Afghánistán – Trump a drogy

27. Listopad, 2017 – 22:52

Proč už Trump nemíní s US Army opustit Kábul? Afghánská produkce opia trhá rekordy, zisky jdou do kapsy mudžáhídům z Talibanu a pokrytcům ze Spojeným státům, potažmo CIA…

Produkce opia pro výrobu heroinu je letos v Afghánistánu na historicky nejvyšší úrovni, varuje zpráva OSN. Jde o 9 tisíc tun, tedy takřka dvojnásobek oproti loňsku. Maková pole se znovu objevují i v dříve „čistých“ afghánských provinciích. Celková plocha, kde se pěstuje mák pro opium, letos zabírá 328 tisíc hektarů, to je o 63 procent více než loni.

Podle vrchního velitele spojeneckých sil v zemi Johna Nicholsona je na afghánském území dalších 400 až 500 podobných zařízení na zpracování opia. Za alarmující označuje situaci zvláštní zpráva OSN. Produkce opia je letos na historicky rekordní úrovni. Zatímco loni získal především Taliban pro financování svých akcí z makových polí přibližně 4 800 tun opia, letos už je to 9 000 tun.

Rekordní produkce podle OSN „pravděpodobně povede k dalšímu nárůstu nestability, ozbrojených útoků a vyšším příjmům teroristických skupin v Afghánistánu“.

Pod námi je afghánský Hindúkuš mudžáhídů… Snímek Břetislav Olšer

Ze surového opia, tedy zaschlé šťávy z nezralých makovic máku, se totiž nejprve extrahují morfin a další alkaloidy. Teoreticky lze ze 100 kilogramů získat asi 12,3 kilogramu čistého morfinu; lze tak z jednoho kilogramu morfinu získat až 1,29 kilogramu čistého heroinu. Hlavní oblastí produkce je neklidná jižní provincie Hílmand, kde podle zprávy OSN je až třetina zemědělské půdy vyčleněna pro produkci máku. Afghánská vláda tam prakticky ztratila kontrolu nad odlehlými oblastmi provincie poté, co se z oblasti na sklonku roku 2014 stáhly britské a americké jednotky.

Lež jako věž… Stejně veřejnost podvádí i prezident Trump. Jedna z jeho lží, kterou ve svém projevu v OSN zamlčel, je fakt o době pobytu USA v Afghánistánu: „Já bych chtěl v prvé řadě vědět, proč tam už 17 let vůbec jsme,“ citovaly americké noviny další Trumpův výrok z poloviny června 2017 z jedné z jeho schůzek s generály. Američané mají v Afghánistánu v současnosti 8400 vojáků, většina z nich působí v roli poradců a při výcviku afghánských ozbrojených sil. Výsledek obrázku pro foto olser kolonizace mapy

A právě Donald Trump jako příznačný rozjetý vlečňák s chováním řeznického psa a pán Bílého domu zrušil po dalším teroristickém útoku v New Yorku loterijní program pro zahraniční žadatele o Zelené karty, tedy povolení k trvalému pobytu v USA. Zrovna tímto způsobem se dostal do Spojených států devětadvacetiletý Uzbek Sayfullo Saipov; v USA žije od roku 2010 a nedávno na Manhattanu zabil osm lidí a jedenáct dalších zranil.Čeští vojáci na patrole v okolí základny v afghánském Bagrámu

NATO v čele s USA vyšle další tisíce vojáků do Afghánistánu…

Nyní proto proměněný Trump řekl na vojenské základně Fort Myer poblíž Washingtonu, že Spojené státy budou naopak pokračovat v boji proti teroristům v Afghánistánu, aby se vyhnuly nepřijatelným důsledkům rychlého stažení americké armády ze země. Řekl a naopak tam ještě poslal dalších pět tisíc vojáků US Army. „Není to boj, který bude trvat dekádu, a tím méně několik let. Jsme zapojeni do generačního boje,“ dodal David Petraeus, bývalý šéf amerických jednotek v Afghánistánu a zároveň také bývalý šéf americké zpravodajské služby CIA, pro britský list The Times.

Je to ten samý Petraeus, co byl před loni na Dnech NATO v Ostravě a připravil šok tamním pořadatelů, jelikož pro něho neměli pětihvězdičkový hotel…Výsledek obrázku pro foto usa afghánistán opium

Kdepak pouhých 17 roků, ale bratru dobrých 40 už jsou USA v Afghánistánu, kde měli své vojenské poradce a CIA nejméně od 80. let, když tam začala působit sovětská armáda. Tehdy získali afghánští mudžahídi, proti nimž SSSR bojoval, podporu mj. USA, Pákistánu, Saúdské Arábie a Spojeného království. Kromě potravin a dopravních prostředků poskytovali spojenci mudžáhídům i zbraně, CIA se také podílela na školení muslimů v partyzánském způsobu boje; dodávala jim i protiletadlové raketové komplety země-vzduch FIM-92 Stinger, které přispěly k vysokým ztrátám sovětských vrtulníků a dopravních letadel.Výsledek obrázku pro foto usa afghánistán opium drogy

Existují důkazy, že zmíněná podpora CIA mudžahídům byla financována z peněz, jež proudily z obchodu s drogami. Hlavně pak z takzvaného „Zlatého trojúhelníku i ze samotného Afghánistánu, kde bylo opium vysazováno mudžáhídy na území, které nebylo pod kontrolou Kábulu. Toto opium pak bylo převáženo do Pákistánu, kde se pod dohledem a ochranou CIA zpracovávalo a distribuovalo. Do dvou let od zahájení operací CIA v Pákistánu uspokojovalo opium, resp. heroin z něj získaný poptávky po této látce rovněž „klienty“ ve Spojených státech amerických.  Je US Army živou vodou pro zrod podřezávačů krků z řad teroristů IS…?

Kromě materiální pomoci CIA pomohly zprostředkovat i volání a výzvy okupovaných Afghánců po společném džihádu (v původním významu: úsilí za udržení islámských tradic) muslimů (nejen) okolních zemí, ve kterých toto náboženství hrálo hlavní roli. Výzvu postupně vyslyšelo a na bojiště se dostalo několik tisícovek bojujících muslimů z celkem 32 zemí. Bojů na straně mudžáhidů se mimo jiné údajně zúčastnily i pákistánské speciální jednotky, tzv. Černí čápi, převlečení za afghánské mudžáhídy.

Mudžáhíd s americkou protiletadlovou raketovou kompletu země-vzduch FIM-92 Stinger

S vládou USA a zejména CIA v té době úzce spolupracovala Pákistánská koordinující zpravodajská služba ISI (Inter-Services Inteligence); samotný Pákistán pak zajišťoval logistiku a přesun mudžahedínů na bojiště. Celkem CIA se svými spojenci vycvičila a vyzbrojila přes 100 000 afghánských mudžahedínů a zahraničních muslimských bojovníků.

article_photo

Saigon – Institut akupunktury, kde se léčí závislí na drogách ze Zlatého trojúhelníku… Snímek Břetislav Olšer

Opium se přepravovalo ze ,,Zlatého trojúhelníku,, na tajnou americkou základnu Long Tien, odtud putovalo loděmi přes Francii do USA. Tato fakta po válce potvrdil i největší výrobce opia v této oblasti Khun Sa, když přiznal, že obchoduje se CIA, jež skupuje celou jeho opiovou úrodu. Americký historik Dr. Alfred McCoy potvrzuje, že tyto nelegální příjmy americké vlády a obchodování s opiem bylo záměrně drženo před Kongresem USA v tajnosti, neboť byly obavy, že by takové operace Kongres neschválil.

Americký odborník přes drogové závislosti Allen Ginsberg v roce 1976 při senátním přelíčení, které bylo vedeno proti vládní CIA, uvedl v obžalobě před Senátem, že CIA pašovala celých osm let z Vietnamu drogy (zejména heroin) v mrtvých tělech amerických vojáků, které byly poté policií distribuovány překupníkům v USA.

Je vdaná za Zafara Paikara z Afghánistánu a má s ním syna Zafara. Pracovali spolu, když byl jejím řidičem; pracoval totiž na americké ambasádě v Kábulu jako vedoucí řidičů a přičichnul k trochu jinému životu. Potřebovala někoho, kdo umí jazyk a zároveň zná prostředí a situaci. Je prý ideální, když vás dokáže i ochránit nebo alespoň upozornit na možné nebezpečí. On toto všechno splňoval a navíc byl pohledný muslim… http://svobodnenoviny.eu/kolik-maji-spojene-staty-ve-svete-vojenskych-zakladen-vysledek-by-asi-kazdeho-sokoval/

Petra Procházková je špičková válečná zpravodajka, která si vybírá jen hrozinky z těsta válečných vřav. Je to reinkarnovaný pohádkář Hans Christian Andersen.  Proč se tato napůl Afghánka se svými velmi úzkými vztahy s Afghánci nenapíše reportáž o jiné intoxikaci, o afghánských drogách? Stále totiž existují ve světě pouze dvě zásadní a celosvětově uznávaná platidla – ropa a drogy.

Většina válek, kterých se zúčastnily Spojené státy, byla jen pro ochranu jejich drogových a ropných zájmů včetně Afghánistánu, který je největší světový producent opia, ze kterého se vyrábí heroin. Zhoubným následkem je však více uživatelů heroinu v USA; podle odhadů se v Afghánistánu loni opium pěstovalo na více než 180 tisících hektarech, z nichž bylo získáno 80 procent světové produkce opia. Jak to, že USA ty hektary máku nezničily, když se tím tolik chlubí…?

Jak prezident USA Reagan začal dialog s teroristy z řad mudžahedínů… foto:Reuters

Protože většina máku se pěstuje především v provinciích Halmand a Kandahár, které ovládá islamistické hnutí Tálibán. To sice oficiálně produkci a užívání drog podle islámských tradic zakazuje, ale z prodeje narkotik částečně financuje svoje vyzbrojování a činnost, proto jsou též v islámu „peníze až na prvním místě“. V samotném Afghánistánu užívá heroin kolem jednoho milionu lidí z téměř 33 milionů jeho obyvatel.

Výrobu a užívání drog nezastavily ani dlouholeté vojenské mise mezinárodních sil OSN. Za jejich pobytu se dokonce pěstování opia v posledních deseti letech podstatně zvýšilo. A hlavně na afghánském heroinu z opia je podle OSN na světě závislých kolem 50 milionů lidí.

Inu, a co podzemní pevnost Tora Bora, vybudovaná v Afghánistánu s pomocí CIA jako pevnost Al-Káidy, bin Ládina a Talibanu, jelikož je několikapatrový jeskynní komplex zásobený elektřinou z hydroelektráren na horských potocích schopný zajistit ubytování pro více než tisíce bojovníků….? To by byla reportáž… Možná ji napsala, ale jsem nevzdělatelný důchodce, nemusím číst všechno…

 Foto: Reuters…

http://www.rukojmi.cz/clanky/4575-trump-se-vcera-v-osn-svym-uzvanenym-hereckym-vykonem-predvedl-jako-dalsi-klient-dr-chocholouska-usa-jsou-pry-nejmirumilovnejsi-maji-dobrotiva-srdce-zajistujici-svetovy-mir-jsou-jeho-globalnim-garantem

http://www.rukojmi.cz/clanky/2538-aniz-by-nekdy-byla-svolana-rb-osn-kdyz-padlo-z-pricin-spojenymi-staty-vyprovokovanych-valek-v-koreji-2-5-milionu-lidi-ve-vietnamu-tri-miliony-stovky-pri-humanitarnim-bombardovani-v-srbsku-dalsi-milion-v-iraku-afghanistanu-a-libyi

http://www.rukojmi.cz/clanky/773-vanocni-bombardovani-vietnamu-usa-s-taktikou-doby-kamenne-nixon-jako-nepricetny-tyran

http://www.rukojmi.cz/clanky/493-spisovatel-olser-nejde-o-uprchliky-ale-o-vetrelce-agent-cia-bin-ladin-usa-vyvazeji-jen-valky-a-pritom-lzou-halik-ma-dusi-plnou-zloby

http://svobodnenoviny.eu/uloupene-kosovo-zakazany-dokument-ct/

Bruselské bojové plemeno bulteriér zvané NATO, slyšící na aport: “Ber ho, trhej a přines!”

Když NATO krylo v Kosovu narkomany, kuplíře a kšefty s lidskými orgány…

Bože, děkujeme, že Mařenka ze Smíchova nechce jít na pražský Hrad…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *