Staněk šmarda

14. Srpen, 2018 – 22:59

Michal Šmarda a doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. – kdo z nich si zaslouží být, a který měl by zůstat ministrem kultury Česka…? Jak logika věcí veřejných dostává na frak…?

Konec čekání, 15. srpna máme fuč a je tu verdikt; prezident Miloš Zeman požaduje, aby mu Hamáček, prostřednictvím premiéra Babiše, navrhl kandidáta, který bude splňovat alespoň „elementární odborné předpoklady“. Babiš je na dovolené v zahraničí a konec napjatého čekání se dramaticky prodlužuje.

Zatím tedy víme, že tohoto důvodu není Šmarda odborně kompetentní pro výkon funkce ministra kultury České republiky. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček to ve středu uvedl na svém Facebooku. https://www.facebook.com/jiri.ovcacek1979/posts/2348868435181326 Nastal čas na hloubkovou sondy do duše študáků…Šmarda „jede“ kulturu zatím na 20 procent. Zeman s výměnou ministra Staňka nespěchá

Michal Šmarda:

Vystudoval Gymnázium Vincence Makovského v Novém Města na Moravě, maturoval v roce 1993. Věnoval se mediálnímu, politickému a organizačnímu poradenství. V letech 1998 až 2014 působil jako asistent a poradce poslanců za ČSSD, do které v roce 1993 vstoupil ve svých 18 letech.

V komunálních volbách v roce 1994 kandidoval za stranu do Zastupitelstva Nového Města na Moravě, ale neuspěl. Zvolen nebyl ani ve volbách v letech 1998, 2002 a 2006. V roce 2006 však skončil jako 4. náhradník. V listopadu 2006 se mandátu vzdal jeho stranický kolega a v pořadí další tři náhradníci místo zastupitele nepřijali. Šmarda se tak dne 3. listopadu 2006 stal zastupitelem města.

V krajských volbách kandidoval v roce 2012 za ČSSD do Zastupitelstva Kraje Vysočina, ale neuspěl (stal se však prvním náhradníkem). Přesto jako krajský zastupitel krátce působil, a to v září a říjnu 2016, jelikož na svůj mandát rezignoval jeho stranický kolega Petr Kračál. Ve volbách v roce 2016 se mu mandát obhájit nepodařilo (figuroval až na 45. místě kandidátky). V listopadu 2018 se stal po třetí starostou Nového Města na Moravě, konkurence kandidátů byla mizerná…Místopředseda ČSSD Michal Šmarda.

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda. | Foto: Jan Rasch

Na 41. Sjezdu ČSSD v Hradci Králové byl dne 1. března 2019 zvolen řadovým místopředsedou strany. Na konci června 2019 se sice Zeman se Šmardou sešel, ale jmenovat do funkce jej (prozatím) odmítl Prezident, jako nejčastější důvody, uvedl, že má Šmarda pouze středoškolské vzdělání a nemá zkušenosti s oblastí kultury.

Prezidentovi oponenti však poukazují na Šmardovu roli v tzv. „Kauza Brady“, kdy mu Miloš Zeman odmítl v roce 2016 udělit státní vyznamenání. Toho jako rodáka z Nového Města na Moravě právě Šmarda, jakožto starosta města, podpořil. Mezitím Šmarda na Facebooku zveřejnil příspěvek, ve kterém uvedl, že vstup ČSSD do druhé vlády Andreje Babiše byla chyba. ČSSD podle něj „zblbla z funkcí“ a opozice by jí prospěla. Podle Šmardy se musí ČSSD snažit najít nové ideje, jinak jí prý hrozí, že „chcípne“.

Šmarda: https://cs.wikipedia.org/wiki/Michal_%C5%A0marda_(politik)

Český ministr kultury Antonín Staněk

doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.

Jak prosté, udělat si jasný závěr; v letech 1980 až 1984 vystudoval Gymnázium Šternberk. Následně v letech 1985 až 1990 PF Univerzity Palackého v Olomouci absolvoval učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů český jazyk – občanská nauka. Titul Mgr. získal za diplomovou práci Odměňování v podmínkách přestavby hospodářského mechanismu, 1990. Na téže fakultě si v letech 2003 až 2006 rozšířil vzdělání o doktorský obor pedagogika.

Titul PhD. získal za disertační práci Evropská dimenze ve výchově k občanství v předmětu občanská výchova na druhém stupni základní školy, 2006. Habilitován jako docent byl v roce 2013 opět na PF UP v Olomouci (habilitační práce Výchovné paradoxy v kontextu didaktiky společenských věd a jejich reflexe učiteli vybraných společenskovědních předmětů na úrovni sekundárního vzdělávání: teoreticko-empirická studie jako výstup jednoho tématu výzkumu pedagogických jevů v didaktice společenských věd, 2013).

V roce 2001, v době menšinové vlády Miloše Zemana s podporou ODS (opoziční smlouva), vstoupil do ČSSD  a udělal rychlou politickou i profesní kariéru. V témže roce nastoupil jako odborný asistent na Katedru společenských věd Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kde pracuje dodnes (od roku 2013 jako docent). Na PdF UP v Olomouci působil jako proděkan pro studijní záležitosti a vedoucí Katedry společenských věd. Od roku 2002 byl komunálním politikem, nejprve jako člen Komise městské části Nové Sady, od roku 2010 jako olomoucký městský zastupitel. Premiér Andrej Babiš (ANO) promluvil o vládní výměně Antonína Staňka za Michala Šmardu (oba ČSSD)

V letech 2014–2018 primátor statutárního města Olomouc, od roku 2015 člen předsednictva a Ústředního výkonného výboru ČSSD, od roku 2017 poslanec Parlamentu ČR (místopředseda Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu). Díky kumulaci funkcí činil jeho plat kolem 200 000 Kč měsíčně. Od roku 2018 působil jako ministr kultury, přestože se během svého poslaneckého mandátu o kulturu prý nijak nezajímal, byť jako kulturní zájmy uvedl divadelní představení a koncerty (jeho oblíbenou skupinou je Metalika a finská zpěvačka Tarja Turunem, navštěvuje i koncerty vážné hudby).

Staněk: https://cs.wikipedia.org/wiki/Anton%C3%ADn_Stan%C4%9Bk

Inu, tak jak to vidíte a vnímáte s pomocí vševědoucí Wikipedie? – Michal Šmarda a doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. – kdo z nich si zaslouží být, a který měl by zůstat ministrem kultury Česka…? Nebo dostane logika věcí veřejných znovu na frak…?

Reklama:
  1. Jedna reakce na “Staněk šmarda”

  2. Chcete prodat ledviny? Nebo hledáte příležitost prodat své ledviny za peníze kvůli finančním rozpadům a nevíte, co dělat, pak nás kontaktujte dnes a my vám nabídneme dobrou částku pro vaše ledviny. Jmenuji se (doktor Elvis Whyte) jsem fenolog v naší nemocnici, specializuji se na chirurgii ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin s žijícím odpovídajícím dárcem. Kontaktní e-mail: (doctorelviswhyte@gmail.com)

    od elvis whyte v Led 17, 2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *