Jaký je rozdíl mezi srpem a kladivem Rakouska a ruského Aeroflotu?

31. Leden, 2009 – 11:42

Tak se nám ve vládě opět rozpoutala umně řízená hysterie. Ve hře jsou totiž početné miliardy za privatizaci ČSA. Čím dál hlasitěji mnozí napadají záměr prodat toto „rodinné stříbro“ ruskému Aeroflotu, který je přesto nejžhavější favorit.

„Připomenu citát V. I. Lenina: Kapitalisté jsou schopni prodat nám provaz, na kterém je pověsíme,“ reragoval Karel Schwarzenberg na dotaz, zda souhlasí s prodej ČSA do Ruska.

Naráží na to, že prodat národního leteckého dopravce do rukou netransparentní ruské firmy, zčásti vlastněné ruským státem, může znamenat potíže. A jak ruský stát dokáže přes polostátní firmy „pověsit své partnery na provaz“, jsme prý naposledy viděli na příkladu Gazpromu s plynem.

Že šlo o problém Ukrajiny, která nechtěla platit 450 USD za tisíc kubíků plynu jako všichni, ale pouze dotovaných 179 USD, na to pan ministr zahraničí asi zapomněl.

Karel Schwarzenberg, který v němčině používá jméno Karl Fürst zu Schwarzenberg, nebo Karl von Schwarzenberg, je plným jménem Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenberg.

Je nejstarším synem Karla, 6. knížete Schwarzenberga a jeho manželky Antonie, princezny z Fürstenbergu. Jeho bývalá manželka Tereza je potomek hraběcího rodu von Hardegg,

V Československu vlastnil a „vlastní“ jeho rod 11 zámků a 30.000 hektarů pozemků. A je údajně šance, že je dostane zpět. Nezapře šlechtického žoviála, když o sobě tvrdí, že jeho povolání je lesník nebo hostinský. Také se označuje za středoevropana se švýcarským pasem.

Objeví se tedy na českých letadlech srp s kladivem, komunistický symbol spojení dělnictva a rolnictva? Možná ano, pokud Topolánkova vláda prodá České aerolinie firmě Aeroflot. Právě srp s kladivem, doplněný křídly, tvoří logo ruského přepravce.

Je zvláštní, že největším kritikem tohoto byznysu je právě rakousko-uherský aristokrat, aniž by dal řeč o tom, že současný rakouský znak tvoří černá orlice se zlatou hradební korunkou a zbrojí, nesoucí na prsou červený štítek se stříbrným břevnem.

A v drápech drží tato orlice zlatý srp a zlaté kladivo, představující rolníky a dělníky, když hradební korunka zastupuje městský stav. Od roku 1945 má navíc na nohou roztržený stříbrný řetěz jako připomínku osvobození od nacismu.

Že by dva diametrálně odlišné vztahy k rolnictvu a dělnictvu…?

„Skoro by se dalo říci, že tam, kam dnes nemůže – chválabohu – vkročit noha rudoarmějce, tam přichází ruský kapitál,“ míní poněkud demagogicky a tedy hloupě senátor za ODS Jiří Oberfalzer.

Prodej aerolinek do Ruska se nezdá ani ministru místního rozvoje Cyrilu Svobodovi z KDU-ČSL nebo vnitra Ivana Langerovi z ODS, který iniciativně prosadil prosadil bezpečnostní kritérium pro první kolo výběrového řízení..

Jako značný problém vidí v tom, že kromě státu vlastní asi třetinu Aeroflotu ruský miliardář a bývalý agent KGB Alexandr Lebeděv.

Paradoxem je, že kromě části ministrů z pravicové vlády nejvíce proti prodeji ČSA do Ruska zbrojí levicová opozice, protože stejně jako ekonomové vidí pragmaticky problém v tom, že v době hospodářské krize dostane stát za aerolinky příliš nízkou cenu.

Kupodivu výhrady proti Aeroflotu nemá premiér a šéf ODS Mirek Topolánek.

„Vy si také jako Paroubek, Rath a Dryml myslíte, že Rusové jsou méněcenní? Já ne,“ reagoval mírně podivně populisticky premiér. Asi je tak vstřícný, jelikož je kamarád s Vladimírem Putinem, jenž byl rovněž důstojníkem KGB a to ještě v Německu.

Minulost Sovětského svazu je přinejmenším kontroverzní; ve srovnání s Rakouskem, které 12. března 1938 přijalo Adolfa Hitlera, aby prohlasil připojení Rakouska k Třetí říši…?

(Toho Hitlera, který se narodil jako čtvrté dítě ze šesti 20. dubna 1889 v Braunau am Inn v městečku v Rakousku nedaleko bavorských hranic. Matka Klára Hitlerová, vl. jménem Pölzlová, otec Alois Hitler, vl. jménem Schicklgruber.)

V lidovém hlasování, které proběhlo dva dny předtím, se Rakušané jako jeden fašista, tedy 99 procenty vyslovilo pro tzv. anšlus…

Pak chtěli rakouští fašisté skoncovat s duševně chorými dětmi a dětmi Židů či Jehovových svědků. Přišli na to, že na každého dětského mrzáka, říkali jim ,zatěžující existence´ a ,nežádoucí životy´, doplácejí denně skoro pět marek.

S přispěním morfia-hydro-chloralu a totálního vyhladovění je usmrcovali a potom naložili přes osm tisíc těchto dětských mozků do formalinu, aby posloužily vědě a oni ušetřili tisíce.

Ředitel vídeňské dětské kliniky Spiegelgrund dr. Ernest Illing byl sice popraven. Hlavní vykonavatel pokusů na dětech dr. Heinrich Gross však byl nedávno vyznamenán čestným křížem I. třídy Za zásluhy o Rakouskou republiku…

Inu, asi je to pravda, že ne každý srp a kladivo má zřejmě stejnou váhu…

PS: Jinak několikrát byl pan Schwarzenberg viděn na Sýkoři, kde byl napsán, že tam má trvalé bydliště, když v místě do něčeho kandivoval. Do kolonky zaměstnání si napsal – lesní dělník. Nedaleko má totiž své letní sídlo, zámeček Dřevíč, pár kilometrů směrem na Beroun. V jeho lesích jsem jako houbař párkrát pytlačil…

Reklama:
 1. 4 reakce na “Jaký je rozdíl mezi srpem a kladivem Rakouska a ruského Aeroflotu?”

 2. Karlovi Schwarzenbergovi se v jeho rodných Čimelicích říká „dobrodinec kraje“, protože vyrestituoval Teslu Mirovice a po restituci ji zavřel a všechny pracovníky propustil.

  od xxx v Čer 24, 2009

 3. Musím se smát nad oplakáváním ČSA.To je dávno potopená vlajková loď českých aerolinií,která v současnosti vlastní nějaký ten hangár a dál něco málo max.za pár melounů.Kdo může,utíká.Pište prosím o věcech,o kterých víte,případně se informujte u zdrojů ČSA.Jinak je to matení čtenářů.Rusáci jsou už stejně bez nároků a ostatní prodej je jako prodávat zkrachovaného Fischera.Zbývá jen název a nic moc víc.Pokud nevěříte,doporučuji infoservis ČSA.

  od hugous.z.lipek v Čer 25, 2009

 4. Možná jste jediná, koho matu, ale vzhledem k tomu, že u ČSA pracuje půlka mé rodiny, vím toho víc, než si myslíte. Pokud věříte inforservisu ČSA, dopučuji ho upřednostnit před mým blogem…..

  od olser v Čer 26, 2009

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *