babiš – trump…

5. Březen, 2017 – 14:47

Babiš u Trumpa v Bílém domě; jak vyřeší své střety zájmů? Řeč by měla být o spolupráci v NATO nebo o mezinárodních konfliktech, například o situaci v Sýrii. Česko má v Damašku ambasádu, která zastupuje i zájmy Američanů.

Český premiér Andrej Babiš chotí Monikou navštíví Bílý dům; bude prvním českým premiérem po osmi letech, který dostal pozvánku na bilaterální jednání v Bílém domě. Naposledy se takto setkal v roce 2011 tehdejší premiér Petr Nečas (ODS) s Trumpovým předchůdcem Barackem Obamou.

Do Bílého domu jsou manželé Babišovi pozváni na čtvrtek 7. března.. Podle vyjádření Bílého domu český premiér jednal s Donaldem Trumpem o posílení dvoustranných vztahů, o potřebě společně čelit globálním výzvám, včetně problémů kybernetické a energetické bezpečnosti, a o vzájemném obchodu. Huawei či Aple…?Výsledek obrázku pro trump babiš s manželkou

Babiš s Trumpem budou také hovořit o spolupráci v NATO, rovněž o dvou procentech českých výdajích na posílení Aliance, nebo o mezinárodních konfliktech, například o situaci v Sýrii. Česko má v Damašku ambasádu, která zastupuje i zájmy Američanů. Ještě před samou návštěvou Bílého domu by měl Andrej Babiš navštívit například Marylandskou univerzitu, nebo zápas NBA mezi týmy Washington Wizards a Dallas Maverick.

Představme si oba vrcholné politiky – Babiše i Trumpa v nejžhavějších otázkách, mezi něž patří jejich podnikání a střety zájmů. Ještě jako ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš převedl v roce 2017 společnosti Agrofert a SynBiol do svěřeneckých fondů, tak jak už dříve slíbil, že to udělá do konce února, aby vyhověl zákonu o střetu zájmů. Ten mimo jiné zakazuje členům vlády, aby se jejich firmy mohly ucházet o dotace. Dohled nad správci fondů bude vykonávat tříčlenná rada – její členkou je i Babišova partnerka Monika. Správci jsou Zbyněk Průša a Alexej Bílek.Výsledek obrázku pro trump po zvolení nebudu podnikat

„Byl jsem tento týden u notáře a založil jsem dva svěřenecké fondy. V pátek dopoledne jsem to podepsal a vložil jsem 90 procent akcií Agrofertu a sto procent firmy SynBiol, která vlastní investiční fond Hartenberg, do jednoho svěřeneckého fondu a do druhého fondu jsem vložil 10 procent Agrofertu. Akcií jsem se tedy zbavil, nejsem akcionář, vyhověl jsem zákonu o střetu zájmu,“ potvrdil ČT Babiš.

Zároveň také dodává, že nebude mít z Agrofertu již žádný profit.  „Odešel jsem z Agrofertu v lednu 2014, přestal jsem byl generální ředitel a předseda představenstva a nyní jsem se zbavil akcií.  Jsem tedy osoba obmyšlená, což znamená, že pokud bych odešel z politiky a nějakým způsobem nastaly okolnosti, že by zákon byl neplatný, mohu následně akcie opět získat. Výsledek obrázku pro olser babiš agrofert dotace

Ale v této chvíli nejsem akcionářem, nebudu mít informace o společnosti a nebudu do ní zasahovat. Nebudu mít ani žádný zisk,“ zdůraznil Babiš. Zákon o střetu zájmu však nadále považuje za protiústavní.  „Upírá má základní lidská práva něco vlastnit a participovat na věcech veřejných,“ dodává.

Jak to bylo s Donaldem Trumpem a jeho podnikáním. V listopadu 2016 byl americký miliardář Trump zvolen prezidentem Spojených států. Své jmění vydělal v realitách, moderoval televizní show a byl spjat se soutěžemi Miss. V souvislosti s prezidentskou funkcí se Trump rozhodl oddělit od svého rozsáhlého majetku. Všechna aktiva převede do fondu, který budou řídit jeho dva synové.

Trump odejde ze všech pozic v The Trump Organization („Prezidentství je o tolik významnější úkol!“ napsal) a na vedení holdingu se přestane podílet i jeho dcera Ivanka. Je totiž manželkou realitního podnikatele Jareda Kushnera, jehož Trump jmenoval jedním ze svých hlavních poradců. Americké právo ukládá politikům jejich majetek během výkonu mandátu prodat nebo ho uložit do takzvaných blind trustů, kde se o něj stará nezávislý správce. Prezidenti jsou z této povinnosti vyňati. Většina novodobých hlav státu svůj majetek do svěřenských fondů ale převedla dobrovolně.

Byznys i za domečkem Trump Tower World (vlevo)… Snímek Břetislav Olšer

Trump, který se nedávno stal osobností amerického časopisu Time, loni v červenci oznámil, že podle svého finančního přiznání vlastní majetek za deset miliard dolarů (čtvrt bilionu korun). Časopis Forbes jej ale obviňuje z přehánění a tvrdí, že hodnota magnátova majetku nepřesahuje čtyři miliardy dolarů.

Jak jsou na tom Babiš a Trump ve sféře spolupráce s StB, potažmo s CIA? Tak si zopakujme curriculum vitae Andreje Babiše; od září 1969 začal chodit do běžného švýcarského státního gymnázia. Po návratu z Ženevy studoval gymnázium v Bratislavě, kde v roce 1974 maturoval a byl přijat na obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické, směr zahraniční obchod. Věnoval se práci v mezinárodní organizaci studentů AIESEC a stal se jejím prezidentem.

Veřejný lynč Andreje Babiše: http://www.rukojmi.cz/clanky/7195-verejny-lync-premiera-andreje-babise-poulicni-luzou-a-ochlokracii-prazske-kavarny-kdo-ho-organizoval-a-platilVýsledek obrázku pro olser babiš agrofert dotace

Andrej Babiš si nedávno užil ve Sněmovně chvíli, kdy se jednalo o jeho Čapím hnízdě ukázal totiž všem poslancům ceduli s fotografiemi opozičních poslanců – Miroslava Kalouska, Heleny Langšádlové (oba TOP 09), Petra Bendla z ODS a Davida Ratha (ex ČSSD), kteří podle něj dotaci na Farmu Čapí hnízdo schválili nebo ji kontrolovali. Farma Čapí hnízdo získala dotaci v roce 2008. Mimochodem v té době byl hejtmanem Středočeského kraje Petr Bendl z ODS…

Vysokou školu ukončil s červeným diplomem a nastoupil do PZO Chemapol Bratislava. Na podzim 1985 byl vyslán jako delegát Petrimexu do Maroka, kde zastupoval asi 15 podniků zahraničního obchodu, např. Lignu či Motokov…“

Babišův otec Štefan Babiš byl po příchodu do Strojexportu vyslán do Etiopie, kde prodával české obráběcí stroje. Následně byl přeložen do Paříže; zde celá jeho rodina žila do roku 1961. Právě tam začal Andrej chodit do základní školy zřízené při tamním československém velvyslanectví. Po návratu z Francie byl otec vyloučen z KSS a propuštěn z práce, asi tři roky pak rodinu živila matka, která pracovala ve Výzkumném ústavu drůbežářského průmyslu…

„Po ukončení VŠE jsem měl původně nastoupit do Podniku zahraničního obchodu PZO Koospol, ale získal jsem místo v  PZO Chemapol Bratislava, kam jsem 1. 11. 1978 nastoupil. Byl jsem přidělen do oddělení chemikálií, kde jsme byli 3 absolventi, a jelikož šéf oddělení neuměl anglicky, bylo mým úkolem překládat jeho telexy do angličtiny. Státní bezpečnost taková, kterou znám já, a kterou znají všichni, kteří pracovali v podnicích zahraničního obchodu, hlídala ekonomické zájmy Československa.

V PZO fungovala přesná pravidla: každý styk s cizincem bylo nutno hlásit, sepsat zápis; stejné to bylo se zahraničními služebními cestami. Do podniku chodil oficiální pracovník StB a kolem něj fungovalo množství jiných, kteří byli utajeni. Příslušníci StB pracovali hlavně systémem pozvání na kafe a zjišťování informací,  jestli náhodou někdo nebere provize od dodavatelů; fungovali úplně stejně, jako dnešní BIS. Ekonomická StB byla jiná než ta, která perzekuovala lidi, nedovolila jim cestovat nebo studovat.Výsledek obrázku pro babiš v maroku

¨Poprvé jsem zjistil, že i jiná StB existuje, v r. 1980, kdy mi můj šéf zavolal a řekl, že mě budou volat nějací policisté z „februárky“ a něco chtějí ohledně syrských fosfátů. Bylo mi asi 26 let, když mě předvolali, a protože jsem věděl, že se jedná o problém dovozu syrských fosfátů, pečlivě jsem si připravil analýzu, proč tyto fosfáty nedovážíme (byly nekvalitní a v našich chemičkách nepoužitelné).

V úvodu rozhovoru mi příslušný pracovník StB oznámil, že ví o emigrantech, které máme v rodině, což mě šokovalo. Vůbec jsem netušil, jak neekonomická StB funguje, a jak může všechno vědět. Kromě analýzy a důvodů, proč syrské fosfáty nevozíme, padaly otázky týkající se mého šéfa, jeho soukromí a dalších věcí, což jsem mému šéfovi samozřejmě řekl. Následně jsme byli donuceni syrské nepřemývané fosfáty dovézt do Prechezy Přerov.

Syrský fosfát byl tak prašný, že dělníci museli používat plynové masky, a skoro celé město Přerov bylo pod prachem. Byl  to průšvih, a my jsme tím pracovníky StB přesvědčili, že jsme měli pravdu a byl od nich pokoj. StB hlídala ekonomické zájmy země a sledovala, zda pracovníci PZO nejsou zkorumpováni. V 70. letech vyšel najevo skandál s korupcí vrcholných manažerů některých PZO na Slovensku, tito byli zadrženi a odsouzeni na 14 let; u jednoho se při domovní prohlídce našlo 20 tisíc marek v hotovosti…“ Vzpomínal Andrej Babiš; že by až z Maroka patnáct let bonzoval nějaké arabské lidičky…?

“StB jsem předal analýzu, proč by nebylo vhodné dovážet syrské fosfáty. Popsal jsem špatnou kvalitu této suroviny a zdůvodnil negativní dopady na životní prostředí při případném dovozu do Československa, a to kvůli velké prašnosti…“ Nebo, že by byly syrské fosfáty zločineckým zbožím…?

V roce1993 vytvořil firmu Agrofert. Začátkem roku 1995 pak došlo k navýšení jeho kapitálu švýcarským investorem. Vývoj Agrofertu je spojen též s americkou bankou Citibank, která podniku poskytla úvěr ve výši 4 milionů dolarů. V listopadu 2011 založil občanskou iniciativu nazvanou ANO – Akce nespokojených občanů, a své firmy Agrofertu předal do svěřeneckých fondů.

Babiš a StB: http://www.rukojmi.cz/clanky/7277-premier-babis-jehoz-politicke-preference-jsou-navzdory-verejnemu-lynci-cca-30-tedy-vice-jak-ods-a-pirati-dohromady-se-po-27-letech-vratil-do-maroka-kde-se-zrodila-jeho-udajna-spoluprace-s-stb-pry-stret-zajmu-a-co-kmotri-ods-viz-mudr-kuba

A jak na tom byl Trump s StB? Státní bezpečnost zaujal sňatek Trumpa s jeho první ženou, rodačkou z Československa Ivanou Zelníčkovou. Spis s názvem Ivana založila gottwaldovská (zlínská) správa StB rok po jejich svatbě v roce 1977 a o rok později předala veškeré informace odboru rozvědky, která se zabývala vysazováním špionů v zahraničí. Na spisu dál pracovali v Gottwaldově.

Informace o Ivaně Trumpové údajně čerpali agenti tajné služby i přímo od jejího otce Miloše Zelníčka (†63). Měl krycí jméno MILOŠ a figuroval jako důvěrník tajné služby. „StB říkal o svých cestách za oceán k dceři a zeťovi, s manželkou Marií tam létali několikrát ročně,“ uvádí týdeník. Konkrétnějšími informacemi se spis začal plnit až v 80. letech, kdy kromě Zelníčka získávala StB poznatky od čtyř informátorů.Výsledek obrázku pro olser trump podnikání

Většinou šlo o lidi, kteří se znali s Ivanou či někým z české části Trumpovy rodiny.Ústavní soud nicméně důvěrníky nepovažuje za vědomé spolupracovníky StB. Podobně jako tomu bylo u Zelníčka, se totiž důvěrník vždy setkal s StB a zodpověděl několik otázek. Otec Miloš tedy dostal povolení vycestovat za dcerou, ale musel o svém pobytu v zahraničí následně podat zprávu…

StB dostávala o Trumpovi též informace osobní povahy, například o tom, jaké najal vychovatelky pro svého syna. Hlášení se týkala i rozšiřování jeho podnikatelské činnosti či podpory kandidátů při amerických prezidentských volbách. O prezidentství podle spisu začal uvažovat v roce 1986, kvůli nízkému věku 41 let to však zatím odmítl.Rodinná idyla s Ivanou a dětmi

Foto: Reuters…

Informace o Ivaně Trumpové údajně čerpali agenti tajné služby i přímo od jejího otce Miloše Zelníčka (†63). Měl krycí jméno MILOŠ a figuroval jako důvěrník tajné služby. „StB říkal o svých cestách za oceán k dceři a zeťovi, s manželkou Marií tam létali několikrát ročně,“ uvádí týdeník. Konkrétnějšími informacemi se spis začal plnit až v 80. letech, kdy kromě Zelníčka získávala StB poznatky od čtyř informátorů.

Většinou šlo o lidi, kteří se znali s Ivanou či někým z české části Trumpovy rodiny. Ústavní soud nicméně důvěrníky nepovažuje za vědomé spolupracovníky StB. Podobně jako tomu bylo u Zelníčka, se totiž důvěrník vždy setkal s StB a zodpověděl několik otázek. Otec Miloš tedy dostal povolení vycestovat za dcerou, ale musel o svém pobytu v zahraničí následně podat zprávu…

StB dostávala o Trumpovi též informace osobní povahy, například o tom, jaké najal vychovatelky pro svého syna. Hlášení se týkala i rozšiřování jeho podnikatelské činnosti či podpory kandidátů při amerických prezidentských volbách. O prezidentství podle spisu začal uvažovat v roce 1986, kvůli nízkému věku 41 let to však zatím odmítl.

To ale není to jediné, co v tajných spisech zahlédl reportér TV Nova. Přísně tajné – tak jsou označovány spisy, které detailně popisují život Češky Ivany Trumpové a jejího dnes už exmanžela a budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Multimilionář, špička vládnoucích kruhů, politický činitel, nejúspěšnější mladý muž Ameriky – tak se o Trumpovi mluvilo. „Ivana na jedné ze stáží potkala nějakého Trumpa. Byl to Američan a ten se z Ivanky úplně po**al,“ píše se ve spisech…

A jako by to nestačilo, záznamy komunistické Státní bezpečnosti byly často vulgární, píše bulvár, s jehož omezeností se žádná StB nemůže ani rovnat. Tajná policie prý zkoumala hlavně to, jak vysoko Ivana na americkém společenském žebříčku vyšplhala. Jak upozornila nejobjektivnější žumpa zvaná Prásk, záznamy StB jsou opravdu skandální. Podle nich Ivana Trump poté, co porodila první dítě, dostala „za odměnu“ milion dolarů. A stejně tomu prý bylo i u druhého dítěte. http://zlin.idnes.cz/donald-trump-byl-ve-zline-synove-vzpominaji-na-prazdniny-u-prarodicu-12x-/zlin-zpravy.aspx?c=A161110_2285077_zlin-zpravy_ras&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetuVýsledek obrázku pro olser trump mexičané

Ale vraťme se ještě k otázce, proč asi Ivana Trumpová – Zelníčková odmítla Schwarzenbergův požadavek, tehdy ještě šéfa Mezinárodní helsinská federace, aby pomohla finančně disidentům a českému exilu. Odmítla to a adoptovaný aristokrat proto po ní dones plive. Pro osvětlení reakce Ivany Trumpové stačí uvést pár faktů; osobní charakteristiky vůdců Charty 77 (vč. VONS a ostatních tzv. nezávislých iniciativ) jsou vesměs nepříznivé.

A jak jsou na tom Babiš a Trump s přejímáním běženců? Trump nařídil své administrativě, aby rozvinula „extrémní prověřovací“ opatření pro migranty z vyjmenovaných sedmi zemí.  Zákaz považují Íránci za „zřejmou urážku celého islámského světa, zejména ale tak velkého národa, jakým je Írán,“ uvádí se v prohlášení, přitom to není pravda; Íránec žijící v Británie může klidně jako dřív letět do USA, zákaz mají pouze Íránci chtějící letět přímo z Íránu… https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fembed%2FM6mxplWXYpU&h=rAQFUhZ7HVýsledek obrázku pro trump běženci

A úřadující ministryně spravedlnosti USA Sally Yatesová dala povel ministerským právníkům, aby před soudy neobhajovali rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa znemožnit občanům sedmi muslimských zemí vstup na území USA. Oznámila to televize CNN. Trump krátce nato Yatesovou odvolal z funkce. Demokraté v Senátu se snažili Trumpův dekret zrušit zákonem, ale neuspěli.

A tentokrát není Trump velkohubý; on sám i jeho rodina mají skoro třicetiletou historii snah o obchodování s Ruskem a mnozí podnikatelé s touto ruskou zkušeností nechybí ani v právě sestaveném Trumpově týmu. O Rusko se tehdejší obchodní magnát Donald Trump začal zajímat koncem osmdesátých let, když s Gorbačovovou perestrojkou začaly tát ledy a země se pomalu otvírala zahraničním podnikatelům. Poprvé do Moskvy vyrazil v roce 1987 se svou tehdejší manželkou českého původu Ivanou. Chtěl zjistit, jak vypadají luxusní hotely pro případné otevření společného podniku a cestovní kanceláře přímo v Kremlu.

Trump chtěl uskutečnit svůj sen – postavit v Moskvě Trump Tower, mrakodrap s obchodním centrem, jaké už vybudoval na několika místech v USA, ale také v Panamě, Torontu či Dubaji. V roce 2005 dokonce uzavřel kontrakt s konkrétními firmami, projekt se nakonec neuskutečnil, aby se poté soustředil jenom na prodej nemovitostí bohatým Rusům přímo ve Spojených státech i jinde ve světě. V roce 2008 tak prodal za 95 milionů dolarů zámeček v Palm Beach oligarchovi Dmitriji Rybolovlevovi, před třemi lety spojil síly s miliardářem ázerbájdžánského původu Arasem Agalarovem.

Putin a Trump. Ti dva se mají rádi. Nebo ne? Jeden využívá druhého. Trump Putina proti Obamovi a Clintonové. Putin Trumpa proti Západu… Foto: Reuters              

Jak napsal Týden již v červnu 2016 Agalarov je dobře zapsán u prezidenta Putina, a navíc hoří stejnou vášní jako Trump – budovat výškové stavby a pojmenovávat je po sobě. „Přesvědčoval jsem otce, že bude skvělé mít Trumpův mrakodrap hned vedle toho Agalarovova,“ řekl syn oligarchy Emin.

Třešničkou na tomto jeho mrakodrapovém dortu, je Trump World Tower,  luxusní rezidenční mrakodrap na Manhattanu v New Yorku. Výška budovy je 262 metrů a Trump World Tower má 72 poschodí s fasádou z tmavého skla. Svá apartmá v něm mají nebo měly hvězdy jako Sophia Lorenová, Naomi Campbell či zemřelý Michael Joseph Jackson…

Donald Trump však bydlí v dalším svém „domečku“ Trump Tower kousek dál. Jeho rozlehlý byt, jehož styl vychází ze stylu zámku ve Versailles a stěny pokrývá mramor od podlahy ke stropu, z oken se otevírá nádherný výhled na Central Park, vstupní dveře jsou ozdobené zlatem a diamanty. I další detaily jako vázy, lampy jsou dekorované 24karátovým zlatem.

Pak už asi nepřekvapí, že jejich syn Barron měl jako malý místo houpacího koně houpacího lva a žádné obyčejné angličáky, ale jeho autíčka byly rovnou limuzíny. Pokud by si chtěl ještě dnes zařádit a zajezdit si v dětském autě, má mercedes s řadou prvků přímo na dětskou míru.

Trump si rovněž vybavuje, jak jeho firma Trump Hotels & Casino Resorts v 90. letech za vlády toho vrahouna Castra bez výčitek svědomí uhradila s vědomím svého majitele náklady na kubánskou misi konzultantů ze společnosti Seven Arrows, jak napsal časopis Newsweek. (v New Yorku byl vydáván od roku 1933, od roku 2012 však přestal vycházet v papírové podobě a přesunul se výlučně na internet…)Fotografie z fotogalerie ubytování

Společnost Seven Arrows pak poradila Trumpově firmě, jak průzkum kubánského trhu vydávat před americkými úřady za charitativní cestu, aby se porušení zákona neprovalilo. Podle tehdy platných zákonů museli Američané pro cesty na Kubu žádat vládní povolení, která Washington vydával jen ve velmi omezeném počtu, a navíc pro přesně specifikované účely.

Cílem průzkumné mise bylo vytvořit na komunistickém ostrově užitečné kontakty pro případ, že vláda USA protikubánské sankce omezí. Konzultanti z firmy Seven Arows se v Havaně údajně setkali se zástupci vlády, bankéři a šéfy firem. Trump se podle týdeníku příprav na tuto cestu aktivně účastnil a o jejím cíli věděl… Newsweek rovněž uvedl, že holding Trump Organization si půjčuje u čínských bank.

Navíc Čína předběžně udělila souhlas americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi k rozšíření jeho obchodních značek na čínském trhu. Podle agentury Reuters jde o 38 ochranných známek. Pod nimi se skrývají firmy z oblastí hotelového byznysu, lázní, relaxačních salonů nebo eskortních služeb. Trump International Hotel Las Vegas

Trumpův hotel obložený zlatem, mrakodrapy i golfová hřiště… Foto: Ruters… 

Prezident Trump má též podíly ve firmách v daňových rájích, nejvíce nemovitostí nese Trumpovo jméno v New Yorku, včetně Trump Tower. Hotel s kasinem má v Les Vegas, hotely vlastní i ve Washingtonu, Chicagu, Miami a Honolulu. Holding se podílí na stavbě hotelu ve Vancouveru, hotel má v Torontu. Trump Organization má podíl v investičním fondu v Dominikánské republice.

V Panamě vlastní hotel v Panama City. Staví hotel v Riu de Janeiru a vlastni mrakodrap v Uruguayi. V Británii má hotely a golfová hřiště ve skotském Aberdeenu a v Turnberry. V Irsku totéž v Doonbegu, Trump Towers stojí v Istanbulu. Hotel má též v Azerbájdžánu; za uplynulý rok si údajně vydělal sumu, v přepočtu skoro půl bilion korun.

Inu, jak si ve výše uvedených oblastech o nich popovídali Babiš s Trumpem; český premiér Andrej Babiš byl prvním českým premiérem po osmi letech, který dostal pozvánku na bilaterální jednání v Bílém domě. Naposledy se takto setkal v roce 2011 tehdejší premiér Petr Nečas (ODS) s Trumpovým předchůdcem Barackem Obamou. Babišův předchůdce Bohuslav Sobotka (ČSSD) sice navštívil Bílý dům dvakrát v letech 2014 a 2016, ani v jednom případě ale nešlo o bilaterální schůzku s Obamou. A co z toho všeho vyplyne hlavně v dobrém pro Česko , byť mám o tom vážné pochybnosti a obavy…?

Jak to tedy je, pane Trumpe, ve vašich USA s lidskými právy? https://www.google.cz/search?q=ferguson+riots&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7Rh3VNTVFOT4yQOu0oKQCQ

A jak jsou na tom USA s mučením vězňů…? Bush ml., Cheney i Riceová věděli o brutálním mučení a libovali si

A co EU: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2822120/French-farmers-dump-hundreds-tonnes-manure-streets-spray-city-building-slurry-day-protest.htm

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *