Milý Jirko, šance je možná v bulváru…?

1. Únor, 2009 – 12:25

Jiří Paroubek je nevyzpytatelný. Hořekuje, že si ho média nevšímají. „Nemáš rád negativní reklamu, tak nebudeš mít žádnou…“ Tak si asi řekli novináři. Napřed je bombardoval stížnostmi a hrozbami, že o něm píší nesmysly a lži a že je dá k soudu, teď by možná byl i pro nějakou tu „kachnu“ a virtuální žalobu, jen aby mohl reagovat a dštít oheň a síru.

Marně se snaží držet krok s Mirkem Topolánkem, který se jak Fénix zrodil z vlastního popela a vládne Evropě. Má z toho titulu povinnost působit sice jen jako kyvadlo, které však při každém svém okolnostmi vynuceném pohybu doprava či doleva naráží na jednu světovou politickou celebritu vedle druhé.

Říká se, že dobrý novinář nemusí hledat dobrodružství, to že je k němu přitahováno jaksi automaticky. Obdobně je to s politiky, jen s tím rozdílem, že ti v sobě nemají tu přitažlivou sílu, ale jen k různým věcem přijdou jak slepý k houslím.

V případě Mirka se toho naskytla spousta. Napřed plynová krize, potom vojna v Pásmu Gazy, dnes se už rovněž Česka týká i finanční globální krize.

Létá proto jako pověstný hadr na holi, až se všeobecně v médiích ani nestíhá v tom zmatku komentovat, kdy šlápl do exkrementu a kdy trefil hřebík(a) na hlavičku.

ČSSD s Jirkou v čele dělá horempádem, co zmůže. Kdo chvíli stál, už stojí opodál. Zatímco v lednu před rokem vydala 28 tiskových zpráv, za letošní leden jich bylo už skoro šedesát, z toho dobrých třicet jich vyprodukoval sám stranický předseda.

Z ústředí ODS jich však do redakcí dorazlio jen čtrnáct. Někdy někomu zkrátka hoří i voda. Oslavovaný oranžový vítěz teď potí krev a nikoho to nezajímá, zatímco valašský ogara ze Vsetína jen zvedne telefon od Putina nebo Obamy a má další body navíc.

Jiří Paroubek si asi dnes posteskne, že už vyšuměla tzv. Kubiceho zpráva, rozruch kolem křtu jeho knížky i fakt, že rozdrtil ODS ve volbách. A žen nebyl důraznější při boji o post ministerského předsedy.

Také s trumovým esem zvaným poplatky se mu to poněkud zapletlo, ani radar už skoro nikoho nezajímá, Topolánek jako šéf Rady Evropy se submisivně dere o Lisabonskou smlouvu a rozepře i napadání kvůli mise čekých vojáků do Afghánistátu už také vybledla.

Zbývá poslední šance – bulvár. Že už o ČSSD všecko bombastické popsali, vymysleli a vypsali, až se dostali do fáze absolutního vyhoření? Kde nic není, ani čert nebere. Chce to nějakou aféru, průšvih.

Je nutné vzít si tedy příklad s celebrit na jedno použití.

Herecké hvězdičky, pseudomodelky a manekýnky či jen obyčejné náničky z Vidlákova si vědí rady. Ví, že o kom se nepíše, ten jakoby nežil. Proto přišly s negativní reklamou a po vzájemné domouvě s konkurentkami vždycky dají cink do redakcí…

Znají telefonní čísla bulvárů pozpátku a tak jen je vytočí a chrlí. Že se v tom a v tom baru si vjedou vzájemně do vlasů s tou či onou osůbkou, že ta a ta konkurentka bude tehdy a tehdy zfetovaná, opilá či bez podprsenky a s bradavkami ven…

Nebo kdo půjde na plastickou operaci, jak vypadají silikonové vložky do prsou a kdo prodělává liposukci…

Přehnané tiskové zprávy ale chodí i z Jánského vršku. Když například místopředseda strany Ivan Langer v jedné z nich tvrdil, že kvůli Rathovým výrokům ODS zvažuje svolání mimořádné schůze, na které by byl Rath odvolán…

Úmyslné čeření fádní hladinky v pivním kryglu. Kde by ODS dnes vzala politickou sílu Ratha z funkcí ve Sněmovně odvolat..

Ale o Langerovi se píše a o Paroubkovi ne…

Takže, rozmysli se, má panenko… Jirko milý…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 14, 2016: hampton bay ceiling fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *