Robejšek – Hynek…

22. Srpen, 2017 – 17:19

Začne další kandidát na českého prezidenta zbrojař Jiří Hynek zase prodávat Spojeným státům neratovický dioxin pro Agent Orange a Libyi pardubický semtex, pro bezpečnost vzdušného prostoru nad skotským Lockerbie…?

Počet kandidátů na prezidenta se opět o jednoho rozrostl. Strana Realisté navrhli na Hrad jednoho ze zakladatelů hnutí Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu…

Pozoruhodná je kariéra dnes zbrojaře Jiřího Hynka. Od roku 2011 je prezident a výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky. Je vedoucím české delegace v průmyslovém poradním orgánu NATO, členem Rady pro výzkum, aplikovaný vývoj a inovace Ministerstva obrany, působí v lektorském týmu vysoké školy CEVRO Institut a je členem Mensy ČR. Je podruhé ženatý, má tři syny a dceru; žije v Jesenici.Jiří Hynek a Petr Robejšek

Jiří Hynek a Petr Robejšek. | Foto: Kateřina Chládková

Realisté představili vlastního kandidáta do prezidentské volby. Do boje o Pražský hrad vysílají šéfa Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiřího Hynka, strana to oznámila na pondělní tiskové konferenci. Zakladatel strany Petr Robejšek uvedl, že hlavním tématem budoucnosti je bezpečnost, proto Realisté vybrali člověka, který se v této oblasti dobře orientuje.

Podle mentora realistů Petra Robejška je Hynek vhodným kandidátem. „Jiří Hynek se dvacet let pohybuje v bezpečnostní oblasti, perfektně zná prostředí armády a velmi efektivně zastupuje zájmy českého průmyslu v zahraničí,“ uvedl.

„Pro nás je česká armáda pouze referenčním místem. Říkám to naprosto bez obalu. Objemy, které dodáváme do české armády, ačkoli se rozpočet navyšuje, jsou pořád nedostatečné na to, aby náš průmysl mohl existovat. Armáda je i přesto pro nás naprosto klíčová. Kamkoli exportujete, tak první dotaz, který dostanete, je ano, produkt se nám líbí, ale používá ho vaše armáda,“ řekl zbrojař Hynek na rádiu Zet.Výsledek obrázku pro FOTO KANDIDÁT PREZIDENTA JIŘÍ HYNEK

„Myslím si, že by naše armáda jen dočasně dokázala ubránit jeden český kraj. Máme málo dobře vycvičených vojáků a k nim nejsou ani zálohy. Rezignovali jsme totiž na koncepci vlastní obrany a NATO nás nevytrhne…“ Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP) Jiří Hynek kritikou nešetří. „Evropa je totiž ve velkých těžkostech, přitom o bezpečnosti a obraně jen žvaní…“

Jak jsme si tedy během tohoto žvanění vedli v obchodu se zbraněmi? Česko dodalo v roce 2007 Libyi obrněná vozidla v celkové hodnotě 1,9 milionu eur a chemické zbraně za 421 tisíc eur, píše se ve zprávě Amnesty International. Do Egypta Česko exportovalo palné zbraně pro nevojenské účely za 126 tisíc dolarů a zásobníky do brokovnic v hodnotě 127 tisíc dolarů.

Největší dodávky zbraní z Česka na Blízký východ ale směřovaly do Jemenu. Režimu prezidenta Alího Abdalláha Salíha dodalo Česko obrněná vozidla, těžké zbraně s ráží nad 20 milimetrů a munici do nich. Mezi roky 2007 až 2009 šlo o vojenský materiál v celkové hodnotě přes 10 milionů eur.

Zpráva AI tak zkoumá dovozy zbraní do pěti států sdružených do spolku MENA, mezi něž patří Egypt, Sýrie, Libye, Bahrajn a Jemen. Zpráva sleduje období od roku 2005 do vypuknutí série revolucí známých jako Arabské jaro v roce 2010. „Při potlačování demonstrací v Egyptě a Bahrajnu policie často používala brokovnice s ničivým, smrtícím efektem,“ píše se ve zprávě. Je možné, že na náměstích v Káhiře policie střílela do lidí i patronami dovezenými z Česka.

„Chtěl bych být prezidentem hrdého a sebevědomého národa lidí, kteří se nebojí se vztyčenou hlavou říct svůj vlastní názor,“ uvedl pateticky Hynek. „Národní zájem pro mne vždy byl, je a bude na prvním místě,“ dodal.

Chtěl by tedy, aby se vrátily doby národního zájmu, kdy jsme byli zbrojnicí Třetí říše? Vrátíme se do času před zradou západních mocností v Mnichově, když už tehdy v očekávání 2. světové války se Československo připravovalo na svoji obranu. Celkem mělo být na hranicích postaveno 1 276 těžkých a 15 463 lehkých bunkrů, pevností a tvrzí. Z důvodu nákladné investice, kterou si předválečné Československo nemohlo dovolit, byl projekt rozpracován na více jak 10 let. Náklady by dosáhly skoro jedenáct miliard korun. Suma na tehdejší dobu astronomická.

Do odstoupení pohraničí se stihlo proinvestovat pouze jednu pětinu částky. Postaveno tak bylo jen 226 pevností, mělo stát i 17 tvrzí. Z plánovaných 15 463 objektů lehkého opevnění se podařilo dokončit necelých 10 tisíc, vydaných nakonec bez jediného výstřelu. Dne 23. září 1938 byla mobilizace, povoláno bylo 1 250 000 mužů do zbraně.

A zde vstupuje do našeho děje Edvard Beneš a to hned v několika dimenzích, resp. v akci a reakci. Napřed se předvedl jako muž hrdina, když prorocky řekl: Výsledek obrázku pro foto edvard beneš exilová vláda

„Tato válka bude hrozná. Nakonec se u nás s Němci budou bít všichni, muži, ženy. Ale budeme se bránit do posledního dechu. Já zůstanu se svou vojenskou družinou stále u vojska. Ale budu ustupovat s vojskem jen po jistou dobu. Až se budeme muset zastavit, území už dál neopouštět a bít se až k smrti, to já jako prezident republiky nesmím být zajat. Zůstanu s těmi, kteří se budou bít doopravdy až do poslední chvíle, a padnu s nimi.“Výsledek obrázku pro foto prapor pěšího pluku 8 – Slezský frýdek místek. beneš

To pronesl ten statečný muž 26. září 1938 jako akci. A pět nejvyšších českých generálů u prezidenta Edvarda Beneše mu přitakalo a pak 28. září 1938 v rámci ní přísahali: „Musíme do války, ať jsou důsledky jakékoli. Západní velmoci budou nuceny nás následovat. Národ je naprosto jednotný, armáda je pevná a chce do toho jít. A i kdybychom zůstali sami, nesmíme povolit.“ bili se do svých hrdých hrudí… 

Slova se však vedou, činy ovšem ne vždy odpovídají nastalé skutečnosti; o týden později jsme totiž byli donuceni po Mnichovské dohodě hraniční bunkry a obranné objekty odevzdat nacistům. „Máme doma hodně kolaborantů a náš průmysl je největším a nejhorlivějším dodavatelem zbraní do Německa. S tím je potřeba něco rychle udělat!“ řekl Jaromír Smutný, důvěrník prezidenta Beneše. A tak se také dělalo…

A máme tady další životní dimenzi Beneše, tedy reakce populistického vypočítavce, který poté, co plzeňská škodovka stala dodavatelem zbraní pro Třetí říši, sbalil svých pět švestek, nechal svůj národ sám sobě a uprchl do Londýna, kde se statečně sám pěkně za vodou postavil do čela exilové československé vlády a i přes protesty domácího odboje, tedy toho národa nechaného v hrůze Protektorátu Böhmen und Mähren, naplánoval v Anglii akci na Heydrichovu likvidaci – Anthropoid.

Musel se nějak rehabilitovat za své plané řeči o svém válečnickém odhodlání a dokázat Spojencům odhodlanost a bojeschopnost Čechoslováků. A bylo z toho zastřelení Heydricha, po němž následovala vypálení Lidic a Ležáků, k tomu popravy v pankrácké věznici, což stálo náš národ tisíce zavražděných; vizitka hrdých Čechů z Londýna… Tak nějak by si představoval pan Hynek?

Aby se víc prodávalo pardubického semtexu, který je za většinou atentátů současnosti po celém světě? Takové obchody má na mysli, když jen výše jmenované Libyi jsme dodali výbušniny a byl z toho nejkrvavější teroristický útok v Evropě, který se odehrál 21. prosince 1988 ve skotském Lockerbie, kde výbuch bomby v letadle nepřežilo 270 lidí. Tato plastická trhavina byla vyvinuta koncem 50. let a sériová produkce probíhala v šedesátých letech.lockerbie wreckage2

Její název vznikl kombinací slov SEMTín a EXplosive. Původně byl Semtex určen především pro odminovací prostředky, postupně se však jeho použití rozšiřovalo i pro civilní trhací práce, především jako trhavina určená pro speciální destrukční práce. Možná i proto šlo o trhavinu nedetektovatelnou, tedy nezjistitelnou, a bylo ji možné pronést bez potíží také do letadel. A tak byla nálož semtexu o váze 450g vložena 21. prosince 1988 libyjskými teroristy do magnetofonu, který skončil v trupu Boeingu 747.

Agent Orange… Foto: Reuters…

Anebo má pan Hynek na mysli dioxin z chemičky Spolana Neratovice, který zabil při kobercových náletech v 72 milionech litrů defoliantu Agent Orange ve Vietnamu milion lidí a způsobil tam největší ekologickou katastrofu…?

„Cílem bylo též zničit zemědělské plodiny sloužící jako zdroj potravin pro nepřítele. Nejvíce se používala 2,4-dichlorfenoxyoctová kyselina (2,4-D), 2,4,5-trichlorfenoxyoctová kyselina (2,4,5-T) a jejich směs známá pod kódovým označením Agent Orange,“ řekl ve své zprávě Miroslav Šuta, nezávislý konzultant v oblasti ekologických a zdravotních rizik.

Saigon po válce… Snímek Břetislav  Olšer

České dodávky zbrojních zařízení si v letech 1995 až 2001 objednala mimo jiné také Gruzie – 110 tanků T-54 a T-55AM2 a tucet letadel a vrtulníků. V roce 2007 se stala ČR v Gruzii největším zahraničním investorem s 220,2 miliony USD. Celý svět díky tomu mohly obletět agenturní snímky se záběry dělostřeleckých systémů českého původu, jež ničily jihoosetské správní středisko Cchinvali.

Kolumbie od nás převzala revolvery a pistole za více než 24 miliony CZK, Srí Lanca 80 tanků a raketometů, stejné množství si převzala i Sýrie, do Jemenu jich putovalo 35 a k tomu stejný počet tankových kanónů ráže 100mm TK10-T2S… Bokem nezůstalo ani Zimbabwe. Česká republika v letech 1992 – 2001, jak uvádí Národní zpráva o vývozech ručních a lehkých zbraní, vyvezla do této pro nás zakázané země 26 raketometů RM-70, 10 samohybných houfnic 2S1 a řádově stovky kusů pancéřovek, útočných pušek a kulometů.

V dubnu 2002 byly dodány české zbraně také Husajnovi do Iráku. Zásilka obsahovala protiletecké střely, rakety a naváděcí systémy pro iráckou variantu dalekonosných starých sovětských střel, celá byla podle embarga OSN ilegální. Zásilka za 800 000 dolarů pocházela z České republiky a byla vyvezena podle vývozních licencí pro Sýrii a Jemen.

Že by byl pan Hynek fandou Václava Havla a jeho humanitárního bombardování Srbska a Černé Hory? Připomeňme si; opakování matkou moudrosti, aby se chytli za nos taktéž ti, jež tvrdí, že Havel nikdy nic o humanitárním bombardování neřekl; omyl: Dne 29. dubna 1999 ve francouzském listu Le Monde vyšla slova z rozhovoru, která poskytl v roce 1999 před svou cestou do USA agentuře Reuters…

Text prvního odstavce článku v překladu do češtiny:

Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, který nikdo nemůže popřít: nálety, bomby, ty nebyly vyvolány ze zištných zájmů. Jejich povaha je výlučně humanitární: to, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu. A to poskytuje útoku na Jugoslávskou federaci legitimitu i bez mandátu Spojených národů. Ale na základě své osobní zkušenosti jsem stejně silně přesvědčen, že jen čas dovolí objektivně zhodnotit to, co se děje v těchto dnech v Jugoslávii a dopad na NATO…”

Hynek, co bohužel není Mácha, se tedy dal do holportu s prof. Robejškem. Jeho novicka na české politické scéně – strana Realisté, se profiluje jako pravicově konzervativní, co chce „objevně“ hájit rodinu, bezpečnost a národní zájmy. Prof. Robejšek je znám též jedním ze svých výroků, že: „Demokratickou většinou byli zvoleni i Gottwald a Hitler.“ Řekl a to i přesto, že loni převzal z rukou prezidenta Miloše Zemana na Hradě 28. října 2016 medaili „Za zásluhy…“ Plagiátor Robejšek…?

Tolik o Petru Robejškovi, jak to rovněž uvedl týdeník Respekt či Wikipedie: https://www.respekt.cz/tydenik/2003/30/uklouznuti-reditele-robejska

https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Robej%C5%A1ek

Inu, voda teče a řeči se vedou, pražská kavárna nyní praská ve švech z nervozity a z obavy o svá koryta, zvláště že je všeobecně známé valašské pořekadlo, že nenažranou svini zkrátka od plného koryta neodeženeš, ani kdyby mlaskala… Začne tedy kandidát na prezidenta Česka Jiří Hynek v duchu svých obchodních předchůdcích opět prodávat Spojeným státům neratovický dioxin pro Agent Orange a Libyi pardubický semtex pro „bezpečnost vzdušného prostoru“ nad skotským Lockerbie…?

Fotografie: ČTK , Reuters…

Více o všech prezidentských potencionálech zde….http://www.rukojmi.cz/clanky/2421-konecne-kandidati-na-prezidenta-ceska-jak-se-patri-vyber-bude-demokraticky-od-prelata-jenz-byl-odborarem-i-antichartistou-az-po-zbohatlika-na-hazardu-a-odpurkyni-nelegalni-migrace-do-eu

https://www.youtube.com/watch?v=0Ca0cPTCKbU

https://www.respekt.cz/komentare/petr-robejsek-vi-jak-na-uprchliky-a-neboji-se-to-priznat

http://www.rukojmi.cz/clanky/1777-kocab-se-ostre-pustil-do-zemana-obracime-se-na-pana-prezidenta-aby-svymi-nazory-ktere-povazujeme-za-krajne-nekompetentni-casto-z-naseho-hlediska-hranicicimi-s-vlastizradou-prestal

http://www.rukojmi.cz/clanky/1633-proc-se-mohl-vaclav-havel-fotit-s-tunelarem-zdenkem-bakalou-a-hejtman-hasek-nemuze-mit-snimek-s-rusy-kteri-na-americkych-motocyklech-vzdali-v-brne-uctu-padlym-rudoarmejcum

HTTPS://www.youtube.com/watch?v=WxCjj4U3Sgw

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

 

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *