Koukalová s bulimií snědla, co viděla a 8krát denně zvracela, jako anorektička polykala odličovací tampony, přesto získala dvě zlaté medaile na MS v biatlonu, dva stříbrné na ZOH v Soči a 16 vítězství v MS; teď se chce vrátit

20. Duben, 2019 – 19:36

A je tady duben roku 2019 a s ním šance na velký návrat Gabriely Koukalové: „Říkám si, že jsem ten talent nedostala shůry pro nic za nic, tak jestli není škoda házet flintu do žita,“ vypráví 29letá bývalá mistryně světa v exkluzivním rozhovoru pro Sport.cz a Právo.

Svět zkrátka tropí hlouposti; „Jiná Gabriela Koukalová“ název nedávno vydané autobiografie Gabriely Koukalové. Česká biatlonistka se své knize mimo jiné doznává k tomu, že byla dlouho anorektičkou. Přečíst si můžeme, kdy přišla o panenství, kdy se před závodem opila, nebo o tom, že deset let trpěla anorexií, kterou překonala díky manželovi.

Velkou smršť (hlavně v diskuzích pod články) vyvolalo obvinění někdejšího trenéra, který jí řekl, že je „tlustá jak prase“, a odstartoval tím biatlon hladovění a přejídání.Výsledek obrázku pro foto koukalová kniha jiná

Anorexie a bulimie u sportovkyň je něco jako homosexualita u sportovců – o obou se jen šeptá v šatnách. Koukalová je první česká sportovkyně, která o svých problémech s příjmem potravy mluví veřejně (běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová byla s anorexií hospitalizována, ale nenapsala o ní memoáry).

Vydělat balík na knize je v dnešní době kumšt. To ovšem neplatí, pokud se jmenujete Gabriela Koukalová (28). Její biografie by jí mohla vynést podle odhadu odborníků 2,4 milionu korun. Je to dobrá cena za odhalení soukromí? Jak k tomuto finančnímu štěstí přišla? Knihu Jiná Gabriela Koukalová totiý můžete koupit na webu koukal.cz, kde tím zároveň přispějete na Konto Bariéry.

Hvězdná biatlonistka knihu podruhé křtila a na všechny strany rozdávala úsměvy. Aby ne – prodává se skvěle. Podle knihkupectví Luxor bylo za týden v rámci jeho obchodů prodáno 1200 výtisků a podobná čísla hlásí prý i jeho největší konkurent. Pro srovnání: Světového bestselleru Počátek od Dana Browna se ve zmíněném obchodě skoupilo za úvodní týden na 3000 kusů. Výsledek obrázku pro foto koukalová anorexie

Zde: Koukalová a doping jiných sportovců…

Pro odhad, o kolik by mohlo narůst rodinné jmění manželů a jak se porcují příjmy, jsme oslovili odborníky z oboru. Koukalovi ušetřili už tím, že knihu nesvěřili nakladateli, ale vydali ji sami v nakladatelství Petra Koukala staršího, otce bývalého badmintonisty.

O výdělek, který po odečtení nákladů na výrobu může dosahovat zhruba 6,8 milionu korun, se tak dělili jen s distributorem (obvykle si bere 55 %) a autorem Martinem Moravcem (podíl tvůrce bývá kolem 10 %). Na Gábinu by tak mělo zbýt hodně přes dva miliony. A to je cifra, o které si většina literárních autorů může nechat leda zdát.

Je to pro český antisemitismus signifikantní, že na rozdíl od nákladu jedné knihy Koukalové, byl počet výtisků mých tří románů a tří knih literatury faktu o židovském holocaustu zanedbatelný, byť jsem křtěný valašský katolík. Rozdíl mezi Židy a Koukalovou? Židovská rasa sice rovněž trpěla bez jídla a její členové neměli už ani co zvracet, zatímco však Koukalová si promyšleně učinila z toho svého „účelového strádání“ skvělý byznys.

Zbytky umučených Židů…

Židé navíc nedostali žádné zlaté metály, naopak přišli o své zlaté zuby a skončili v komínech plynových komor vyhlazovacích táborů nacistů. To by pan Koukal koukal, že zatímco Koukalová na své anorexii a bulimii zbohatla, šest milionů Židů, včetně 1,5 milionu jejich dětí, z hladu a mučení přišli o své životy…Výsledek obrázku pro olser bělohradský izraelské osudy postřeh magazín

Křest knihy Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi prof. Bělohradským v Ostravě

Ale zpět k lyžařským koumákům v duchu rčení: „Čistému vše čisté“: „Norští běžci na lyžích na světovém šampionátu dokázali, že jsou v posledních letech absolutními vládci tohoto sportu. V Lahti završili mistrovství se ziskem sedmi zlatých, třech stříbrných a pěti bronzových medailí. Jenom je malý problém: v Norsku je tak „zkažená příroda“, že všechny musí mít podpůrné prostředky na dýchání. Ne doping, ale podpůrné prostředky. To, co braly Rusky, dal západ na index. To, co berou Norky, na indexu není. A to je ten fígl, co se vymyslel proti Rusům. Všichni berou bobule, ale Rusko to nekupovalo na dýchání ze západu, ale mělo své…“

Takto se svěřila se pro média  dvojnásobná mistryně světa a olympijská vítězka z Turína Kateřina Neumannová. Jako častí astmatici umějí zkrátka seveřané využít povolených látek pro zlepšené dýchání. 

A pak mělo být chystané turné bývalé biatlonistky Gabriely Koukalové a jejího manžela Petra Koukala, kteří měli po republice vyprávět další střípky svých životních příběhů; kouzlo se nepovedlo, kšeft s však musel zrušit. Serveru Aktuálně.cz to potvrdil podnikatel Ivo Toman, který měl besedy organizovat a moderovat. „Strhla se nesmírně štvavá kampaň na internetu proti manželům Koukalovým. Jako by oni neměli právo na veřejná vystoupení. Proto jsme se rozhodli to ukončit,“ vysvětlil.

Právě „neoprávněné“ kritické ohlasy nejspíš chystanému turné zlomily vaz. Serveru Aktuálně.cz Ivo Toman prozradil, že ke zrušení došlo na základě štvavé kampaně vůči manželům, kterou živili i novináři. „Strhla se nesmírně štvavá kampaň na internetu proti manželům Koukalovým. Jako by oni neměli právo na veřejná vystoupení. Tato kampaň byla bohužel přiživována i vámi novináři. Proto jsme se rozhodli to ukončit, což je mi osobně velice líto, protože si myslím, že tito dva mají veřejnosti co říci,“ prozradil.

Výsledek obrázku pro foto koukalová kniha jiná

Všem, kteří si již pořídili lístky, byly vráceny peníze. Právě i cena vstupného byla mnohými kritizována – začínala na 399 korunách, za VIP vstupné by pak zájemci utratili 499 korun. Výhodou VIP vstupenek ovšem byla v podstatě jen místa v prvních třech řadách.

Gabriela Koukalová se pomalu, ale jistě přeměňuje z biatlonistky v umělkyni. Poslední dobou tuze ráda zpívá, maluje ve svém ateliéru a nedávno vydala knihu plnou výtek ke svým exkolegům a exkolegyním. Zdá se, že jako umělkyni ji začíná brát i široká veřejnost. V Show Jana Krause Koukalová zazpívala píseň od Lady Gaga! „Děkuji, Jane Krausi, jste skvělý muž i moderátor. Díky vám pro mě získal dnešní Den osvobození ještě další význam a jsem skutečně ráda, že jsem se po několika letech nechala překecat a do vaší skvělé Show Jana Krause přišla,“ vzkázala Krausovi Koukalová.

Gabriela Koukalová dokázala v posledních měsících překvapit zástupy svých věrných fanoušků a možná si za svou otevřenost i vytvořit nějaké nové. Stejně jako si především ostrými slovy namířenými proti sportovnímu prostředí, z něhož vyšla, získala i nejednoho nepřítele. Po kontroverzní knize Jiná se rozhodla vydělat i prodejem svých medailí. Chce se jen definitivně odříznout od sportovního světa, nebo se projevují obavy o nejistou finanční budoucnost?

„Myslím, že je skvělé, když můžou pomoci ještě někomu dalšímu. Mně doma v krabici na půdě už k ničemu nejsou, svoji radost mi udělaly, když jsem je vyhrála na závodech. Nejsem ten typ, který by si doma vše vystavoval a rozjímal u toho. Přijde mi to až trochu patetické,“ nechala se slyšet Koukalová.

Když osmkrát denně zvracela: https://www.expres.cz/zpravy/gabriela-koukalova-anorexie-bulimie.A180411_112638_dx-zpravy_neos

Výsledek obrázku pro manželé koukalovi kniha

Marketingový génius Petr Koukal a jeho žena Gabriela si mnou ruce. O bulimii kdysi výborné biatlonistky živě diskutuje celá země a kniha „Jiná Gabriela Koukalová“ se prodává jako na běžícím pásu. Například síť knihkupectví Luxor hlásí, že se v jejich prodejnách českého sportovce velmi slušný počin.

Související obrázek

Příjem z knihy by měl činit zhruba 7 080 000 korun, po odečtení čtvrtmilionových nákladů tedy 6 830 000 korun. A to už je částka, kterou si mezi sebe budou všechny tři strany porcovat.

Výsledek obrázku pro foto koukalová anorexie

„Nedá se věřit biatlonistům ze země, která má tolik dopingových kauz,” přesto na adresu Ruska pronesla Koukalová, která na mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu vybojovala mezi jiným tři medaile: zlato ve sprintu, bronz ve stíhacím klání a také stříbro ve vytrvalostním běhu. „Není to příjemné a je to rok od roku horší,“ přidala trochu jedu dvojnásobná medailistka z MS, k obavám z anonymních dopisů a výhrůžek, které kvůli svým názorům dostávala.

Je to heroický výkon naší hrdiny Gabriel Koukalové, co to děvče během deseti let boje s bulimií a anorexií zvládla. Jak napsala MF Dnes, jedla odličovací tampony namočené ve vodě. Byly jediným jídlem za den! „Strašně se za to stydím, byla jsem hrozná,“ nechápe dnes sportovkyně ČR 2017 Koukalová sebe samu.

Vraťme se však do okamžiků, o nichž v knize nebude nic nebo jen pramálo; nastal totiž listopad, 2017, biatlonové mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu, a český biatlonový zloděj právě křičel, chyťte zloděje. Viděl někdo z vás nějaký e-mail, kterými mají Rusové vyhrožovat závodníkům i svazu, že i „na ně přijde“?

Dokonce si Češi a Češky dvakrát překontrolují, jestli mají zamčené pokoje. O kontrole podávaných nápojů a jídel ani nemluvě. Důvod této hysterie je jasný; paranoia, jelikož kdyby se něco objevilo v krvi našich hrdinů a hrdinek, hned by byl původce zla znám – přece Rusko. Paranoia; stihomam skupinky trapných ubožáků, třeba i těch, co trpí bulimií a anorexií.…Výsledek obrázku pro foto koukalová magazín mf dnes

Takto chce dojmout Gabriela Koukalová anorexií a bulimií…

Gabriela Koukalová přišla v průběhu mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu na tiskovou konferenci a v ruce třímala kelímek s pitím. (Odličovací tampony měla v kapse…?) Pečlivě si kelímek chrání u těla a dává na něj velký pozor. Trapné gesto, navíc jiného pití se ani netkne, a kdyby jí někdo z diváků daroval čokoládu nebo jinou pochutinu, má zakázáno ji konzumovat. Kvůli anonymním hrozbám, že by jim někdo mohl podstrčit zakázané látky, museli čeští biatlonisté, kteří aktivně bojují proti dopingu, zpřísnit režim. Paranoia. Kdo by tušil, že Koukalová právě proživala svůj pokrytecký a krušný anorekticko-bulimický život ..

„Nedá se věřit biatlonistům ze země, která má tolik dopingových kauz,” přesto pronesla Koukalová, která na mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu vybojovala mezi jiným tři medaile: zlato ve sprintu, bronz ve stíhacím klání a také stříbro ve vytrvalostním. „Není to příjemné a je to rok od roku horší,“ přidala trochu jedu dvojnásobná medailistka z MS, k obavám z anonymních dopisů a výhrůžek, které kvůli svým názorům dostávala.

Dnes už víme, proč. Nerad bych byl nařčen z překrucování jistě relevantních odpovědí. Vše zřejmě hlavně proto, aby naši biatlonisté a dle nového genderu i biatlonistky navodily v případě odhalení dopingu alibisticky atmosféru, v níž by všichni mohli říct: „Vidíte to, už je to tady, jak jsme předpovídali… Rusové nám dali něco do jídla a pití…. Vyhrožovali nám přece, že i na nás přijde…!“

Šéftrenér Ondřej Rybář musel hlasitě dál na poradách opakovat naučené klišé: bidony s pitím neustále pod dohledem, zákaz pití z poškozených lahví, pít jen energetické nápoje, které připravují asistenti trenérů Jiří Holubec a Aleš Ligaun. Zvýšená opatření se týkají i zamykání pokojů či převlékacích buněk.

„Proto když odcházím, tak kontroluju dveře ještě jednou, aby se nestalo, že by tam někdo mohl jít. Snažím se minimalizovat riziko, že by mi někdo do něčeho něco přimíchal nebo podobně. Je to rok od roku horší, vzhledem k tomu, jaké dopisy od lidí dostáváme na svaz i na naše osobní profily. I takové výhrůžky, ať si hlídáme jídlo a pití. Rozhodně to není příjemné a jsme opatrní,“ tvrdí nepsaná mluvčí Koukalová. Biatlon Rusko, Koukalová, doping…

Výsledek obrázku pro manželé koukalovi kniha

Byli jsme prostě svědky zázraku zázraků; a je tady duben roku 2019 a s ním šance na velký návrat Gabriely Koukalové: „Říkám si, že jsem ten talent nedostala shůry pro nic za nic, tak jestli není škoda házet flintu do žita,“ vypráví 29letá bývalá mistryně světa v exkluzivním rozhovoru pro Sport.cz a Právo. Ovšem nic o tom, že s bulimií napřed zhltala, co viděla, aby 8krát denně zvracela, jako anorektička pak už jen polykala odličovací tampony, přesto hrdinka hrdinek světového sportu získala dvě zlaté medaile na MS v biatlonu, dvě stříbrné na ZOH v Soči a 16 vítězství v MS…

Inu, ruku na srdce, znáte na planetě nějakou jinou sportovkyni, která by se vyzvracela ze své podstaty a pak šla plná sil běžet a střílet vstříc svým zlatým, co je pak stejně prodá; jenom jestli ze sebe někdo nedělá kašpary s červeným nosem od polykání odličovacích tamponů…?

Foto: Reuters…

http://www.rukojmi.cz/clanky/574-americky-zlodej-krici-chytte-ruskeho-zlodeje-usa-a-doping-brnkacka-rusy-ale-bryskne-vyloucit-dozivotne

Bylo to tak antidopingová pohádko? https://sport.idnes.cz/gabriela-koukalova-anorexie-bulimie-rozhovor-zpoved-p0o-/biatlon.aspx?c=A180410_205512_biatlon_ten

http://www.rukojmi.cz/clanky/2316-sarapovova-brala-kvuli-cukrovce-lek-meldonium-nesmi-vsak-zavodit-pro-doping-muzske-hormony-hermafrodita-a-trikrat-vyssi-hladinu-testosteronu-semenyaove-nebrani-aby-zavodila-a-vitezila-nad-zenami

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *