Nagyová – Nečasová – dárky…

25. Listopad, 2017 – 23:09

Napřed účetní Chodosu Nagyová pracovala u Nečase, kde dřela jako kůň; odměny 1,22 milionu, měsíčně skoro 230 tisíc; Soud jí právě uložil 3letou podmínku a 10tiletý zákaz působení ve vedoucích funkcích

Jak to bylo v příběhu milostného trojúhelníku Nagyová, Nečas a jeho manželka Jana? Zlaté časy bývalé hlavní účetní chodovského Chodosu, která se přes ODS dostala až na šéfku premiérského kabinetu Petra Nečase…? Trvala krátce, ale stála daňové poplatníky miliony, až toho byl justiční lapálie. Chod Kozina kdysi zvolal? „Lomikare, Lomikare, do roka a do dne… a hyn sa ukáže…“ A též sa  hukázalo…

Napřed soudkyně Helena Králová od Obvodního soudu pro Prahu 1 sice svévolně rozhodla, když opakovaně zprostila viny obžalovanou Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) i zpravodajce Ondreje Páleníka, Milana Kovandu a Jana Pohůnka.

Aféra z června 2013, kdy policejní zátah na Úřadu vlády smetl vládu premiéra Petra Nečase, dospěla k zajímavému rozuzlení. Na základě jeho výpovědi zprostila obžaloby lidi, kteří stáli u zrodu případu, tedy Janu Nagyovou, dnes Nečasovou, i trojici vojenských zpravodajců.

Pražský městský soud poté Králové proto kauzu zneužití Vojenského zpravodajství definitivně odebral 26. ledna 2017. Obvodnímu soudu pro Prahu 1 tak nezbylo nic jiného, než aby se touto kauzou zabýval již počtvrté, tentokrát ji ovšem musel projednat jiný soudce.  A ten zasedl prvního března 2019 a rozhodl…Výsledek obrázku pro foto soudkyně králová

„Za zneužití Vojenského zpravodajství v pátek odvolací soud zpřísnil Janě Nečasové (dříve Nagyové) i třem obžalovaným zpravodajcům podmíněné tresty a zákazy činnosti. Někdejší šéfce kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) uložil tříletou podmínku a desetiletý, tedy maximální zákaz působení ve vedoucích funkcích státní správy…“

Páteční verdikt v kauze, která v roce 2013 přispěla k pádu Nečasovy vlády, je pravomocný. Státní zástupce se pro čtveřici domáhal nepodmíněných trestů vězení. Nečasová podle rozsudku zosnovala zneužití pravomoci, když v roce 2012 nezákonně zaúkolovala zpravodajce, aby zařídili sledování premiérovy tehdejší manželky Radky. Získáním informací o její předpokládané nevěře chtěla uspíšit Nečasův rozvod.

Zpravodajci Ondrej Páleník, Milan Kovanda a Jan Pohůnek dostali podmínky v délce 2,5 let, dvou let a 20 měsíců a zákazy činnosti ve zpravodajských službách a bezpečnostních sborech na osm, sedm a šest let. Nástupce Králové soudce Petrásek shrnul, že Nečasová kontaktovala Páleníka s žádostí o sledování na základě tvrzení své kartářky. „Obžalovaná navštívila kartářku, ke které chodila řadu let a která se podle ní nikdy nezmýlila, a ta jí sdělila, že manželka jejího milence doktora Nečase má milence,“ konstatoval. Později nechala Nečasová sledovat také dva zaměstnance Úřadu vlády.

Nečasova současná manželka Jana je obžalovaná ještě v dalších dvou kauzách. V prvním případě se zpovídá z údajného vyzrazení utajované informace BIS lobbistovi Ivu Rittigovi. Druhý případ se týká údajného podplácení poslanců příslibem lukrativních funkcí a zahrnuje také krácení daní z dárků, které Nečasová dostávala od vlivných podnikatelů.Výsledek obrázku pro olser nečas foto

Svou „pravou ruku“ Nagyovou prý na Ivo Rittiga a Romana Janouška nasadil Nečas sám. Rittig chodil na kávu za Nagyovou do Kramářovy vily, chodila i ona za ním domů. Měla z nich totiž vytáhnout zákulisní informace. Měla je rozpovídat, získat jejich důvěru a vytáhnout z nich maximum faktů… I zákulisní informace jsou v politice důležité a tyto informace lze nejlíp dostat jen od zákulisních hráčů. Jak si mohl být loajalitou Nagyové tak jistý? Snadno; v životě prý nepotkal loajálnějšího člověka. Kdo by nebyl nadmíru loajální, když na tom závisely milionové odměny

Jak tedy začala jedinečná, byť krátká a ostudou se končící kauza? Bývalá mzdová účetní chodovského Chodosu Jana Nagyová poprvé přivoněla k politice, když se v roce 1996 stala oblastní manažerkou ODS v Karlových Varech a asistentkou senátora Vladimíra Kulhánka. Právě v této funkci ji na manažerské konferenci ODS potkal Nečas. Nagyová byla organizačně schopná.

V září 2005 z ní Nečas udělal šéfku provozu hlavní kanceláře ODS a o rok později po volbách už mu jako ministru práce a sociálních věcí vedla kancelář a v roce 2009 k tomu přidala i své rady v sociální politice, a to včetně pražského magistrátu, o rok později rozšířila svůj poradenský rádius i na ministerstvo obrany. Následně se stala ředitelkou kabinetu premiéra a posléze si vydobyla těžce koňsky vydřený post jeho manželky…

Pak se stal vedoucí Nečasova kabinetu, kde jím byla štědře odměňována. Mezi roky 2010 a 2012 pobírala přes 900 tisíc korun ročně a její odměny za toto období přesáhly částku 2,4 milionu korun. Nejvyšší odměnu dostala za rok 2011, a to konkrétně 1,22 milionu. Měsíčně odměny skoro 230 tisíc. To už si žila se vším všudy skoro jako carevna Kateřina. Zdůvodnění těchto financí měl Nečas vždy po ruce;  byly to prý peníze za vysoké a profesionální nasazení při organizaci a spolupráci při jednáních, která probíhají mimo stanovenou pracovní dobu, a při nichž vždycky dřela jako kůň… A ty fyzické energetické výdaje, zejména při diktování přímo do pera.

Ale o platy přece nejde, jde o to vyfabrikovat nějaký takzvaný skandál. Částka Nečasovi nepřiměřená nepřijde, na žádost o vysvětlení reagoval Načas podrážděně. Je to údajně normální mediální lynč slušného a pracovitého člověka, jehož jediná vina je, že pracuje pro premiéra. Ti další, kteří mají ještě vyšší odměny, média nezajímají, protože nestojí blízko premiéra nebo nejsou žena. Když si prý lidé přečetli o odměnách pro Nagyovou, uráželi ji a hrozili jí fyzickým násilím…

Ovšem ouha; v povolených odposleších znělo: „Všechno je to minulost. Není to pořád. Odcházím od ní,“ bránil se koncem října 2012 Nečas slovním útokům plačící Nagyové, která mu vyčítala, že je pořád se svou stávající manželkou. „Dělal jsi ze mě blbce, idiota, který si se mnou jenom hrál… Myslíš, že mi vrátíš všechny ty chvíle, všechna ta příkoří?…,“ vyčítala Nagyová předsedovi vlády jeho chování. Nečase přitom téměř nepustila ke slovu, a když se mu to občas podařilo, snažil se jí vysvětlit, že Nagyová je pro něj jen ta jediná.

„Jestli chceš, tak mi vynadej, vylij si na mně zlost, já to všechno přežiju… Chci být s tebou, tohleto všechno vydržím… Já ti to všechno vynahradím, Jaňulko. Strávím zbytek života s tebou, všechno ti chci vynahradit, abys toho nikdy nelitovala,“ sliboval koncem října Nečas. Nagyová mu ale zjevně nevěřila. „Jenže ty v tom pokračuješ,“ naznačovala, že tehdejší premiér svou manželku opustit nehodlá.

„V čem pokračuju? Vždyť to není pravda. Já zalezu na opačný konec bytu a neprohodím s ní ani slovo. Jaňulko, už to končí! Odcházím od ní, už to ví,“ oponoval jí ale Nečas. A poté vytáhl nejsilnější kalibr: „Odcházím od svých dětí, abych mohl být s tebou.“ To už Nečas začal do telefonu křičet. Žádal pak Nagyovou, ať se slovními útoky a výtkami přestane, že on má ve všem jasno. „Je to strašné! Jaňulko, prosím tě, nerozkopej to! Jestli chceš, tak veřejně vystoupím, řeknu, že na všechno se.u,“ neudržel se křičící Nečas, začal hlasitě přerývaně dýchat a do telefonu se rozplakal.

V hovoru z poloviny listopadu 2012 Nagyová znovu tlačila na rozchod: „Proč se o ni staráš, proč o ni pečuješ?“ ptala se Nečase, proč stále zůstává s manželkou. On to ale odmítl s tím, že si jen před pár dny spolu vše vyjasnili a naplánovali.„Vždyť jsme si to v pondělí psali na papír, co přesně jak bude. Co je najednou jinak? Proč neplatí to, na čem jsme se dohodli… Co se zase stalo?“ ptá se znovu plačící Nečas.

„Tak jí to řekni!“ chce po něm Nagyová, ať už situaci doma vyřeší. „Vždyť jí řeknu, udělám vše, jak chceš ty. Tak proč mě tak trestáš?… Jsem úplně psychicky vyřízený, protože se to všechno posr… v práci,“ slíbil Nečas, který pak skutečně během pár dnů odešel od rodiny a přespával v Hrzánském paláci.Výsledek obrázku pro radka nečasová foto

Podle slov jeho tehdejší manželky Radky se jí pak až v lednu 2012 vůbec poprvé zmínil, že se chce rozvést. Ale až v červenci téhož roku se prý dověděla, že má Nečas poměr a že jeho milenkou je právě Nagyová. „Vůbec si nevzpomínám, že bych se s ní (Nagyovou) někdy potkala. A vůbec jsem nic o jejich poměru netušila,“ řekla ve čtvrtek soudu Radka Nečasová, která je v případu vedená jako poškozená.

Nagyová podle obžaloby nechala Radku Nečasovou sledovat vojenskými zpravodajci na základě dohody s jejich tehdejším ředitelem a nyní rovněž obžalovaným Ondrejem Páleníkem. I o něm pak v odposleších telefonních hovorů hovoří s Nečasem. Ten jí vysvětluje, že nebude schopen dostat Páleníka na post prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), jak si Nagyová podle všeho přála.

Prý ho nikdo nezná a nespojuje s nimi. „Nemám prostě politickou sílu prosadit Páleníka na šéfa NKÚ. Tohle jsem si dovolil ti říct, a tebe to rozzuřilo, nadáváš mi a urážíš mě,“ bránil se opět Nečas dalším ostrým atakům Nagyové. Dodal, že v ODS  by mu to neprošlo.

Radka Nečasová se rovněž vyjadřovala na téma rozchodu s manželem či útočných anonymních SMS zpráv, které v roce 2012 obdržela. „V průběhu roku jsem dostávala takové SMS zprávy. Mazala jsem je z telefonu a neřešila je. Obsahem těch zpráv byla spíš moje osobní dehonestace. Byly to asi tři SMS. Svěřovala jsem se o tom manželovi, ale jeho názor byl, ať to hodím za hlavu a nijak neřeším,“ řekla soudu.

Zmínila se také o tom, že jí v říjnu 2012 přišel do schránky časopis Forbes, a v něm žebříček nejúspěšnějších žen. „Nagyová tam tehdy byla na sedmém místě. A v časopise byl vložen lístek: ‚Kam jsi došla Ty?‘. Manžel mi řekl, ať se tím nezaobírám,“ podotkla Nečasová. Tehdejší předseda vlády se ale pak v polovině listopadu ze společné domácnosti odstěhoval.

„Vůbec si nevzpomínám, že bych se s ní někdy potkala. A vůbec jsem o jejich poměru netušila,“ řekla Radka Nečasová o vztahu svého tehdejšího manžela s Janou Nagyovou. „Šlo o naše osobní problémy v manželství, nikoli o někoho třetího. O tom, že je v tom někdo třetí, jsem se dověděla až v červenci 2013, i o tom, že jde o Nagyovou,“ upřesnila Nečasová. https://www.novinky.cz/domaci/453740-prvni-manzelka-necase-o-nagyove-jsem-nemela-ani-tuseni.html

A teď výčet skromných šperkových darů a dárečků pro Janulku Nagyo -Nečasovou:

Výsledek obrázku pro foto nagyová dary

 

Výsledek obrázku pro foto nagyová dary

Výsledek obrázku pro foto nagyová dary

Výsledek obrázku pro foto nagyová dary

Související obrázek

Výsledek obrázku pro foto nagyová dary

Výsledek obrázku pro foto nagyová dary

Výsledek obrázku pro foto nagyová dary

Bývalá šéfka kabinetu Nečase Jana Nagyová v té době již jeho milenka, nyní manželka, byla svým nynějším mužem také štědře odměňována. Mezi roky 2010 a 2012 pobírala přes 900 tisíc korun ročně a její odměny za toto období, kdy „dřela jako kůň“, přesáhly částku 2,4 milionu korun. Nejvyšší odměnu dostala za rok 2011, a to konkrétně 1,22 milionu. Měsíčně odměny skoro 230 tisíc…Výsledek obrázku pro olser nagyová foto

A teď mazej zpátky do kantýny…

Inu, je to o něco lepší, než jak jsem si povzdechl minule; přesto stále slyším výrok Marie Benešové o justiční mafii, za což též musela k soudům, přesto její slova pořád platí; viz už justiční evergreen: kauza Nagyová-Nečasová, kterou už naštěstí kočírovala justiční mafiánka soudkyně Králová…

http://www.rukojmi.cz/clanky/4843-stale-slysim-vyrok-marie-benesove-o-justicni-mafii-tez-za-to-musela-k-soudum-presto-jeji-slova-porad-plati-viz-uz-justicni-evergreen-kauza-nagyova-necasova-kterou-kociruje-justicni-mafianka-soudkyne-kralova

Reklama:
  1. 2 reakce na “Nagyová – Nečasová – dárky…”

  2. Chtěl jsem navštívit Itálii,speciélně Palermo.Ruším svůj zájezd.Místo toho se stavím v Praze,podívám se postupně jako venkovan,na známé památky jako je justiční palác,budova policejního ředitelství,spravedlnosti,Nejvyššího soudu,také se těším na Strakovu akademii a samozřejmě budova,kde sídlí vážený senát.Nejlepší si nechám nakonec.Sklenici dobrého sicilského vína v Alcronu nebo v Jaltě.
    Zdraví Pedro

    od Pedro v Lis 26, 2017

  3. Je to prostě globalizace se vším všudy, ať se nám to zamlouvá nebo ne; Praha však je jednička nejen pro nás z českých luhů a hájů……

    od olser v Lis 30, 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *