Time-out podle Hamasu…?

26. Leden, 2009 – 8:38

V kolektivních sportech je to běžný oddechový čas, patřičným gestem ohlášená přestávka pro načerpání nových sil a taktické pokyny trenéra. Dělá se to podobně i v tenise, v němž existuje výjimečně povolený několikaminutý limit pro ošetření hráče.

Ten se cítí být pod tlakem soupeře, chce ho vyvést z rytmu a znervóznit, tak občas dělá, že ho chytla křeči či svalové zranění. Masér se snaží a rozehraný, pozvolna tuhnoucí sok zuří. Inu, taktika a strategie je v každém souboji nutná.

Vědí to určitě i kandidáti na mučedníky z Hamasu. Před několika dny udělali to, čeho jsem se obával. Přiměli světové veřejné mínění, aby skrze OSN a EU přinutili Izrael stáhnout své vojáky z Pásma Gazy a vyhlásit jednostranné příměří.

Izrael vyklidil pole, aby též nekazil radost Obamovi v den jeho nástupu do Bílého domu. Bylo to i z pragmaticky prozíravé; Židé vědí, že bez USA, ochranných křídel svého andělíčka strážníčka, by jim bylo v arabských kleštích horko těžko přetěžko…

A zatímco hordy gazanských Arabů jásají nad svým údajným vítězstvím, do Pásma Gazy začala proudit humanitární pomoc a ministři Trautenbergové pořádají donorské koncerence, aby putovaly Hamasu další miliardy dolarů. Prý na obnovu infrastruktury. K ní zřejmě počítají také pašerácké tunely a jejich znovuzprovoznění.

Time-out už běží, přestane, až bude Hamas zase v plné zbroji a síle. Pak zase začne pálit kassamy na Sederot, Aškelon a další izraelská města. Hamas se během příměří, kromě nákupu cementu na opravy zbořených tunelů, předzásobí výbušninami a zbraněmi i raketami s delším dostřelem.

Ty ruské katuše Grad jsou prý nejlepší a nejdostupnější. V tomto ohledu se Brežněvovi Sověti od Putinových Rusů moc neliší. Zásobují své blízkovýchodní obchodní partnery jakoby nic.

Přidal se též Írán, jenž zahájil interní vyšetřování příčin, proč se teroristické organizaci Hamas v Gaze nepodařilo i přes řadu raketových útoků zničit obce na jihu Izraele a během operace Lité olovo v Gaze zranit více izraelských vojáků. Ahmadínežád slíbil pár tisíc raket Fadžr s doletem kolem 70 kilometrů…

„Výroba svatých zbraní je naším úkolem a my víme, jak zbraně získat,“ řekl v Gaze vojenský mluvčí Hamasu Abu Ubajdá.

Příměří je pro Hamas známým moment jejich válečnické taktiky. Už ji použil loni, předtím několikrát po vzoru libanonského Hizballáhu. A každý ústupek Židů bere za jejich zbabělost a slabost a bouřlivě oslavuje každé příměří jako své vítězství…

Momentálně se vůdci Hamasu skrývají, ale jejich lidé využívají neútočení, aby už ukradli tisíce tun humanitární pomoc, kterou Izrael, mezinárodní organizace a agentura OSN pro obnovu dopravily do Pásma Gazy kolem sto tisíce tun.

Důležité prý je nakrmit bojovníky islámského hnutí odporu a ne gazanské zrádce, co i s dětmi mohou posloužit jen jako „živé štíty“. Zbytek pomoci se pak prodává na černém trhu, aby byly další peníze na zbrojení a stavbu tunelů.

Starosti s opravou a stavbou zničených domů si však nedělají – nač by na to měli EU, OSN a západní satany s jejich konty…? Při jednom z příměří jich na 700 tisíc vtrhlo do Egypta, aby tam utratili na 480 milionů USD z dárovské konference v Paříži…

Jeden z jordánských přepravců zastavil minulý týden svoji činnost, protože mu byly teroristy ukradeny nákladní vozy i se zbožím. Hamas a s ním soupeřící Fatáh se navzájem obviňují z rozkrádání pomoci; Hamas tvrdí, že Fatáh ji směruje svým Arabům v Judeji a Samaří.

Jako by obětí už nebylo málo; dvě znenáviděné frakce se střílejí a vraždí mezi sebou. Nedávno to bylo dvacet zavražděných, asi sto mučených a další byli uvězněni…

Britská zpravodajská televize Sky News  se přidala k BBC (British Broadcasting Corporation) a také odmítla vysílat propalestinský videoklip, který vyzývá k darům Hamasem ovládanému Pásmu Gazy.

Izraelské právní centrum napsalo BBC dopis, v němž její rozhodnutí podpořilo s tím, že „Gaza je území ovládané mimo zákon postavenou teroristickou organizací, je nemožné vědět, kde skončí peníze převedené do Gazy.“

Za této situace by BBC mohla být považována za odpovědnou (pokud by vysílala klip) za pomoc a napomáhání teroristické organizaci.“

Podle Ehuda Baraka a bývalé důstojnice Mossadu Cipi Livni žádná dohoda s Hamasem uzavřena nebyla. Izrael, který nechce dát Hamasu legitimitu jako partneru při jednáních, hovoří jen o možné dohodě jako o hasdaře nebo-li „uspořádání.“

Egypt požádal Izrael o ztrojnásobení počtu svých jednotek podél tzv. Filadelfského koridoru, oddělujícího souběžně s hranicí Egypt od Pásma Gazy, aby mohl zabránit pašování zbraní a budování nových tunelů.

V současnosti je v oblasti přítomno 750 egyptských vojáků. Počet egyptských jednotek na Sinajském poloostrově je omezen izraelsko-egyptskou mírovou dohodou.

Je zvláštní, že se arabský Hamas tvrdohlavě brání uznání státu Izrael, zatímco milion izraelských Arabů nechce ani slyšet, že by žili někde jinde, než v zemi s více než 33 tisíci dolary HDP na občana, která jím dává třikrát lepší živobytí, než kterýkoli z okolních muslimských států…

Time-outy jsou dobrá věc, pokud chce sportovec popadnout nový dech. Ve válce je takový oddechový čas předzvěstí dalších stovek mrtvých. Mučedníci mají alespoň své jisté v ráji, ale co mrtví „bezvěrečtí“ Židé a „neznabozi“ izraelští vojáci?

Kdo jim zajistí dvaasedmdesát černookých panen, ochotných k čemukoli, s obnovitelnými zdroji deflorací svých panenských blán…?

V pekle se prý hurisky ani nesmaží…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *