Zákaz vstupu na Krym pod hrozbou trestního stíhání…

5. Srpen, 2017 – 13:56

Zákaz vstupu na Ukrajinu mají už francouzský herec Depardieu, po něm i hrdina amerických akčních film Seagal, následoval režisér USA Stone za dokument Ukrajina v ohni a nyní i německá skupina Scooter…

Německá hudební skupina Scooter se provinila a bude čelit právním důsledkům ze strany ukrajinských úřadů. Vystoupila totiž na festivalu na Krymu, který v roce 2014 anektovalo Rusko.

Uvedl to ukrajinský velvyslanec v Německu, podle něhož bylo nedávné rozhodnutí Scooteru odjet na Krym „nelegální” a „nešlo prý pouze o skandál, ale o trestný čin se závažnými právními důsledky.“ Ukrajinské úřady již proti kapele podnikly právní kroky… H.P. Baxxter, zpěvák německé skupiny Scooter.

H.P. Baxxter, zpěvák německé skupiny Scooter…. FOTO: Profimedia.cz

Známá technopopová skupina byla pozvána na rockový festival do krymského města Balaklava. Její frontman H. P. Baxxter minulý měsíc německým médiím řekl, že Scooter pojede na Krym zahrát, ne se politicky angažovat. Scooter vznikl v roce 1993 a patří k nejúspěšnějším německým skupinám.

Má za sebou 30 milionů prodaných nosičů a na 90 zlatých a platinových desek za prodej. Kapele se podařilo umístit 23 hitů do první desítky hitparády, což se od roku 1956, kdy se v Německu  poprvé objevily žebříčky popmusic, nikomu nepodařilo.

Podle francouzského exprezidenta se připojení Krymu k Rusku nestalo na úkor Ukrajiny, která dříve vůbec neexistovala. Valéry Giscard d’Estaing rovněž uvedl, že návrat Krymu do Ruské federace je „historickou spravedlností“…

„Četl jsem knihy o ruské historii XVIII. století. Krym byl podmaněn Kateřinou II., zejména úsilím knížete Potěmkina, kdy se Rusko rozšířilo na jih do Turecka s úmyslem podmanit si Konstantinopol,“ řekl.

„Vzhledem k uvedené historii na Krymu žili jen Rusové. Když Nikita Chruščov chtěl dát větší váhu Sovětskému svazu na půdě OSN, ohlásil, že ‚objevil‘ Ukrajinu a Bělorusko a tím přidal další dva hlasy pro SSSR. Ukrajině daroval Krym, což bylo bezprecedentní. Už tehdy jsem si myslel, že to bylo umělé a křehké. A návrat Krymu do Ruska byl široce podporovaný veřejností. Pouze tehdy, když se problém rozšířil na východ Ukrajiny, začal jsem se o to zajímat,“ řekl d’Estaing. Poznamenal také, že je nemožné popřít, že ukrajinská vláda byla zkorumpovaná. „Předání moci na Ukrajině lze ale jen stěží nazvat demokratickým procesem, je to hra oligarchů,“ řekl Giscard d’Estaing.

„Co se týče Spojených států, je pravděpodobné, že podporovaly a inspirovaly povstání. A pak zamířily politiku sankcí proti Rusku – politiku, která byla porušením mezinárodního práva. Kdo opravdu může osobovat právo na seznam občanů, na které osobně uvalí sankce, a to, aniž s nimi o nich mluví, dokonce i bez šance se ospravedlnit? S ohledem na hospodářské sankce nesměřující proti jednotlivcům, ale proti ruskému státu, jak můžeme ignorovat skutečnost, že jsou škodlivé pro obě strany – Rusko i Západ – poškozují jejich vzájemný obchod?“ ptá se francouzský politik.

Domnívá se, že by se Ukrajina měla stát konfederací a Krym by měl zůstat Rusku. „Ukrajina ve formě, ve které existuje, není v současné době schopna fungovat demokratickým způsobem. Z tohoto důvodu je nutné, aby se reorganizovala,“ domnívá se exprezident Francie. „Zdá se, že rozhodnutí Ukrajiny stát se nadnárodní konfederací podle vzoru švýcarských kantonů, a to rusky mluvící části, polské části a střední části, by bylo to nejlepší,“ řekl Giscard d’Estaing.

Je však přesvědčen o tom, že Ukrajina nebude začleněna do evropského systému, protože „nemá žádnou ekonomickou vyspělost, ani potřebnou politickou praxi“. Prý je také vyloučeno, že by Ukrajina mohla vstoupit do NATO. A Francie nemá důvod, proč vstup Ukrajiny do Severoatlantické aliance podporovat.Výsledek obrázku pro foto olser stone

Stejný problém má zřejmě i americký režisér a nositel čtyř Oscarů Oliver Stone. Belfast Telegraph, nejprodávanější severoirské noviny, připomíná, že Stone během natáčení dokumentárního filmu „Ukrajina v ohni“, kde se mluví o ukrajinské „revoluci“ roku 2014, působil jako producent. V tomto filmu je rovněž rozhovor se svrženým ukrajinským lídrem Viktorem Janukovyčem, kromě toho se v něm také uvádí, že se Janukovyč stal poslední obětí převratu podníceného USA.

„Spojené státy mají „velkou odpovědnost“ za konflikt na východě Ukrajiny“, řekl režisér Oliver Stone pro Belfast Telegraph a nazval za „lživé“ zprávy o tom, že za současné vypuknutí násilí na Ukrajině může Rusko. Oznámil to na promítání svého filmu „Ukrajina v ohni“ v Los Angeles. https://www.youtube.com/watch?v=8CKXapWpAfQ

A aby toho nebylo málo, prezident Vladimir Putin loni podepsal dekret o udělení občanství Ruské federace známému americkému herci, hudebníku a mistru východních bojových umění Stevenu Segalovi… Ten koncertoval loni se svojí kapelou i na Krymu. Vystoupil zde na pódiu v Sevastopolu vyzdobeném vlajkami proruských separatistů na Ukrajině. Napsala to agentura AFP.

Porošenko s tím nic neudělá; může se mu to sice nelíbit, ale to je jediné, co s tím může učinit. Seagal je zkrátka přítelem ruského prezidenta Vladimira Putina a podporuje „anexi“ Krymu Ruskem; se svojí kapelou tam zahrál v rámci motorkářské show. Fanoušci pak při jeho vystoupení mávali ruskými vlajkami a vlajkami samozvané Doněcké republiky.article_photo

V rozhovoru pro ruskou agenturu RIA Novosti uvedl, že přijel na Krym, protože hudba spojuje lidi;  v loňském rozhovoru s ruskými médii řekl, že Putinova touha ochránit Rusy na Krymu byla naprosto pochopitelná, již dříve navíc prohlásil, že považuje Putina, se kterým propagoval v Rusku bojová umění, za svého přítele.

Mluvčí Putina Dmitrij Peskov to novinářům potvrdil, když řekl, že ruský prezident a Seagal jsou nejen přátelé, avšak se spolu i pravidelně se scházejí. To samé se týká i francouzského herce Gérarda Depardieu, který přijal ruské občanství francouzský herec Gérard Depardieu poté, co se s novým francouzským vedením dostal do sporu kvůli vysokému zdaňování bohatých Francouzů. Dnes má jako ruský občan ve svém novém ruském pasu potvrzení o “trvalém bydlišti” v mordvinském Saransku.

V rozhovoru pro Komsomolskou Pravdu odmítl, že by nové občanství bylo součástí reklamní kampaně, která by oživila jeho kariéru: “To je k smíchu. Mám na kontě přes 200 filmů, jakou reklamu bych mohl potřebovat?” Pětašedesátiletý herec nyní v Rusku připravuje nový film. Natáčení thrilleru Tyrkys, ve kterém ztvární hlavního hrdinu pronásledujícího vraha svého syna, má začít v čečenské metropoli Grozném.

Kontroverznímu čečenskému vůdci Ramzanu Kadyrovovi Depardieu slíbil, že natočí o Čečensku film. “Jsou tam upřímní a dobrotiví lidé,” prohlásil, když vystoupil z letadla v Grozném. Kadyrov již do země pozval řadu osobností filmového plátna, jako jsou například Jean-Claude Van Damme nebo Hilary Swanková…

Na Krymském poloostrově žije přibližně 2 300 000 obyvatel. Z průzkumu ukrajinské pobočky německé společnosti GfK, která se 16. až 22. ledna 2015 telefonicky dotazovala náhodně vybraných obyvatel Krymu, vyplynulo, že 82 % dotazovaných podporuje ruskou anexi Krymu, 11 % anexi částečně podporuje a jen 4 % dotazovaných s anexí nesouhlasí… Připojení Krymu k Ruské federaci poté dalo svůj hlas 97 procent obyvatel poloostrova…“

Že během referenda byli ruští vojáci v Sevastopolu? Ano, byli tam, ale na základě smlouvy s Ukrajinou v počtu cca 22 tisíc. Rusko mělo totiž prodloužen pronájem sevastopolské základny do roku 2042 s pětiletou opcí, Moskva za to Janukovyčovi poskytla devítiletou třicetiprocentní slevu na ruský plyn…

Unie českých spisovatelů (UČS) vydala nedávno prohlášení k současné cenzuře na Ukrajině, o které český mainstream taktně mlčí. Cenzuře podléhají stovky umělců, herců, zpěváků, hudebníků, spisovatelů, filmařů, scenáristů, režisérů, kteří se ocitají na indexu a jejich díla jsou odsunuta do trezoru.

Na seznamu „nepřátel jednotné Ukrajiny“ je nyní přes pět set jmen, mnozí z umělců jsou známi i českému publiku. Například Oleg Tabakov, Gérard Depardieu, Vachtang Kikabidze, Steven Seagal, Emir Kusturica, Josif Kobzon, Oliver Stone, Nikita Michalkov, Fjodor Bondarčuk, Natalije Bondarčuková aj.Výsledek obrázku pro foto olser kusturica

„Američané nechtějí pochopit, že existuje také někdo další, kdo si může vyskládat všechny svoje zbraně a v případě Blízkého východu nebo Sýrie jednat tak jako oni. Bohužel evropská veřejnost si už nevzpomíná, že Rusové byli ti, kdo nikdy nespolupracovali s teroristy. Na rozdíl od administrativy Hillary Clintonové, jak se ukázalo na WikiLeaks. To je doslova celý kruh nákupů a prodejů zbraní, který její administrativu prakticky spojuje s al-Káidou a jejími odnožemi…“ řekl výše na seznamu zmíněný režisér Emir Kusturica.

Kvůli tomu, že všechny výše jmenované a citované osobnosti mají v otázce Krymu jasno, nastal 22. listopad 2015, kdy byly vyhozeny do povětří rozvodné stožáry. Protiruští aktivisté  a krymští Tataři navíc hrozili nejen energetickou, ale i námořní blokádou. Sergej Aksjonov, současný krymský gubernátor jasně řekl: „Kerčský průliv je plně pod správou Ruska. Jen ať přijedou, přivítáme je. Tribunál se bude konat v hlavním městě Krymu Simferopolu, kde bude i vykonán rozsudek,“ pohrozil.Výsledek obrázku pro foto krymští tataři nacismus

Krymští Tataři, kteří za války bojovali v divizích SS, jako byla Waffen-Brigade der SS (Tatar nr.1), případně Tataren-Gebirgs jäger-Regiment der SS a později v SS-Waffengruppe Krim a dalších jednotkách SS a Wehrmachtu a jejich rodinní příslušníci, tak dostali od Stalina šanci na nový život v jiném státě Sovětského svazu, než v tom, kde spáchali svou hroznou zradu!

Námořní blokáda bude prý Krym dopravně zcela izolovat, prohlásil sebevědomě Isljamov, bývalý zhrzený krymský vicepremiér. Námořní trasa je totiž hlavní zásobovací tepnou, přes kterou proudí z Ruska na Krym zásoby veškerého zboží a nyní i paliva pro dieselové generátory.

Tatarští teroristé se však přepočítali, dva týdny po atentátu teroristů již byl spuštěn první úsek energetického mostu přes Kerčský průliv. Energetický systém Krymu se tak stal součástí jednotného energetického systému Ruska. Kritická závislost na dodávkách elektřiny z Ukrajiny zkrátka již neexistuje… http://www.rukojmi.cz/clanky/1717-krymsti-tatari-za-valky-slouzili-u-wehrmachtu-a-ss-vystehovani-z-krymu-nebyl-zadny-trest-nybrz-akt-stalinova-milosrdenstviarticle_photo

Poté, kdy vznikl paskvil o Saakašviliho zavraždění, se v televizi objevil, když s ostudou zoufale žvýkal svoji kravatu. „Na obrazovce je vidět člověk s jasnými symptomy psychické poruchy, který není schopen kontrolovat své chování a je mimořádně vystrašený,“ komentoval televizní záběry gruzínského prezidenta komentátor CNN…

Proti referendu na Krymu byl též v Gruzii trestně stíhaný její bývalý prezident Michail Saakašvili, který z této země uprchl právě na Ukrajinu. Sotva přijel před dvěma roky do Oděsy a pateticky pozdravil: „I love Odessa“, slíbil, že z Oděsy udělá „hlavní město Černého moře“. Ke všemu brzy poté získal od tehdy svého ochránce a přítele Porošenka ukrajinské občanství a automaticky tak ztratil gruzínské.

Poté povýšil na gubernátora a vzal si pod osobní kontrolu gubernátorskou kasu a celnici Oděské oblasti. Ruský premiér Dmitrij Medveděv komentoval jmenování Saakašviliho guvernérem slovy: „Je to jako show v šapitó. Nešťastná Ukrajina“.

A byla zde úvaha, že pokud se bude Saakašvili uchylovat i k takovým metodám, jako bylo budování v Gruzii skleněných policejních stanic, které měly umožnit doslova nahlížet do kanceláří nejvíce zkorumpovaného resortu, nemá se Ukrajina na co moc těšit. Nemá se na co těšit ani Saakašvili.

Do své původní vlasti, Gruzie, ostatně ani nemůže – v posledních měsících před odchodem z funkce prezidenta byl kritizován za metody, které používal, psalo se o něm jako o člověku sebestředném, s psychickými úchylkami a přílišnými ambicemi. Nyní čelí obvinění z několika trestných činů včetně zneužití pravomocí či zpronevěry státních finančních prostředků. Do Gruzie tedy její exprezident nesmí a vítán není ani v Moskvě.

Inu, a co čert nechtěl, jeho guru Porošenko se s ním rozkmotřil a zbavil ho i ukrajinského občanství, takže dnes nemá občanství žádné… Že by nyní také Michali Saakašvili požádal o občanství ruské…?https://www.novinky.cz/kultura/445490-kapele-scooter-hrozi-za-vystoupeni-na-krymu-trest-kyjeva-pry-slo-o-trestny-cin.html

http://www.rukojmi.cz/clanky/2051-budou-popohnani-pred-mezinarodni-soud-pro-valecne-zlociny-v-haagu-take-neradi-j-w-bush-dick-cheney-tony-blair-colin-powell-john-howard-a-dalsi-jestrabi-jez-vylhanou-irackou-valkou-zpusobili-soucasne-vrazdeni-is-daes

http://www.rukojmi.cz/clanky/2063-kam-nas-to-zenou-psychopati-pro-ktere-je-rachot-tanku-a-exploze-smrticich-bomb-vic-nez-zpev-ptaku-na-loukach-a-v-lesich-kterym-voni-smrad-zakrvavene-ropy-vic-nez-rozkvetle-kvety-ci-vune-chleba

http://www.rukojmi.cz/clanky/322-poselstvi-srpna-1968-jaromir-stetina-rozvracec-ksc-nebo-hrdy-neonacek-plavec-ve-stinu-kgb-preverbovan-jeste-pred-velkou-sametovou-jak-vecny-bolsevik-doplaval-az-k-nove-evrope

http://www.rukojmi.cz/clanky/599-krym-propagande-navzdory-fotoreportaz-romana-hronka-ukazuje-jak-je-to-doopravdy

http://www.rukojmi.cz/clanky/1227-osn-vyzvala-ukrajinu-aby-byli-zatceni-ucastnici-blokady-krymu

http://www.rukojmi.cz/clanky/683-rusky-krym-je-trnem-v-oku-ukrajinskym-teroristum-vyhodili-do-vzduchu-dva-rozvodne-stozary

Štětina je na členství v KSČ pyšný, Procházková, po manželovi Afghánka, prosazuje „dobytí“ Krymu…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *