Dvě americká prvenství; Obama je černý, G. W. Bush junior nejhorší…

20. Leden, 2009 – 10:36

Volby v USA, z nichž vyšel jako čtyřiačtyřicátý vítěz Barack Hussein Obama, stály skoro miliardu dolarů a gigantickou trpělivost voličů s tentokrát nebývalým předvolebním cirkusem. Kdyby se to celé v době krize a hluboké recese USA mělo opakovat, nevím, nevím…

Jen slavnostní inaugurace stojí přes 160 milionů dolarů a bude ji ve Washingtonu hlídat více než 23 tisíc policistů. Proto doufám, že Obama přežije alespoň rok 2010 a neocitne se na seznamu vyhynulých živočišných druhů.

Nastoupí do Bílého domu vcelku lehce. G. W. Bush mu nasadil tak nízkou laťku, takže cokoli Obama ve funkci prezidenta USA dobře udělá, bude viditelné i z Měsíce.

Dalo by se říct, že tam, kam šlápla noha G. W. Bushe juniora, dlouho nic nevyraší. Jak by také mohlo, když hospodář v Bílém domě začínal s rozpočtovým přebytkem 236,2 miliardy a odhad deficitu pro fiskální rok 2009 je od optimistických 407 miliardy dolarů až po rekordně děsivých 1,2 biliónů dolarů.

Prezident Bush ml. „poprvé v amerických dějinách vedl válku, během níž jsou daně snižovány, nikoliv zvyšovány“. Hrubý dluh veřejných financí v roce 1975 činil 533,2 miliardy, ovšem počátkem ledna 2009 byl už závratných 10,5 bilionu USD.

Stačí kupecké počty, aby si každý mohl vypočítat, že tento dluh činí v lednu 2009 hrozivých 34 543 dolarů na občana a hrubý zahraniční dluh Spojených států je 13,77 bilionů dolarů, což dělá z USA největšího dlužníka světa.

V říjnu 2000, kdy se ještě všichni smáli z eura, se dolar směňoval za 1,21 euro a v polovině ledna 2009 už za 0,75 euro. Když v roce 2001 nastoupil kovboj George Bush ml. do Bílého domu, tvořil nesmrtelný dolar přes 70 procent všech rezerv států světa, nyní je to o deset procent míň.

Jak je mj. uvedeno v knize „Zahraniční politika USA“ z nakladatelství Professional Publishing, inflace za léta 2001 až 2008 činila 23,4 %, takže když běžný Američan dal za zboží na začátku prezidentství George Bushe ml. jeden dolar, na konci Bushova funkčního období už to bylo 1,23 dolarů.

Tak by se dalo psát o cenách ropy, zlata a klesající prestiži USA hodně dlouho. Možná i bin Ládinovu teroristé čekali, až se vlády ujme nepříliš vysokým IQ oplývajícím Bush junior, aby mu zbořili půlku Manhattanu a vyprovokovali ho k následným válkám v Afganistanu a Iráku.

Ty byly tím posledním hřebíkem do rakve popularity nejen jeho samotného, ale hlavně výkonné moci doma a prestiže USA v zahraničí.

Georg Bush ml. během „svými vylhanými důvody“ irácké války a osmi lety své arogantní a nejapné nadřazenosti ublížil Spojeným státům více než kterýkoliv jeho nepřítel.

Když nyní končí, bude navždy v análech Bílého domu s necelými dvaceti procenty podpory občanů nejhorším prezidentem USA všech dob, který navíc zvítězil ve volbách až rozhodnutím soudu.

Má toho zkrátka na triku tolik, že by to stačilo na několik impeachementů. Od lží, přes mučení vězňů až po ignorování chudoby černých obyvatel New Orleansu a dopuštění masového znárodňování bank, automobilek a pojišťoven pověstnou 700 miliardovou injekcí…

A toto své babráctví obhajoval jedním ze svých „bushismů“:

„Opustil jsem principy svobodného trhu, abych zachránil systém svobodného trhu.“

Je to zkrátka jednou provždy kovboj z Texasu, jak sám řekl:

„Chci poděkovat svému příteli, senátoru Billu Fristovi, že se k nám dnes připojil. Vzal si texaské děvče, víte. Karyn je tu s námi také. Západotexaské děvče, přesně jako já.“

Ano, ani role transsexuála se mu nevyhnula…

Prostě další dvě americká prvenství; Obama je barevný, G. W. Bush junior je nejhorší…

Takže, americko-keňsko-indonézský Baracku Husseine Obamo, přežij nám co nejdéle.

God save the USA!

Reklama:
 1. 4 reakce na “Dvě americká prvenství; Obama je černý, G. W. Bush junior nejhorší…”

 2. Už mám toho Obamy plné zuby a to ještě nezačal.
  Připomíná mi to starý vtip, který zní přepracován: Otevřu noviny – Obama, zapnu rádio – Obama, pustím televizi – Obama. No a tak se bojím otevřít konzervu.
  Nemohu se zbavit dojmu, že jsou novináři trošku líní. Letí teď Obama, sám novinář k tomuto tématu nic necítí, ale když o něm mluví všichni mí kolegové, tak k tomu také něco přidám. TOTO OVŠEM NEPLATÍ O TOMTO ČLÁNKU, protože má ducha a prezentuje názor pisatele. Ale zpráv o tom, co se děje v USA okolo volby a okolo nastoupení jejich prezidenta ovšem přesahuje všechny meze a přibližuje se zpravodajství před dvacetipěti roky, kdy nás informovali o sjezdu komunistů v tehdejším Sovětském svazu.
  Obamovi přeji úspěch, ale nezblázním se z toho.

  od Jaromír Kopřiva v Led 20, 2009

 3. Máte pravdu, z Obamy se stalo bulvární zboží, ale může si za to sám. Za volební kampaň dal, resp.jeho bohatí donoři, přes 600 milionů USD, na inauguraci dalších 160 melounů… Jenom aby sehnal nějaké prašule na tu jejich krizi. Potřeboval by nejmíň 700 miliard, které v rámci znárodňování Bush uvolnil pro statečné manažery se zlatými padáky z privátních bank a spol.

  od obr v Led 20, 2009

 4. A co teprve kdyby se profláklo, že i ty baráky na Manhattanu zboural Bush. To by USA už asi nepřežily.

  od honza v Led 21, 2009

 5. USA už těch ostud se všemi válkami přežily tolik,že o jedna Dvojčata víc nebo míň….

  Ad obr-manažeři se zlatými padáky-nemusíme chodit za moře,zůstaňme doma v našem bordelu.

  od hugous.z.lipek v Led 21, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *