kiska odmítl…

30. Leden, 2017 – 17:35

Medzi základné priority vznikajúcej strany patrí aj kvalitné a dostupné zdravotníctvo pre každého, v rámci neho aj zabezpečenie dostatku kvalifikovaných zdravotných sestier a ich motivácia. Rovnako spravodlivosť – pravidlá a zákony musia platiť pre každého rovnako.

„Nie je možné, aby sa nám gauneri roky vysmievali, nie je možné, aby o mafii na východnom Slovensku, o ktorej vláda vedela roky, sa začalo konať až vtedy, keď boli zabití dvaja mladí ľudia,“ dodal Kiska

Shromáždění se konalo také v Košicích, kde slovenský prezident Andrej Kiska uctil památku Kuciaka a Kušnírové zapálením svíčky. „Chci pochválit policii, že s největší pravděpodobností jsme chytili vrahy, pravděpodobně víme, kdo tím vrahem byl, a něco tušíme o minimálně jednom z objednavatelů. Všichni si přejeme, aby se tato propojení, která za vraždou stála, odhalila,“ řekl Kiska. Tento mazaný lichvář a bývalý prezident SR bojuje proti korupci  a populismu, za což dostal zlatou medaili Masarykovy univerzity (MU) v Brně za své civilní a lidské pojetí politiky…

Slovenský prezident Andrej Kiska koncem ledna 2019 převzal na půdě Masarykovy univerzity (MU) v Brně velkou zlatou medaili. Univerzita letos slaví 100 let od svého založení; vznikla 28. ledna 1919,. Podle rektora Mikuláše Beka si Kiska medaili zaslouží za své civilní a lidské pojetí politiky. V projevu varoval před populismem a podrýváním důvěry ve stát.

Neuvěřitelné, jak má zloděj odvahu, křičet chyťte zloděje. „Přijímám tuto medaili s vděkem vůči všem, kteří v době poznamenané zklamáním a zahlcené nenávistí vyznávají a praktikují demokratický étos, bez něhož by se ty hodnoty dávno ztratily,“ uvedl Kiska, který neopomněl připomenout, že mezi studenty MU je i přes pět tisíc Slováků.  Jak se slovenskými studenty mluví sám prezident Kiska?Slovenský prezident Andrej Kiska (vlevo) převzal Velkou zlatou medaili v Brně při slavnostní ceremonii u příležitosti 100. výročí založení Masarykovy univerzity (MUNI). Vpravo je rektor univerzity Mikuláš Bek.

Je to dement v psychiatrické léčebně, nebo prezident Kiska mezi studenty…? https://www.youtube.com/watch?v=5jOwdARVqc8

Velkou zlatou medaili univerzita uděluje zpravidla cizincům za zásluhy o demokracii, lidstvo a vzdělanost.  V minulosti stejné ocenění získali například tehdejší ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová i bývalý rektor a dnešní předseda ODS  Petr Fiala. Přes rok byl třináctý ministr školství v Nečasově vládě.

A jeho charisma? Získal ho zřejmě už v 90. letech; to byl drsným konzervativním katolíkem, skeptickým k naší státnosti a zanícený ideou „Panevropy“ (navazující na meziválečný klerofašismus a vizi stavovského státu dle představ hraběte Coudenhove-Kalergiho). Zval do naší republiky Bernda Posselta, Otto Habsburka i jiné osobnosti a umožňoval jim agitaci v rámci tzv. Panevropského hnutí (Bernd Posselt byl v Československu v Brně tajně agitovat už v září 1989).

Britské listy přinesly zajímavou informaci čtenáře Jaroslava Horáka; “V katolicko-konzervativním časopise Proglas (Fiala byl zástupce šéfredaktora a sám do něj psal) se vedle jiného systematicky překládaly a otiskovaly články Bernda Posselta a Otty Habsburka. V Proglasu, ročník 1990, číslo 9/10, je text, napsaný Petrem Fialou, ve kterém mj. cituje z projevu Otty Habsburka, který přijel do Brna přesvědčovat, že Češi mají na Západě své největší přátele v sudetských Němcích.

A teď si představme skvělého a údajného nestraníka Andreje Kisku; vystudoval elektrotechniku na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě. Po vysoké škole pracoval jako projektant a na počátku 90. let po pádu komunismu nasedl na letadlo směr USA. Tam začínal jako každý přistěhovalec, když si vychutnával zemi neomezených možností a splněných snů; ve Spojených státech pracoval 18 měsíců jako „gastarbeiter“, dělník z Východu. Myl prý podlahy, makal na stavbách i benzínce. Americký sen si však nesplnil. A vrátil se takřka s prázdnou.

„Před odchodem z USA jsem skoro všechny své peníze investoval do jedné společnosti, která mě měla zaměstnat jako ředitele své pobočky v Československu. Pár týdnů po příchodu z USA tato společnost zbankrotovala,“ přiznal Kiska nedávno čtenářům Čas.sk.

Výsledek obrázku pro foto olser kiska

Na Slovensku se proto vrhl znovu do podnikání – založil splátkové společnosti Tatracredit, Triangel a Quatro a vydělal nehorázné sumy. Teď mlčí a mlží, kde vzal tolik peněz a zda nešlo o nějakou „levotu“.

„Roky jsem podnikatel, s bratrem a bratrance jsme na zelené louce bez toho, aby jsme cokoli dostali darem, anebo zprivatizovali, vybudovali několik úspěšných společností,“ tvrdí Kiska, jehož majetek odhadly Bakalovy Hospodářské noviny na více než 6 milionů eur. Bakala a Kiska – dva loupežníci; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet…

Dnes naštěstí již jen dosluhující slovenský prezident Andrej Kiska je pořád zároveň i lichvář; je totiž třetinovým akcionářem lichvářské firmy TGI Money a.s., Vítkovická 3083/1, Moravská, Ostrava, 702 00 Ostrava, IČO: 26878321, den vzniku: 21. prosinec 2005. Spolu s bratrem Jaroslavem Kiskou mají majoritu. Lichváři Kiskové poskytují v Česku HYPOPŮJČKU do 24 hodin se zástavou nemovitosti (dům nebo byt) s úrokovou sazbou 11.47 % a RPSN 13.33 %.

Pro srovnání, průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů u bank je v Česku 2.28 % (v lednu 2018), pětkrát nižší! Čeští dlužníci tedy přeplácejí Kisku pětkrát víc! Hradní přátelé zpřed let vědí rovněž to, že Kiskův syn Andrej Kiska ml. také provozuje lichvářskou firmu Credo Ventures a.s. se sídlem v Praze a další mají na Slovensku: Consumer Finance Holding. Společnost Consumer Finance Holding, a.s., je lídrem na slovenském trhu mimobankovních finančních produktů s tržním podílem 60 % a Kiskův bratr Jaroslav Kiska je předsedou představenstva.Výsledek obrázku pro foto kiska lichva

Kiskův vzor Porošenko, aneb jak se žije na Ukrajině: http://www.rukojmi.cz/clanky/2790-ukrajinci-dnes-ziji-s-prumernym-platem-200-usd-na-ctyri-stovky-jejich-poslancu-zato-maji-doma-cash-jmeni-bratru-za-poctive-vydelanych-12-miliard-hriven

Kolik lidí v Česku a na Slovensku dohnal brzy již bývalý slovenský prezident Kiska k sebevraždě, do exekucí, z kolika udělal bezdomovce? Když se stal prezidentem Slovenska podnikatel Kiska podíl ve většině svých společností sice prodal a založil jako odpustek za své hříchy neziskovou organizaci Dobrý anděl, která poskytuje pomoc rodinám s nemocnými dětmi a finančními problémy. Další pijavice..?

Dál byl  však spoluvlastníkem TGI Money, která poskytuje úvěry i v Česku. Svou prezidentskou kandidaturu oznámil Kiska jako první – už na podzim 2012. „Moje rozhodnutí kandidovat na prezidenta vyplynulo z mého rozhořčení, když jsem viděl, jak tradiční politici o problémech lidí jen mluví a neřeší je,“ vysvětloval Kiska na Čas.sk.  Sám se o členství v komunistické straně také ucházel…

„Ano, to se stalo v mých devatenácti letech, když jsem šel na vysokou školu a asi hlavně proto, že jedinými komunisty, které jsem ve svém okolí dobře znal, byli můj otec a matka. A těch jsem si velmi vážil. Dá se říci, že jsem byl takový politický analfabet a do strany mě stejně nechtěli, protože jsem měl jinak velmi otevřené názory a beze strachu jsem hrával třeba písničky Karla Kryla,“ proradně se odvolával na písničkářský idol 90. let. http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/240719/jak-prezidentsky-kandidat-kiska-k-milionum-prisel-podnikatel-chce-ovladnout-slovensko.html

„Takže jsem se straně absolutně nehodil. Už na vysoké škole a pak v zaměstnání jsem ale rychle pochopil, co to ta komunistická strana vlastně je. A byl jsem hrozně rád, že přišel listopad 1989…“ tvrdí lichvářský zloděj bezostyšně. A jen mlčí o firmách, které zakládal s bratrem Jaroslavem a bratrancem Bystríkem, resp. se podílel na jejich řízení:

Quatro – akciová společnost vznikla v roce 1999 a zabývala se prodejem na splátky v prodejnách. V roce 2003 měla tržby v přepočtu přibližně 16,5 mil. eur.

Triangel – obchodní značka prodeje na splátky přes katalog. Hodnota značek Quatro a Triangel byla v roce 2005 téměř 350 milionů korun.

Slovenská požičovňa – společnost vznikla v roce 2001 ještě jako Q Credit. Šlo o nebankovní instituci, která půjčovala s vyššími úroky než banky.

Slovenské kreditné karty – firma nabízí široké portfolio kreditních karet, například pro klienty Quatro, Triangel, QuatroCar. V roce 2005 měla tržby ve výši 11,7 miliónu eur.

Tatra Credit – firma podobná Quatro. Zabývala se rovněž splátkovým prodejem. V letech 2004 a 2005 se její tržby pohybovaly v rozmezí 25 až 27,5 miliónu eur.

Všeobecná úverová banka se koncem roku 2004 dohodla na koupi těchto společností od kiskovců. Na konci roku 2005 spojila všechny tyto firmy do jednoho holdingu Consumer Finance Group. Prodejní cena je 1,7 miliardy korun. Společnost je dceřinou firmou VÚB. Předsedou představenstva je dodnes Kiskův bratr Jaroslav.Výsledek obrázku pro foto kiska qatro

Sám Andrej Kiska byl do roku 2012 v dozorčí radě společnosti. Říká, že jako zástupce zaměstnanců. Dostává rentu za pronajatou budovu v Popradu. Firma v minulosti čelila několika vyšetřováním ze strany Slovenské obchodní společnosti a dostala několik pokut za nekalé praktiky. Kiska jen skromně přiznává,, že mu z prodeje společností po zaplacení závazků a daní zůstalo v přepočtu 10 milionů eur.

Podle výroční zprávy za rok 2012 byl zisk holdingu po zdanění téměř 31 miliónů eur. Kiska nadále stejným způsobem podniká v České republice. I na Slovensku se ví, že česká společnost TGI Money, jejíž vlastnictví Kiska veřejně potvrdil, nabízela na své webové stráně „Hypopůjčku standard“ za roční úrok 10,98 procenta. Pro srovnání, ČSOB banka nabízela „hypotéku s bonusem“ za roční úrok 1,99 procenta. V případě obou úvěrů hrozí lidem při nesplácení ztráta zastavené nemovitosti.

Politolog Michal Horský na adresu Andreje Kisky uvedl: „Může existovat podezření, že má Kiskův majetek lichvářské pozadí. Je to nejméně vhodné doporučení na prezidentský úřad. To se nepodařilo v žádné z okolních zemí.“ Lichvářský způsob podnikání firem prezidentského kandidáta už dříve odhalil před novináři advokát Michal Mišík, který u soudu zastupoval klienty bývalých Kiskových půjčkových domů:

„Praktiky nebankovních subjektů spojených s panem Kiskou nebyly vždy v pořádku. Konkrétně jde o sjednání neurčitých podmínek v rozporu se zákonem, zamlčení podstatných podmínek smlouvy, preferenční smluvní ujednání a jednostranně vysoké pokuty, které tuto nerovnováhu v neprospěch občana prohlubují.“

Výsledek obrázku pro foto kiska lichva

Svůj k svému; ti dva se hledali, až se potkali u Kolína….

Andrej Kiska má své motto: „Jen hlupák nemění své názory, pokud se mění okolnosti…“ A v květnu 2018 dodal, že kandidovat na prezidenta už sice nebude, ale za to bude přemýšlet, jak nejlépe využít svoji autoritu a důvěru velké části veřejnosti, aby i po ukončení svého působení v úřadu prezidenta pomohl k začátku nové éry na Slovensku… Bože, ochraňuj zemi, nad jejíž  Tatrů sa lichvářsky blýská…

Říká vám něco jméno Mikuláš Bek? Prezident Miloš Zeman záměrně před třemi roky nepozval na Pražský hrad rektora Masarykovy univerzity Beka, který zakázal Zemanovi přednášku na své vysoké škole, jelikož by tam údajně vedl předvolební agitaci. Dle prezidenta je to urážka hlavy státu; on sám se ve svých veřejných vystoupeních včetně přednášek ani jednou nezmínil o ničem, co by bylo v duchu jakékoli předvolební agitace. Podle něj by se nemohl vydat do roku 2015, kdy nebudou žádné volby, do žádného kraje Česka, ani by nemohl veřejně vystupovat. (Beka podpořily přes tři desítky rektorských lepšolidů, kteří se rovněž k Zemanovi nedostavily…)

Inu, jak jsem již v hrůze napsal; stalo se to jako ze zlém snu, když kamarád údajného filantropa Sorose, mazaný lichvář a k tomu zatím ještě prezident SR Kiska bojuje proti korupci  a populismu, za což dostal od výše jmenovaného rektora Mikuláše Beka zlatou medaili Masarykovy univerzity (MU) v Brně, prý za své civilní a lidské pojetí politiky…

Moje konspirace se potvrzují: https://aeronet.cz/news/exkluzivne-slovensky-novinar-a-jeho-pritelkyne-se-nijak-nebranili-vraha-zrejme-pustili-primo-do-domu-teorie-o-italske-mafii-se-hrouti-neziskovy-sektor-uz-naplanoval-demonstrace-proti-vlade/

Bylo to jako s ukrajinským Majdanem? http://www.rukojmi.cz/clanky/5690-proc-atmosfera-kolem-vrazdy-kuciaka-pripomina-puc-na-kyjevskem-majdanu-ci-likvidaci-nepratel-zapalenim-risskeho-snemu-obe-tyto-zinscenovane-tragedie-byly-predzvesti-vrazedneho-nasili

Jakoby zapálili Říšský sněm? http://www.rukojmi.cz/clanky/5694-v-kosicich-nekdo-zapalil-danovy-urad-stopy-popravy-slovenskeho-novinare-vedou-na-vychodni-slovensko-nekdo-urychlen

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *