Političtí rowdies na bitevním poli voleb do Evropského parlamentu

28. Leden, 2009 – 15:04

Trochu jsem se probíral dnešními médii, což mi připomnělo šokující příhodu s fotbalovými rowdies toho nejhrubšího ražení. Byl jsem před nedávnem na procházce za Ostravou. Chtěl jsem trochu klidu, vymanit se z městského chaosu.

Asi jsem však nebyl ve správnou chvíli na správném místě. Potkával jsem cestou stále víc podivných individuí s různými tyčemi a baseballovými pálkami, až jsem na ještě nezastavěné louce spatřil důvod toho hemžení.

Dva početné davy se shromažďovaly proti sobě, vzdálenost mezi nimi byla asi padesát metrů. Pak někdo zakřičel: Na ně! a bandy neandrtálců se s hurónským řevem vrhly na sebe. Bylo to jako bitva u Sudomeřic, jen místo palcátů byly ve hře dřevěné násady od lopat.

Mlátili se hlava nehlava, teprve později jsem pochopil, že šlo o domluvenou rvačku v duchu „každý chvat a úder dovolen“ mezi pseudopříznivci fotbalových klubů Sparty a Baníku…

Nechápal jsem, jak může mít někdo takové způsoby, chuť a zálibu v tom, aby se nechal zmlátit jen proto, že někoho nenávidí kvůli fotbalu.

Včera jsem si uvědomil, že ti mlátící se ubožáci jsou vlastně absolutně féroví „bijoci“, kteří si ubližují, aniž by jim někdo za to něco dal. Zkrátka jen tak, vybít si nashromážděné mindráky…

Chovají se, jak smečka zdivočelých psů, aniž by z toho něco měli. Na rozdíl od politických rowdies, kteří se verbálně mlátí na bojišti zvaném volby do Evropského parlamentu, i když jim zbývají ještě čtyři měsíce.

Souboj plný urážek a neférových podpásových úderů se vede především mezi ČSSD a ODS. Obě tyto strany si v tomto období bedlivě všímají hlavně toho, co, kdy, kde a kdo řekl, jak se zatvářil, co kdysi dávno provedl, jestli kdysi vytrhával motýlkům křidélka nebo v páté „b“ žaloval na spolužáka, že opisoval…

A tak se dozvídáme, že socani se blíží národně sociální straně Hitlera a doktora Goebbelse, ať ČSSD nehází na ODS své zvratky, řekl český Kašpárek a záškvara, který nechal novinářům napospas veletajný spis tzv. Kubiceho zprávy a jehož exkrementální slovník nezahálel ani během prezidentské volby.

Pak lídr kandidátky ČSSD pro eurovolby Jiří Havel dostal co proto, že v roce 1988 ve vysokoškolských skriptech oceňoval Stalinovu ekonomickou politiku.

Následoval útok na členy Národní ekonomické rady vlády, že ODS se snižuje ke kádrování hodné ÚV KSČ, což je lidsky nechutné a pokrytecké. A že jistá redaktorka Kalenská je ve skutečnosti Kálenská…

Proč existují političtí rowdies? Protože jim nejde pouze o chlácholení vlastních komplexů méněcennosti, ale hlavně o peníze, resp. o eura. Byznys jménem Evropský aprlament přece stojí zato.

Základní plat europoslance činí 7 000 eur, tedy kolem 190 tisíc korun. Měsíčně. Na pronájem kanceláře je z eurokasy, do které přispívají evropští daňoví poplatníci, vyčleněno dalších 3 800 eur. To máme cca 102 600 korun. K tomu je třeba zaměstnat své asistenty, aby se ta parlamentní nuda dala nějak vydržet.

Nejlíp, když to bude někdo z rodiny nebo dobrých známých. Na platy asistentů je totiž určena částka 12 300 eur (332 tisíc korun), na diety pak 270 eur za den zasedání, to máme dalších minimálně 36 tisíc korun měsíčně. A na služebních cestách je třeba dobře spát a jíst, proto ani sumička 3 600 eur (97 tisíc korun) není k zahození…

Ještě se divíte, že při předvolební kampani na europoslance jde o život? Dostat se mezi 785 vyvolených, jichž je bohužel víc, než povolaných, je prostě makačka.

Zvláště když je pro Česko určeno „pouze“ 24 korýtek all inkuziv… Doporučil bych všem politickým kariéristům, aby svůj předvolební boj zrealizovali po vzoru fotbalových rowdies.

Poslanecká sněmovna by se měla rozdělit na dva tábory po stovce osob, jež by si měly najmout nehlídanou louku a pustit se do sebe. Čestně, jeden na jednoho, jedna na jednu… Do první krve, ať se ukáže, jestli slovní nebo pěstní argumenty mají větší váhu…

A speciální dvojici hulligens bych nechal separé: Rath a Macek. Mají si co (z)vracet…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *