Bývalý kancléř Německa Gerhard Schröder ostře zkritizoval obchodní politiku USA, vyzval Berlín hledat jiné spojence. Jeho slova vysílala nedávno ruská televizní stanice N-TV

24. Listopad, 2018 – 14:47

Schröder sice právě ke konci roku 2018 ostře zkritizoval obchodní politiku USA, avšak na úvod ještě pojďme do roku 2017, kdy úplně největší rozruch na prokazatelně zločineckém Západě vyvolal v této zlověstné militantní euforii fakt, že Rusko jmenovalo bývalého německého kancléře Gerharda Schrödera do správní rady společnosti Rosněfť, největšího producenta ropy v Rusku.

Zastávat bude funkci nezávislého ředitele, uvádí se ve vládním výnosu, na který se odvolává agentura Reuters. Bývalý kancléř měl k Rusku vždy blízko. Z faktu, že jeho otec padl jako voják Wehrmachtu v roce 1944 v Rumunsku v bojích s Rudou armádou, si Schröder podle vlastních slov vzal ponaučení, že dobré vztahy mezi Německem a Ruskem jsou zásadně důležité.Schroeder: Putin prowadzi swój kraj ku demokracji

Ještě když byl německým kancléřem, ruský prezident Putin se osobně zasadil o to, aby mohl spolu se svou čtvrtou manželkou Doris adoptovat ruskou holčičku. O dva roky později, v roce 2006, manželé Schröderovi adoptovali dítě z Ruska…

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder jako kandidát sociální demokracie dvakrát po sobě vyhrál německé parlamentní volby a v roce 2005 pozoruhodným způsobem stáhl náskok své křesťanskodemokratické rivalky Angely Merkelové.

V roce 2002 mu průzkumy dlouho věštily neúspěch, ale zarytý odpor vůči americké invazi do Iráku a návštěvy povodněmi postiženého Saska s gumáky na nohou mu pomohly výsledek zvrátit. O tři roky později byla jeho pozice ještě beznadějnější. Tehdy – už proti Merkelové původně ztrácel až dvacet procentních bodů. Volby sice nakonec prohrál, přesvědčivějším vystupováním v debatách ve srovnání s Merkelovou nakonec však pouze o jedno procento.Související obrázek

Schröder nazývá ruského prezidenta Vladimira Putina svým přítelem a je kritikem sankcí vůči Rusku. Jeho kandidatura byla navržena, neboť Rosněfť plánuje zvýšit počet členů správní rady z devíti na 11, uvedla ruská vláda na svých internetových stránkách.

Kritikům Schröderova kroku hlavně vadí, že chce přijmout post ve firmě, která kvůli údajné okupaci Krymu Ruskem čelí sankcím Evropské unie. Největší problém je však v tom, že německým sociálním demokratům a nejen jim vadí, že jejich bývalý předseda má ročně inkasovat 350.000 dolarů (7,8 milionu korun).

Tak už víme o Putinovi a Schröderovi vše podtatné,  tak se nyní vraťme na začátek, kdy Gerhard Schröder ostře zkritizoval obchodní politiku USA, vyzval Berlín hledat jiné spojence. Jeho slova vysílala ruská televizní stanice N-TV. „Nemůžeme trpět, že s námi zacházejí jako s okupovaným státem. Pokud sleduji činnost amerického velvyslance, tak nabývám dojem, že se spíše považuje za důstojníka okupačních vojsk, než-li za vyslance Spojených států v suverénním státu“, postěžoval si bývalý kancléř.

Podle názoru Schrödera musí Německo hledat nové spojence se shodnými zájmy. Roli jednoho z nich může mít podle něj i Čína… „Nemůžeme se vyhýbat sblížení s těmi, kteří byli poškozeni konflikty vyvolanými USA.“, uzavřel bývalý kancléř.

Výsledek obrázku pro foto Známy expolitik po štvrtom skrachovanom manželstve opäť zalovil v rybníku lásky!

Třikrát rozvedený Schröder;  tomu poslednímu rozvodu a jeho nové přítelkyni So – Yeon Kim z Jižní Koreje se vyjádřila i jeho poslední exmanželka Doris Schröder-Köpf. „Paní Kim bola jedným z dôvodov nášho rozvodu, hoci nie jediným. Rodina to držala v tajnosti, pretože si pani Kim chcela vyriešiť svoje problémy doma…“

Obchodní válka mezi Čínou a USA začala poté, když 6. července 2018 vstoupilo v platnost vzájemné zvýšení celních poplatků. Washington zvýšil poplatky o 25% na import 818 položek z Číny o celkovém objemu dodávek 34 miliars USD za rok. Jako protiopatření tentýž den Peking zvýšil poplatky o 25% na import zboží z USA ve stejném objemu USD,

Koncem září 2018 vstoupily v platnost nové americké poplatky v objemu 200 mld USD za rok. Peking odpověděl poplatky ve výši 10% a 5% na import amerického zboží v objemu 10 mld USD. Vztahy mezi USA a EU se přiostřily na pozadí odstoupení Washingtonu od jaderné smlouvy s Íránem a také na zavedení nových poplatků na ocel a hliník.

EU 7. srpna 2018 uvedl v platnost legislativu, která popírá na svém území exteritoriání sankce USA vůči Íránu. Mimo to jako odpověď na zavedení tarifů stanovil Brusel poplatky ve výši 25% na import celé řady zboží z USA.

Přeložil: František Chmelař Podle RIA Novosti… https://ria.ru/world/20181118/1533020677.html

Bývalý kancléř měl k Rusku vždy blízko. Ještě když byl německým kancléřem, ruský prezident Putin se osobně zasadil o to, aby mohl spolu se svou čtvrtou manželkou Doris adoptovat ruskou holčičku. O dva roky později, v roce 2006, manželé Schröderovi adoptovali dítě z Ruska…

Gerhard Schröder jako kandidát sociální demokracie dvakrát po sobě vyhrál německé parlamentní volby a v roce 2005 pozoruhodným způsobem stáhl náskok své křesťanskodemokratické rivalky Angely Merkelové. V roce 2002 mu průzkumy dlouho věštily neúspěch, ale zarytý odpor vůči americké invazi do Iráku a návštěvy povodněmi postiženého Saska s gumáky na nohou mu pomohly výsledek zvrátit.

O tři roky později byla jeho pozice ještě beznadějnější. Tehdy – už proti Merkelové původně ztrácel až dvacet procentních bodů. Volby sice nakonec prohrál, přesvědčivějším vystupováním v debatách ve srovnání s Merkelovou nakonec však pouze o jedno procento.

Schröder ještě ke všemu nazývá ruského prezidenta Vladimira Putina svým přítelem a je kritikem sankcí vůči Rusku. Jeho kandidatura byla navržena, neboť Rosněfť plánuje zvýšit počet členů správní rady z devíti na 11, uvedla ruská vláda na svých internetových stránkách.Výsledek obrázku pro foto schröder merkelová

Kritikům Schröderova kroku hlavně vadí, že chce přijmout post ve firmě, která kvůli údajné okupaci Krymu Ruskem čelí sankcím Evropské unie. Největší problém je však v tom, že německým sociálním demokratům a nejen jim vadí, že jejich bývalý předseda má ročně inkasovat 350.000 dolarů (7,8 milionu korun).

Deník Bild napsal, že Rosněfť členům své dozorčí rady loni dohromady vyplatil v přepočtu zhruba 1,3 miliardy korun. Tedy asi 150 milionů korun na jednoho. Schröder se proti této zprávě ohradil. O tom, kolik bude brát on, podle něj zatím není rozhodnuto. Očekává prý ale, že jeho plat nebude vyšší než 600 tisíc eur ročně, což je přes 15 a půl milionu korun.

„Krym nikdy nepřestane být součástí Ruska“, dovolil si ke všemu bývalý kancléř SRN Gerhard Schröder navíc drze prohlásit v interview pro časopis Stern: „Předvídám, že ani jeden ruský prezident nevyloučí Krym ze složení země“. To řekl ten Schröder, co byl německým kancléřem v letech 1998 až 2005, a přitom si dovolí být nyní předsedou výboru akcionářů Nord Stream AG, tedy konsorcia vedeného ruskou společností Gazprom.

Přitom kvůli výstavbě stejnojmenného plynovodu proudí zemní plyn z Ruska přes Baltské moře přece do Evropy, tedy rovněž do Německa a dalších západních států. Neměli by proto Schrödrovi naopak pozlatil ruce a mozek? Mohli, ale je tady malá potíž; Rosněfti vlastní Rusko s podílem 50 procent plus jedna akcie a patří přece mezi firmy, na které právě ony západní země, co ruský plyn hojně využívají, uvalily sankce kvůli úloze Moskvy v ukrajinské krizi a připojení Krymu.

Schröder proto připomenul též něco o „nové východní politice“ jiného bývalého kancléře SRN Willyho Brandta, která pomohla Bonnu navázat dialog se zeměmi lidové demokracie. A tentýž politik vyzval Německo, aby se „neorientovalo na zájmy USA“ v otázce rusko-německých vztahů. „Spojené státy nepotřebují silné Rusko, jsou příliš daleko. Německo ho naopak potřebuje jako sůl…

Na závěr rozhovoru zkritizoval bývalý kancléř rozmístění 450 vojáků Bundeswehru v Litvě nedaleko ruské hranice. Podle jeho názoru je to „zcela falešný signál“, který ovlivňuje záporně dialog mezi oběma zeměmi. A to se zle nelíbilo čerstvé s odřenýma ušima kancléřce SRN, který Schrödera kritizovala. Co jiného ji zbývalo, když je z CDU: „To, co dělá Schröder, není podle mě v pořádku,“ řekla Merkelová v rozhovoru pro deník Bild. „Já nezamýšlím přijímat jakékoliv posty v hospodářství,“ podotkla falešně tato bývalá svazačka NDR.

Nálet na Angelu Merkelovou: https://www.youtube.com/watch?v=t3PQ8y7aClAVýsledek obrázku pro foto schröder merkelová

Každopádně, mnozí jsou přesvědčeni, že Merkelová sloužila východoněmecké tajné policii Stasi udavačem pod krycím jménem „Erika“. A nikdy ani neuvažovala o žádném disentu nebo odporu. Říkají, že do Akademie přijímali jen spolupracovníků Stasi a pro funkci tajemnice Komsomolu pro ideologii to jinak nebylo vůbec možné.

Méně diplomatický byl tajemník CSU Andreas Scheuer. Ten nazval Schrödera „ruským žoldákem“. Přestože předseda CSU a zároveň bavorský premiér Horst Seehofer je taktéž příznivcem lepších vztahů s Putinem. Loni navštívil Moskvu, kde se vyslovil za zmírnění sankcí Evropské unie proti Rusku.

Schröder má však teď Merkelovou a ostatní německé politiky na háku, proto vyslovil další hříšnou myšlenku. „Předvídám, že ani jeden ruský prezident nevyloučí Krym ze složení země,” odpověděl na docela provokační otázku novináře ze Sternu, který se zajímal o téma „co bude po Putinovi”. Krym a Sevastopol se dle něho v podstatě nikdy nestaly znovu ruskými zeměmi: oni jimi totiž nikdy nepřestaly být. Příkladem je základní dokument, který určuje rozvoj poukrajinského Krymu: federální cílový program „Sociálně-ekonomický rozvoj Krymu a Sevastopolu do roku 2020″.

Dle webu PartnerCIS s.r.o., Německo udržuje s Ruskem o dost intenzivnější ekonomické kontakty než s jinými evropskými zeměmi. V Rusku existuje cca 6 tis. německých firem, je to více než počet ostatních zemí EU. Asi 300 tis. Němců spolupracuje s podniky, které mají kontakt s Ruskem. Obchodní obrat mezi Německem a Ruskem v minulém roce činil 76,5 mld. EUR. Přičemž na ruský export do Německa připadá řádově 40,5 mld. EUR, a německý export do Ruska pak tvoří 36 mld. EUR. Německo je pro Rusko 3. největším obchodním partnerem.Výsledek obrázku pro foto Zleva doprava: bývalý bavorský premiér Edmund Stoiber, Gerhard Schröder, Vladimir Putin a Dmitrij Medveděv.

Zleva doprava: bývalý bavorský premiér Edmund Stoiber, Gerhard Schröder, Vladimir Putin a Dmitrij Medveděv.

Účastníci krymského konfliktu by měli hledat mírový způsob řešení sporu, protože nová „studená válka“ mezi Ruskem a západem by mohla silně narušit německou ekonomiku a tím pádem i export do Německa. Ruský export do Německa představuje především zemní plyn. Německo je během několika desítek let závislé na ruském plynu. Téměř 40 % německého importu plynu je právě z Ruska a zároveň téměř polovina ruského plynu tvoří export do Německa přes Ukrajinu. Dalším dodavatelem plynu, který zajišťuje export do Německa s podílem 30 % je Norsko.

Rusko také zajišťuje export do Německa v podobě dodávek ropy. Více než 35 % potřeb Německa tvoří ruské dodávky. Německo se obává, že v případě zavedení sankcí proti Rusku, by Rusko mohlo reagovat přerušením dodávek ropy a plynu. Což by v dlouhodobé perspektivě německé podniky pociťovali jako velký problém. Tak se nesmíme divit, že bývalý kancléř Německa Gerhard Schröder ostře zkritizoval obchodní politiku USA, vyzval Berlín hledat jiné spojence. Jeho slova vysílala ruská televizní stanice N-TV.

Inu, pro Německo a hlavně Evropskou unii je posledním varováním před jejích totálním rozpadem fakt, že snad jediným normálním politikem v nové studené válce je Gerhard Schröder, který bez zjevného pokrytectví nevidí v Rusku horšího nepřítele, než jsou teroristé Islámského státu; snad příklady potáhnou k rozumu…

Foto: Reuters

http://www.rukojmi.cz/clanky/599-krym-propagande-navzdory-fotoreportaz-romana-hronka-ukazuje-jak-je-to-doopravdy

http://www.rukojmi.cz/clanky/432-byla-to-eu-nebo-kanclerka-merkelova-kdo-pozval-pristehovalce-a-zadatele-o-azyl-do-nemecka

http://www.rukojmi.cz/clanky/3838-vzpomene-si-merkelova-v-soci-kdyz-bude-s-putinem-mluvit-o-lidskych-pravech-ze-2-kvetna-2014-bylo-v-odese-banderovci-umuceno-na-pet-desitek-ruskych-obcanu-a-na-slova-bartuska-proste-je-zabit-a-pohrbit-u-silnice-a-mate-klid

http://www.rukojmi.cz/clanky/657-osn-razne-primela-prezidenta-porosenka-k-soudu-s-pravym-sektorem-puvodcem-masakru-v-odese

http://infokuryr.cz/news.php?extend.5425.2

http://www.youtube.com/watch?v=DlQDczz80XE

http://www.youtube.com/watch?v=qtqQeJ315nw

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *