Kubiceho zpráva…

11. Srpen, 2017 – 13:10

Nejdřív ale zavládly zlé časy; část pravicové Kubiceho zprávy totiž údajně omylem unikla v roce 2006 do médií…

Ve zprávě ÚOOZ byly mimo jiné „poznatky“ útvaru o tom, že organizovaný zločin přerostl do státní správy a že někteří politici z ČSSD se snaží zmařit vyšetřování některých případů. Zmiňovala například vraždu kontroverzního podnikatele Františka Mrázka či případ podezření z korupce kolem výroby biolihu… Je Ďuričko sebevražený atentátník či se zbláznil a chtěl za mříže?

Podle ČSSD byla zpráva nepravdivá a poškodila její dobrou pověst. Kubiceho, který se později stal ministrem vnitra v Nečasově vládě, proto žalovala, jak sociální demokracie, tak i její bývalý předseda Jiří Paroubek. Překazil jim kampaň do sněmovních voleb 2006. Ten také po volbách, které ještě vyhrála opoziční ODS, zpochybnil jejich platnost a občanské demokraty obvinil z nečistých praktik.

V dubnu 2011 však zmanipulovaný Nejvyšší soud odmítl Paroubkovo dovolání a potvrdil, že Kubice se mu za zprávu nemusí omlouvat. Ten podle svých slov předložil před deseti rok poslancům zprávu proto, že se někdo pokoušel zdiskreditovat jeho podřízené a ovlivnit vyšetřování. Bla,. bla, bla…

Informace prý nebyly určeny pro veřejnost. Národní bezpečnostní úřad později paradoxně pokutoval poslance ODS Ivana Langera a KDU-ČSL Pavla Severu za to, že nechali tajný dokument bez dozoru, a ten pak unikl do médií.

Napřed v Českém rozhlase, poté i ve všech dalších médiích, což převážilo vítězství v tehdejších volbách na stranu ODS. Kdo by též volil Paroubka, jenž byl podezřelý z pedofilie, spolčení s českým podsvětím a z podílu na vraždě mafiána Mrázka…?

Ale pak přišla v roce 2008 satisfakce, kdo si počká, ten se dočká, „oranžové tsunami“, či „Armagedon ODS“. Novináři i politikové sahali k efektním přirovnáním právem; výsledek krajských voleb v roce 2008 zaskočil všechny, vítěze i poražené a zřejmě nikdo neočekával, že by mohli občanští demokraté ztratit vedení ve dvanácti krajích a ČSSD „ovládnout pole“ se ziskem 35,86 % hlasů… Kubice i jeho zpráva byla vhodná tak akorát na vytření zadku…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *