Masové protesty, resp. USA placená údajná občanská neposlušnost, byly na Ukrajině vyprovokovány v noci 21. listopadu 2013; při střetech o pár měsíců poté zemřelo na krvavém Majdanu – z rukou neonacistických rowdies prvních 25 lidí

13. Prosinec, 2018 – 0:33

Dlouhotrvající vyprovokované masové protesty a tzv. občanská neposlušnost na Ukrajině, které začaly v noci 21. listopadu 2013, den poté, co tehdejší druhá vláda premiéra Azarova pozastavila přípravy podpisu Ukrajinsko-evropské asociační dohody. Majdan nepomohl, naopak, dnes zbankrotovanou Ukrajinu do EU nikdo nechce ani omylem…

Náměstí Nezávislosti v Kyjevě se poté změnilo na krvavý Majdan;  v úterý ráno 18. února 2014, kdy na ukrajinské policisty někdo střílel a ti se pak rozhodli k útoku; prokázalo se, že vrahy, co chtěli vyprovokovat policii k zásahu, byli členové banderovské strany Svoboda a neonacistického Pravého sektoru.

Výsledek obrázku pro foto olser janukovyč

„Upřímně, dnes jsem šokován: oni zveřejnili lživé zprávy o tom, že Rusko zhoršuje situaci, zatímco ztráty má Doněck,“ podotkl americký režisér Oliver Stone. Podle něj tvrzení o tom, že Rusko zhoršuje situaci v zóně boje, neodpovídají skutečnosti. Přitom zdůraznil, že USA mají „velkou odpovědnost“ za pokračování konfliktu, využily ukrajinský konflikt, aby očernily Rusko a zachovaly NATO.

Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč proto následně ustoupil 21. února 2014 nátlaku opozice a potvrdil, že souhlasí s předčasnými volbami hlavy státu a s návratem k ústavě z roku 2004. Oznámil to ve svém oficiálním prohlášení. Část prezidentových pravomocí tak měla být omezena ve prospěch parlamentu.

Opozice s návrhem dohody zpočátku souhlasila, avšak 22. února 2014 byl Viktor Janukovyč násilným pučem sesazen a byla vytvořena nová ukrajinská vláda v čele s Arsenijem Jaceňukem, političtí rowdies však ve svém vraždění pokračovali… Byl nezbytný puč na Janukovyče? Víc by napověděla spousta věcí, třeba tzv. “břidlicově-plynová” dohoda, jež byla podepsána v lednu 2013 právě v Davosu na dobu padesát let.

article_photo

V této souvislosti uvedl ukrajinský prezident Janukovyč, že dohoda s Chevronem umožní Ukrajině, aby se stala do roku 2020 energeticky nezávislou. Janukovyčova Ukrajina tak podepsala smlouvu s anglo-nizozemskou společností Shell taktéž v objemu deseti miliard ohledně těžby plynu z břidlice v lokalitě Juzivska na východě země. Ve společném podniku měla mít 50 procent firma Shell, druhá polovina by patřila ukrajinské firmě. V ní měl mít stát 90procentní podíl a 10 procent by vlastnila soukromá firma.

Miloš Zeman prý lže o Ukrajině, zatímco ukrajinští poslanci v čele Jaceňukem jen podvádějí a lžou o své zemi a celému světu… https://www.youtube.com/watch?v=UILnrXS8o2E&list=UUt3bpcEkpibEqITN8RuGkEw&index=5

Chyba byla v tom, že energetický projekt pro Ukrajinu byl naplánován již Janukovyčem, což hrubě vadilo Spojeným státům a jejich byznysu. Podle odhadu Úřadu pro energetické informace (EIA) má Ukrajina třetí největší zásoby břidlicového plynu v Evropě, a to v objemu asi 1,2 biliónu metrů krychlových.

Janukovyč se rovněž snažil, aby se jeho země mohla podílet na výstavbě úseku plynovodu mířícího z Anatolského poloostrova do plynových zásobníků na ukrajinských hranicích. Nicméně následoval zmíněný Majdan plný násilí a hlubokých hospodářských i politických krizí, trvajících dodnes…Výsledek obrázku pro foto olser janukovyč Prezident Miloš Zeman byl v Kyjevě ještě v roce 2013, kdy si oba státy v klidu připomínaly 20 let od navázání diplomatických vztahů Česka a nezávislé Ukrajiny. Spolu s Janukovyčem pak zahájili podnikatelské fórum. Při Zemanově jednání s ukrajinským prezidentem také byly podepsány smlouvy o zamezení dvojímu zdanění, navrácení nelegálních migrantů, péči o válečné hroby a certifikaci výrobků obranného průmyslu…

Podmínkou uzavření asociační dohody mezi Ukrajinou a unií je propuštění vězněné expremiérky Julije Tymošenkové. Politička je za mřížemi kvůli údajnému zneužití pravomocí. Protože má problémy s nemocnou páteří, požaduje ukrajinská opozice její propuštění k léčbě v Německu. Při letošní návštěvě Berlína podmínky jejího věznění kritizoval i Zeman v rozhovoru s německým prezidentem Joachimem Gauckem.ukrjinci norimberg

V pondělí 21. října 2013 český prezident případ příliš nekomentoval. Podle něj jde o citlivou otázku, které by „předčasná medializace“ spíše uškodila. Janukovyč zopakoval, že Ukrajina potřebuje zákon, jenž by dovoloval potrestaným osobám vyjet za léčením za hranice země. „Návrh takového zákona se zatím projednává politickými silami na Ukrajině a bude představen do ukrajinského parlamentu,“ řekl Janukovyč.

„Chtěl bych říci, že pravděpodobnost se se stoprocentní jistotou pohybuje v intervalu nula až sto procent,“ odpověděl Zeman na dotaz, kolik procent dává možnosti, že Ukrajina stihne vyřešit situaci kolem Tymošenkové do summitu Východního partnerství ve Vilniusu.

Není to zase až tak obvyklé, aby Američan říkal na rovinu pravdu; Oliver Stone, držitel čtyř Oscarů, však obvinil USA a CIA ze sesazení Janukovyče a střelbu do protestujících na Majdanu. Vznikl nový film „Ukrajina v ohni“ o tom, jak to před čtyřmi roky začalo. Kdysi moje milované náměstí Nezávislosti zůstane už jen krvavým Majdanem, byť by ho uklízeli každý den.

Napřed státní převrat, tendence pro zrušení ruštiny, střelba majdanových sniperů do civilistů, pak výkřiky Tymošenkové, že osm milionů rusky mluvících občanů prostě vystřílí atomovými zbraněmi a toho šmejda Putina také odstřelí. Za všechny komentáře stačí její rozhovor s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Nestorem Šufryčem.

“Jsem připravena chopit se zbraně a střelit toho šmejda (prezidenta Putina) do hlavy. Je třeba se chopit zbraní a jít vystřílet ty zatracený Rusáky. Kéž bych tam mohla být, dostali by místo Krymu h..vno. Doufám, že jakmile budu moci, tak zapojím všechny své styky a vyburcuji celý svět, aby z Ruska nezbylo než spáleniště.“ Na otázku Šufryče, co dělat s osmi milióny Rusů na Ukrajině, když jsou to všechno vyvrhelové, Tymošenková odpověděla: „Měli bychom po nich ksakru pálit atomovými zbraněmi…“ http://video.idnes.cz/?idVideo=V140325_092028_tv-zpravy_krrKdyž je řeč o zlodějích a miliardách, je nutné zmínit právě Tymošenkovou; jako soudružka se nadějně rozjela; od roku 1988 se věnovala v Sovětském svazu podnikání, v letech 1996 -1997, pět roků po odtržení Ukrajiny od SSSR, se stala generální ředitelkou Spojených energetických systémů Ukrajiny a od té doby byla první pětatřicetiletou miliardářkou Ukrajiny.

Když začala podnikat, byl už její idol Kučma prezidentem, takže si mohla bez potíží založit v roce 1995 koncern Jednotné energetické systémy Ukrajiny (JESU) a o rok později již byla poslankyní. O čtyři roky na to z ní Kučma udělal vicepremiérku, odpovědnou za energetiku…

To poté pod jejím „vedením“ šlo o 13,7 miliardy bezprizorních krychlových metrů plynu, které měly být součástí nelegální dohody mezi vedením Naftogazu Ukrajina a “průmyslníky” podniku RusUkrEnergo o “prodeji” Rusům ukradeného plynu v hodnotě asi 3,9 miliardy dolarů. Naftogaz nakoupil plynu dvojnásobné množství, než Ukrajina mohla spotřebovat. Omyl?Výsledek obrázku pro majdan zaorálek

Tu druhou polovinu Naftogazu prodal firmě RusUkrEnergo se sídlem ve Švýcarsku. O kontrolu nad státními rezervami plynu zápolil prezident Viktor Juščenko a premiérka Julie Tymošenková. Juščenko spravoval státní policii, Tymošenková měla pod sebou Naftogaz, díky jemuž se ocitla za mřížemi… Pak se „nadčasově“ jako slon v porcelánu vyjádřil v roce 2012 jako stínový ministr zahraničí za ČSSD Zaorálek i k ukrajinským zlodějnám:

„Ten první případ, za který byla odsouzena na sedm let, se týká smlouvy s Ruskem o plynu, jež byla uzavřena v roce 2009. Trest stihl Tymošenkovou v podstatě za to, že smlouva je nevýhodná pro Ukrajinu. My bychom si měli připomenout, že podpis smlouvy byl naopak výhodný pro nás, protože také díky jemu začal téct plyn do pomalu zamrzávající Evropy. Zároveň byla Tymošenková obviněna z daňových úniků, protože vyváděla prostředky na Kypr. Je velmi pravděpodobné, že překračovala zákonný rámec Ukrajiny. Před Tymošenkovou se otevírá další kauza: vražda Jevhena Ščerbaně a jeho manželky. Může se opravdu stát, že z vězení už opravdu nevyjde…“

To měl na mysli kauzu miliardáře Ščerbaně, jenž byl jako poslanec a šéf vlivné ukrajinské finanční skupiny spolu se svou manželkou zastřelen na letišti v Doněcku v roce 1996. Z vraždy bylo o šest let později obviněno osm lidí, z nichž tři byli odsouzeni na doživotí. Iniciátora zločinu ale policisté nevypátrali.

Zlodějka plynu s McCainem, hrdinou z Vietnamu… Foto: Reuters..

Tymošenková a Lazarenko podle Pšonky za vraždu Ščerbaně zaplatili 2,8 milionu dolarů. Žaloba má být spojena do jedné trestní kauzy s případem firmy Jednotné energetické systémy Ukrajiny, v jejímž čele měla Tymošenková v polovině 90. let nezákonně převést na stát dluh půl miliardy dolarů.

Vše ale “zachránil” až v roce 2014 ukrajinský soud a odhlasoval parlament, který rychle změnil paragrafy tak, aby byla Tymošenková osvobozena. Vyšetřování a zlodějny skončily; zapomeňte. Parlament hlasy 310 zákonodárců zrušil trestnost skutku, za který byla expremiérka odsouzena na sedm let do vězení za zneužití pravomocí při vyjednávání plynového kontraktu s Ruskem.

Soud ji uznal vinnou, že zemi záměrně poškodila souhlasem s nevýhodnými cenami plynu. Zákon byl pro ni ale Šalamounsky upraven tak, aby odpovídal článku devatenáct konvenci OSN proti korupci. Změnily se v něm články 364 a 365, které byly s úmluvou v rozporu, a bylo to. Místo ní si do vězení před týdnem sedl Jevhen Bakulin, s nímž sama kdysi kradla plyn.; výměna stráží. Pro Julču konečně svoboda… http://www.rukojmi.cz/clanky/1415-zhouba-ukrajiny-ma-jmeno-julie-tymosenkova-patologie-moci-pod-zlatym-copem-zlodejka-plynu-a-karieristka-schopna-i-sexualniho-obtezovani

Poznal jsem ji v devadesátých letech spolu s prezidentem Ukrajiny Kučmou. Bylo to v období, kdy přestávala být komsomolkou a její konto dostávalo pozvolna nádech první ukrajinské miliardářky. Až byla v lednu 2001 odvolána z funkce vicepremiérky kvůli hledání Interpolem pro obvinění z padělání dokumentů, daňových úniků a krádeží ruského zemního plynu. To když přivolaná evropská komise měřila tlak v plynových potrubích v ukrajinském transportním místě, aby na tom potrubí, v němž měl procházet ruský plyn pro Evropu, byla nula atmosfér, na tom pro Ukrajinu atmosfér přes sedmdesát…

A byl to ten samý Zaorálek, který koncem února 2014 už jako ministr zahraničí navštívil v té době Ukrajinu šestkrát. Hned v počátku prohlásil, že Janukovyče neuznává jako právoplatného představitele Ukrajiny, byť ukrajinský parlament ještě neřekl v této věci své jasné ne, Zao Ze-tung byl jako vždy nadčasový.

Zdá se být jasné, že takzvaní ‚střelci‘, kteří zabili 14 policistů, zranili na 85 a zabili 45 protestujících civilistů, byli vnější provokatéři třetích stran,“ poznamenal Stone a dodal, že pokusy o vraždu přinutili Banderovci a spol. Janukovyče k útěku, čímž potvrdili, že šlo o státní převrat… 

Belfast Telegraph, nejprodávanější severoirské noviny, připomínají, že Oliver Stone během natáčení dokumentárního filmu „Ukrajina v ohni“, kde se mluví o ukrajinské „revoluci“ roku 2014, působil jako producent. V tomto filmu je rovněž rozhovor se svrženým ukrajinským lídrem Viktorem Janukovyčem, kromě toho se v něm také uvádí, že se Janukovyč stal poslední obětí převratu podníceného USA.

„Spojené státy mají „velkou odpovědnost“ za konflikt na východě Ukrajiny“, řekl režisér Oliver Stone pro Belfast Telegraph a nazval za „lživé“ zprávy o tom, že za současné vypuknutí násilí na Ukrajině může Rusko. Oznámil to na promítání svého filmu „Ukrajina v ohni“ v Los Angeles.

„Upřímně, dnes jsem šokován: oni zveřejnili lživé zprávy o tom, že Rusko zhoršuje situaci, zatímco ztráty má Doněck,“ podotkl Stone. Podle něj tvrzení o tom, že Rusko zhoršuje situaci v zóně boje, neodpovídají skutečnosti. Přitom zdůraznil, že USA mají „velkou odpovědnost“ za pokračování konfliktu, využily ukrajinský konflikt, aby očernily Rusko a zachovaly NATO. Oliver Stone také vyjádřil naději, že prezident USA Donald Trump bude schopen zlepšit vztahy s Ruskem. „USA a Rusko rozhodně musí být spojenci,“ oznámil. https://gloria.tv/video/yHKpEccJML2F1QFMggkVJpcun
„Od počátku jsem se díval na tento projekt jako na odkaz pro mé děti a způsob jak uchopit dobu, v níž jsem žil,“ vysvětll Stone, držitel několika Oscarů. „Neznámé dějiny Spojených států“ měli diváci možnost zhlédnout již v létě 2013 na filmovém festivalu v Karlových Varech, televize Spektrum ale poprvé na tuzemských obrazovkách odvysílá všech deset epizod.

Novináři i pořadatelé nestačili zírat, když nesmlouvavý americký režisér Oliver Stone místo vyprávění o svém filmu, začal s politickými názory v duchu komunismu. Neopomněl Čechům vyčinit za omezenost a politickou stádnost. „Kdo vám poradil, abyste  vstoupili do NATO, proboha?“ hřímal.

Vraťme se však k nejčerstvějšímu dokumentu, jehož autorem je Stone – „Ukrajina v ohni“, připomeňme si, z čeho tento americký režisér mohl čerpat. Třeba, že mnozí Ukrajinci byli posedlí revolucí, totálně řízenou EU, CIA, USA a hlavně vnučkou Brežněvovou, zcela oddanou NATO, kteří byli přímo v centru dění, Obama měl a má jasno: Putin za Krym musí zaplatit, ministr Kerry zase považuje údajné násilí na Majdaně za “nestydaté”.

Bývalý prezidentský kandidát McCain je z Putinovy „agresivity“ rovněž v šoku a chce, aby se znovu začala stavět protiraketová základna v Brdech, náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová na uniklém záznamu rozhovoru s americkým velvyslancem na Ukrajině Geoffreym Pyattem hovořila o americké představě budoucí ukrajinské vlády a o řešení, jak toho dosáhnout, čímž by USA “vyjebaly s EU”, anglicky “Fuck the EU”.

Šéf senátního podvýboru pro Evropu demokrat Chris Murphy zase chtěl, aby USA rozpracovaly plán, jak by se US Army zúčastnila ihned, co dostane od Tymošenkové zvací dopis, své další války… Za vším zkrátka nehledej Janukovyče, nýbrž Catherine Ashtonovou a německého ministra zahraničí Guida Westerwelleho; ti všichni byli přímo na barikádách a provokovali nepokoje a nepřímo i vraždění snipery. Měly jim přece brzy začít létat pečení holubi do huby…

Ukrajinští politici už byli na vraždění připraveni: Kličko vyhrožoval Janukovyčovi, že ho čeká smrt jako Kaddáfího nebo Ceaucesca… Už tedy víme, kde bral Stone inspiraci a kdo stojí za vražděním na Majdanu; masakr vyvrcholil 20. února 2014 v ulici Institutskaja u hotelu Ukrajina, kde padlo na sto lidí, mezi nimi desítky policistů, kteří byli jak štvaná zvěř na odstřel. Prý i na straně demonstrantů byli zbraně. Samozřejmě, že byly i kulovnice, zápalné láhve, železné tyče… http://www.zvedavec.org/komentare/2014/05/5964-obrazek-lepsi-nez-tisic-slov.htm

O děsivosti budoucna Ukrajiny svědčí právě Pravý sektor, militantní skupina s jádrem zhruba 300 členů ultraradikálních fanoušků fotbalového klubu Dynama Kyjev. Slovo „sektor“ v názvu organizace je odvozeno od pojmenování jednotlivých oddělení na tribunách fotbalového stadionu. Jsou to ti zločinci, kteří si za dolary, za pár stovek hřiven týdně kupovali nájemné vrahy, jež byli za desítkami vražd civilistů a policistů kolem Majdanu. Jejich zbraněmi byly lovecké pušky s řezanými hlavněmi, zápalné láhve, dlažební kostky a železné tyče.Výsledek obrázku pro majdan schwarzenberg

Vídeňský flamendr kníže Karel Spáč I. se probudil na Majdanu, obklopen ukrajinskými děvami Vopěnkovými…

A nad tím vším “bděly” nacistické symboly a děsí fakt, že extremisty z Pravého sektoru poznali i členové české radikální Dělnické strany sociální spravedlnosti. Pravý sektor byl pozván na návštěvu do České republiky s odůvodněním, že právě oni “sehráli rozhodující roli v protestech, které se snaží přivlastnit si proevropští kolaboranti v čele s Kličkem či Tymošenkovou”. DSSS totiž mluví o vývozu ukrajinské revoluce i do Česka. http://www.youtube.com/watch?v=DlQDczz80XE

Majdan, to nebyla revoluce, ale krutý masakr; v polovině března 2014 promluvil Oleksandr Jakimenko, bývalý šéf SBU (Služba bezopeki Ukrainy), ukrajinské bezpečnostní služby. Přišla řeč i na střílení do lidí v Kyjevě ze střechy Filharmonie. Jakimenko uváděl, že bezpečnostní síly byly na útěku, pronásledovali je lidé s Majdanu, ale palba zasáhla obě strany. Nestříleli lidé Janukovyče, ale žoldáci těch, co byli denně v kontaktu s velvyslanectvím USA – Porošenko, Kličko, Porubij. Ti, co byli mezi hlavními sponzory Majdanu.

Běžný občan Ukrajiny si vydělá v průměru pár stovek dolarů za měsíc, zato Porošenko je prostě čokoládový oligarcha: http://www.autoforum.cz/zajimavosti/prezident-ukrajiny-nakoupil-nova-auta-pro-sebe-i-svou-druzinu-pri-zemi-se-nedrzel/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

A právě Andrej Porubij byl podle Jakimenka v oddílu na střeše Filharmonie. Žádná zbraň ani náboj se tam nemohly dostat bez jeho schválení. Za krveprolití tedy nese odpovědnost on, bez ohledu na to, zda měl nad střílejícími plnou kontrolu, nebo ne. Dnes Porubij a spol. zametají stopy tím, že kácejí stromy, v nichž uvízly zrádné kulky, důkazy o směru smrtících střel…

Ovšem nyní se vše definitivně potvrdilo; promluvil totiž jeden ze střelců; uvedl, že ho den předtím kontaktoval muž, který mu nabídl, aby si vybral jednu ze dvou zbraní, brokovnici ráže 12 ga (cca 18,5 mm) a loveckou puškou Sajga, což je automat kalašnikov AK-47 upravený pro lov. Vybral si druhou, kterou ukryl v budově pošty vedle konzervatoře. Obě budovy byly pod kontrolou demonstrantů.  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361502-na-majdanu-jsem-zacal-ostrelovat-policisty-priznal-se-demonstrant.html

Mnohé napověděla i porada „kyjevského vedení“, jež se týkala plánování Oděského masakru; deset dní před útokem v Oděse se setkali předseda ukrajinského parlamentu Alexandr Turčinov, ministr vnitra Arsen Avakov, vedoucí SBU Valentyn Nalyvajčenko a tajemník Národní bezpečnostní a obranné rady Andrej Porubij. Nechyběl ani gubernátor Dněpropetrovského regionu Igor Kolomojskij.

Ten je spolu s Avakovem obviněn pro podezření ze spáchání vraždy a vedení války zakázaným způsobem. Na 40 ruských vyšetřovatelů již vyslechlo přes 2400 očitých svědků, z nichž 1470 je pokládáno za zraněné. Je mezi nimi i 280 dětí… http://www.rukojmi.cz/clanky/1603-dva-roky-po-nejzhuverilejsim-zlocinu-majdanske-svoloce-v-odese-2-kvetna-2014-zahynulo-v-tamnim-dome-odboru-48-lidi

Kyjev… Snímek Břetislav Olšer

Jak se Majdan přenesl i do české televize? Do pořadu Michaely Jílkové „Máte slovo“ byl totiž pozván i Alexandr Barabanov, muž žijící v Kyjevě, který je však národností Rus. Ten ruský nátlak odmítl, naopak zkritizoval ty, kteří způsobili řadu demonstrací, jež vyvrcholily mimo jiné odjezdem Viktora Janukovyče ze země.

Podle Barabanova na Krym Rusové nevtrhli – to by totiž znamenalo, že došlo k násilí. A to odmítá, dokládá to názory místních. „Nesmíte to srovnávat s rokem 1968, ale s rokem 1945,“ vysvětloval v pořadu. Podle něj na Ukrajině působí mnoho nacionalistických stran, které usilují o život menšinám, například i volyňským Čechům. Kyjevu dlě něho momentálně vládnou fašisté. „Vím jako jediný z vás, co to znamená, když fašisté řádí v ulicích,“ řekl.

V tom se ho zastal i bývalý vicekancléř Hájek. Podle něj na Majdanu byli i nezaměstnaní, kteří dělali fašistům „křoví“. Inkasovali za to pak „plat“ v eurech. Kdo je ale poslal? „Když to jsou eura, tak je dost možné, že to jde z Evropské unie,“ míní Hájek. „Jste důstojnými zástupci agresorů už jen v tom vyjadřování,“ opřel se do obou diskutujících Kalousek. „Nejsem zástupcem agresorů,“ odvětil mu však Barabanov. „Jsem občanem Ukrajiny a ta válka se odehrála pod mými okny.“ https://www.youtube.com/watch?v=Mnl6qv885dsVýsledek obrázku pro majdan barabanov

„Bavil jsem se na Krymu s majitelem jedné stavební a realitní firmy a ten vyprávěl, jak musel za dob Ukrajiny dávat dohromady víc než stovku razítek, všude se uplácelo, co razítko, to úplatek, a dnes po připojení k Rusku těch razítek pro stavbu domu nepotřebuje ani čtyřicet. Tím pádem se tam víc než dvakrát zmenšil prostor pro korupci. Ptal jsem se taxikáře, jestli tam je u nějaké skupiny lidí vidět nespokojenost. On řekl, že pouze úředníci, kteří si za dvacet let vybudovali systém uplácení, tak teď se jim to najednou zhroutilo, protože ruské zákony jsou mnohem jednodušší, přehlednější a není tam tolik mezer a zádrhelů jako v ukrajinské legislativě,“ říká.

Proti fašismu a extrémnímu nacionalismu na Ukrajině demonstrovali na pražském Václavském náměstí příznivci Ruska. Promluvil i Barabanov: “Všichni jste jistě viděli, jak na kluky z Berkutu, kteří bránili město, demonstranti v Kyjevě házeli zápalné lahve, stříleli po nich. A ti, co z Berkutu to peklo přežili, dnes musí utíkat pryč, protože vláda po nich jde a jde i po jejich rodinách. Museli opustit domovy a ti, co byli těžce zraněni, se bohužel do nemocnic v Evropě nedostanou, protože tady léčí někoho úplně jiného,“ narážel na převoz zraněných demonstrantů z Kyjeva do Prahy…

Inu, Ukrajina si vykoledovala dalšího kritika; americký scénárista a režisér Oliver Stone, držitel čtyř Oscarů, obvinil USA a CIA ze sesazení Janukovyče a střelbu do protestujících na Majdanu; po světových hereckých hvězdách jako jsou Depardieu či Seagal se tak k Rusku přidal i Stone…

PS: Ignorování dějin a neznalost historie nás kvalifikuje na kandidáty nového zotročení. Bible jasně zjevuje, že kde není poznání, hyne lid. Ukrajina byla do roku 1654 nepatrný státeček, v rozmezí gubernie. Od roku 1654 do roku 1917 ruští carové darovali Ukrajině rozsáhlé území na severozápadě, včetně Kyjeva, který byl původně prvním hlavním městem Ruska. To si musíte uvědomit. V roce 1922  daroval  Lenin Ukrajině východní území, zvané Novorusko. To je ono území, ve kterém se dnes vede válka. V roce 1939 daroval Ukrajině Stalin západní území a v roce 1945 po válce přidal k území Ukrajiny část naší první republiky, Podkarpatskou Rus. V roce 1954 daroval Chruščov Ukrajině Krym.

Podívejte se na nájemné vrahy: http://www.youtube.com/watch?v=R_8_KhrwEPE

Vzhůru za hrdinným Stepanem Banderou: www.youtube.com/watch?v=DxB6LLjkFrc

Moje žaloba k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu za krveprolití na Majdanu a v Oděse

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/165100-spomienky-na-najazdy-banderovcov-este-nevybledli/

http://www.rukojmi.cz/clanky/4458-otevreny-dopis-ministru-kultury-cr-danielu-hermanovi-v-nemz-upozornuji-na-jeho-zverejnovani-moznych-lzi-a-ucelovych-polopravd-hrozicich-tezkym-hrichem-od-paktu-ribbentrop-molotov-az-po-udajneho-stryce-bradyho

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/296925-obrazem-tisice-nacionalistu-v-kyjeve-uctily-banderovu-pamatku/

http://www.rukojmi.cz/clanky/322-poselstvi-srpna-1968-jaromir-stetina-rozvracec-ksc-nebo-hrdy-neonacek-plavec-ve-stinu-kgb-preverbovan-jeste-pred-velkou-sametovou-jak-vecny-bolsevik-doplaval-az-k-nove-evrope

http://www.rukojmi.cz/clanky/2071-jaky-je-rozdil-mezi-referendy-na-falklandach-ci-gibraltaru-a-mezi-referendem-na-krymu-zasadni-rusko-totiz-neni-poskokem-v-nato-nastesti

http://www.rukojmi.cz/clanky/1227-osn-vyzvala-ukrajinu-aby-byli-zatceni-ucastnici-blokady-krymu

http://www.rukojmi.cz/clanky/683-rusky-krym-je-trnem-v-oku-ukrajinskym-teroristum-vyhodili-do-vzduchu-dva-rozvodne-stozary

Reklama:
  1. Jedna reakce na “Masové protesty, resp. USA placená údajná občanská neposlušnost, byly na Ukrajině vyprovokovány v noci 21. listopadu 2013; při střetech o pár měsíců poté zemřelo na krvavém Majdanu – z rukou neonacistických rowdies prvních 25 lidí”

  2. prolhaná rudoruská špína olšer lže a nic jiného neumí než ruskou špínu dál šířit!!
    Olšere – vyližte si prdel švábe proruský,nechutný….

    od per v Pro 17, 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *