Lucie, pojeďte se mnou do Izraele a já pojedu s vámi do Gazy!

9. Leden, 2009 – 23:34

Tak jsem si přečetl další blog milé paní Lucie Kamešové, zřejmě konvertitky k islámu, tedy muslimky, která žila mezi Palestinci a myslí si, že má zcela jasno v konfliktu mezi Izraelem a Hamasem.

Této blogerce nelze upřít snahu o úpornou objektivitu. Není se čemu divit, pokud, jak sama píše, žila v Samaří a Judei, musí přece vědět, co říká.

Přesto bych si dovolil paní Lucii mírně oponovat. Byl jsem také na Západním břehu Jordánu i v Gaze a žil jsem sice jen pár týdnů, ale zato zase v Izraeli. Dovolím si odcitovat z jejího textu:

„…Často se poslední dobou setkávám s klišé typu „Palestinci jsou líní, hloupí, chtějí sociální dávky od Izraele“. Víc hloupostí pohromadě jsem neslyšela již dlouho… No chtěla bych vidět jednoho Palestince který by dostával sociální dávky od Izraele nebo od Samosprávy. Cha cha.

Takže pokud žije Palestinec mezi milionem Arabů, kteří mají izraelské občanství, musí mít stejné vymoženosti jako ostatní Izraelci. Tedy i dětské přídavky, sociální a zdravotní zabezpečení a další výhody…

Vzledem k tomu, že paní Kamešová zřejmě nečetla mé blogy, dovolím si pro ni zopakovat někteé jejich podstatné části…

Arabové z východní části Jeruzaléma po zprávách o dělení města obléhají úřadovny izraelského ministerstva vnitra, aby vyplnili žádosti o udělení občanství.

V této části města žije přibližně čtvrt milionu Arabů, z nichž však jen asi dvanáct tisíc má izraelské občanství, zbytek má v drtivé většině občanství jordánské, tedy „občanství palestinské autonomie.“ Pokud by tito Arabové přestali být izraelskými rezidenty, přišli by měsíčně o sociální podpory, přídavky na děti a další dávky v objemu statisíců dolarů. Cha cha…

Izraelská vláda navíc schválila uvolnění několika stovek milionů dolarů pro nový nouzový kabinet palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse, aby ho podpořila na Západním břehu Jordánu, který mu zůstal jako jediný z tzv. Palestinské samosprávy poté, kdy Hamas zvítězil v Pásmu Gazy ve volbách…

Palestinci rovněž získali na nedávné dárcovské konferenci v Paříži převážně od západních zemí částku ve výši až 7,4 miliardy dolarů, jež by měly být použity na realizaci snu palestinské samosprávy o Palestinském státu.

Nejvíce peněz věnovala Evropská unie; 650 miliónů dolarů. Následují Spojené státy s 555 miliony dolarů a Saúdská Arábie s 500 miliony dolarů. Velká Británie slíbila poskytnout 490 miliónů dolarů, Francie v příštích třech letech 300 miliónů a Německo ve stejné době 290 miliónů. Japonsko dodá dalších 150 milionů dolarů. Konference v Paříži se účastnili zástupci 68 států a 20 světových organizací.

Americká vláda navíc přislíbila poskytnout dalších 148 milionů dolarů agentuře UNRWA (United Nations Relief and Works Agency), která je součástí systému OSN a poskytuje pomoc Arabům v Judeji, Samaří a Gaze. USA jsou největším samostatným dárcem agentury a peníze jsou dalším příspěvkem k miliardě dolarů, které Palestinské správě darovaly státy Evropské unie.

UNRWA uvedla, že peníze jsou určeny pro školy, na potraviny, budování krytů a pracovních míst. A když první miliony dolarů už ke “zbídačelým” lokálním Arabům dorazily, bylo třeba si nakoupit pořádné zásoby. Kde jinde, než v Egyptě…

Statisíce Palestinců proto pronikly počátkem roku na egyptské území a vraceli se s taškami plnými jídla a cigaret a plastovými nádobami s benzínem. Pak se vydali na další nákupní výlet – bylo třeba ještě magnetofony, pneumatiky či pytle s cementem a daší zboží a suroviny pro budování pašeráckých tunelů.

Egyptský „Tuzex“ prostě jel na plné obrátky. Gazanští Arabové od prolomení hranice utratili na 480 milionů dolarů, tj. okolo 8,6 miliardy korun. Měli z čeho rozhazovat, jejich západní satanové se totiž praštili přes své kapsy a prkenice. Odhaduje se, že do Egypta během tří březnových týdnů přišlo z Gazy 700.000 lidí, což je polovina obyvatel Pásma.

Izraelské ministerstvo zahraničí zveřejnilo měsíční zprávu, shrnující počet případů, kdy byly otevřeny přechody do Gazy, a množství zboží, které tam bylo doručeno.

Všechny dodávky jsou koordinovány s Koordinační jednotkou vládních aktivit na teritoriích (Coordination Unit for Government Activities in the Territories) ministerstva obrany.

Za měsíc projelo přes přechod Sufa 7 151 nákladních aut s potravinami a zbožím, přes přechod Karni to bylo 8.008 nákladních aut s různým obilím; přechod Kerem Šalom zaznamenal 502 nákladních aut s potravinami a zbožím a přechod Nahal Oz skoro sedm milionů litrů paliva, včetně 3.394 tun topné nafty

Navíc přes hranici bylo do Izraele převezeno 25 palestinských Arabů z Gazy k specializované léčbě v izraelských nemocnicích.

K tomuto gestu smíru bylo ještě na Západním břehu Jordánu uvolněno skoro osm set km2 území, včetně čtyř izraelských usedlostí, přes devět tisíc Izraelců tvořících na 1700 židovských rodin z Pásma Gazy bylo evakuováno a jejich domy i zúrodněná pole byla zničena Palestinci. Osmatřicet synagog bylo rozebráno a znesvěceno…

Jako tečka za mým lamentováním by mohla být slova dalšího blogera – Davida Pavla Černého, který paní Lucii Kamešové vzkázal:

…Hnutí Hamás svým neustávajícím ostřelováním Izraele raketami Kassám a Grad, ostřelováním měst plných nevinných lidí, páchá svůj první hrozný zločin.

Tím, že proti němu musí Izrael zasáhnout a nechtěným důsledkem tohoto zásahu jsou nutně i civilní oběti mezi Palestinci, tím Hamás páchá další strašný zločin…

A konečně tím, že se vším chladně kalkuluje a očekává, že se svět vzhledem k civilním obětem izraelského útoku, jejichž sugestivní záběry pomáhají šířit na západě různí užiteční idioti, postaví na jeho stranu, tím, že skrýváním se mezi civilním obyvatelstvem počet obětí na straně vlastního lidu záměrně zvyšuje, tím se dopouští svého dalšího strašného zločinu….

Proto musí být Hamás zničen. Pak i paní Kamešová najde klid a nebude muset zveřejňovat smutné fotografie jeho obětí….

A já bych měl pro Lucii návrh. Vezmu ji s sebou do Izraele, v jehož městech se bez problémů každý den ozývá pětkrát hlas muezzína, vzývajícího muslimy k modlitbám podle Koránu.

Seznámím ji se svými židovskými i muslimských přáteli, aby konečně zjistila, že židovský stát bez potíží toleruje islám a má v každém svém městě několik mešit, dokonce ta hlavní v Jeruzalémě musela mít minaret vyšší, než kam sahala kopule baziliky Božího hrobu…

Potom bych se těšil, jak mě Lucie na oplátku vezme do Pásma Gazy nebo do Samaří či Judeje, kde mě provede tamními synagogami a seznámí mě s mírumilovnými členy Hamasu, kteří mě jako příznivce Izraele jistě vřele přivítají a pohostí.

Už se moc těším…

PS: Mělo by to být co nejdřív, než třeba Hamas stačí zavést v Pásmu Gazy islámské právo šaría, stejně brutální, jako je třeba praktikováno v řadě mulimských zemí. Jistá afghánská dívka musela být ve vážném zdravotním stavu hospitalizována poté, co jí matka a bratr rozřízli břicho, aby z něj vyňali pětiměsíční plod. Dívka otěhotněla po znásilnění.

Rodiče děvčete se pravděpodobně tímto krutým způsobem pokoušeli očistit rodinnou čest. Znásilnění a těhotenství mimo manželství jsou v afghánské společnosti považovány za zneuctění.

Nezletilá dívka své rodině, kterou tvoří prostí zemědělci, tajila, že čeká dítě. Když to rodina zjistila, svázali jí ruce a nohy, odnesli ji do stáje, kde jí nožem otevřeli břicho a plod jí vyňali. Ránu pak dívce sešili velkou jehlou, jaká se používá k sešívání pytlů s moukou…

Reklama:
 1. 6 reakce na “Lucie, pojeďte se mnou do Izraele a já pojedu s vámi do Gazy!”

 2. Vážená paní Lucie Kamešová,prosím Vás naléhavě kvůli dalším čtenářům na Internetu, buďte tak laskavá, než napíšete nějaký ten blog, více studujte a hodně čtěte objektivní a pravdivé informace. Doporučil bych Vám kromě jiných číst, ale i ověřovat si pravdivost například blogů pana Břetislava Olšera a dalších věci pravdy znalých. V opačném případě jsou Vaše blogy, vážená paní Kamešová, vskutku, nezlobte se, k smíchu, ba, spíše k pláči, tudíž nejsou ani Vašimi slovy: „cha, cha“. Klamou další méně zasvěcené či vůbec nezasvěcené v problematice života v Izraeli, Palestině, vztahů, problematice Gazy, jejího života, postojů k ní atd. Troufám si říci, že se o ni zajímám od střední školy více než 45 let, a proto také o ni něco vím.
  Prosím Vás, vážená paní Kamešová, buďte ve svých blocích objektivní. Třeba jen tímto zrníčkem můžete přesypat dunu do lepších dnů.
  Přeji Vám hezký den!
  Bohumír Charbulák

  od Bohumír Charbulák v Led 10, 2009

 3. Vážená paní Kamešová,,měla byste než něco o Palestincích napíšete,přečíst zprávy z izr.webu-eretz.cz,např.Myslím,že každý soudný a nezaujatý člověk si tak může udělat názor sám.
  Pokud chcete,mohu Vám poslat svoje fotografie z palest.oblastí,tedy např.Betléma a pod.,abyste viděla tu“pracovitost“-bordel-který je u nás tak v Chánově a romských osadách.Mezi tím postávají,ev.posedávají v kavárnách ti „pracovití“ Arabové-Palestnci,celý den.Nepochopila jsem,z čeho žijí jejich početné rodiny.
  Chce to jen objektivní pohled na věc a ne zaujatost pro jednu stranu,která je Vám zřejmě sympatická.

  od Helena Chamalidisová v Led 10, 2009

 4. Dobrý den pane Olšer, chtěl bych se zeptat, jestli byste mi mohl sdělit zdroj Vašich informací ohledně finanční pomoci Palestině a statistiky přechodů přes hranice? Google bohužel pro vyhledávání v takto starých zprávách není příliš použitelný, nebo se mi jen nepodařilo najít vhodnou kombinaci klíčových slov. Děkuji

  od Tomáš Chlumský v Led 11, 2009

 5. Palestina dostala přes sedm miliard dolarů od tzv. dárcovské konference v Paříži v roce 2005, které se zúčastnilo na 60 států a organizací. Lze tyto údaje najít na serveru Eretz. cz nebo na každém zpravodajském webu. Statistiky přechodu přes hranice, resp. převoz humanitární pomoci, lze získat na izraelském ministerstvu zahraničí. Mi je řekl tiskový mluvčí ministra David Saranga, který však nyní pracuje jako konzul na izraelském velvyslanectví při OSN v New Yorku.

  od obr v Led 12, 2009

 6. TAK HELE JÁ ŽÁDNEJ BLOG NENAPSALA ANI JSEM NIKDE V ŽÁDNÝM IZRAELU NEBYLA TAK SI NECHTE TY SVOJE PŘIPOMÍNKY.NNNNNNNAAAAAAAAAZZZZZZZZDDDDDDDDDDDDAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRR

  od Lucinka v Dub 9, 2010

 7. Hlavně klid a nohy v suchu….

  od olser v Dub 9, 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *