Kerry – propuštění palestinských vrahů…

10. Prosinec, 2017 – 21:49

Zásadní zahraničněpolitický malér pro Obamu ovšem začal již za jeho stejně podvodného prezidentského předchůdce G. W. Bushe v neděli ráno 25. června 2006, kdy byl při útoku palestinských ozbrojenců v Pásmu Gazy zajat Galid Šalit z obce Mitzpe Hila v oblasti Galilea, desátník izraelské armády, který má dvojí občanství – izraelské a francouzské.

Byl šestým zajatým izraelským vojákem, z nichž tři již byli vráceni mrtví… K únosu Šalita se přihlásily Brigády mučedníka Izzudína Kásama, jež jsou ozbrojeným křídlem Hamasu, a dvě další palestinské radikální skupiny. Následující den únosci vnesli požadavek k propuštění palestinských vězňů zadržovaných Izraelem.

Izraeli tak též učinil a uzavřel několik dohod, až ta poslední s Hnutím islámského odporu (Hamás) rozhodla o definitivních podmínkách propuštění izraelského vojáka Gilada Šalita. Podle šéfa Hamásu Chálida Mašála však muselo proběhnout propuštění arabských vězňů ve dvou fázích – jakmile bude Gilad Šalit předán Egyptu, propustí Izrael přibližně 450 vězňů. Až se unesený voják vrátí do Izraele, bude propuštěn zbytek. Pak si celý soudný svět oddechl – po pěti a půl letech věznění na samotce byl koncem roku 2011 vyměněn na svobodu izraelský voják Galid Šalit. Sám za 1027 teroristů, odsouzených v Izraeli na několik doživotí najednou. Podle sebevědomí arciteroristy Ismajla Haníje je propuštění více než tisícovky teroristů výměnou za Gilada Šalita „důvod k hrdosti“ pro Araby z Pásma Gazy. Přes pět let prý Izrael hledal Šalita, ale nedokázal ho najít a byl tak dokonale ponížen.

Foto: Reuters…

Nový rok 2012 tak přivítali s nadšením další palestinští vrazi, kteří byli koncem roku propuštěni z izraelských věznic; slavnostně je uvítali v Ramalláhu. K tomu dostali ještě dárek 50 tisíc amerických dolarů a plat 15,000 NIS měsíčně, až do konce svého života. Evropští daňoví poplatníci by se asi notně podivili, odkud se tam ty peníze vzaly. A byl to pravnuk moravského sládka, dnes ministr zahraničí USA Kerry, jenž donutil Izrael kapitulovat před terorismem, tím že „doporučil“ propustit teroristické vrahy s takovým množstvím krve na rukou, o jejichž propuštění by se Spojeným státům ani nesnilo, kdyby byli oběťmi jejich vlastní občané; jde o pokrytectví nejhrubšího zrna. Tragédie propuštění dalších více než sta usvědčených vrahů těžce dopadá na bedra izraelských rodin a celého židovského národa. Jak Kerry ponesete děsivou cenu tohoto břemene?

Pohled na Ramalláh… Snímek Břetislav Olšer

Mělo se jednat o „gesto“ k podpoře obnovení „mírových jednání“ Izraele s Palestinskou správou. Má to nějaký smysl? Mají být propuštěni vězni, kteří byli odsouzeni k dlouhým trestům za zločiny – zpravidla teroristické vraždy a pokusy o vraždy – které spáchali ještě před uzavřením Dohod z Osla mezi Izraelem a Organizací pro osvobození Palestiny v roce 1993. Původně se uvažovalo o propuštění 82 osob, počet byl následně zvýšen na 104, aby bylo možné zahrnout i Araby, mající izraelské občanství. Brutální rozhodnutí je v rozporu se spravedlností. Marně se za toto své Kerrym implantované gesto premiér Izraele omlouval. Může si být jistý tím, že se mu budou Palestinci smát a Izrael bude ponížen za svoji slabost a zbabělost.

S jídlem roste chuť. Teroristé z Hamásu přislíbili, že teď se budou snažit unést více vojáků, když únos Gilada Šalita měl takový zásadní úspěch. Jak uvedl zpravodajský server Arutz Sheva, představitel Hamásu v Damašku Chálid Mašál hovořil v Káhiře o tom, že výměna „vnesla světlo do naší, resp. palestinské historie a znamená to, že v budoucnosti musíme tento čin zopakovat. Guerillové skupiny, které bojují proti Izraeli budou ve svém boji pokračovat. Veškerá izraelská technologie, nebyla schopna zvítězit v tomto boji nad našimi neozbrojenými rukami.“ Někteří z 296 zatím propuštěných teroristů, kteří zůstali v Pásmu Gaza, promluvili na úterní demonstraci, jejímž hlavním motem bylo, že „lid chce nového Gilada,“ který by byl vyměněn za ostatní teroristy, dosud vězněné.

“Pane ministře zahraničí, když jste donutil Izrael kapitulovat před terorismem, tím že propustí teroristické vrahy s takovým množstvím krve na rukou, o jejichž propuštění by se Spojeným státům ani nesnilo, kdyby byli oběťmi jejich vlastní občané, šlo z vaší strany nejen o krajní pokrytectví…“ napsala Ajelet Šaked, předsedkyně parlamentního klubu strany Židovský domov, ministru zahraničí Spojených států amerických Johnu Kerrymu. A dodala: „Donutil jste nás propustit teroristy, kteří mají opravdu krev na rukou; cena propuštění více než sta usvědčených vrahů padá na bedra mé rodiny a mého národa, nikoli na vás. Jak vy ponesete děsivou cenu tohoto břemene, k němuž nás vedete…?“

Listina části z propuštěných vrahů, jak ji přinesl izraelský portál Times of Israel. Není vyloučeno, že právě někteří z nich spáchali inkriminovaný zrůdný čin:

Muhammad Yusuf Adnan Elafandi, odsouzen 13. 5. 1992, za pobodání dvou mladíků v Jeruzaléme, po útoku byl téměř lynčován, ale jeho život zahránila Bella Freund. Hip hopová skupina Hadag Nahash, spolu s rockerem Barry Sacharovem o tom napsali píseň.

Farid Ahmed Shahade, odsouzen 16. 2. 1985, za vraždu Yosefa Farhana, obyvatele Jaffy, podezřelého ze spolupráce s Izraelem.

Yakoub Muhammad Ouda Ramadan, Afana Mustafa Ahmad Muhammad, a Da’agna Nufal Mahmad Mahmoud, odsouzeni 1. 4. 1993. Všichni tři byli usvědčeni z vraždy ubodáním Sary Sharon, 37, v Holonu 20. 1. 1993.

Abu al Rub Mustafa Mahmoud Faisal a Kamil Awad Ali Ahmad byli odsouzeni za vraždu dvacetiletého vojáka Yorama Cohena v Jeninu a Ali Ahmad byl odsouzen za únos, mučení a vraždy patnácti Palestinců podezřelých z kolaborace s Izraelem, Faisal byl odsouzen za vraždu ve čtyřech takových případech

Damara Ibrahim Mustafa Bilal byl uvězněn 16. 6. 1989 a odsouzen za vraždu osmačtyřicetiletého osadníka Stevena Friedricha Rosenfelda, spolu s jinými Palestinci jej unesl a ubodal v blízkosti Arielu.

Abu Mohsin Khaled Ibrahim Jamal, zatčen 10. 4. 1991 a odsouzen za vraždu Shlomo Yahya, 76 letého zahradníka ve vesnici Kadima

Tamimi Rushdi Muhammad Sa’id byl odsouzen za únos a vraždu Hayima Mizrahiho na farmě patřící Palestinci v blízkosti Bejt Elu. Mizrahi tam přijel koupit vajíčka.

Silawi Khaled Kamel Osama je jedním ze tří Palestinců odsouzených za vraždu podobnou jako v předchozím případě. Motti Biton si šel koupit zeleninu do obchodu, jehož vlastníkem byl Palestinec, tam jej Osama přepadl a zavraždil. Osama byl také obviněn z vraždy tří Palestinců podezřelých ze spolupráce s Izraelem.

Sawafta Sudqi Abdel Razeq Mouhlas ubodal Yosefa Malku (Malkina) 29. 12. 1990, během pokusu o loupež v domě oběti v Haifě.

Barham Fawzi Mustafa Nasser byl uvězněn 29, 12. 1993 za vraždu Morrise Edriho (65). Nasser, bývalý zaměstnanec Edriho, jej napadl zezadu a ubodal k smrti. Při výpovědi uvedl, že čin spáchal, aby byl přijat do Hamásu.

Yusuf Ahmed Nu’aman Al-Shalvi, Mahmad Anis Aiman Jaradat a Ahmad Yusuf Bilal Abu-Hassin byli odsouzeni za několikanásobné vraždy Palestinců podezřelých ze spolupráce s Izraelem.

Mahmad Naim Shawmra Yunis byl odsouzen za vraždu Yossefa Hayuna, pyrotechnika, který jel v červnu 1993 zneškodnit bombu ve vesnici Shekef.

Mahmud Muhammad Salman byl uvězněn 6. Května 1994 a odsouzen za vraždu Shaie Shokera, kterého uškrtil v únoru 1994.

Ahmed Ibrahim Jamal Abu-Jamal byl odsouzen za přípravu vraždy, měl být propuštěn v roce 2016.

• Mahmoud Ibrahim Abu-Ali Faiz, odsouzen za vraždu Ronny Levyho.

Zaki Rami Barbakh Jawdat, odsouzen za vraždu Yosefa Zandaniho.

Mustafa Ahmed Khaled Jumaa, odsouzen za těžký útok, měl být propuštěn v roce 2014.

Abu Hadir Muhammad Yassin Yassin, odsouzen za vraždu, kdy postřelil Yigala Shahafa, (24), do hlavy, když se procházel spolu s manželkou po Starém Městě v Jeruzalémě cestou k Západní stěně. Yassin měl být propuštěn v roce 2014.

Taqtuq Lutfi Halma Ibrahim byl zatčen 3.2. 1989 a odsouzen za vraždu vojáka IDF Binyamina Meisnera, 24. 2. 1989 v Nablusu.

http://www.rukojmi.cz/clanky/1019-usa-opet-lhaly-zadne-drogy-a-kolumbijsti-teroriste-nybrz-zakulisi-ukrajinskeho-puce

Propustit tisíc teroristů, jinak se jedná jen o Šalitových kostech?

Jsou lidé, jimž nevěřím ani nos mezi očima; třeba Kerryho náměstkyně Nulandová říká „fuck“ komukoli…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *