členství v EU.

Jde hlavně o to podpořit „stabilní rozvoj“ Kosova a zajistit, že budou v celém Kosovu, včetně srbských menšin, respektovány zásady právního státu.

Poslanci žádají ty členské státy, které dosud neuznaly nezávislost Kosova, aby tak neprodleně učinily. Usnesení ad hoc bylo přijato poměrem hlasů 424:133:24…

Už T.G. Masaryk řekl: “Vztahy Srbů a Albánců jsou velmi nepřátelské, protože turecký tlak na Srby se uskutečňoval přes Albánce… Albánci oloupili Srby, odebrali jim jejich půdu… Během dvou století bylo na 500 000 Srbů vyhnáno…”

Připomeňme si stěžejní momenty kosovsko – mafiánské historie…

Kosovo je nejdůležitějším „srdečním“ místem v srbské minulosti – v roce 1389 zde Srbové svedli marnou bitvu s osmanskými Turky při snaze zastavit jejich postup do Evropy. Ač prohráli, bitva na Kosově poli je nejslavnějším bojem Srbů v dějinách.

Byli tak první, kteří dočasně zastavili invazi muslimů mezi evropskou civilizaci. Také jejich hrdinský boj a tisíce mrtvých v boji s nacisty během 2. světové války je všemi oceňován jako vůbec nejstatečnější.

V Kosovu, někdejším „srbském Jeruzalémě“, bylo od příchodu jednotek NATO v roce 1999 zničeno 155 pravoslavných chrámů a klášterů. Většinu kosovských Srbů Albánci „etnicky vyčistili“, někteří z nich žijí v malých kontejnerových táborech, v ghettech, a to vše v 21. století v srdci Evropy.

Dnes jich už žije v Kosovu pouhých několik desítek, v české „zóně“ jen osm… Jsou staří a vůbec raději nevycházejí ze svých domů… Momentálně „svobodné“ patří Kosovo svojí skoro 80procentní nezaměstnanostíi k nejchudším „kandidátským“ zemím nejen EU.

Přesto zde jezdí nezvyklý počet automobilů. Kde na ně berou? Pašováním drog a kradením dřeva, což kosovské úřady přehlížejí a naši vojáci nemají šanci odhalit.

Zvládnout nastávající anarchii nezmohl ani nynější premiér Kosova Hashim Thaci, bývalý šéf teroristické organizace UCK. který si údajně vydělal nejmíň čtyři milióny dolarů na prodeji orgánů srbských a romských zajatců…

Místopřísežně to prohlásil anonymní svědek K-144, chráněný haagským tribunálem, jak napsal švýcarský list Tagesanzeiger. Svědek K-144 tvrdí, že ochod s orgány zajatců se odehrával přes Itálii, v přímé režii Kosovské osvobozovací armády (UCK) a s tichým souhlasem albánské vlády a pod záštitou vojsk NATO.

Kosovští Albánci unesli asi 300 Srbů po 12. červnu 1999, po příchodu sil NATO do Kosova, a převezli je do severní Albánie. Zabíjeli je prý rovnou v sále. „Vyndali“ jim co se dalo a těla zakopávali poblíž “žlutého domu” do masového hrobu poblíž opuštěného albánského dolu Deba u hranic se Srbskem.

Prominentní boháči z celého světa si tak mohli nakupovat za velké sumy potřebné orgány. Zkrátka nezemřeš, když zabiješ tvého dárce…

Švýcarská vláda nedávno informovala Kosovo, že jeho nově jmenovaný velvyslanec Naim Mala, Thaciho blízký přítel, není v zemi vítaný. Podle kosovských médií má Mala policejní záznam z doby, kdy ve švýcarské emigraci v letech 1998 až 1999 shromažďoval peníze pro UCK.

Hashim Thaçi studoval filozofii a historii na univerzitě v Prištině. Po studiích emigroval do Švýcarska, kde se seznámil s představiteli albánské komunity. Byl jedním ze zakladatelů albánského hnutí odporu, napojeného na albánskou mafii.

V březnu 1994 se stal politickým velitelem UCK, kde dostal přezdívku „Snake” (Had). V roce 1998 zahájil tajná jednání s americkými vyjednavači, v kontaktu byl s tehdejší ministryní zahraniční věcí USA Madeleine Albrightovou. Díky těmto kontaktům si vysloužil přezdívku “miláček Albrightové.”

Později byl na něho vydán zatykač Interpolu. Byl sice zatčen, ale zanedlouho propuštěn. Díky svým kontaktům a laxnosti mezinárodního společenství v potírání válečných zločinů spáchaných kosovskými Albánci se Thaci před mezinárodní soud v Haagu nedostal…

Srbsko ztrátou Kosova přišlo o své srdce a nyní si po infarktu jen těžce zvyká na komplikovaný kosovský bypass…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *