Trump na Twitteru sdílel projev Thunbergové, v němž mladá Švédka mluví o utrpení a umírání lidí. Sarkastický napsal: „Vypadá jako velice šťastná dívka, která se těší na jasnou a nádhernou budoucnost. To rád vidím.” prostě se Thunbergové vysmál…

2. Říjen, 2019 – 21:27

Americký prezident Trump na Twitteru během Valného shromáždění OSN od 17. září 2019 sdílel video s projevem Grety Thunbergové, v němž mladá Švédka mluví o utrpení a umírání lidí. Napsal pod něj sarkastický komentář: „Vypadá jako velice šťastná dívka, která se těší na jasnou a nádhernou budoucnost. To rád vidím.” Podle komentátorů se Thunbergové vysmál.

Někteří lidé ve svých příspěvcích ale Trumpa naopak podpořili a psali například, že mladé ženě trpící Aspergerovým syndromem někdo „vymyl mozek”. BBC a NDTV si zase povšimla kyselého obličeje Thunbergové ve chvíli, kdy Trump nečekaně dorazil na klimatický summit v době, kdy mluvil indický prezident Nárendra Módí. Ústa se jí stáhla.

(Autismus je tzv. vývojová duševní porucha, projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi.)

Výsledek obrázku pro gréta trump

Český premiér Andrej Babiš projev šestnáctileté Švédky v OSN, která politikům vyčinila, označil za zajímavý, ale zaskočil ho její tón. „Bylo to zajímavé, samozřejmě. Byl jsem trochu překvapený tím tónem. Myslím si, že bychom se neměli strašit tím, že přijde nějaká apokalypsa a že vymřeme, když se nestaráme o klimatickou změnu,” řekl českým novinářům v New Yorku Babiš.

„Neměla bych tu být, měla bych být ve škole, na druhé straně oceánu,” řekla během své předem připravené řeči mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová. „Jak jste mohli? Vašimi prázdnými slovy jste mi ukradli mé sny a mé dětství,” dodala třesoucím se hlasem. Mladí lidé ale podle ní již začínají „rozumět zradě” politiků. „Jsme na počátku masového vyhynutí a jediné, o čem dokážete mluvit, jsou peníze a pohádky o trvale udržitelném růstu. Jak se opovažujete?” kritizovala světové vůdce.

Zuřivá a nemocná švédská ekologická aktivistka, která chce skutečně pomoci planetě Zemi, nebo zpackaná PR akce, co diskredituje ekologická hnutí? Šestnáctiletá Švédka Greta Thunbergová už od 15. srpna 2019 zahájila v britském Plymouthu na jachtě do New Yorku, aby světu ukázala, jak je letecká doprava špatná a neekologická. Podle nových zjištění se ale posádka jachty vrátí zpět do Evropy letecky a není vyloučeno, že na palubě letadla bude sedět i samotná Greta.Plavba na závodní jachtě zanechá za sebou více poškozené klima než zaoceánský let.

Greta Thunbergová se letadlům vyhýbá, protože svými emisemi přispívají ke globálnímu oteplování. Dívka tedy preferuje jízdu vlakem a na klimatickou konferenci v New Yorku vyjela na jachtě. Na palubě je kromě kapitána a Grety také její otec Svante, dokumentarista Nathan Grossmann a také Pierre Casiraghi, vnuk zesnulého monackého knížete Rainiera III. a hollywoodské herečky Grace Kelly.

Německý magazín Focus píše, že kapitán jachty Boris Herrmann se z USA vrátí letecky. Prý navíc existuje možnost, že na palubě letadla bude i Greta a její otec Svante. Spolu s nimi cestují ještě další dva členové posádky.

„Následkem plachtění tak bude šest letů přes Atlantik. Kdyby Greta Thunbergová a její otec letěli, bylo by jich méně,“ uvedl Focus. Podle německého magazínu cesta mladé aktivistky bude mít na svědomí více škodlivých emisí oxidu uhličitého, než kdyby se jachta nepoužila. Podle kalkulačky emisí zanechá za sebou let z New Yorku do Evropy kolem 500 kg CO2 na osobu. Při počtu nejméně osmi lidí, kteří by měli podle Taz.de tuto cestu urazit ať tam, nebo zpátky, by šlo o nezanedbatelné množství plynu…Greta Thunbergová, její otec a kapitán Boris Herrmann na palubě jachty Malizia

Greta Thunbergová, její otec a kapitán Boris Herrmann na palubě jachty Malizia…Foto: Team Malizia, Reuters

To je autistka Greta a její otec: https://www.youtube.com/watch?v=fzHsxEfGKQA

Kolik se ušetří CO2 v plavbě jachtou přes oceán? „Než uděláte plachetnici, vyrobíte daleko víc emisí než při výrobě auta sériovou výrobou. Už výroba dakronových plachet je naprosto neekologická,“ řekl iDNES.cz mořeplavec Krautschneider. „Jachta navíc musí mít motor, bez něj byste ani nevypluli z přístavu. A jakmile máte motor, máte odpad,“ dodává muž, který postavil několik lodí a plavil se po všech mořích.

Iniciátorka vlny protestů mládeže Friday for Future a guru současného klimatického džihádu Greta Thurnbergová děkuje účastníkům stávek za to, že „obětovali vzdělání za demonstrace pro klima“. Já si myslím, že vše má mít svůj řád a že mladý člověk potřebuje nejdříve získat vzdělání, aby si mohl udělat obraz o světě, ve kterém žije. Bez něj se snadno může stát nástrojem v rukou politických aktivistů,“ řekl mj. v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec a bývalý hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník (ODS).Výsledek obrázku pro gréta vondra

Bývalý šéf Svobodných, dnes podporovatel Klausovy Trikolory Petr Mach míní, že Gretu „zfanatizovali“ její rodiče. „Rodiče, kteří tuhle nemocnou holku zfanatizovali a cpou ji neustále před média, jsou jen sobci. Ti jí vzali dětství, ne papaláši v OSN. Chovejme se prosím normálně, chraňme si přírodu, ale vyhněme se fanatismu,“ vzkázal Mach.

„Napadlo by nás ještě před nedávnem, že švédská školačka bude vyzývat ke stávkám proti vzdělání, že bude zvána do parlamentů různých zemí a před několika dny i k projevu na valném shromáždění OSN; že budou studenti stávkovat pod absurdním heslem ‚chceme lepší klima‘,“ řekl exprezident Václav Klaus. „Módní ideologie“ jako multikulturalismus, environmentalismus, genderismus nejsou podle něj dováženy z Východu ale ze Západu.

„Celý svět je pomatený. Lidi přestávají mít čas zabývat se důležitými věcmi, protože je systém zaneprázdňuje věcmi, které musejí vyřešit, aby přežili,“ myslí si umělecký fotograf, cestovatel a pozorovatele lidí a věcí naší doby Jiří Skupien, který se skepticky staví i k různým politickým neziskovým organizacím řízeným a podporovaným shora.

„Jak může vyprávět o ekologii šestnáctiletá holka? Poslal bych ji na 14 dní do jižní Gobi k jurťákům nebo do Brazílie k indiánům, aby viděla, o čem je život,“ pronesl Skupien v rozhovoru se Stnislavem Novotným v narážce na Gretu Thunbergovou a především byznysové aktivity lidí v pozadí tohoto hnutí…Výsledek obrázku pro gréta vondra

Výsledek obrázku pro gréta vondra

Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Byť za něho lidé mohou jen 10%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů vydechující největší skleníkový plyn – vodní páry…

Čeští studenti se přesto připojili k celosvětové protestní akci, která chce přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí. Nechce se ti do školy, přijď mezi nás a protestuj; v rámci iniciativy Fridays for Future se tak účastní mladí lidé z více než stovky zemí světa. Po vzoru šestnáctileté Švédky Grety Thunbergové demonstrují od loňského září, čeští studenti se ale ve větším počtu připojili až nyní. Jejich protest podpořili i někteří vědci. „Změn klimatu si můžeme všimnout všude kolem nás.

Ať už je to sucho, povodně, hurikány a nebo čím dál častější výkyvy počasí. Podílejí se zásadně na společenských problémech, jako jsou například válečné konflikty nebo tolik diskutovaná migrace,“ napsali čeští studenti v prohlášení zveřejněném na konci února. Během dvou týdnů ho podepsalo přes 2200 studentů.

Foto:  Reuters…
Studenty po celém světě inspirovala autistická švédská aktivistka Greta Thunbergová, která loni v září ve svých 15 letech několikrát vynechala vyučování, aby místo toho protestovala před švédským parlamentem. Svou vládu viní z nedodržování pařížské klimatické dohody z roku 2015, v níž státy slíbily omezení emisí skleníkových plynů.

Protesty pod heslem Fridays for Future („Pátky pro budoucnost“) se od té doby uskutečnily v Německu, Belgii, Austrálii nebo ve Velké Británii. Co k tom u dodat? Kniha Přísloví 22:15 – „Bláznovství přivázáno jest k srdci mladého, ale metla kázně vzdálí je od něho.“ https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2760437-klima-ted-skola-potom-tisice-studentu-po-celem-svete-i-v-cesku-demonstruji-za-boj

Naštěstí alespoň prezident Donald Trump nezklamal a globální oteplování poslal k ledu; ví, že v miliardové historii planety Země byla řada dob ledových, zná Česko a též ví, že kdysi u nás byly palmy, fíkovníky, korkovníky, mezi nimiž pobíhaly opice, tapíři i plameňáci, poté nastala doba ledová s mamuty, polárními liškami i soby a šavlozubými kočkovitými šelmami.

Už v předvolební kampani sliboval, že nenechá na „hloupé“ ekologické politice svého předchůdce Baracka Obamy kámen na kameni. Řekl, že zruší jeho omezení pro vypouštění emisí, a dodal, že ani v zahraničí nebudou USA pod jeho taktovkou dál „zelenat“…

Jako prezident teď ekologickou agendu svého předchůdce opravdu demontuje. Zrušil nové přísné limity spotřeby pro automobily. Krotit emise skleníkových plynů nebudou zřejmě muset ani americké uhelné elektrárny; zastavil i americké příspěvky do klimatického programu OSN. USA nejspíš taky nesplní své závazky z Pařížské klimatické dohody z prosince 2015.

Prostě se distancoval od zápasu s kysličníkem uhličitým, čili od lidské industriální činností údajně způsobující globální oteplování, tedy od jednoho z největších bludů politického konsensu od padesátých let, kdy se neméně věřilo na zamrznutí planety, vyčerpání surovin, přelidnění a hladomor. Západ promrhal bilióny dolarů, poškodil si vlastní konkurenci, zamořil svá města dotovanými naftovými výfuky, a to vše bez nejmenšího vlivu na cykly geoklimatu.al-gore-fire.jpg

Al Gore – nositel Nobelovy ceny míru za boj proti globálnímu oteplování… Panel IPCC je přitom nástroj mediální masáže a rádoby vědeckého pozlátka (aféra „Climategate“). Cena za mír byla pro boj proti klimatické změně nejlepším marketingovým tahem. Média to spolkla i s navijákem, bohužel; a nejen to. Al Gore už totiž není sám v „oboru“; švédská aktivistka Greta Thunbergová obdrží alternativní Nobelovu cenu, napsal ve středu server týdeníku Focus s odkazem na nadaci Right Livelihood Award, která alternativní Nobelovy ceny uděluje. Ocenění šestnáctiletá aktivistka získá za „prosazování opatření na ochranu klimatu po celém světě“…

Přitom ozónová díra, která byla velkým ekologickým strašákem osmdesátých let minulého století, se k velké radosti ekologických aktivistů postupně zaceluje. A máš tu čerte kropáč; vědci, kteří kriticky analyzovali meteorologická data z let 1980 až 2000, dnes totiž zjistili, že ozónová díra může v dobrém smyslu též přispívat k tvorbě větrů, díky kterým se do atmosféry dostalo více mořské soli, čímž došlo k tvorbě světlejších mraků, jež odrážely více slunečního světla a lépe tak chránily hlavně  jižní polokouli před oteplováním. Další mýtus ekoteroristů padl a není jediný…

Proč si málokdo (ne)chce uvědomit, že humbuk kolem oxidu uhličitého, jenž prý způsobuje největší skleníkový efekt, je nesmysl, vzhledem k jeho zanedbatelném obsahu 0,039 objemových procent v ovzduší. Lidstvo může svou činností přibližně za deset procent oxidu uhličitého, zbylých devadesát procent tzv. skleníkových plynů je z přírodních zdrojů.

Jihoatrická republika a Izrael… Snímky Břetislav Olšer…

Klimatické změny se zkrátka odjakživa projevují v obdobích, už když byly na Zemi doby ledové. V důsledku tání ledovců stoupla hladina cca o 120 m během asi 10 000 let. Přesto je v médiích oxid uhličitý dál vykreslován jako škodlivý plyn a tuto nálepku už si vysloužil u velké části laické veřejnosti. Proto lze často číst a slyšet o „znečišťování atmosféry“ touto látkou.

A to je záměrné politické faux pas; CO2 totiž momentálně nijak neškodí lidskému zdraví ani přírodnímu prostředí. Naopak je životobudičem; umožňuje totiž fotosyntézu, bez které by nemohly existovat rostliny, natož pak lidé. Je tedy plynem pro planetu životodárným, díky jehož zvyšujícímu se množství zaznamenáváme v posledních desetiletích dokonce rychlejší růst biomasy, resp. růst rostlin, včetně zemědělských plodin. Ne nadarmo pro tyto důvody vzniklo označení „hnojení uhlíkem…“

Trump při svém globalizačním zvratu vycházel i z faktu, že na jednoho kongresmana USA připadali čtyři klimatičtí lobbisté. Jejich ostudnou předpovědí bylo též tvrzení, že během roku 2008 roztají vlivem globálního oteplování ledovce ze severního pólu… Dnes sice neradi, ale přiznávají, že nedávno v této v oblasti ještě zůstalo přes půl miliónu čtverečních kilometrů ledu, což je víc, než kolik ho tam bylo v letech 2005 až 2008.

Ze získaných dat vyplývalo i absurdní přesvědčení, že kdyby se k roztání antarktického ledu, tedy 90 procent ledu celého světa, přidal i Grónský ledovec, pak by hladina světových oceánů stoupla asi o 70 metrů. V Londýně by z moře trčely jen vrcholky nejvyšších staveb. Podobně by tomu bylo i v Berlíně a v Paříži… V historii naší planety se totiž už vystřídala už řada dob ledových, v jejichž mezidobí už bylo Grónsko také zemědělskou oblastí a na naší modré, nikoli zelené planetě, už nejednou byly tropy a teploty v průměru vyšší o tři stupně, než jsou nyní.

Al Gore vymyslel tzv. emisní povolenky, které se prodávají a kupují, podle toho, která země vypouští z průmyslu kolik emisí. Je naprosto jasné, že kdyby to byla pravda s tím oteplováním, už by nikdo na Floridě, v Londýně nebo v Německu nedostal hypotéku na dům nebo byt, pokud by hrozilo takové oteplování, protože by to vedlo k záplavám a zvyšování hladin moří.

Žádná banka by nejen neposkytla hypotéku na existující byty, ale ani by developerům neposkytla úvěry na výstavbu domů a bytovek v první řadě. To je prostě fakt a pravda, naprostá realita. Ty banky posuzují všechna rizika s výhledem na příštích 30 let, když si berete hypotéku.

Ostrava v roce 2018… Snímek Břetislav Olšer

Těžko lze na planetě ve třetihorách předpokládat dálnice a miliony automobilů či teplárny s enormní produkcí oxidu uhličitého a mrazicí zařízení s freony či kyselé deště, včetně miliardových zemí jako Čína a Indie… A tak jako kdysi, ani dnes za to nemůže pouze člověk, nýbrž především sama příroda a hlavně sluneční energie, resp. proměnlivá poloha Země vůči Slunci. Ani snížení de facto zanedbatelného lidského příspěvku hypoteticky o deset až padesát procent nemůže tedy mít zásadní vliv na změnu klimatu.

Inu, a tak nám před několika dny americký prezident Donald Trump na Twitteru během Valného shromáždění OSN, které začalo 17. září 2019, sdílel video s projevem Gréty Thunbergové, v němž mladá Švédka mluví o utrpení a umírání lidí. Napsal pod něj sarkastický komentář: „Vypadá jako velice šťastná dívka, která se těší na jasnou a nádhernou budoucnost. To rád vidím.” Podle komentátorů se Thunbergové vysmál, byť věděl, že autismus je tzv. vývojová duševní porucha, projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi…

Foto: Reuters

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/greta-thunberg-ekologie-aktivistka-plavba-jachta-lod-atlantik-atlantsky-ocean-milan-kolacek-rudolf-k.A190814_120701_zahranicni_klf

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *