Je srovnávání kohokoli s bestií zvanou doktor Mengele etické…?

2. Únor, 2009 – 10:18

Jsem už takový, že se snažím ironizovat všechny, kdo si to zaslouží. Napravo či nalevo, ve středu nebo v úterý… Prostě jen vytvářím karikatury. Někdy, pravda poněkud drsnější, ale vždycky v rámci mezí určité morálky a etiky.

Ovšem přirovnávat někoho ke zvrhlému vrahovi Mengelemu či k nacistické arizaci, to bych si nedovolil ani ve svém nejvyšším stádiu blbosti a pokleslosti.

Nedávno jsem psal blog o holocaustu, koncenráku Osvětim a musel jem připomenout i bestialitu tzv. doktora Mengeleho. Vím, že pan profesionál Páral nečte amatérské blogerské plky, ale měl by. Občas.

Nebo by si měl alespoň přečíst něco z historie holocaustu a vůbec Třetí říše. To by se pak dozvěděl z výpovědí pamětníků, co museli prožít v době nacistického běsnění.

Co to bylo pro matky, když jim nějaká zrůda sešívala živé děti dohromady nebo je nechávala mrznout až k smrti a pitvou pak zjišťovala, jak dlouho by mohli němečtí vojáci vydržet v mrazech na Sibiři…

To by si poté ani neodvážil jen pomyslel, že by dr. Rath, jemuž nacisté vyvraždili několik členů jeho rodiny, mohl „diagnostikovat hezky po mengelovsku“ nebo se „pokoušet „arizovat“ středočeské nemocnice…“

Milý pane Párale, moc se se svým psaním nepáráte…

Panu Paroubkovi se tímto omlouvám, že jsem tuto glosu napsal až tak pozdě…

Asi to bude tím, že MF Dnes, kromě perel pana Párala, většinou nečtu…

Reklama:
  1. 14 reakce na “Je srovnávání kohokoli s bestií zvanou doktor Mengele etické…?”

  2. Na tento článek musím reagovat.Shodou okolností včera na TV 1 byl program o záchraně židů.Jednalo se o dědinu Dlhé Pole u Žiliny odkuď pocházím.Přesně jsem si pamatoval to co bylo v tom programu prezentováno.Ne samozřejmě přímo ale z povídání mého starého otce.Vzhledm k tomu,že se jednalo a jedná o téměř 100% katolickou obec a zvláště,že byla jednoznačně spojena s J.Tisom (viz.nedaleká Bytča)je nikdo nepodezíral o možnost jakékoliv „ochrany židů“.Nicméně se to dělo.Faktem je,že odsun židů z území Slovenské štátu a posléze z Maďarska byl v podstatě až ke konci války byl umožněn velice laxním přístupem spojenců.Je jasné,že táto debata vyžaduje více než pár řádku.Je to můj koníček a někdy velice těžce nesu současnou prezentaci historických skutečností.Moje komunikace s velvyslanectvím státu Izrael ohledně hledání mých spolužáků židů je již na fascikl.Nicméně děkuji Vám za Vaše články ohledně této problematiky a to jak historické tak současné.Můžu pouze konstatovat,že s Vámi plně souhlasím.
    Bohdan

    od jozef Bohdan v Úno 2, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *