Tymošenková…

28. Únor, 2017 – 21:48

Komsomolka z Ukrajiny Tymošenková chtěla likvidovat Rusy: „Měli bychom po nich ksakru pálit atomovými zbraněmi…“ V roce 2019 má chorobné spády; potřetí se zúčastní voleb na prezidenta Ukrajiny, aby „postavila zemi na nohy“.

A bývalá premiérka Ukrajiny a kandidátka na post prezidentky pro březnové volby 2019 Julija Tymošenková na to jde opět zostra; podala v rámci předvolení kampaně na současnou hlavu státu Petra Porošenka ústavní žalobu, jejímž cílem má být jeho odvolání.

Důvodem je údajné podezření z velezrady, kterého se měl dopustit tím, že řídil podvodné nákupy náhradních dílů pro ukrajinskou armádu, napsal server rosbalt.ru. Cena vojenského materiálu dováženého z Ruska byla podle expremiérky až čtyřnásobně vyšší než jeho skutečná hodnota.

Tymošenková se odvolávala na informace ukrajinských investigativních novinářů, které se v kyjevských médiích objevily v pondělí. Účastníci spiknutí, údajně Porošenkovi přátelé, si prý přišli na stamiliony hřiven.

Výsledek obrázku pro foto olšer tymošenková

A opět se Julča dala do svých politických fantasmagorií: „Kdy jsem uslyšela, že Porošenko usekne ruky všem korupčníkům v armádě, pomyslela jsem si, jak bude chudák bezruký existovat. Možná je jako Zmej Gorynyč, pohádkový drak, jemuž vždy naroste po useknutí nová hlava. Tak je tomu u nás s rukama useknutýma za korupci. Prezident se choval cynicky a měl by si nejprve useknout vlastní ruku,“ Zní jeden z jejích chorobných výplodů.

Dalším jejím duševně zaostalým žvástem je odhodlané oznámení, že se v roce 2019 zúčastní voleb prezidenta Ukrajiny, aby „postavila zemi na nohy“. Ukrajinský prezident Petro Porošenko podle ní už pět let „pumpuje peníze ze státního rozpočtu pomocí falešných dokumentů o zabezpečení Ozbrojených sil Ukrajiny“, prohlásila poslankyně Rady Julie Tymošenková ve vysílání televizní stanice NewsOne.

Kam jdou zisky a daně z Porošenkovy čokoládovny? Samotná továrna v Lipecku má značnou hodnotu a patří vzhledem k působnosti na rozsáhlém ruském trhu k vlajkovým lodím gigantu Roshen. Politická situace však negativně neovlivňuje jen zisky společnosti Roshen, ale týká se i jejího majitele Porošenka. Naposledy se pustil do ukrajinského prezidenta politik Šufrych z Opozičního bloku.

V populární televizní show „Svoboda slova“ kritizoval Porošenka za to, že prostřednictvím lipecké továrny přispívá do ruské státní pokladny částkou, která ročně vystačí na financování 82 000 ruských vojáků. Holt, takto srdnatě bojuje za sankce proti Rusku chamtivý Porošenko; miliardy na prvním místě…

Avšak neštěstí nechodí po horách; ruští policisté obsadili vstup do čokoládovny v Lipecku a následně ji prohledali. Zásah policejního komanda podle vyšetřovatelů souvisí s objasňováním údajných podvodů okolo daně z přidané hodnoty, které prý připravily stát o 180 milionů rublů (asi 80 milionů korun). Ukrajinská firma označila daňovou kontrolu v podobě vpádu zamaskovaných policistů za „nepřípustnou a nezákonnou“. Média o policejní akci píší i jako o „sladké pomstě“ Ukrajincům.Výsledek obrázku pro foto olšer tymošenková věžení

Přesto Ukrajinci půjdou vybírat hlavu státu letos 31. března a Tymošenková s Porošenkem patří podle průzkumů k favoritům. Na čele žebříčků popularity je ale zatím herec a bavič Volodymyr Zelenskyj, jemuž analytici dávají šance i pro druhé kolo voleb. To se tři týdny po prvním kole uskuteční v případě, že žádný z uchazečů nedostane nadpoloviční většinu odevzdaných hlasů.

V polovině 80. let jsem začal jezdit pracovně na Ukrajinu, o deset roků později jsem byl už v této zemi jako doma. Poznal jsem začátky „nové“ Ukrajiny. A jejím fatálním osudem se stala, jak si ji pamatuji, též sexy blondýnka Julia Tymošenková.  A právě tato zázračně uzdravená nedávná vězenkyně, po níž též pátral Interpol, překazila ustavení nové ukrajinské vládní koalice a to ze stran Blok Petra Porošenka, Lidové fronty Arsenije Jaceňuka a její Vlasti. Prý chce 18 zákonů, ale mě neoblafne. Je posedlá funkcí prezidenty Ukrajiny, o tento post marně bojuje od roku 2004.

Bylo jí třicet, v mládí funkcionářka komsomolu, v roce 1984 absolvovala sovětskou ekonomickou fakultu Dněpropetrovské státní univerzity. Ekonomka-kybernetička a stala se soudružkou kandidátkou ekonomických věd. Od roku 1988 se společně s manželem Oleksandrem věnovala v Sovětském svazu podnikání, v letech 1996–1997.

Už pět roků po odtržení Ukrajiny od SSSR zapomněla na své komsomolství a stala se generální ředitelkou Spojených energetických systémů Ukrajiny. Od té doby byla první pětatřicetiletou miliardářkou Ukrajiny. Když začala Tymošenková podnikat, byl už její idol Kučma prezidentem, o čtyři roky později z ní Kučma udělal vicepremiérku, odpovědnou za energetiku.Související obrázekVýsledek obrázku pro foto olser kyjev

Když se ještě před lety pokojně demonstrovalo na náměstí Nezávislosti (dnes Majdan) proti AE Černobyl… Snímky Břetislav Olšer

Znal jsem Kyjev skoro dokonale, nejen jeho asi dvanáct stanic metrem z Kreščatiku k příteli Petru Lejkovi, ukrajinskému novináři, poznal jsem také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně prezidenta Leonida Daniloviče Kučmy, bývalého raketového inženýra z Bajkonuru; Tymošenková byla jeho „premiérskou Liduškou“. Jaké že to asi byly před dvaceti roky mezi těmito dvěma vztahy, to dokládá čerstvé obvinění z března 2016 premiéra Ukrajiny Arsenije Jaceňuka, který ji obvinil ze sexuálního obtěžování, což Kučma ovšem neudělal, i když k tomu měl patrně stejné důvody.

Jaceňuk to řekl i za něho: „Od února 2014 mi Julija Tymošenková opakovaně nabídla vstoupit do intimního vztahu, ale já jsem ženatý muž a já si to v žádném případě nemůžu dovolit. V poslední době jsem se ostatně snažil vyhnout přímému kontaktu s Tymošenkovou, protože každé setkání končí obscénními sexuálními návrhy z její strany,“ řekl ukrajinský premiér. Dodal, že s ostatními vůdci frakcí má normální pracovní vztahy. http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/jacenuk-obvinil-tymosenkovou-ze-sexualniho-obtezovani/

Miloš Zeman prý lže o Ukrajině, zatímco ukrajinští poslanci jen podvádějí a lžou o své zemi a celému světu… https://www.youtube.com/watch?v=UILnrXS8o2E&list=UUt3bpcEkpibEqITN8RuGkEw&index=5

Připomenu, že Tymošenková byla vždycky politicky všemi mastmi mazaná, její pragmatismus však byl jen patologickým prahnutím po moci; věděla, jak na své voličky venkovanky, proto si uplétala jako ony tradiční účes, cop obtočený kolem hlavy. Věděla též, jak na muže, proto nezanevřela ani na špičkovou módu, když ve značkovém kostýmku se nechala vyfotografovat pro titulní stránku ukrajinské mutace francouzského časopisu Elle. Splnil se jí i další sen, chmátl po ní i časopis Forbes, který ji ve svém žebříčku zařadil na třetí místo mezi nejvlivnějšími ženami světa.

Jaceňuk však asi moc rozumu nepobral, když si nezmapoval předcházející kariérní tanečky Tymošenkové, která se dočkala své první velké chvíle jako spoluorganizátorka “oranžové revoluce”. V prezidentských volbách v roce 2004 se dala dohromady s prozápadním Viktorem Juščenkem, kterého nechala, aby za tím za ni prozkoušel šance síly oranžových revolucionářů, a když po vyhlášení oficiálních výsledků zvítězil provládní (a proruský) Viktor Janukovyč, zapracovala s podáním protestu, z čehož muselo být druhé kolo, v němž již ale zvítězil Viktor Juščenko a Julia Tymošenková se za své snažení stala ukrajinskou premiérkou.

Předtím už varovali pozorovatelé EU, když potvrdili, že ukrajinská strana plyn opravdu blokuje, resp. krade. Neplatili, Rusko zavřelo kohouty, ale pro Evropu plyn dál pouštělo; Ukrajina z něho však pro sebe tajně odebírala. Podle měření  EU ovšem bylo zjištěno, že „není žádný tlak v plynovodech vedoucích do Evropy“, zatímco na měřící stanici Sudža, kde ruský zemní plyn vstupuje do ukrajinského rozvodného systému, je tlak více než 70 atmosfér… http://zpravy.idnes.cz/tymosenkova-podle-prokuratury-objednala-vrazdu-hrozi-ji-dozivoti-1fe-/zahranicni.aspx?c=A130118_175819_zahranicni_btw

Do sídla ukrajinské energetické společnosti Naftogaz v Kyjevě totiž v roce 2008 vtrhla skupina dvaceti maskovaných ozbrojenců. Ve vzduchu údajně „létalo“ skoro 13,7 miliardy bezprizorných krychlových metrů plynu, které měly být součástí tajné a zřejmě nelegální dohody mezi vedením Naftogazu Ukrajina a „průmyslníky“ o „prodeji“ Rusům ukradeného plynu v hodnotě asi 3,9 miliardy dolarů.

Naftogaz nakoupil plyn, za preferenční cenu cca 180USD/ jednotku, ale nakoupil ho dvojnásobné množství, než Ukrajina spotřebovala. Tu druhou polovinu prodal firmě RusUkrEnergo se sídlem ve Švýcarsku, za cenu 350 USD/ jednotku.Výsledek obrázku pro foto tymošenková věžení

Soud proto uznal Tymošenkovou vinnou, že zemi záměrně poškodila souhlasem s nevýhodnými cenami plynu a musela do vězení na sedm let za zneužití pravomocí při vyjednávání plynového kontraktu s Ruskem. Když ale přišel státní převrat v režii USA a EU, prezident Janukovyč před ohrožením smrtí uprchl a vše s Tymošenkovou musel v roce 2014 “zachránit” ukrajinský (majdanský)soud a odhlasovat parlament, který rychle změnil paragrafy tak, aby byla z cely osvobozena.

Zákon byl pro ni Šalamounsky upraven tak, aby odpovídal článku devatenáct konvenci OSN proti korupci. Parlament podle agentury ITAR-TASS hlasy 310 zákonodárců zrušil trestnost skutku, za který byla expremiérka odsouzena… Změnily se v něm prostě články 364 a 365, které byly s úmluvou v rozporu, a bylo to. Vyšetřování a zlodějny skončily; zapomeňte…

Bylo to tak snadné; z ukrajinské generální prokuratury „zmizely“ všechny svazky s listinami souvisejícími s kauzou bývalé premiérky Julije Tymošenkové. Oznámila to s odvoláním na prohlášení generálního prokurátora Viktora Šokyna kyjevská média. Podle něho záhadně zmizely nejen podklady soudního projednávání, ale i řada tajných a důvěrných dokumentů spojených s expremiérčinou kauzou. Poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko označil zmizení listin za záhadné.

„Všechny materiály z kauz Tymošenkové jsou pryč. Komu to může prospět? Zatím je to záhada, snažíme se ji rozplést,“ řekl pak ukrajinským novinářům, až je Pravý prostor nalezl a uschoval… Bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková byla možná i proto už po dvou letech na svobodě a 22. února 2014 přiletěla do Kyjeva, aby podpořila demonstrace proti Viktoru Janukovyčovi. Po svém propuštění poprvé prohlásila, že hodlá kandidovat poprvé na prezidentku.

Dalším problémem pro ni byla kauza miliardáře Ščerbaně, jenž byl jako poslanec a šéf vlivné ukrajinské finanční skupiny spolu se svou manželkou zastřelen na letišti v Doněcku v roce 1996. Z vraždy bylo o šest let později obviněno osm lidí, z nichž tři byli odsouzeni na doživotí. Iniciátora zločinu ale policisté nevypátrali. Tymošenková a Lazarenko podle Pšonky za vraždu Ščerbaně zaplatili 2,8 milionu dolarů. Žaloba má být spojena do jedné trestní kauzy s případem firmy Jednotné energetické systémy Ukrajiny, v jejímž čele měla Tymošenková v polovině 90. let nezákonně převést na stát dluh půl miliardy dolarů.

Z ukrajinských justičních kruhů už delší dobu pronikaly zprávy, že Tymošenková byla ve Ščerbaňově kauze hlavní podezřelou. Syn zavražděného podnikatele Ruslan před několika lety oznámil, že vyšetřovatelům předal dokumenty potvrzující její podíl na přípravě vraždy. Kromě expremiérky měl být do zločinu zapleten i její někdejší politický a obchodní spojenec Pavlo Lazarenko, který byl v polovině 90. let předsedou vlády.

Byl podezřelý ze zneužívání pravomocí a před stíháním uprchl do USA, kde byl ale zatčen a uvězněn na deset let za rozsáhlé finanční podvody. Z vězení vyšel loni v listopadu, ale vzápětí se znovu ocitl za mřížemi, protože neměl povolení k pobytu v USA. Jeho další osud je nejasný…

A uběhlo deset let a Tymošenková se nevzdává ani po svých druhých prezidentských volbách, kdy dostala řádně na frak; má své působivé motto: „Ideologie je pro mě podružná, moc je vždy na prvním místě…” A dál hlásala, že pokud ve volbách zvítězí právě Porošenko, nezbude než uspořádat třetí Majdan, tedy třetí revoluci, tentokrát proti oligarchii:

„Nechci už dál nést zodpovědnost za prohru revoluce,“ prohlásila, „ale jestli si země vybere jiného prezidenta, a já mám vlastně jen jednoho konkurenta, myslím, že nám nezbude než třetí kolo revoluce. Nevidím totiž u něj naději na jakékoli změny. Prostě ty lidi dobře znám.“

Inu, Porošenko však prezidentské volby v roce 2014 vyhrál, ale Julča se nevzdává, koncem března 2019 jde do toho znovu; nějaké ty miliardy jí pořád ještě zůstaly. Ne nadarmo patřila k nejbohatším Ukrajinkám…

Foto: Reuters…

http://www.rukojmi.cz/clanky/1415-zhouba-ukrajiny-ma-jmeno-julie-tymosenkova-patologie-moci-pod-zlatym-copem-zlodejka-plynu-a-karieristka-schopna-i-sexualniho-obtezovani

Moje žaloba k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu za krveprolití na Majdanu a v Oděse

Když Rada ČT nerada přiznává, že cenzura Majdanu je katastrofa…

Jak se Porošenko zapsal do Guinessovy knihy rekordů; za rok stihl hravě zruinovat obilnici Evropy

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *