Ing. Zbytek… žaloba…

19. Listopad, 2017 – 23:53

Rádoby politik Daniel Kroupa byl i po osmadvaceti letech přistižen při nehorázné lži, byť se na pražském seřadišti havloidů nadýmal jako bojovník za pravdu a lásku, co zvítězí nad lží a nenávistí…

V neděli 19. listopadu 2017 jsem psal o Danielu Kroupovi, jak se na pražském seřadišti havloidů nadýmal jako bojovník za pravdu a lásku, co zvítězí nad lží a nenávistí, a ejhle, den na to je na něho podána žaloba za trestný čin pomluvy ing. Zdeňka Zbytka, které se dopustil v živém vysílání v pořadu Studio ČT24…

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ KŘÍŽENECKÝ & PARTNEŘI, s.r.o.: Dobrý den, pane doktore, prosím připravit  žalobu na pana Daniela Kroupu, narozeného  6. ledna 1949 v Plzni, který se představuje  jako pracovník katedry politologie a filozofie, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, člen, Rada vlády pro lidská práva…

Zdeněk Zbytek získal ocenění za upevňování vztahů mezi Českem a Ruskem.Zdeněk Zbytek získal ocenění za upevňování vztahů mezi Českem a Ruskem… Zdroj Hospodářské noviny

Dne 17. 11. 2017 v živém vysílání v pořadu Studio ČT24, vysílaném od 12.33 hod., v pasáži vysílání v cca 15.27 minut po zahájení pořadu, na mojí adresu řekl nehoráznou lež, když před stovkami tisíc televizních diváků o mně řekl, doslovně cituji slova Daniela Kroupy o mé osobě:

„Včera jsem mluvil s jedním významným českým filosofem Václavem NĚMCEM a ten mi vyprávěl, že byl na vojně zrovna v těch dnech a jejich  vrchní velitel pan Zbytek organizoval armádu, aby táhla na Prahu a vojenskou silou potlačila to povstání“!

Ing. Zbytek se hájí: Úplný a doslovný záznam je na:  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/217411058331117

Důkazem tohoto lživého nařčení ing. Zbytka je jeho dopis a následná omluva Jakuba Hájka. Napřed ale musel napsat na adresu:

Jakub Hájek, šéfredaktor – neaktuality.cz

ATLANET media s.r.o. IČ: 28602242, DIČ: CZ28602242

Zdroj: http://www.neaktuality.cz/kontakt/

Dobrý večer, pane šéfredaktore,

na základě § 184 odstavec (1) trestního zákoníku č. 40/2009 Sb. Vás žádám o okamžité uvedení článku: „VIDEO: Velitel tankové divize Zdeněk Zbytek je připraven bránit socialismus“ na internetové adrese http://www.neaktuality.cz/video/velitel-tankove-divize-zdenek-zbytek-je-pripraven-branit-socialismus/, na pravou míru, stejně tak jako titulku „Zdeněk Zbytek hodlá poslat tanky na Prahu (1989)“ a popisku vámi nahraného videa na serveru YouTube na adrese https://www.youtube.com/watch?v=4T9iBxLD3O0 .

Článek, titulek a popis videa sdělují nepravdivý údaje o mé osobě, které  značnou měrou dlouhodobě ohrožují moji vážnost u spoluobčanů,  poškozují mě v mém podnikání a narušují moje rodinné vztahy a existenci mé rodiny.

Velmi důrazně se ohrazuji vůči uvedeným lživým tvrzením. V celém videu není o posílání tanků na Prahu vyslovena jediná věta a jakýkoliv jiný zdroj takového tvrzení není uveden, neboť žádný neexistuje. Titulek i popis je vykonstruovaná lež, kterou si vymyslela redakce kterou řídíte.

Žádám vás o veřejnou omluvu ze strany vaší redakce. Pokud nedojde ke stažení, či uvedení na pravou míru článku, titulku a popisku videa do pátku 5. 12. 2014, bude Vás kontaktovat můj právní zástupce Mgr. Petr Smejkal – ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ KŘÍŽENECKÝ & PARTNEŘI, s.r.o., aby Vás vyrozuměl o podání trestního oznámení na základě naplnění skutkové podstaty výše uvedeného trestného činu.

Upozorňuji Vás, že podle § 184 odstavec (2) trestního zákoníku č. 40/2009 Sb. je odnětím svobody až na dvě léta, nebo zákazem činnosti potrestán pachatel, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Ing. Zdeněk Zbytek

Konstantinova 1494

149 00 Praha 4

Samozřejmě, že Kroupovo obvinění ze 17. 11. 2017 v živém vysílání na v pořadu Studio ČT24, vysílaném od 12.33 hod. je totální lež a nemíním se nechat do nekonečna kýmkoliv očerňovat! Kromě toho mám níže přiloženou písemnou omluvu Jakuba Hájka, šéfredaktora Neaktuality.cz z 2. prosince 2014; viz níže. Takže tato omluva a TV záznam mého vystoupení z 1. prosince 1989 jasně usvědčí pana Kroupu a filosofa Václava Němce, na kterého se Daniel Kroupa odvolává, že oba lžou!

Nyní omluva Jakuba Hájka, šéfredaktora Neaktuality.cz

Dobrý den, pane Zbytku,

článek na Neaktuality.cz i název a popisek videa na YouTube jsem již opravil a uvedl na pravou míru. Pozorně jsem si přehrál video a skutečně tam z Vaší strany slova o posílání tanků na Prahu nezazněla.

 Přijměte proto, prosím, moji omluvu, že došlo z mojí strany k pochybení. Nebyla to účelová „vykonstruovaná lež“, spíš jsem z nepozornosti naletěl titulkům jiných médií a video jsem popravdě v době publikování detailně nezkoumal, což byla samozřejmě chyba a je mi to upřímně líto.

Vidím, že na Seznamu se po zadání Vašeho jména objevuje náš článek na první stránce, stejně jako na Googlu se objevuje video na YouTube. Během několika málo dnů vyhledávače změní titulky na aktuální, ale pravděpodobně se nadále článek i video budou objevovat ve vyhledávání.

Jako nejlepší způsob nápravy se mi proto zdá viditelné upozornění a omluva v daném článku a v popisu videa, aby příchozí návštěvníci, kteří třeba hledají Váš projev, byli seznámeni s pravdivými informacemi.

http://www.neaktuality.cz/video/zdenek-zbytek-nabizi-rolnikum-pomoc-armady-v-druzstvech-a-na-polich-1989/

https://www.youtube.com/watch?v=4T9iBxLD3O0

Ještě jednou se omlouvám a přeji pěkný den.

S pozdravem

Jakub Hájek, šéfredaktor

Kdo je ing. Zdeněk Zbytek, nositel ruské ceny Člověk roku 2016? Snad to několik otázek internetových novin Rukojmi.cz odhalí…

Člověk roku 2016…

Váš vztah k Rusku i k Sovětskému svazu a jeho občanům trvá již desítky let. Co můžete na toto téma dodat?

Uznávám Rusko a jeho občany pro jejich upřímnost, hezký vztah k nám Čechům a Slovákům, kvůli úžasné kultuře, vzdělanosti a historii, která nás za posledních sto let velmi spojuje. Vše bylo umocněno mým studiem na Vojenské Akademii Generálního štábu SSSR v letech 1986-1988, kdy jsem mohl Sovětský svaz, zejména pak Rusko  a jeho občany daleko blíže a lépe poznat.

Poté co jsem byl prvním civilním ministrem obrany ČSFR Lubošem Dobrovským již 30. září 1991 z Čs. armády bezdůvodně propuštěn (oficiálně z reorganizačních důvodů, fakticky však z politických důvodů), byť jsem měl tři vojenské vysokoškolské diplomy a bohatou praxi, to mi ale bylo v civilu k ničemu. Musel jsem se něčím začít živit a živit svoji rodinu a tak jsem  začal hned podnikat zejména v exportu českého zboží do rusky mluvících zemí- do Ruska, ale i do  Běloruska, Moldávie, na Ukrajinu a v současnosti   velmi aktivně i do Kazachstánu. Dnes jsem panu Dobrovskému velmi vděčen, že mě tenkrát z Armády vyhodil a musím mu za to dodatečně znovu poděkovat! Sám odejít do civilního prostředí po čtvrt století služby vlasti  bych odvahu asi neměl! https://www.youtube.com/watch?v=Dm9m87U_3O0

Vzhledem k velmi dobré  znalosti ruštiny a řadě známých ze studií Vojenské Akademii Generálního štábu SSSR (má v Rusku a post sovětských zemích tu nejvyšší prestiž) podnikáte v Rusku od roku 1992, kdy máte v Moskvě od roku i obchodní zastoupení…

Dnes patřím asi k jedněm z nejstarších  českých podnikatelů, kteří podnikají v Rusku téměř již čtvrt století. Za ta léta jsem procestoval řadu postsovětských republik (Rusko, Bělorusko, Moldávii, Ukrajinu, Gruzii, Kazachstán, Tadžikistán, chystám se do Ázerbajdžánu a Kyrgyzie), navštívil jsem okolo třiceti největších měst a regionů v čele s Moskvou, Sankt-Petersburgem, Jekaterinburgem, Irkutskem, Tulou, Lipeckem, Krasnojarskem, Minskem, Brestem, Kyjevem, Astanou, Almaty, Tbilisi, Kišiněvem, Lvovem, Užgorodem, Mukačevem, Oděsou a Krymem, dobral jsme se až do zamrzlého Jakutska, za polární kruh do Narjan Maru, do Soči, týden plaval na lodi na Bajkalu atd. atd. atd., bylo by to na jeden velký cestopisný film či román…

Jaký základ mělo a má Vaše podnikáni v Rusku a zmíněných zemích?

Od roku 1994 jsem se zabýval nejprve zejména exportem českého spotřebního zboží a v posledních patnácti letech pak  i exportem českých technologií. Nejprve to byl export kancelářských potřeb v čele s tužkami  Kooh-I-Noor či mazacími gumami a pravítky Gama, později to byly náhradní díly na československé lokomotivy ČS a ČME, trolejbusy Škoda, autobusy SOR, pak následovala výstavba paroplynové elektrárny, dodávky plynových kotelen, mini pivovaru a dalších technologií pro energetiku. A částečně podnikám i v turistice, když vlastním u Lipna rodinný hotel Kilián. V letech 1996-2004 jsem souběžně působil i jako  poradce vedení ŠKODA Auto, a.s. pro hledání místa pro budoucí výrobní závod VW- ŠKODA v Rusku. Dnes má ŠKODA Auto v Rusku v rámci koncernu Volkswagen dva závody, v Kaluze a v Nižním Novgorodu,  vyrábí zde ročně okolo 50 tisíc automobilů Škoda-Fabia, Rapid,  Octávia a Yeti.

Ing. Zdeněk Zbytek v rozhovoru o svém současném podnikání v Rusku poukazuje na dobré vztahy minulosti, které daly základ navázání kontaktů na nejvyšší místní politické úrovni i po vzniku Ruské Federace. Jak se vyvíjely…?

Již v devadesátých letech, kdy zde byl dlouhodobě v čele vlády Sverdlovské oblasti gubernátor Eduard Rossel, který si pamatoval velmi dobrou spolupráci s československými podniky z minulosti, navštívil několikrát Českou republiku a Sverdlovská oblast se tak fakticky stala po roce 1990 jedním z mála ruských regionů, které měli a mají stále zájem o těsnou hospodářskou, ale i kulturní a sportovní  spolupráci s ČR. Dnes je v čele Sverdlovské oblasti talentovaný  gubernátor Evgenij Kujvašev, má rovněž velký zájem o pokračování spolupráce, zejména pak s Jihočeským krajem.

V současnosti jde zejména o již zmíněnou  modernizaci tramvají ČKD T-3 „Tatra“ podle vzoru Pražského dopravního podniku (v Praze jich bylo modernizováno téměř pět set a stále tvoří polovinu tramvajového parku Prahy), na Urale mají rovněž velký zájem o české moderní technologie pro energetiku ( české kotelny, elektrárny, teplárny, o obráběcí stroje (např. TOS Varndorf), o vzduchotechniku ZVVZ Milevsko a další české technologie…

Ing. Zdeněk Zbytek ale pochopitelně nezapomíná ani odpočinek, když je v Česku tak třeba na setkání při zabíječce u bývalého ministra zemědělství Jana Fencla na jeho statku u Hodonína, kde se před časem sešli dávní členové Zemanovy vlády, mezi nimi i ministr průmyslu Grégr a nechyběl ani další..,Výsledek obrázku pro foto olser zdeněk zbytek zeman grégr

Inu, kde by mě napadlo, že když jsem v neděli 19. listopadu 2017 psal o Danielu Kroupovi, jak se na pražském seřadišti havloidů nadýmal jako bojovník za pravdu a lásku, co zvítězí nad lží a nenávistí, že den na to bude na něho podána žaloba za trestný čin pomluvy ing. Zdeňka Zbytka, které se dopustil v živém vysílání v pořadu Studio ČT24…

http://www.rukojmi.cz/clanky/3127-mezinarodni-ruskou-cenu-clovek-roku-2016-letos-ziskal-v-moskve-ing-zdenek-zbytek-je-to-po-vaclavu-klausovi-podruhe-2014-kdy-toto-prestizni-oceneni-ziskal-obcan-ceska

http://zpravy.idnes.cz/zemanuv-plukovnik-zbytek-ze-jsem-byl-rusky-spion-to-je-nesmysl-ps5-/domaci.aspx?c=A100120_085926_domaci_taj

Zbytek – Cena…

http://www.rukojmi.cz/clanky/3127-mezinarodni-ruskou-cenu-clovek-roku-2016-letos-ziskal-v-moskve-ing-zdenek-zbytek-je-to-po-vaclavu-klausovi-podruhe-2014-kdy-toto-prestizni-oceneni-ziskal-obcan-ceska

http://www.rukojmi.cz/clanky/2642-kdyby-lezl-prezident-zeman-do-zadku-usa-kalousci-by-aplaudovali-jeho-statotvornosti-a-hrdinstvi-leti-li-vsak-na-proruskou-konferenci-dialog-civilizaci-na-rhodos-je-to-vlastizrada-a-mel-by-abdikovat-jelikoz-utraci-statni-penize

http://www.rukojmi.cz/clanky/3122-zapadni-evropa-je-ztracena-vraci-se-doba-temna-kdy-bohate-elity-manipulovaly-s-lidmi-spisovatel-olser-prinasi-ohromujici-vycet-jejich-zvrhlosti-jen-za-poslednich-pet-let

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dohoda-KGB-a-CIA-Deleni-majetku-a-moci-Schuzka-Havla-a-Sorose-v-roce-1986-na-ambasade-USA-v-Praze-Vondra-Uhl-Sabatova-Dokumentarista-o-tom-kdo-pripravil-17-listopad-512466?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk

http://www.freeglobe.cz/Articles/1697-ludvik-zifcak-mrtvy-student-smid-vzpomina-na-listopad-slo-nam-o-vymenu-spicek-uvnitr-ksc.aspx

https://www.valka.cz/11824-17-listopad-Mezinarodni-den-studentstva

Jak to bylo, politická pohádko, s Čalfou, Havlem a Čeřovským…?

Malý Muk, ani ťuk, aneb Sametovko spanilá, stvořilas nám žvanila..?

Vzkaz pro Zuzanu Tvarůžkovou: Open Society Foundations filantropa George Sorose bude sponzorovat novinářskou soutěž: Nejlepší mediální skokan(ka) do řeči…

http://www.dailymotion.com/video/x2ajp7m_femen-in-san-pietro-the

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *