Jak Izrael „blokuje“ humanitární pomoc pro Pásmo Gazy…

12. Leden, 2009 – 19:43

„Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli byste mi mohl sdělit zdroj Vašich informací ohledně finanční pomoci Palestině a statistiky přechodů přes hranice? Google bohužel pro vyhledávání v takto starých zprávách není příliš použitelný, nebo se mi jen nepodařilo najít vhodnou kombinaci klíčových slov. Děkuji Tomáš Chlumský…“

Takový byl dotaz na můj blog – http://olser.cz. Protože není problém s odpovědí, uvádím požadovaná fakta…

Izraelské ministerstvo zahraničí zveřejnilo jako obvykle měsíční zprávu, shrnující počet případů, kdy byly otevřeny přechody do Gazy, a množství zboží, které tam bylo doručeno. Počátek loňského roku byl typickým případem, kdy bylo přikročeno k embargu Gazy z důvodů uchopení moci v tomto Pásmu teroristickým hnutím Hamas.

Za měsíc březen 2008, v době, kdy přes 700 tisíc gazanských Arabů utrácelo asi 450 milionů USD do západních satanů v Egyptě, projelo přes přechod Sufa 7 151 nákladních aut s potravinami a zbožím, přes přechod Karni to bylo 8.008 nákladních aut s různým obilím.

Přechod Kerem Šalom zaznamenal 502 nákladních aut s potravinami a zbožím a přechod Nahal Oz skoro sedm milionů litrů paliva, včetně 3.394 tun topné nafty. Navíc přes hranici bylo do Izraele převezeno 25 palestinských Arabů z Gazy k specializované léčbě v izraelských nemocnicích…

Na oplátku v duchu muslimského „zlo za dobro“ ozbrojenci teroristické organizace Hamás, která ovládá Pásmo Gazy, krátce po přejezdu hranice z Izraele ukradli 14 nákladních vozů, plných léků, potravin a další humanitární pomoci, určené obyvatelům Pásma. Teroristé si léky a potraviny zaslané Červeným půlměsícem ponechali pro potřebu členů svého hnutí.

Jak uvedl server Eretz text, který je překladem komentáře „Live, From Your Desktop: Watch Humanitarian Aid Roll into Gaza“ ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, je v těchto dnech v permanenci opakovaně hraniční přechod Kerem Šalom do Pásma Gazy.

Aby Izraelské ministerstvo obrany zabránilo spekulacím a neoddůvodněným nepravdivým kritikám zprovoznilo také živé internetové vysílání, které divákům umožňuje sledovat v reálném čase, jak nákladní auta s humanitární pomocí projíždějí přechodem z Izraele do Pásma Gazy.

Živé vysílání probíhá pouze v době, kdy je přechod v provozu. Sdělil mluvčí Koordinace vládních aktivit na teritoriích (Coordination of Government Activities in the Territories), major Izraelských obranných sil Peter Lerner.

K pohledům na vstupní a výstupní místa terminálu Kerem Šalom, přes který přejíždějí do Gazy kamiony se základními potravinami, léčivy, lékařským vybavením a dalším zbožím, jsou používány tři kamery.

Inu, i taková je druhá strana války se „zlotřilým okupantem“ jménem Izrael…

Takže, pokud spatříte v televizi, jak se šéfové Hamasu radí u svíček, jelikož jim kvůli zlým Izraelcům nejde proud, musíte vědět, že jde o denní provoz, kdy jsou v místnosti za slunečného počasí staženy žaluzie.

Rostoucí nebezpečí, jež hrozí Blízkému východu ze strany Hamásu, zřejmě pochopila též Evropská unie a zastavila už počátkem září 2007 dotovaní paliva pro výrobu elektrické energie v Pásmu Gaza.

Hamás využíval příjmy z dodávek elektřiny k financování vlastních akcí. Inu, terorismus něco stojí. Elektrárnu v Gaze podporovala EU 6,5 miliony eur měsíčně, jelikož vytváří 25 % elektřiny v Pásmu Gaza a zásobuje 600 tisíc Palestinců.

Z celkem 17 tras vysokého napětí v Gaze jich 10 jde z Izraele, 5 z jediné místní elektrárny a 2 z Egypta. Spotřeba elektřiny v Gaze přitom ročně roste o přibližně 10 % a nyní Pásmo potřebuje okolo 240 MW.

Inu, pravda je někdy zatraceně pravdivá…

Reklama:
 1. 5 reakce na “Jak Izrael „blokuje“ humanitární pomoc pro Pásmo Gazy…”

 2. Dobrý den, nejspíš jsem to měl uvést už ve svém dotazu, ale nepovažoval jsem to v první chvíli za nutné – Váš názor na současný konflikt v Gaze sdílím. Na zdroje jsem se ptal, protože jsem použil údaje z onoho článku při diskusi s mým známým a ten se po nich ptal. Bohužel se mi skutečně nic použitelného najít nepodařilo a tak jsem Vám nechal komentář s dotazem. Ještě jednou tedy děkuji za vyčerpávající odpověď a omlouvám se za práci, kterou jsem Vám přidělal.

  od Tomáš Chlumský v Led 12, 2009

 3. To je OK. Proto přece píšu. Zdravím…

  od olser v Led 12, 2009

 4. Myslím si již dlouho totéž. Problém je chtivost většiny států po ropě a strach, aby si nepohněvaly jejich dodavatele Araby. Je třeba, aby se osvěta šířila. Viz např.:Mili pratele, preposilame Vam cerstve informace, modlitebni vyzvy, aktualni link a dobry clanek v priloze:

  Izraelska armada otevrela na internetu kanal v YouTube, ktery prubezne aktualizuje
  http://www.youtube.com/user/idfnadesk

  od Pavel Beneš v Led 13, 2009

 5. K celkovému obrazu světa a i těch dnešních událostí na horách izraelských, chybí zřejmě už jen to jediné – totiž ten půlnoční křik – „..aj Ženich přichází…“ Mt.25

  od georg v Led 13, 2009

 6. VŠECHNY ŽENY MIMO TĚŽKÉ VE SVĚTĚ PŘEČTĚTE TENTO ČLÁNEK A KONTAKT ILEKHOJIE ULOŽIT VAŠE SVĚTLO, JAK DOSTAT MŮJ HUSBAND ZPĚT DOMŮ S POMOCÍ REÁLNÍHO A GENUINOVÉHO SPELL CASTER DR ILEKHOJIE TEXT NEBO KONTAKT VIA WHATSAPP
  +2348147400259

  od DELISSA v Dub 13, 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *