Afghánistán – Trump a drogy

27. Listopad, 2017 – 22:52

Pokryteckému Trumpovi vadí údajná pákistánská podpora terorismu, ale mlčí o jeho atomových zbraních, zatímco severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi za ně vyhrožuje válkou…

Zloděj křičí, chyťte zloděje – Trump obviňuje Pákistán z terorismu? A co CIA, když s pomocí bin Ládina a Al-Kájdy vyháněla SSSR z Afghánistánu. Poté drogovou operací CIA v Pákistánu uspokojoval heroin rovněž „klienty“ v USA? A co Saúdská Arábie a její podpora terorismu, když jejích 19 muslimských občanů bylo atentátníky při útoku na USA v září 2001…?

Loni v Saúdské Arábii uzavřel na sto miliard obchodní smlouvy, přičemž se opakoval další veletrh zbraní, když ten poslední se odbyl v Libyi v roce 2011. Rijád tehdy nakoupil 84 nových a sedmdesát zmodernizovaných stíhaček F-15 a 178 vrtulníků. Kdo tedy podporuje terorismus – Pákistán, nebo USA…?Výsledek obrázku pro foto olser trump kim

Donald Trump se stále ve svých cholerických výrocích podobá vyřvávajícímu hokynáři; severokorejského Kima nazývá „rakeťákem“. Zapomněl, jak paranoidně dodal, že pokud bude Severní Korea ohrožovat Spojené státy, má se připravit na „totální zničení“…? A teď na Nový rok zase ve svém prvním letošním tweetu zase obvinil Pákistán, že je útočištěm teroristům. 

„Spojené státy během posledních patnácti let bláhově pomohly Pákistánu částkou přes 33 miliard dolarů a oni nám nedali nic jiného než lži a klam,“ uvedl prezident, podle něhož si Pákistán o amerických politicích myslí, že jsou blázni. Pákistánský ministr zahraničí Chavadža Ásif se už nechal slyšet, že Pákistán americkou pomoc nepotřebuje. Spíš je tomu naopak…Čeští vojáci na patrole v okolí základny v afghánském Bagrámu

NATO v čele s USA vyšle další tisíce vojáků do Afghánistánu…

Jedna z Trumpových lží, kterou ve svém loňském projevu v OSN zamlčel, je fakt o době pobytu USA v Afghánistánu, potažmo v Pákistánu: „Já bych chtěl v prvé řadě vědět, proč tam už 17 let vůbec jsme,“ citovaly americké noviny další Trumpův výrok z poloviny června 2017 z jedné z jeho schůzek s generály. Američané mají v Afghánistánu v současnosti 8400 vojáků, většina z nich působí v roli poradců a při výcviku afghánských ozbrojených sil.

Kdepak pouhých 17 roků, ale bratru dobrých 40 už jsou USA v Afghánistánu, kde měli své vojenské poradce a CIA nejméně od 80. let, když tam začala působit sovětská armáda. Tehdy získali afghánští mudžahedíni, proti nimž tam SSSR bojoval, podporu mj. USA, Pákistánu, Saúdské Arábie a Spojeného království.

Výsledek obrázku pro foto olser kolonizace mapy

A právě Donald Trump jako příznačný rozjetý vlečňák s chováním řeznického psa; jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Ještě žádný prezident USA nebyl terčem tak brutálního odporu americké veřejnosti…

Výsledek obrázku pro foto usa afghánistán opium

Zapomněl Trump, jak USA kromě potravin a dopravních prostředků poskytovali mudžáhídům i zbraně, CIA se také podílela na školení muslimů v partyzánském způsobu boje; dodávala jim i protiletadlové raketové komplety země-vzduch FIM-92 Stinger, které přispěly k vysokým ztrátám sovětských vrtulníků a dopravních letadel.

Zavčas procitl ze svých fantasmagorií a nedávno na vojenské základně Fort Myer poblíž Washingtonu opět nafoukaně prohlásil, že Spojené státy budou naopak pokračovat v boji proti teroristům v Afghánistánu, aby se vyhnuly nepřijatelným důsledkům rychlého stažení americké armády ze země. Řekl a ještě do Kábulu poslal dalších pět tisíc vojáků US Army.

„Není to boj, který bude trvat dekádu, a tím méně několik let. Jsme zapojeni do generačního boje,“ dodal David Petraeus, bývalý šéf amerických jednotek v Afghánistánu a zároveň také bývalý šéf americké zpravodajské služby CIA, pro britský list The Times. Je to ten samý Petraeus, co byl na v roce 2015 na Dnech NATO v Ostravě a připravil šok tamním pořadatelů, jelikož pro něho neměli generálský pětihvězdičkový hotel…

article_photo

Saigon – Institut akupunktury, kde se léčí závislí na drogách ze Zlatého trojúhelníku… Snímek Břetislav Olšer

Trump jistě není politický analfabet, ale jen mlží; ví, o existenci důkazů, že zmíněná podpora CIA mudžáhídům byla financována z peněz, jež proudily z obchodu s drogami. Hlavně pak z takzvaného „Zlatého trojúhelníku i ze samotného Afghánistánu, kde bylo opium vysazováno mudžáhídy na území, které nebylo pod kontrolou Kábulu.

Toto opium pak bylo převáženo do Pákistánu, kde se pod dohledem a ochranou CIA zpracovávalo a distribuovalo. Do dvou let od zahájení operací CIA v Pákistánu uspokojovalo opium, resp. heroin z něj získaný, poptávky po této látce rovněž „klienty“ ve Spojených státech amerických.  Je US Army živou vodou pro zrod podřezávačů krků z řad teroristů IS…?

Kromě materiální pomoci CIA pomohly zprostředkovat i volání a výzvy okupovaných Afghánců po společném džihádu (v původním významu: úsilí za udržení islámských tradic) muslimů (nejen) okolních zemí, ve kterých toto náboženství hrálo hlavní roli. Výzvu Tálibánu postupně vyslyšelo a na bojiště se záhy dostalo několik tisícovek bojujících muslimů z celkem 32 zemí. Bojů na straně mudžáhidů se mimo jiné údajně zúčastnily i pákistánské speciální jednotky, tzv. Černí čápi, převlečení za afghánské mudžáhídy.

Mudžáhíd s americkou protiletadlovou raketovou kompletu země-vzduch FIM-92 Stinger

Trump by měl vědět, za co vděčí USA Pákistánu; s vládou Spojených států a zejména CIA v 80. letech úzce spolupracovala Pákistánská koordinující zpravodajská služba ISI (Inter-Services Inteligence); samotný Pákistán pak zajišťoval logistiku a přesun mudžahedínů na bojiště. Celkem CIA se svými spojenci vycvičila a vyzbrojila přes 100 000 afghánských mudžahedínů a zahraničních muslimských bojovníků.

Opium se přepravovalo ze ,,Zlatého trojúhelníku,, na tajnou americkou základnu Long Tien, odtud putovalo loděmi přes Francii do USA. Tato fakta po válce potvrdil i největší výrobce opia v této oblasti Khun Sa, když přiznal, že obchoduje se CIA, jež skupuje celou jeho opiovou úrodu. Americký historik Dr. Alfred McCoy potvrzuje, že tyto nelegální příjmy americké vlády a obchodování s opiem bylo záměrně drženo před Kongresem USA v tajnosti, neboť byly obavy, že by takové operace Kongres neschválil.

Americký odborník přes drogové závislosti Allen Ginsberg v roce 1976 při senátním přelíčení, které bylo vedeno proti vládní CIA, uvedl v obžalobě před Senátem, že CIA pašovala celých osm let z Vietnamu drogy (zejména heroin) v mrtvých tělech amerických vojáků, které byly poté policií distribuovány překupníkům v USA. Produkce opia pro výrobu heroinu je letos v Afghánistánu na historicky nejvyšší úrovni, varuje zpráva OSN.

Jde o 9 tisíc tun, tedy takřka dvojnásobek oproti loňsku. Maková pole se znovu objevují i v dříve „čistých“ afghánských provinciích. Celková plocha, kde se pěstuje mák pro opium, letos zabírá 328 tisíc hektarů, to je o 63 procent více než loni. Podle tehdejšího vrchního velitele spojeneckých sil v zemi Johna Nicholsona bylo na afghánském území dalších 400 až 500 podobných zařízení na zpracování opia. Za alarmující označuje situaci zvláštní zpráva OSN. Produkce opia je letos na historicky rekordní úrovni.

Pod námi je afghánský Hindúkuš mudžáhídů… Snímek Břetislav Olšer

Zatímco loni získal především Tálibán pro financování svých akcí z makových polí přibližně 4 800 tun opia, letos už je to 9 000 tun. Rekordní produkce podle OSN „pravděpodobně povede k dalšímu nárůstu nestability, ozbrojených útoků a vyšším příjmům teroristických skupin v Afghánistánu“. O příjmech CIA, potažmo USA ani ťuk… V samotném Afghánistánu užívá heroin kolem jednoho milionu lidí z téměř 33 milionů jeho obyvatel.

Výrobu a užívání drog nezastavily ani dlouholeté vojenské mise mezinárodních sil OSN. Za jejich pobytu se dokonce pěstování opia v posledních deseti letech podstatně zvýšilo. A hlavně na afghánském heroinu z opia je podle OSN na světě závislých kolem 50 milionů lidí. Ale kolik to je miliard dávek heroinu, kolik milionů závislých na drogách a kolik dalších milionů mrtvých na předávkování, o tom se také nepíše…

Ze surového opia, tedy zaschlé šťávy z nezralých makovic máku, se totiž nejprve extrahují morfin a další alkaloidy. Teoreticky lze ze 100 kilogramů získat asi 12,3 kilogramu čistého morfinu; lze tak z jednoho kilogramu morfinu získat až 1,29 kilogramu čistého heroinu. Hlavní oblastí produkce je neklidná jižní provincie Hílmand, kde podle zprávy OSN je až třetina zemědělské půdy vyčleněna pro produkci máku. Afghánská vláda tam prakticky ztratila kontrolu nad odlehlými oblastmi provincie poté, co se z oblasti na sklonku roku 2014 stáhly britské a část amerických jednotek.  http://svobodnenoviny.eu/kolik-maji-spojene-staty-ve-svete-vojenskych-zakladen-vysledek-by-asi-kazdeho-sokoval/

Stále totiž existují ve světě pouze dvě zásadní a celosvětově uznávaná platidla – ropa a drogy. Většina válek, kterých se zúčastnily Spojené státy, byla jen pro ochranu jejich drogových a ropných zájmů včetně Afghánistánu, který je největší světový producent opia, ze kterého se vyrábí heroin.

Jak prezident USA Reagan začal dialog s teroristy z řad mudžahedínů… foto:Reuters

„Nálety na domy civilistů jsou od této chvíle zakázány,“ řekl bývalý prezident Karzáí už v roce 2011. „Bude-li (NATO) v bombardování pokračovat (…), nebudou jeho jednotky nadále považovány za bojovníky proti terorismu, ale za okupační sílu,“ doplnil. Karzáí výstupem reagoval na incident, při kterém právě vrtulníky NATO zabily ve vesnici Sera Kala v jižní části země 14 civilistů včetně deseti (dle některých zdrojů dvanácti) dětí. Výsledek obrázku pro karzáí usa

Americké pokrytectví – exministryně zahraničí USA Riceová – exprezident Karzáí… Foto: Reuters

NATO se za událost omluvilo s tím, že se v příslušné lokalitě skrývali bojovníci hnutí Táliban. Jen o dva dny dříve přitom alianční letouny omylem usmrtily 20 afghánských policistů a 18 dalších lidí. Rozchod ve zlém…? http://uk.reuters.com/article/2011/05/31/uk-afghanistan-karzai-idUKTRE74U0WH20110531

Pro britské BBC totiž tehdejší prezident Afghánistánu Karzáí řekl, že USA podle něj způsobily velké utrpení svými útoky porušujícími svrchovanost, ale bez žádané a potřebné stability. Zkrátka vojenské angažmá USA nepřineslo jeho zemi žádné zlepšení bezpečnostní situace, jen utrpení a promarněné lidské životy. 

Trump, handlíř s válkami, jistě ví též, co je podzemní pevnost Tóra Bóra, vybudovaná v Afghánistánu s pomocí Pákistánu a CIA jako pevnost Al-Káidy, bin Ládina a Tálibánu, jelikož je několikapatrový jeskynní komplex zásobený elektřinou z hydroelektráren na horských potocích schopný zajistit ubytování pro více než tisíce bojovníků….? Že by najednou zapřel Pákistán, toho nezbytného partnera v afghánském boji,  jako kdysi Petr Krista…?

Inu, Trumpovi prý vadí pákistánská podpora terorismu, ale přitom jeho první zahraniční návštěva jako 45. šéfa Bílého domu vedla do Saúdské Arábie, jejíž atentátníci zbořili newyorská Dvojčata a zaútočili i na Pentagon, za což chtěl Kongres USA odškodnění pro své občany, než tuto žádost Trump „po známosti“ zrušil…

 Foto: Reuters…

http://www.rukojmi.cz/clanky/4575-trump-se-vcera-v-osn-svym-uzvanenym-hereckym-vykonem-predvedl-jako-dalsi-klient-dr-chocholouska-usa-jsou-pry-nejmirumilovnejsi-maji-dobrotiva-srdce-zajistujici-svetovy-mir-jsou-jeho-globalnim-garantem

http://www.rukojmi.cz/clanky/2538-aniz-by-nekdy-byla-svolana-rb-osn-kdyz-padlo-z-pricin-spojenymi-staty-vyprovokovanych-valek-v-koreji-2-5-milionu-lidi-ve-vietnamu-tri-miliony-stovky-pri-humanitarnim-bombardovani-v-srbsku-dalsi-milion-v-iraku-afghanistanu-a-libyi

http://www.rukojmi.cz/clanky/773-vanocni-bombardovani-vietnamu-usa-s-taktikou-doby-kamenne-nixon-jako-nepricetny-tyran

http://www.rukojmi.cz/clanky/493-spisovatel-olser-nejde-o-uprchliky-ale-o-vetrelce-agent-cia-bin-ladin-usa-vyvazeji-jen-valky-a-pritom-lzou-halik-ma-dusi-plnou-zloby

http://svobodnenoviny.eu/uloupene-kosovo-zakazany-dokument-ct/

Bruselské bojové plemeno bulteriér zvané NATO, slyšící na aport: “Ber ho, trhej a přines!”

Když NATO krylo v Kosovu narkomany, kuplíře a kšefty s lidskými orgány…

Bože, děkujeme, že Mařenka ze Smíchova nechce jít na pražský Hrad…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *