Biatlon Rusko, Koukalová, doping…

30. Listopad, 2017 – 17:20

Český biatlonový zloděj právě křičí, chyťte zloděje. Viděl někdo z vás nějaký e-mail, kterými mají Rusové vyhrožovat závodníkům i svazu, že i „na ně přijde“?

Dokonce si Češi a Češky dvakrát překontrolují, jestli mají zamčené pokoje. O kontrole podávaných nápojů a jídel ani nemluvě. Důvod této hysterie je jasný; paranoia, jelikož kdyby se něco objevilo v krvi našich hrdinů a hrdinek, hned by byl původce zla znám – přece Rusko. Paranoia; stihomam skupinky trapných ubožáků…

Gabriela Koukalová přijde v průběhu mistrovství světa na tiskovou konferenci a v ruce třímá kelímek s pitím. Pečlivě si ho chrání u těla a dává na něj velký pozor. Jiného pití se ani netkne, a kdyby jí někdo z diváků daroval čokoládu nebo jinou pochutinu, má zakázáno ji konzumovat. Kvůli anonymním hrozbám, že by jim někdo mohl podstrčit zakázané látky, museli čeští biatlonisté, kteří aktivně bojují proti dopingu, zpřísnit režim. „Není to příjemné a je to rok od roku horší,“ říká Koukalová, dvojnásobná medailistka z MS, k obavám z anonymních dopisů a výhrůžek, které kvůli svým názorům dostává.

Jsem jen nevzdělatelný invalidní důchodce, nikoho neurážím, jen v rámci proklamované svobody slova a myšlení říkám nahlas to, co a jak v současné hysterii naší protiruské společnosti vnímám. Nejsem karikaturista z Charlie Hebdo, nepoužívám žádné vulgarismy, pouze píši o hypotetických možnostech, které vrtají v hlavách též českých sportovců a sportovkyň… Ať to zapírají, jak chtějí…

Nyní se proto omezím pouze na přesně formulace odpovědí, které dali papaláši a závodníci či závodnice submisivním redaktorům periodik typu Blesk či Sport a dalších bulvárních plátků, které věrně následují cenzorský projekt Hate Free, existující pod pokryteckým heslem: „Nenávist ti nesluší…“. Nerad bych byl nařčen z překrucování jistě relevantních odpovědí. Vše zřejmě hlavně proto, aby naši biatlonisté a dle nového genderu i biatlonistky navodily v případě odhalení dopingu alibisticky atmosféru, v níž by všichni mohli říct: „Vidíte to, už je to tady, jak jsme přepovídali… Rusové nám dali něco do jídla a pití…. Vyhrožovali nám přece, že i na nás přijde…!“

Proto šéftrenér Ondřej Rybář musí hlasitě dál na poradách opakovat naučenné klišé: bidony s pitím neustále pod dohledem, zákaz pití z poškozených lahví, pít jen energetické nápoje, které připravují asistenti trenérů Jiří Holubec a Aleš Ligaun. Zvýšená opatření se týkají i zamykání pokojů či převlékacích buněk.

„Proto když odcházím, tak kontroluju dveře ještě jednou, aby se nestalo, že by tam někdo mohl jít. Snažím se minimalizovat riziko, že by mi někdo do něčeho něco přimíchal nebo podobně. Je to rok od roku horší, vzhledem k tomu, jaké dopisy od lidí dostáváme na svaz i na naše osobní profily. I takové výhrůžky, ať si hlídáme jídlo a pití. Rozhodně to není příjemné a jsme opatrní,“ dodává Koukalová.

Celá hysterie je pouze hra na jistotu, kdyby se na „bobule“ českých biatlonistů přišlo, dělají si dopředu alibi, že oni nic, že oni  jen muzikanti… Stejný fígl byl s třískou v palci Koukalové; zranila se v lednu při Světovém poháru v Anterselvě ve Family Clubu, kde se sportovci občerstvují. „Měli tam dřevěné lavice, smekla jsem se a o jednu z těch lavic jsem si zarazila třísku,“ popsala smolný okamžik.

Na pokoji si třísku vytáhla a pustila to z hlavy. „Prostě prkotina,“ myslela si. Jenže kousek třísky v palci pravé ruky zůstal. „Udělal se mi zánět. Nechtělo se mi nikam chodit jen se zaníceným prstem, přišlo mi to trapné. Když to ale začalo odnášet zápěstí, bylo to už varování. Ruku jsem vyfotila a poslalo to doktorovi. Ten mi hned zavolal, ať okamžitě přijedu do Jablonce,“ líčila Koukalová.

Výsledek obrázku pro foto biatlon koukalová palec

Pravá ruka i znícený a operovaný palec jsou zázračně OK; tři medaile jsou toho důkazem…

Proto se Koukalovou rozhodli v noci ze soboty na neděli poslat s manželem Petrem na otočku domů, do Jablonce. „Doktor Dobeš jí tam třísku vyřízl a ránu sešil. Zůstala po ní jen malá jizva.¨ Najednou bylo ticho po pěšině; místo komentářů, jak ta naše skvělá holka zlatá pojede s takovým zraněním. Jela, nikdo si na palec ani nevzpomněl,  avšak co kdyby se ji závod nevyvedl; bylo asi třeba nachystat i omluvnou variantu…. Jaképak léky se používají proti bolesti a zánětům, o zakázaných medikamentech proti astmatu ani nemluvě…

Proč se nezeptal třeba Lukáše Bauera, který se s astmatem, chronickou nemocí dýchacích cest, potýká zhruba dvacet let a za tu dobu se setkal i s nařčením, že jeho výsledky jsou dílem léků, které bere právě na astma. „Někdo s tím určitě někdy přišel. Všichni sportovci podléhají antidopingovým pravidlům, která mají určité rozpětí. Při splnění bodů existují výjimky, máte umožněno jejich používání,“ hájí se Bauer. Jde snad o lék salbutamol či clenbuterol, jenž je zakázaný, tak jako dnes meldonium, mezinárodní název léčiva vyráběného lotyšskou farmaceutickou společností Grindeks…?

Běžec na lyžích Martin Johnsrud Sundby byl kvůli nepřiměřenému použití léku na astma a pozitivnímu nálezu za užití salbutamolu, lék, který rozšiřuje průdušky a proto u sportovce dochází k výraznému zlepšení funkce plic, diskvalifikován ze dvou závodů. Protože měl na jeho užívání povolení, Mezinárodní lyžařská federace FIS ho nepotrestala a případ ani nezveřejnila.

Výsledek obrázku pro foto biatlon fourcade Loginov

Proč nedostávají vyhrůžky Francouzi? Martin Fourcade je přece též velkým bojovníkem proti dopingu. A mezi ním a ruským týmem to tak pořádně vře; viz. situace v prvním závodě na MS v Rakousku, kdy Francouz ve smíšené štafetě složil k zemi ruského hříšníka Alexandra Loginova, když mu strčil hůl mezi lyže.

Proč se jim Rusové nemstí stejným vyhrožováním jako Česku, vždyť proto jen vypěnil ruský komentátor Guberněv a zakřičel holou pravdu: „Martine, jsi prase! Ať to ví celý svět,“ řval v přímém přenosu Rus. To samé si pak napsal na Instagram. A pak při vyhlášení vítězů nejdříve ruský biatlonista Anton Šipulin nepodal Fourcadeovi ruku, načež Francouz ironicky zatleskal a odešel ze stupní vítězů. „Jako člověka už ho nerespektuji,“ naštval se pak na něj Šipulin, byť byl vzápětí přinucen, aby se s Francouzem „usmířili“.

Výsledek obrázku pro foto biatlon fourcade Loginov

Pokračuje můj malý exkurz do bezbřehé nenávisti vůči ruským sportovcům – od biatlonistů přes atlety a tenisty, až po hokejisty; za vším hledej doping a údajnou brutalitu soupeře v duchu hesla: My nic, my muzikanti… Jak prostě zlikvidovat Rusko. když se nevyvedla směšná záminka kvůli údajné anexi odpradávna ruského Krymu v podobě ekonomických sankcí, tak na to půjdeme přes doping, za Západ protirusky kope i Světová antidopingová agentura WADA. Ovšem, to neznáte Rusy, vydrželi hrát roli užitečných idiotů v 2. sv. válce, kdy jich v režii Spojenců padlo na 27 milionů, vydrží i dopingové skandály. Co tě nezabije, to tě posílí.

A stejně pokrytecká situace jako přes kopírák nastala nyní, kdy hackeři napadli databázi Světové antidopingové agentury WADA a zveřejnili zdravotní záznamy dalších 25 sportovců. A opět zloděj volá, chyťte zloděje, aneb nejde o rozhořčení, že někdo dopoval, ale že to někdo prozradil. Podle agentury jde o útok na globální antidopingový systém. „Odhalení údajů je pro sportovce nepříjemné a vyvolá obavy u všech, kteří se zúčastnili her v Riu,“ uvedl generální ředitel WADA Olivier Niggli a podle BBC kritizoval únik dat s tím, že není pochyb o tom, že krok hackerů je odvetou za zveřejnění zpráv o státem řízeném dopingu v Rusku. Proč mít obavy, pokud mám čisté svědomí…?

Je snad čin hackerů napadajících WADA nepatřičný? A proč jsou ti, kdož odhalují pravdu o dopingu opět ti nejhorší? Jelikož nové údaje se týkají 10 amerických sportovců, pěti Britů a Němců, po jednom z Dánska, Ruska, Polska, Česka a Rumunska. Seznam totiž obsahuje tucet medailistů z nedávných her v Riu, čímž se potvrdilo, že kolektivní vina Rusů při jejich údajném státem řízeném dopingu byla jen účelovou bublinou, navíc postihující i paralympijskou výpravu Ruské federace tamtéž. Avšak o tom, že největší státem řízenou dopingovou aférou byla ta, která se v USA rozpoutala kolem laboratoře Balco, nikde ani ťuk….

Reklama:
  1. Jedna reakce na “Biatlon Rusko, Koukalová, doping…”

  2. Velmi,velmi dobře!

    od antonín v Pro 19, 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *