A je tady nejčerstvější Bakalovo zakejhání; jeho právní tým chce nestydatě dát k soudu prezidenta Zemana za jeho výroky, jimiž ho označil za ekonomického zmrda…

9. Listopad, 2018 – 19:38

A je tady Bakalovo zakejhání; právní tým tohoto podvodného finančníka a podnikatele míní podle deníku E15 využít možností právní odpovědi na výroky prezidenta Miloše Zemana…

Ten (nejen) Bakalu v rozhovoru pro Český rozhlas označil za „ekonomického zmrda“ a rozhodl se vyznamenat podnikatele Pavola Krúpu za to, že proti Bakalovi bojuje.bakalazeman Mohl by prý uspět díky právnímu institutu, který využívají mezinárodní investiční smlouvy mezi jednotlivými státy. „Tento standard je využíván na ochranu investorů a je známý, volně přeloženo, jako povinnost plné ochrany a bezpečnosti osob. Dosud se důvodně používal v subsaharské Africe, hlavně v Zimbabwe, anebo v Jižní Americe, typicky v Chile,“ vysvětlil pro E15 expert na arbitráže Radek Šnábl.

To, co použil prezident, je v podstatě taková forma veřejné výhrůžky,“ řekl jeden z právních expertů. A Bakalova mediální zástupkyně Šárka Samková si chce též vysloužit své Jidášské zlaté a ligisticky laxně řekla: „Zůstáváme u původního vyjádření ze začátku minulého týdne, a to že je obtížné adekvátními slovy vyjádřit, jak nebezpečně Miloš Zeman svými hrubými výrazy snižuje úřad prezidenta České republiky.“

Co vy na to: https://echo24.cz/a/SWZd6/dozvuky-zmru-zdenek-bakala-pry-zvazuje-mezinarodni-pravni-kroky-vuci-zemanovi

Kardinální drzost nenasytného zbohatlíka, co se z dámského krejčího vyšplhal až na post uhlobarona. O kom je řeč? Stačí dvě zvěsti; internetová televize DVTV s Drtinovou s Veselovským patří Bakalovi a kope za běžence, resp. ČT v Událostech upravila hanlivý výrok prezidenta Miloše Zemana; vystřihla jméno Zdeňka Bakaly. Cenzura…

To proto, že ho prezident Zeman postavil vedle pravomocně odsouzeného Viktora Koženého. Navíc Bakala, mecenáš a finanční podporovatel knihovny Václava Havla. Co na to prezident? Já dlouhodobě pokládám pana Bakalu za lidskou hyenu“ nešetřil miliardáře Zeman.

Vadí mu pokrytectví, kterým je kauza hornických bytů protkaná. „Kdyby měl pan Bakala poslední zbytky studu, tak by neobchodoval s byty, o kterých veřejně slíbil, že je prodá nájemníkům za 40 tisíc korun. Tento slib nedodržel…“ A slovo pojmenování Bakaly „hyenou“ nezabralo, ani Zaorálkův „gauner“, takže se prezident Zeman přestal brát servítky a nazval ho zmrdem. A ejhle, potrefená husa se konečně ozvala a chce se soudit pro urážku na cti..

Václav Havel se kdysi sešel s horníky Dolu Staříč, kdyby tušil, co z něj jeho sponzor učiní… Snímek Břetislav Olšer

Sloní paměť mají také lidé, kteří v často zanedbaných „bakalovských“ bytech dodnes žijí. A asi navěky přišli o naději, že by si je mohli koupit stejně lacině, jako je společně s celými Ostravsko-karvinskými doly koupil kdysi Bakala. Zemanova reakce?

„Jdeme po stoupající cestě, na které jsou některé zbytečné kameny. Tu Viktor Kožený, tu Zdeněk Bakala,“ řekl před lety prezident Zeman na konferenci 25 let svobodného podnikání, kde vystoupil i jeho předchůdce Václav Klaus. Šlo o ta slova, která byla cenzurována jméno Bakaly „prý jen chybou editora“ vypadlo…

Ovšem, byla tu novinka; přes 43 tisíc ve všech pádech skloňovaných bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji bude mít nového majitele. Stoprocentní podíl ve firmě RPG Byty, jež bývalé hornické byty vlastní a kterou ovládá podnikatel Zdeněk Bakala, kupuje mezinárodní investiční společnost Round Hill Capital, plně integrovaný mezinárodní investor a správce realitních investic a majetku. Spolu s RPG Byty kupuje i servisní firmu RPG Služby. Portfolio RPG Byty sestává ze 43083 bytů o celkové ploše přibližně 2,6 milionu metrů čtverečních.

Jak nedávno deník E15 informoval, RPG Byty jen za loňský rok vynesly 461 milionů korun v čistém, tedy téměř šestkrát více než předloni. Z profitu si pak Bakala a jeho společník Peter Kadas nechali na jaře letošního roku vyplatit 261 milionů korun jako dividendu. Zbytek těchto peněz šel na účet nerozděleného zisku minulých let.

Na něm již RPG Byty shromáždilo 9,7 miliardy korun. Konto přitom bylo ještě tučnější. Majitelé firmy si z něj ale loni stáhli 4,6 miliardy. Přitom kdysi dávno v privatizační smlouvě se Bakala zavázal, že v případě převodu byty nabídne přednostně dosavadním nájemníkům za netržních podmínek, což zatím neudělala. A jak vidno zříti, už nikdy neudělá, naopak se chce pro tento svůj bezostyšný čin soudit…

article_photo

Další „kalouskem“ ve hře je sám Miroslav Kalousek z TOP 09, zřejmě po Havlovi ústřední borec na Bakalově výplatní listině. “Místopřísežně tady z tohoto místa říkám, že Zdeněk Bakala ani žádná jeho firma nikdy nedali a nedají žádné prostředky TOP 09. Všechno ostatní jsou pomluvy,” hřímal mírně intoxikován Miroslav Kalousek zpoza řečnického pultíku, patrně jeho nejoblíbenějšího místa na světě.

Půl roku nato se však Bakala i přes svoji vyčůranost přihlásil ke sponzoringu tria tuzemských pravicových stran; v červnu 2010 pak oznámil, že během předvolební kampaně věnoval 28,5 milionu korun třem politickým stranám; ODS dostala 15 milionů korun, TOP 09 7,5 milionu korun a rychlokvašné Věci veřejné 6 milionů.

A Bakala? Kontroverzní dům, co se podobá protiatomovému krytu, si podnikatel bez problémů postavil v centru šumavského národního parku v Modravě nad Klostermannovou chatou. “Chci zahájit otevřenou debatu o férovém způsobu financování politických stran v Česku,” prohlásil tehdy Bakala. Co za to asi dostala TOP 09 na revanš…?

Snímek Břetislav Olšer

Mám výhodu, že jsem u zdroje; jako Ostravak razovity jsem fáral na skoro desetileté brigádě v OKD, abych si vylepšil kádrový profil kvůli mého táty, jenž byl vyhozen k lopatě ze školství, jelikož byl praktikující katolík. Pořád jsem na tom líp, než jiní.

Již 9. května 2012 podalo občanské sdružení „Poškození“ ve spolupráci s politickou stranou Suverenita – Blok Jany Bobošíkové k městskému soudu v Praze odloženou žalobu na zrušení rozhodnutí ministra hospodářství ČSFR Vladimíra Dlouhého č. 208/199 č. 208/1990, kterým byla ukončena činnost státního podniku OKD s. p. a jeho majetek byl vložen do akciové společnosti OKD a.s. Ta dnes bankrotuje, Důl Paskov, v jehož hlubinách jsem pracoval, je už na dně…

Snímek Břetislav Olšer

Když to otočíme, Zdeněk Bakala, ještě jako bývalý majitel OKD, se v Ostravě ukázal jednou za čtvrt roku, to bylo všechno. Amsterdam je přece kus světa. Jinak ho ten podnik nezajímá, kromě toho, aby z toho vytahal co nejvíce finančních prostředků. Desítky miliard. Šetří je snad Bakala na něco? Jak by ne; potřeboval přece padesát milionů eur pro svůj projekt Debiensko v Polsku.

Výše investičních nákladů totiž dosáhla 50 milionů eur (1,2 miliardy Kč). Ke všemu obnova dolu prý mělo přijít kdysi Bakalovo NWR na 600 až 800 milionů eur (zhruba 20 miliard korun) a ročně by se tu mělo vytěžit asi dva miliony tun uhlí ročně. Licence má platnost 50 let; práce pro více než dva tisíce lidí… Že by tam snad přešli horníci z Dolu Paskov…?

rání v jihoafrickém platinovém dole…

Dnes již bývalý vlastník bytů OKD, Bakalova RPG Byty s. r. o., dlouhodobě a vědomě účtoval nájemníkům některé poplatky v rozporu se zákonem a tedy se dá říci, že nájemníky okrádala.

„Celou kauzu pochybné privatizace bytů OKD a kritickou situaci nájemníků těchto bytů sleduji již mnoho let a jako europoslankyně jsem dvakrát interpelovala v EP v této záležitosti. Snažím se lidem z bytů OKD pomáhat a podporuji jakoukoli snahu, která by mohla napravit nespravedlnost, ke které došlo při privatizaci OKD a zvláště 42 000 bytů OKD,“ řekla mi v rozhovoru pro regionální televizi  Jana Bobošíková.

Nedávno též poskytla nájemníkům nemalý finanční dar, aby k Evropskému soudnímu dvoru mohli podat žalobu v kauze bytů OKD. Společnost RPG Byty byla přece největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v Česku.

Bakala se narodil 7. února 1961 v Opavě. Ačkoli opavský rodák, vyrůstal v Brně. Týdeník Reflex uvedl, že podle svazku, který na Bakalu po jeho emigraci vedla StB, pochází z rodiny laborantky krajské hygienické stanice a po nepřijetí na gymnázium se vyučil dámským krejčím a rok pracoval v oděvním družstvu VKUS Brno.

Poté emigroval do Spojených států, kde se věnoval studiu na prestižních soukromých školách. Nejprve začal na Berkeley Business School, ale nakonec dokončil konkurenční Dartmouth College. Po studiích začínal pracovat pro evropskou pobočku společnosti Credit Suisse First Boston.

Tu poté opustil a založil skupinu Patria Finance. Jeho základní kapitál v první polovině devadesátých let činil sto miliónů korun. Po čtyřech letech však firmu prodal. Vydělal tak stovky miliónů korun…

Na skok časový krok zpátky v Bakalově obchodnickém čarování á la šmejd; v roce 2004 koupil českou společnost Karbon Invest ovládající mimo jiné Ostravsko-karvinské doly a Českomoravské doly, čímž rovněž získal přes již zmíněných 43 tisíc bytů v 547 bytových domech, tedy částku 1,7 miliardy Kč, cca 40 tisíc za byt. Byty ale prodal.

Nespokojení obyvatelé však opakovaně poukázali na to, že se uhlobaron zavázal pět let nepřevést byty na žádnou třetí osobu a v médiích rovněž slíbil, že je za sníženou cenu nabídne k odkoupení nájemníkům. Namísto toho je ale převedl na vlastní realitní společnost. Chování Bakaly uznal v únoru 2012 soud za gaunerské… Co asi řekne soud na Zemanova „ekonomického zmrda“…? Jihoafričané šéfují už českému pivu i OKD; bude Ekmark jako Bakala?

Jaká by byla hodnota OKD dokazují tržby za uhlí a koks v roce 2008 při těžbě 22 mil tun cca 125 mld. Kč…? Není možné se proto divit, že Bakala je podle časopisu Forbes označen za 595. nejbohatšího člověka planety. Byl rovněž sponzorem ostudné Černého plastiky Entropa v Bruselu. David Černý totiž původně tvrdil, že onu plastelínovou slátaninu vytvořili umělci ze všech tehdejších 27 členských zemí Unie.

Nakonec se ukázalo, že autorem je on sám s několika kolegy z ČR. To už ale neměl ani haléř z téměř 12 milionů Kč. Stát za projekt zaplatil 1,9 milionu korun a za jeho půlroční pronájem v Bruselu měl dát Černému 1,2 milionu. Dalších 10,3 milionu korun pochází ze sponzorského daru těžařské společnosti NWR . Sfárají horníci do dolu a zůstanou tam, dokud se problém nevyřeší?

V současnosti Bakala vlastní také vydavatelství Economia, které je vydavatelem deníku Hospodářské noviny a týdeníků Respekt, Ekonom, Marketing & Media, měsíčníku Bel Mondo a serveru iHned.cz. Dále vydává množství odborných titulů.

V roce 2013 převzala společnost Centrum Holdings, s.r.o., která vlastní například portály Aktualne.cz, Atlas.cz, Žena.cz nebo Centrum.cz. Kromě mnoha úspěšných obchodů Bakala několikrát prodělal. Mezi jeho neúspěšné projekty a investice patří například automobilová firma Gold Cars, která zbankrotovala. Dalším neúspěchem byl rozjezd televizní stanice TV3, která rovněž zkrachovala. Stanice se měla stát konkurencí TV Nova a Prima.

Miliardář Zdeněk Bakala koupil dům na Hradčanech, kde sídlí Knihovna Václava Havla; ředitelem knihovny je Martin C. Putna. V domě na Loretánském náměstí dříve žila manželka prezidenta Edvarda Beneše. Bakala je předsedou správní rady knihovny. Dům si osobně prohlédl i exprezident Havel, když režíroval svůj film Odcházení podle vlastní divadelní hry. Bakala sponzoroval všechny tři strany bývalé vládní koalice.

Je také koproducentem filmu, patří mezi spoluzakladatele diskusního sdružení Lípa, označovaného někdy za kruh Havlových příznivců. O blízkém vztahu Bakaly a někdejšího prezidenta svědčí i to, že Havel s chotí opustili večeři pořádanou britským princem Charlesem, aby mohli navštívit vyhlášení soutěže Česká Miss, kterou vedla Bakalova partnerka Michaela Maláčová. Bakala, který vlastní český i americký pas. Učinili havíři Ostravska první krok k sociálním bouřím v Česku…?

Knihovna Václava Havla, založená po vzoru prezidentských knihoven v USA, si klade za cíl dokumentaci, výzkum a propagaci života, díla a myšlenek někdejšího československého a českého prezidenta. Shromažďuje proto nejrůznější záznamy, které se tohoto politika, dramatika a někdejšího významného disidenta týkají. V knihovně by také měla být pořádána různá diskusní setkání.

V kostele sv. Anny na Starém Měst nadace Vize 97 Dagmar a Václava Havlových vytvořila „mezinárodní duchovní středisko“ Pražská křižovatka. Dnes na konto Nadaci Dagmar a Václavu Havlových Vize 97 obce a města platí 300 tisíc za lavičku se stromem. Kdo chce pojmenovat cokoli po Václavu Havlovi, musí zaplatit. Za použití Havlova jména pro lavičku se platí bez daně 30 tisíc korun, včetně daně z přidané hodnoty tedy necelých 37 tisíc korun.Na obrázku může být: 1 osoba, text

A je tady Bakalovo zbabělé zakejhání; právní tým tohoto podvodného finančníka a podnikatele chce prezienta Zeman podle deníku E15 využít možností právní odpovědi na jeho výroky 28. října 2018…

Inu, hrabej, hrabej, vykrůcaj, aby se ten můj zlodějský byznys nězrůcal, aneb havloidní Bakala tyje z „bakaných“ dolarů. A je jedno, zda půjdou z okradení sta tisíců havířů a jejich rodinných příslušníků z hornických bytů či z uhelných dolů v Polsku, nebo z jiné šmejdovské Havlovy Vize 97… Jsou OKD především srdeční záležitostí rodinného klanu Otavů…?

Tři mušketýři českého národa – Masný, Krejčíř, Bakala a Kožený…

Další Sobotkův kostlivec vypadl ze skříně; on nic, on jen muzikant

V platinovém dole se kouří i fotí aneb Kolik krav stojí nevěsta…?

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *