Benešová…

1. Květen, 2018 – 9:09

Marie Benešová opět ministryní spravedlnost, byť ji soudili za výrok o „české justiční mafii“ a poté musela vyplatit žalobcům 370 tisíc za údajnou urážku na cti…

Případ „Benešová“ začal už v prosinci 2007 v pořadu Českého rozhlasu, v němž řekla, že „funguje zákulisní justiční mafie, která se justici snaží plně ovládnout, aby sloužila zájmu vládnoucí garnitury, a že se snaží ovlivňovat kauzy v zákulisí, což se jí zatím daří“. A zmínila například kauzu tehdejšího vicepremiéra Jiřího Čunka….

A byl z toho soud, vlastně několik, až nakonec v únoru 2015 dostala Benešová zpět 370 tisíc korun, které svým žalobcům již dříve vyplatila. Nemusela však za to stahovat omluvu, kterou před několika roky musela po soudním rozhodnutí adresovat žalující straně; vlk se nažral a koza zůstala celá…Výsledek obrázku pro olser marie benešová foto

Vsetínský zázračný „pavlačákový“ politik Jiří Čunek se pod nátlakem rozhodl 7. listopadu 2007 dočasně (a v podstatě jen formálně) odstoupit z funkce prvního místopředsedy vlády a ministra pro místní rozvoj. Důvodem bylo to, že nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká rozhodla pokračovat ve vyšetřování jeho údajné úplatkářské aféry, která ale byla záhy zastavena.

Byl jednou jeden Čunek: http://www.rukojmi.cz/clanky/2700-zrusil-romsky-pavlacak-a-dnes-je-nejuzitecnejsi-cesky-politik-dvojnasobny-starosta-vsetina-senator-a-nyni-i-hejtman-zlinskeho-kraje-jiri-cunek

A poprvé virtuálně zahrozil Schwarzenberg vlastní demisí, vrátí-li se Jiří Čunek do vlády, aniž by byly dostatečně osvětleny jeho majetkové poměry, především odkud vzal miliony korun v době, kdy pobíral sociální podporu.

Vsetínský dům hrůzy tedy už před mnoha roky zmizel, všichni si oddechli, zdálo se, že už bude klid. S některými Romy však asi nikdy ne. Tzv. “pavlačák” vyprodukoval za desítky roků tisíce tun odpadků, jež nebyly zdaleka ukládány do popelnic a kontejnerů, ale vyhazovány a pak odklízeny až málem jednou za “uherský rok”.
To se Schwarzenbergovi nelze ani divit, že se rozčiluje; on si vydělává poctivě vyděděné desítky milionů, zatímco Čunek bohatne z tisícovek ze sociálních dávek…Podal přesto uspokojivé vysvětlení a KDU-ČSL vytrvale usilovala o jeho oficiální návrat do vlády.
K němu došlo 2. dubna 2008, kdy byl znovu jmenován ministrem pro místní rozvoj. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg slibovanou demisi nepodal, protože se rozhodl přešetřit Čunkovy rodinné finance auditem, který si sám zaplatil. Vybral si proto nejdražší detektivní agenturu světa – americkou detektivní agenturu Kroll, co vyšetřovala třeba Saddáma Husajna nebo českého finančníka Viktora Koženého.
Měl na to, přestože vede spor o majetek hlubocké části rodu, o nějž se soudí se svojí nevlastní sestrou Alžbětou Pezoldovou. Dobrali, nedobrali, výsledek nevýsledek, po roce už ministru Schwarzenbergovi stačilo, kdyby Čunek všechno pouze vysvětlil jemu osobně a specialistovi na účetnictví.

A přišlo pondělí 12. května 2008, které bylo Vančurovsky velmi rozmarné, i když se odehrávalo v jednací síni Krajské soudu v Praze. Trochu připomínalo hlučné hokynářství. Výslechy svědků v kauze bývalé nejvyšší státní zástupkyně a nynější stínové ministryně spravedlnosti ČSSD Marie Benešové se propracovaly za účasti veřejnosti až k trapasům.

Víme přece, že tehdy šéfová Nejvyššího státního zastupitelství Renata Vesecká, místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera a Pavel Němec jsou dobří kamarádi, kteří na loňských společných obědech či večeřích řešili jen tak mezi řečí v rámci společenské konverzace i případ Čunek.

Jako svědci byli proto předvoláni čtyři státní zástupci, kteří řešili odloženou kauzu Čunek. Benešová právě kvůli této kauze označila sedm současných či bývalých vysokých justičních představitelů v čele s nejvyšší státní zástupkyní Renatou Veseckou za „justiční mafii“. Mezi žalobci figuroval i bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec. A pak se stalo něco, čemu se dá říkat pohrdání soudem.

Žalobci mluvili žoviálně jeden přes druhého, aniž je kdo vyzval, odmítali si přestat mezi sebou tykat a slovně napadali ostravskou státní zástupkyni Zlatuši Andělovou za její tvrzení, že na ni byl vyvíjen v kauze Čunek politický nátlak. Je zvláštní, jak sebejistě se snažil působit Pavel Němec. Curriculum vitae jeho úletů je pestré. První věc, která mu prošla, byl fakt, že mohl jako ministr spravedlnosti v roce 2005 protelefonovat měsíčně za státní peníze až 130 000 Kč.

A také se nebránil užívat si ve své funkci poživačných bakchanálií; zval své hosty na obědy v nejdražších pražských restauracích, objednával nákupy květin a prvotřídního alkoholu za desítky tisíc a navrch zadával milionové zakázky svým spřízněným právníkům. Výsledek obrázku pro ministr němec

Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec s doprovodem – Reuters...

Auditoři zjistili, že i kvůli Němcovým voláním úřad v roce 2005 platil za mobily 3,5 milionu. Dříve na to stačil ministerstvu spravedlnosti necelý milion. Mimochodem, běžný ministerský účet za telefon je kolem pěti tisíc korun.

Za pohoštění při oficiálních jednáních dříve úřad platil cca 70 tisíc ročně, za Němce to už bylo dvakrát tolik. Že by inflace? A kontroloři nenašli ani účty, pro koho ministerstvo údajně kupovalo alkohol a květiny. Nejsme přece žádná banánová republika…A další nesrovnalost; přestože měl resort své právníky, najímal si externisty – a byli to hlavně Němcovi spolustraníci z US-DEU. Jejich služby se v porovnání s dřívějškem prodražily o 11,5 milionu. Sám pan ministr ale označil výsledek auditu za „drzost”.

A věděl, co dělá; přes roční vyšetřování tak vysokého účtu oznámili protikorupční detektivové k překvapení všech, že podle jejich názoru nebyl spáchán trestný čin ani v případě služebního mobilu, ani při podivném plýtvání penězi. A pak se udál další páně Němců ostudný úlet v kauze člena katarské královské rodiny Hámida bin Abdal Sáního, který byl u Obvodního soud pro Prahu 2 nepravomocně odsouzen za sex s šestnácti nezletilými a mladistvými dívkami ke dvěma a půl roku vězení.

Soud vynesl verdikt přesto, že Němec několik dní po podání obžaloby rozhodl o předání odsouzence ke stíhání do Kataru. Své „nezištné“ gesto, když naprosto nestandardně zasáhl do průběhu soudního řízení, zdůvodnil tím, že Katar není žádná banánová republika a nejenže tam bude Sání určitě souzen, ale že mu údajně hrozí až doživotí. To vše i přes opodstatněné varování soudců, že princ má v Kataru jako člen královské rodiny a bratranec katarského emíra imunitu a vězení že mu tedy nehrozí.

A je zde další důkaz absolutní beztrestnosti politika, co ho od plného koryta neodeženou, ani kdyby chrochtal; nejvyšší soudci svým verdiktem veřejnosti vzkázali, že Němec jako ministr spravedlnosti může vydat do zahraničí kohokoli. Zřejmě tedy včetně mafiánů z Ruska, albánských distributorů drog či bulharských kuplířů, zadržených českou policií. Měl na to právo, řekli soudci. To jsme tedy kabrňáci, říkáme si my. Je to přece úžasný pocit, mít ministra s takovou všemocnou mocí…

Dnes už víme, že si princátko Sání žil v Kataru vesele na svobodě, ba že občas přiletěl do Prahy si zavzpomínat na své sexuální hrátky s děvčátky. Kdoví, možná si zase užívá v některém z pražských hotelů. Proč ne, když má v této zemi tak šlechetného mecenáše a ochránce… Není jistě ani náhoda, že exministr Němec právě v nedaleké Dubaji slavil svoji svatbu.

Prý v komplexu, který patří řetězci, v němž je paní Němcová ředitelkou jednoho z jeho hotelů (do mateřské dovolené údajně šéfovala v Praze hotelu Paříž). Měli prý v dubajské hotelové restauraci zábavu se zaměstnaneckou slevou. Třeba teď zase společně se Sáním provětrají Němcovo nové žihadlo…

Před třemi lety tehdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, jako opoziční politik, varoval, že Nejvyšší soud rozhodl v případě Sáního a Němce špatně. Zapřísahal se, že vyšle stížnost k Ústavnímu soudu. Rok se však s rokem sešel a nic; neudělal to ani poté, co se stal ministrem. Nenašel zkrátka odvahu se ani vyjádřit nejen k případu Sání, ale ani k působení Vesecké, Kučery a svého předchůdce Němce, při němž asi stojí rota justičních andělů strážných.

„A chce-li někdo vytýkat Pavlu Kučerovi, že jel do Ostravy ve své pracovní době „projet“ nový bourák Pavla Němce, měl by si uvědomit, že jde o vysokého ústavního činitele, který nemusí „píchat“ příchody a odchody ze zaměstnání a z nezvládání pracovních úkolů ho dosud nikdo neobvinil, natož aby mu je dokázal…“

Dnes je však už květen 2019 a je třeba si říct něco bližšího o Marii Benešové. Třeba že tato právnička a politička je bývalou ministryní spravedlnosti už ve vládě Jiřího Rusnoka a poslankyní za ČSSD. V roce 2017 oznámila odchod z politiky kvůli vleklým sporům s vedením sociální demokracie.

Ačkoli byla Benešová až do listopadu 2007 nestraníkem, v letech 2006 až 2010 působila ve stínové vládě ČSSD jako ministryně spravedlnosti. Členství v ČSSD přijala až na konci roku 2007 a začala v rámci strany postupovat na vyšší příčky. Od roku 2011 byla do března 2013 místopředsedkyní strany. V červnu 2013 si ji Jiří Rusnok vybral do své vlády jako ministryni spravedlnosti. Kvůli účasti ve vládě Rusnoka však hrozilo Benešové vyloučení z ČSSD a tak 3. července 2013 oznámila, že v den jmenování do funkce přeruší své členství v sociální demokracii.

Benešová se narodila 17. dubna 1948, vystudovala práva na Karlově univerzitě a od roku 1971 působila 20 let jako prokurátorka Okresní prokuratury v Kladně. Na počátku 90. let přešla na Generální prokuraturu, kde se zabývala delikty mládeže. V letech 1993 až 1996 působila na Vrchním státním zastupitelství, kde vedla oddělení obecné kriminality.

V následujících letech provozovala Benešová vlastní advokátní kancelář v Kladně. Soukromou praxi vyměnila v roce 1999 za post nejvyšší státní zástupkyně, který jí nabídl tehdejší ministr spravedlnosti Otakar Motejl. Tuto funkci zastávala do roku 2005. Už v roce 2000 jí měl tehdejší premiér Miloš Zeman nabídnout funkci ministryně vnitra za odcházejícího ministra Grulicha. Benešová však odmítla.

V kuloárech se podle místopředsedkyně ODS Alexandry Udženije mluví nedávno o Marii Benešové jako o „ministryni Čapího hnízda a mýta”. Plánované obsazení Benešové by pak podle místopředsedy ČSSD Romana Onderky rozhodně nemělo znamenat konec Pavla Zemana ve funkci nejvyššího státního zástupce. V takovém případě by prý ČSSD tento postup blokovala.

Místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija Vsetínský zázračný „pavlačákový“ politik Jiří Čunek se pod nátlakem rozhodl 7. listopadu 2007 dočasně (a v podstatě jen formálně) odstoupit z funkce prvního místopředsedy vlády a ministra pro místní rozvoj. Důvodem bylo to, že nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká rozhodla pokračovat ve vyšetřování jeho údajné úplatkářské aféry, která ale byla záhy zastavena.

A poprvé virtuálně zahrozil Schwarzenberg vlastní demisí, vrátí-li se Jiří Čunek do vlády, aniž by byly dostatečně osvětleny jeho majetkové poměry, především odkud vzal miliony korun v době, kdy pobíral sociální podporu. To se Schwarzenbergovi nelze ani divit, že se rozčiluje; on si vydělává poctivě vyděděné desítky milionů, zatímco Čunek bohatne z tisícovek ze sociálních dávek…Podal přesto uspokojivé vysvětlení a KDU-ČSL vytrvale usilovala o jeho oficiální návrat do vlády.

K němu došlo 2. dubna 2008, kdy byl znovu jmenován ministrem pro místní rozvoj. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg slibovanou demisi nepodal, protože se rozhodl přešetřit Čunkovy rodinné finance auditem, který si sám zaplatil. Vybral si proto nejdražší detektivní agenturu světa – americkou detektivní agenturu Kroll, co vyšetřovala třeba Saddáma Husajna nebo českého finančníka Viktora Koženého. Výsledek obrázku pro foto olser schwarzenberg

Radostná chvíle pro muslimské bratry, že se jejich hostitel na chvíli probral ze svého snění; ve stoje má totiž ve spaní ještě značné rezervy…

Měl na to, přestože vede spor o majetek hlubocké části rodu, o nějž se soudí se svojí nevlastní sestrou Alžbětou Pezoldovou. Dobrali, nedobrali, výsledek nevýsledek, po roce už ministru Schwarzenbergovi stačilo, kdyby Čunek všechno pouze vysvětlil jemu osobně a specialistovi na účetnictví.

A přišlo pondělí 12. května 2008, které bylo Vančurovsky velmi rozmarné, i když se odehrávalo v jednací síni Krajské soudu v Praze. Trochu připomínalo hlučné hokynářství. Výslechy svědků v kauze bývalé nejvyšší státní zástupkyně a nynější stínové ministryně spravedlnosti ČSSD Marie Benešové se propracovaly za účasti veřejnosti až k trapasům.

Víme přece, že tehdy šéfová Nejvyššího státního zastupitelství Renata Vesecká, místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera a Pavel Němec jsou dobří kamarádi, kteří na loňských společných obědech či večeřích řešili jen tak mezi řečí v rámci společenské konverzace i případ Čunek.

Jako svědci byli proto předvoláni čtyři státní zástupci, kteří řešili odloženou kauzu Čunek. Benešová právě kvůli této kauze označila sedm současných či bývalých vysokých justičních představitelů v čele s nejvyšší státní zástupkyní Renatou Veseckou za „justiční mafii“. Mezi žalobci figuroval i bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec. A pak se stalo něco, čemu se dá říkat pohrdání soudem.

Žalobci mluvili žoviálně jeden přes druhého, aniž je kdo vyzval, odmítali si přestat mezi sebou tykat a slovně napadali ostravskou státní zástupkyni Zlatuši Andělovou za její tvrzení, že na ni byl vyvíjen v kauze Čunek politický nátlak. Je zvláštní, jak sebejistě se snažil působit Pavel Němec. Curriculum vitae jeho úletů je pestré. První věc, která mu prošla, byl fakt, že mohl jako ministr spravedlnosti v roce 2005 protelefonovat měsíčně za státní peníze až 130 000 Kč.

A také se nebránil užívat si ve své funkci poživačných bakchanálií; zval své hosty na obědy v nejdražších pražských restauracích, objednával nákupy květin a prvotřídního alkoholu za desítky tisíc a navrch zadával milionové zakázky svým spřízněným právníkům. Auditoři zjistili, že i kvůli Němcovým voláním úřad v roce 2005 platil za mobily 3,5 milionu. Dříve na to stačil ministerstvu spravedlnosti necelý milion. Mimochodem, běžný ministerský účet za telefon je kolem pěti tisíc korun.

Za pohoštění při oficiálních jednáních dříve úřad platil cca 70 tisíc ročně, za Němce to už bylo dvakrát tolik. Že by inflace? A kontroloři nenašli ani účty, pro koho ministerstvo údajně kupovalo alkohol a květiny. Nejsme přece žádná banánová republika…A další nesrovnalost; přestože měl resort své právníky, najímal si externisty – a byli to hlavně Němcovi spolustraníci z US-DEU. Jejich služby se v porovnání s dřívějškem prodražily o 11,5 milionu. Sám pan ministr ale označil výsledek auditu za „drzost”.

A věděl, co dělá; přes roční vyšetřování tak vysokého účtu oznámili protikorupční detektivové k překvapení všech, že podle jejich názoru nebyl spáchán trestný čin ani v případě služebního mobilu, ani při podivném plýtvání penězi. A pak se udál další páně Němců ostudný úlet v kauze člena katarské královské rodiny Hámida bin Abdal Sáního, který byl u Obvodního soud pro Prahu 2 nepravomocně odsouzen za sex s šestnácti nezletilými a mladistvými dívkami ke dvěma a půl roku vězení.Výsledek obrázku pro hámid bin abdal sání

Katarský princ Hámid bin Abdal Sání byl v Česku odsouzen za sex s nezletilými.  Blesk

Soud vynesl verdikt přesto, že Němec několik dní po podání obžaloby rozhodl o předání odsouzence ke stíhání do Kataru. Své „nezištné“ gesto, když naprosto nestandardně zasáhl do průběhu soudního řízení, zdůvodnil tím, že Katar není žádná banánová republika a nejenže tam bude Sání určitě souzen, ale že mu údajně hrozí až doživotí. To vše i přes opodstatněné varování soudců, že princ má v Kataru jako člen královské rodiny a bratranec katarského emíra imunitu a vězení že mu tedy nehrozí.

A je zde další důkaz absolutní beztrestnosti politika, co ho od plného koryta neodeženou, ani kdyby chrochtal; nejvyšší soudci svým verdiktem veřejnosti vzkázali, že Němec jako ministr spravedlnosti může vydat do zahraničí kohokoli. Zřejmě tedy včetně mafiánů z Ruska, albánských distributorů drog či bulharských kuplířů, zadržených českou policií. Měl na to právo, řekli soudci. To jsme tedy kabrňáci, říkáme si my. Je to přece úžasný pocit, mít ministra s takovou všemocnou mocí…Výsledek obrázku pro hámid bin abdal sání

Dnes už víme, že si princátko Sání žil v Kataru vesele na svobodě, ba že občas přiletl do Prahy si zavzpomínat na své sexuální hrátky s děvčátky. Kdoví, možná si zase užívá v některém z pražských hotelů. Proč ne, když má v této zemi tak šlechetného mecenáše a ochránce… Není jistě ani náhoda, že exministr Němec právě v nedaleké Dubaji slavil svoji svatbu.

Prý v komplexu, který patří řetězci, v němž je paní Němcová ředitelkou jednoho z jeho hotelů (do mateřské dovolené údajně šéfovala v Praze hotelu Paříž). Měli prý v dubajské hotelové restauraci zábavu se zaměstnaneckou slevou. Třeba teď zase společně se Sáním provětrají Němcovo nové žihadlo…

Před třemi lety tehdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, jako opoziční politik, varoval, že Nejvyšší soud rozhodl v případě Sáního a Němce špatně. Zapřísahal se, že vyšle stížnost k Ústavnímu soudu. Rok se však s rokem sešel a nic; neudělal to ani poté, co se stal ministrem. Nenašel zkrátka odvahu se ani vyjádřit nejen k případu Sání, ale ani k působení Vesecké, Kučery a svého předchůdce Němce, při němž asi stojí rota justičních andělů strážných.

„A chce-li někdo vytýkat Pavlu Kučerovi, že jel do Ostravy ve své pracovní době „projet“ nový bourák Pavla Němce, měl by si uvědomit, že jde o vysokého ústavního činitele, který nemusí „píchat“ příchody a odchody ze zaměstnání a z nezvládání pracovních úkolů ho dosud nikdo neobvinil, natož aby mu je dokázal…“Výsledek obrázku pro olser schwarzenberg

Dnes je však už květen 2019 a v kuloárech se podle místopředsedkyně ODS Alexandry Udženije, mluvící nedávno v nedělních Otázkách Václava Moravce o Marii Benešové jako o „ministryni Čapího hnízda a mýta”. Plánované obsazení Benešové by pak podle místopředsedy ČSSD Romana Onderky rozhodně nemělo znamenat konec Pavla Zemana ve funkci nejvyššího státního zástupce. V takovém případě by prý ČSSD tento postup blokovala.

Udženija zároveň upozornila, že chce dát Benešové dostatek času na obhajobu. Reaguje tak na plánované obsazení pozice ministra spravedlnosti Marií Benešovou, někdejší nejvyšší státní zástupkyní a ministryní spravedlnosti Rusnokovy vlády. Ta je podle předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila „jasně vyprofilovaný Zemanův člověk”. V roce 2013 ostatně působila i jako poradkyně prezidenta Yemana pro oblast justice a spravedlnosti.

Co si budeme namlouvat; ať se to pražské kavárně líbí nebo ne, jednou budou Marii Benešovou považovat za novodobou Sibylu, co předpověděla již před lety nynější stav české společnosti, která se zmítá ve spárech justiční mafie; důkazů je habaděj – zametením pod stůl kauzy Sobotkovy zlodějny při privatizaci OKD počínaje a naopak vydáním policii poslanců v rámci předvolebního stíhání Babiše a Faltýnka konče…

Inu, proto stále slyším výrok Marie Benešové o justiční mafii, za což též musela k soudům, přesto její slova pořád platí; viz už justiční evergreen – kauza Nagyová-Nečasová, kterou už naštěstí nekočíruje justiční mafiánka soudkyně Králová…

Jak vsetínská matrika zakázalo jméno Vinnetou: http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/1617-jak-kdysi-vsetinska-matrika-poprve-pouzila-zakon-proti-romum-a-zakazala-rodine-strkacu-dat-jejich-ogarkovi-jmeno-vinnetou-jelikoz-nebylo-v-kalendari

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *