Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

29. Listopad, 2019 – 8:55

„Přišli jsme k vám, abychom vám sdělili, že dnes budete moci vycestovat.“ Těmito slovy ohlásil tehdejší spolkový ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher 30. září 1989 z balkonu Lobkovického paláce, že bude více než 4 000 uprchlíkům z NDR umožněno vycestovat za svobodou do SRN; v listopadu pak byla zbořena Berlínská zeď.

Na oslavách výročí nechyběla ani spolková kancléřka Angela Merkelová. Všichni společně se zúčastnili hlavního vzpomínkového aktu u památníku Berlínské zdi v ulici Bernauer Strasse, která je jedním z hlavních symbolů někdejšího rozdělení Berlína v době studené války.

Český prezident Miloš Zeman se svým německým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem na oslavách 30. výročí pádu Nerlínské zdi

Český prezident Miloš Zeman se svým německým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem na oslavách 30. výročí pádu Berlínské zdi… Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Projev přednesli Steinmeier, Merkelová, ale také zástupci studentů. „Patříme sice ke generaci, která si už moc nepamatuje časy, kdy Česká republika nebyla součástí Evropské Unie, ale dospěli jsme v ní a vážíme si možností, které nám nabízí,“ uvedla česká zástupkyně studentů. „Přáli bychom si, aby Evropu už nikdy nerozdělily žádné zdi,“ dodala.

Ještě před pěti let však existoval důvěryhodný fakt, že každý sedmý Němec údajně prahl po dobách před bouráním Berlínské zdi, mnozí, asi na hlavu, chtěli její obnovu. A co na to vše říkal v té době jeden z Čechů, tenkrát dětský kardiolog Vít Rázek z Lipska, který dlouhodobě pracovně pobýval v Německu?

“Myslím si, že východní Němci jsou mnohem méně nafoukaní. Když srovnávám lidi v Lipsku a Hamburku – v obou městech jsem žil pět let, tak lidé z Hamburku byli schopni nás považovat za sraby, že jsme nepovstali proti komoušům…  Lidem z DDR se to nemusí vysvětlovat. Na druhou stranu taky jako u nás je zde mnoho nostalgických – byli tenkrát mladí, byli zdraví … na zbytek se zapomíná… trošku nebo hodně kolaborovali… dnes jsou důchodci – dřív bylo vše lepší … těchto lidí je v bývalé DDR o to víc, že spousta schopných a mladých z nových zemí, počítá se 1- 3 miliony, co odešly na Západ po roce 1989, takže demografie – s tímto vlivem plus snížena porodnost udělá tento výsledek,“ říkal Rázek.

A dodal: “ Západní Němci se zde opravdu podle místních chovali po roce 1989 jako prasata … koupili za halíř továrnu, vybrali kapitál nebo si na ni vzali půjčku, zbankrotovali a odešli na západ i s kapitálem a místním zůstaly ruce bez práce a oči pro pláč… tomu pocitu jsem porozuměl až tady… Východní Němci ale na rozdíl od Čechů vždy věděli, že podporu ze západu od bohatého bratra dostanou, takže se moc nesnažili a část lidí z toho žije dodnes – a to jim zápaďáci vyčítají… ti se naopak museli k životní úrovni tvrdě probít přes padesátá léta, východňákům to vše po roce 1989 to spadlo do klína…”Berlínská zeď v pozadí s Braniborskou bránou.

Berlínská zeď byla postavena 13. srpna 1961 a měla celkovou délku 165 km (45 km s hranicí Západního Berlína, 120 km čítala hranice mezi Západním Berlínem a Braniborskem). Při loňském výročí zboření Berlínské zdi vyplynulo, že patnáct procent z více než 80 milionů Němců (a Turků) touží po návratu do dob před 24 roky, kdy byla země rozdělena na NDR a SRN.

A když v jedné z okupačních zón vládla sovětská vojska a už kancléř Adenauer v tomto období ministru zahraničí Deanu Ruskovi navrhl, aby USA učinily SSSR nabídku vyměnit Západní Berlín za Durynsko a část Saska a Meklenburska. Tedy západní území hlavního města za oblasti NDR. Nic z toho ale nebylo, i když Berlín celý osvobodila Rudá armáda…

Bejvávaly časy. Koncem 80. let patřilo Německo mezi nejbohatší země Evropy. V polovině 90. let bylo již na 6. místě; za Lucemburskem, Rakouskem, Dánskem, Belgií a Nizozemskem. Důvodem pro tento propad byl fakt, že ze státního rozpočtu stále proudilo a proudí na východ Německa ročně 70 miliard euro.

Tyto dotace byly a jsou určeny na financování důchodů, nezaměstnanosti, na výstavbu dopravní infrastruktury a podporu rozvoje průmyslu a podnikání. Spolková agentura před několika lety hlásila bez práce na pět milionů oficiálně registrovaných nezaměstnaných, nejvíce v celém poválečném období. Ještě nedávno bylo bez práce kolem tří milionů Němců…

Všechno začalo po 2. světové válce, kdy bylo Německo rozděleno do čtyř okupačních zón a stejně tak i hlavní město Berlín, jehož problém byl v tom, že ležel ze všech stran obklopen sovětskou zónou. A přítomnost amerických, britských a francouzských sil vně sovětské zóny byl samozřejmě trnem v oku Stalinovi. A začala “studená válka” a stavba Berlínské zdi.

Nyní krátké hypotetické zamyšlení, jestli by vůbec došlo k rozdělení imperialistického Německa, k postavení Berlínské zdi a k jejímu bourání? Kdo za to může? Německo, jako stát, který rozpoutal dvě děsivé světové války. Jakou za to neslo a dodnes nese zodpovědnost vůči vítězným zemím, které „Deutschland über alles“ na hlavu porazily v těchto nejděsivějších válkách…?http://olser.cz/wp-content/uploads/putin-merklova13.jpg

Po druhé světové válce byla Evropa v troskách. Hospodářská situace byla strašlivá. K tomu ještě přišlo hrozivé sucho v roce 1946 a nesmírně krutá zima v roce 1947. Ve zničené Evropě, kde byly desítky milionů lidí bez práce. Nejhorší situace byla v Německu. Miliony Němců  dostávali pouze skrovné příděly k hladovění. Umíraly desítky tisíc lidí. Úmrtnost mezi německými dětmi stoupla desetkrát proti předválečné úrovni.

Životní podmínky v roce 1947 byly považovány za horší, než v roce 1945. Průměrný příděl kalorií byl 1040 denně (norma je přes 2000 kalorií), z toho pocházela podvýživa – nejhorší v  poválečném Německu; takový příděl potravin odpovídal množství, jež dostávali vězni v nacistických koncentračních táborech. Kdo jinému jámu kopal, sám do ní pak spadl, aneb Boží mlýny mlely pomalu, ale jistě, přesto se stal zázrak; ekonomický…

Přestože Spojenci za začátku na oko dodržovali tzv. Morgentauův plán, což byl plán na totální likvidaci Německa; obhajoval logické opatření s cílem zajistit, aby Německo už nebylo schopné vést další, tedy třetí válku. Cílem nebylo jen zničení  německého zbrojního průmyslu, ale i odstranění nebo zničení dalších klíčových odvětví, která jsou základem pro vojenskou sílu.

V jeho rámci bylo demontováno 1500 nejlepších továren a odvezeno ze země. Ale s předem daným ohledem na sílu komunistických zemí a obavy ze SSSR, přišel tajně rezervní Marshallův plán, oficiálně nazývaný Plán evropské obnovy (angl. European Recovery Program), přijatý Kongresem USA v dubnu 1948 s cílem pomoci poválečné Evropě; spíš německé obnovy… Morálně zdeptaní Němci by udělali pro Spojence první poslední pro svoji milostivou katarzi…

Byl to ale regulérní stav po Postupimské konferenci? Prezident Trumen trpěl srdeční slabostí, špatnou funkci ledvin a zažívacími problémy. Povolil generálu MacArthurovi použití jaderné zbraně již v Koreji, avšak jen za přesně definovaných okolností (start nepřátelských letadel apod.), což se naštěstí nestalo. Z tohoto pohledu je jediný státník na světě, který třikrát kladně rozhodl o použití zbraně hromadného ničení – Korea, Hirošima a Nagasaki.

Lépe na tom nebyl ani Churchill, jenž propadal v průběhu konference těžkým depresím, jelikož v uplynulém roce prodělal tři těžké zápaly plic. Vyjednávání tak držel pevně v rukou Stalin, byť prodělal těsně před konferencí mozkovou mrtvici. Tři invalidé si tak dělili vládu nad planetou. Byly vůbec za takového stavu teheránská, jaltská a postupimská konference platné…?

Nastalý poválečný zmatek ozářil jednu rodinu; v Hamburgu se narodila Angela Merkelová, napůl Polka Angela Dorothea Kasnerová, dcera NDR poplatného luteránského pastora Horsta Kasnera a učitelky latiny. (Jak vhodná by to byla životmí parnerka farářského synka Kocába…)

Na podzim 1954 se rodina přestěhovala do NDR, kde její otec nastoupil na nové místo pastora. Proč je však dnes Angela Merkelová, navzdory zjištění Snowdena, ve vleku americké administrativy? Co na ni má americká rozvědka?

Snowden - terminál

Snowden zveřejnil nezákonně pořízené odposlechy Národní bezpečnostní agenturou (NSA) a musel prchnout před zatčením; žil na moskevském letišti, pak dostal azyl v Rusku, jelikož ho prokuratura USA obvinila z krádeže státních dokumentů a neoprávněné manipulace s nimi. Hrozí mu trest smrti…

Dnes se přesto chce Edward Snowden vrátit do USA, pokud bude mít jistotu, že ho tam postaví před spravedlivý soud, uvedl  právník bývalého informátora NSA; a obdržel dopis od generálního prokurátora USA, ve kterém se zavazuje, že Snowden nedostane trest smrti, pokud se vrátí do Ameriky.

Úžasné a povzbuzující. Je to přesně dle šablony americké spravedlnosti; nakydals na nás špínu a tomu říkáme vlastizrada, za kterou musíš tvrdě pykat, ale když budeš hodný, hrdelní trest to nebude. Copak provedl tak strašného…?

V USA je zkrátka hrdina Snowden velezrádce, zatímco vrahové zůstávají bez trestu. Co se tedy děje mezi přáteli na život a na smrt? Terčem odposlechů amerických tajných služeb byla donedávna i ústředí tří důležitých organizací – Mezinárodního měnového fondu, Světové banky a OSN. http://olser.cz/wp-content/uploads/84490014-22.jpg

New York – Broadway… Snímek Břetislav Olšer

List Le Monde přišel s informací, že americká služba NSA za měsíc na přelomu letošního a loňského roku nahrála ve Francii přes 70 milionů telefonických hovorů. NSA sledovala komunikaci 35 světových lídrů, informoval The Guardian.

Z dokumentů, které z Národní bezpečnostní agentury (NSA) Snowden vynesl, vyplývá, že Američané sledovali i mobilní telefon kancléřky Angely Merkelové ze zařízení ve skleněné konstrukci na střeše čtyřpatrového velvyslanectví USA na náměstí Pariser Platz v Berlíně, vzdáleném několik set metrů od kancléřského úřadu…

Americký velvyslanec v Německu Richard Grenell ostře reagoval po nedělním projevu německého ministra hospodářství Petera Altmaiera, ve kterém obhajoval sobotní usnesení vládní CDU nezakázat účast kontroverzní čínské telekomunikační společnosti Huawei na budování mobilní sítě 5G v Německu.

Angela Merkel with phone

Proti možnosti zapojení Huawei do projektu se přitom stavěla kriticky i Spolková zpravodajská služba (BND). Altmaier zmínil, že Německo také nebojkotovalo americké technologické společnosti poté, kdy vyšlo najevo, že Američané odposlouchávali hovory kancléřky Angely Merkelové.

Silvaně Heissenberg, německé herečce, byl uzavřen účet na Faceabooku díky zákonu Heiki Maase, který zároveň vstoupil v platnost. V Německu to pomalu vře. Jmenovaná umístila na Facebookové stránce Merklové následující vzkaz:

„Jste největší kriminálnice a nejvíce opovrhovaná spolková kancléřka, kterou musí německý národ trpět. Importovala jste záměrně a protiprávně do naší země teror, válku a smrt prostřednictvím ilegálních azylantských příživníků, statisíců žoldáku, teroristů IS a dalších těžkých zločinců. Dle čl. 16 ústavy nemá v Německu nikdo nárok na azyl, kdo přichází z třetí bezpečné země, takže všichni Vaši hosté jsou v Německu ilegálně. Porušila jste také protiprávně a svévolně Schengenskou a Dublinskou smlouvu…“

Kdo to tedy vůbec je Angela Merkelová? Podle časopisu Spiegel měla být Angele Dorotea Kazner jako studentka velmi radikální a levicově orientovaná, a to podobně jako slavný rebel, mladý komunista zapalující auta a později předák německých Zelených Joschka Fischer.

Hlavním trumfem americké rozvědky proti ní jsou zřejmě nějaké důkazy, možná odposlechy nebo písemnosti ve věci její podpory Frakci Rudé Armády (RAF), což byla západoněmecká ultralevicová teroristická organizace.

Angela v uniformě Svobodné Německé Mládeže v NDR…

Jenže dnes nebudeme mluvit o nich, ale o moudré, skromné, vychované a vzdělané (pamatujete si jak vítězně vypadal Putin ve srovnání se svými předchůdci, kteří ani nevěděli pořádně rusky?)

Angele Dorotea Kazner nebo jinak – Merkel – podle jejího prvního manžela ( jehož údajně vůbec neměla ráda), se kterým se setkala na prázdninách v Moskvě a Petrohradu ( „.. vzali jsme se proto, že všichni se brali. Dnes to vyznívá hloupě, ale k manželství jsem se postavila bez potřebné vážnosti. zklamala jsem samu sebe . „)

Jednoho pěkného dne si sbalila pračku a ze společného bytu se odstěhovala. Pracovat jako fyzik se podle jejího manžela Angele nikdy nechtělo. Přitahovala ji kariéra političky a veřejného činitele. Po obhájení diplomu se snažila zaměstnat na Technické univerzitě v Berlíně, ale nepřijali ji.

Tehdy se Angela přihlásila do Institutu fyzikální chemie při Akademii věd DDR a brzy se stala tajemnicí Komsomolu (Freie Deutsche Jugend) pro ideologii. Podle Gerda Langguta, jejího osobního historika, měla na odpovědnost agitaci a propagandu. Byla také členem Spolku sovětsko-německého přátelství. Později jí prischla přezdívka „Zonenwachtel“, doslovně „křepelka zóny“ a lidově – vrcholně otravná a prorežimní dívka na Východ od Elby.

Angela Merkel sbírala prostředky na zbraně pro „marxisticko-leninských“ partyzánů v Mozambiku, Zimbabwe, Angole, Jihoafrické republice a jiných státech v Africe a následně se stala natolik spřízněnou osobou Honeckerovského režimu, že ji pouštěli dokonce i do NSR – takové privilegium dávalo DDR jen velmi málokomu – prakticky jen stranníckym funkcionářům a spolupracovníkům tajné policie Stasi.

Ale mnohem častěji cestovala do SSSR. Ještě jako školačka, v tričku FDJ, vyhrála olympiádu z Ruštiny. Pak do SSSR cestovala jako domů. Několik měsíců strávila v Doněcku, oficiálně s cílem výuky ruského jazyka (který i bez toho ovládala dost solidní). Nač potřebovala dobrou ruštinu na Institutu fyzikální chemie?

Pro dosažení kariérního vrcholu při Honeckerovskom režimu? (Připomenu, že sám Honecker se stal generálním tajemníkem DDR následkem převratu s pomocí Brežněva a Andropova tím, že svrhl svého mentora a podporovatele Ulbrichta a Ruština se Honeckerovi hodila). Možná Angelu v SSSR naverbovali na tajnou spolupráci?

Možné je jedno i druhé. Každopádně, mnozí jsou přesvědčeni, že Merkelová sloužila východoněmecké tajné policii Stasi udavačem pod krycím jménem „Erika“. A nikdy ani neuvažovala o žádném disentu nebo odporu. Říkají, že do Akademie přijímali jen spolupracovníky Stasi a na funkci tajemnice Komsomolu pro ideologii to vlastně ani jinak nebylo vůbec možné.

Paní Merkelová již svůj život v Doněcku nezmiňuje ani slovem. Mohla by se tím blýsknout, kdyby bylo všechno čisté. Tři roky sdílela kancelář v Akademii s Michaelem Schindhelmom, také agentem Stasi. V téže budově sídlila i televize DDR a elitní brigáda speciálního určení Felixe Dzeržinského. Obyčejný smrtelník se dovnitř nikdy nedostal.

A paní Angela nyní jen vzpomíná na časy malin nezralých, jak to ve východním Německu nebylo zase tak nejhorší, zvláště na nudistických plážích Rujány; když mohli eurokomisař Günther Verheugen a vedoucí jeho kabinetu Petry Erlerová běhat nazí po nudistické pláži, proč ne mladá svazačka FDJ Angela…?

Rujána, to byl krásný nudistický život, bez třesu rukou i těla, jak dnes Angela Merkelová před kamerami předvádí; „Třes je nejznámějším příznakem Parkinsonovy nemoci. Přesto není zaznamenán u všech pacientů. Klasický PN třes je popisován jako ‚klidový‘ třes. To znamená, že jde o třes, který se projeví, když je končetina v klidu. Je pravidelný, rytmický, pomalý: četnost čtyřikrát až šestkrát za sekundu. Zpočátku může být třes pozorován na jedné končetině a s postupem času postihuje obě strany. Často postihuje horní a dolní končetiny křížem. Třes může postihnout i oblast jazyka, rtů a krku,“ stojí na odborné stránce Parkinson-Help.cz….

Třesy Merkelové:  https://www.youtube.com/watch?v=URUqqNdGXNo

Vraťme se však raději do časů, kdy Merkelové dělaly starosti jiné věci. Třeba když prokuratura USA obvinila bývalého technika CIA Edwarda Snowdena z krádeže státních dokumentů a neoprávněné manipulace s nimi, jenž se nyní ochoten přijet z Ruska, kde má dočasný politický azyl, do Německa a vypovídat o sledování nejen německých politiků americkými tajnými službami. Berlín by ale v takovém případě musel zajistit, že Snowden bude moct v Německu zůstat a bude pod jeho ochranou v bezpečí.

Řekl to německý poslanec za Zelené Hans-Christian Ströbele, který se Snowdenem jednal v Moskvě. Dnes je to přes šest let.co strávil bývalý spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden v Rusku. Byl k tomu donucen poté, co zveřejnil citlivé informace o americké vládě. Přestože by si přál získat azyl v jiné zemi, nežije se mu v Moskvě špatně. Život má velmi podobný tomu v USA.

Nyní má tedy špionománie zběsilé pokračování; před vyšetřovacím výborem Spolkového sněmu vypovídali dva bývalí pracovníci NSA Thomas Drake a William Binney. Ten řekl, že NSA zahájila svůj program masového sledování elektronické komunikace už několik týdnů po teroristických útocích z 11. září 2001 a od těch chvil se snaží získat co nejvíce informací o každém jednotlivci na světě; jde o statisíce nelegálních odposlechů…

Resumé toho nejpodstatnějšího v ranném životě Angely Merkelově: Daleko před těmito hrůzami, začátkem sedmdesátých let vystudovala a vstoupila do FDJ – východoněmecká obdoba SSM – Socialistického svazu mládeže; byla členkou krajského vedení FDJ a stala se sekretářkou této organizace pro agitaci a propagandu na Akademii věd NDR. Před třiceti lety se v roce 1989 stala tiskovou mluvčí poslední vlády NDR…

Inu, dnes prahne soudružka Angela jen po tom, jak navěky zavřít své kostlivce do skříně, aby se Německo mohlo spolu s Indonésií přidat k jedinečnému a nejbohatšíímu ekonomickému bloku BRICS – Brazílie, Rusko, Indie, Čína a JAR. Ví už totiž, že jedině Spojené státy nemohou mít na svém území revoluci, jelikož na něm nemají velvyslanectví USA…

Svět míří do záhuby, kdo je vinen: https://www.youtube.com/watch?v=1DXBL5SrURY

Putin: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ay9CMGRElCU

Nemoc třes Merkelové: https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/angela-merkelova-nemoc-tres-nemecko_1907111454_ako

Jaká je pravda, kterou odhalí Snowden: http://www.rukojmi.cz/clanky/2469-pravda-zustane-vzdy-pravdou-byt-ji-odhali-pracovnik-narodni-bezpecnostni-agentury-snowden-ci-zakladatel-serveru-wikileaks-assange-nebo-hackeri-co-napadli-databazi-svetove-antidopingove-agentury-wada

Jak si USA vytvořily spojence z německého nacismu: http://www.rukojmi.cz/clanky/939-jak-si-usa-vytvorily-k-obrazu-svemu-z-nemeckych-nacistu-a-japonskych-fasistu-sve-spojence-nemecko-a-japonsko

Na pokraji konce světa: https://www.youtube.com/watch?time_continue=4878&v=zZd214Ctfl4&feature=emb_logo

A ještě Merkelová: https://www.youtube.com/watch?v=2f6Mjs7szrg&feature=youtu.be

Jeden ze zdrojů: https://www.lidovky.cz/svet/snowden-zije-v-rusku-jako-kocka-v-byte-po-uniku-se-bal-ze-mu-pritelkyne-nafackuje.A190916_164945_ln_zahranici_mha

Dostane Snowden politický azyl v Německu za zachránu cti Merkelové?

Mccarthismus

Reklama:
  1. Jedna reakce na “Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.”

  2. Chcete prodat ledviny? Nebo hledáte příležitost prodat své ledviny za peníze kvůli finančním rozpadům a nevíte, co dělat, pak nás kontaktujte dnes a my vám nabídneme dobrou částku pro vaše ledviny. Jmenuji se (doktor Elvis Whyte) jsem fenolog v naší nemocnici, specializuji se na chirurgii ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin s žijícím odpovídajícím dárcem. Kontaktní e-mail: (doctorelviswhyte@gmail.com)

    od elvis whyte v Led 17, 2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *